Skocz do zawartości

MIUI 9 / 10 Global Stable


michaubpl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mega wyczucie czasu, sprawdziłam pół godziny temu czy są nowe aktualizacje i trafiłam na V9.5.6.0.OCAMIFA stabilna. Chciałam sprawdzić co o tym mówi forum, bo opinie o poprzedniej wersji były głównie nieprzychylne. Przeczytałam 6 ostatnich stron tej dyskusji po to żeby się dowiedzieć, że pierwsze wzmianki o stabilnej wersji są sprzed godziny. #fml.

Nie bijcie mnie kijem, bo jestem zielona w temacie jak ogórek, a połowa wpisów to dla mnie slang i wyszukiwarka nie do końca pomaga... 

Nurtuje mnie czy po każdej aktualizacji trzeba robić wipe? Aktualnie jestem na 9.2.3 OCAMIEK region: Polska.

Dzięki za wyrozumiałość.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, olaboga napisał:

Po przejściu na 9.2.3.0 zalecają zrobić wipe bo przeszłaś z Androida 7 na 8. Dużo bugow o których ludzie piszą wynika właśnie z tego że nie zrobili wipe. Zaktualizuj do 9.5.6.0 to jest dobra aktualizacja ja miałem tydzień i było ok wszystko. 

Czyli najpierw wipe, a potem aktualizacja, czy odwrotnie czy nie ma to znaczenia?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja 9.5.6.0 gubi hasło wifi w niektórych sieciach i za każdym razem trzeba je wpisywać ręcznie. Dla mnie to nie do pomyślenia, tym bardziej, że muszę wpisywać jeszcze nazwę sieci bi mam ukryty SSID sieci.

A najlepsze jest to, że w kilku miejscach klrzystam z różnych sieci i w jednej jest ok a w dwóch pozostałych ten błąd. To Beta a nie Stable.

Edytowane przez Slawek189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Slawek189 napisał:

Ta wersja 9.5.6.0 gubi hasło wifi w niektórych sieciach i za każdym razem trzeba je wpisywać ręcznie. Dla mnie to nie do pomyślenia, tym bardziej, że muszę wpisywać jeszcze nazwę sieci bi mam ukryty SSID sieci.

A najlepsze jest to, że w kilku miejscach klrzystam z różnych sieci i w jednej jest ok a w dwóch pozostałych ten błąd. To Beta a nie Stable.

U mnie nie zrywa połączeń z WiFi - jestem na 9.5.6.0 od rana w pracy w domu i ani razu nie "wywaliło" mi wifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marglcia napisał:

U mnie nie zrywa połączeń z WiFi - jestem na 9.5.6.0 od rana w pracy w domu i ani razu nie "wywaliło" mi wifi

połączeń nie zrywa, ale zapomina hasła do wifi. Łącze się na co dzień z trzema różnymi sieciami, i w dwóch musiałem wpisywać od nowa hasło. Po czym znowu zapomniało hasło w jednej sieci przy wyłączeniu i włączeniu telefonu. W poprzednich wersjach nie miałem takiego problemu z wifi.

Edytowane przez Slawek189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wróciłem do 9.2.2. i narazie zostaje. Problem ze samozmieniajacym się regionem zniknął, telefon się nie grzeje, animacje ładnie chodzą, aktualnie mam 6h sot i 40% baterii, czytnik dużo dokładniejszy, tematy działają. Same plusy.

Poczekam jak dopracują to Oreo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Psychoteen napisał:

To nie "problem" z powiadomieniami tylko taka bardzo nie przemyślana "funkcja" Androida Oreo

Nie ma już podwójnych powiadomień, jest tylko to głupie powiadomienie od androida przy powiadomieniu push messengera. Ja w końcu na ciemnym motywie widzę powiadomienia. Wcześniej były czarne napisy i widziałem tylko ikonkę. Teraz już jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, sebakiller said:

Jeżeli chciałbym wrócić na 9.2.2.0 to pobieram ROM na fastboota i wrzucam na miflasha ? Przy czym nie muszę być na wersji developer albo mieć odblokowany bootloader ?. Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Jeżeli uda ci się powiązać konto z urządzeniem to nie musisz. mnie się nie udało (słynne 86006) i wygrywałem najpierw dev. wtedy przeszlo bez problemów.

 

Screenshot_2018-04-26-23-32-31-277_com.android.settings.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sebakiller napisał:

Czyli nie trzeba mieć odblokowanego bootloader a ni wgrywać dev? I mogę robić to z poziomu 9.5..6.0?

tak - pobrałam plik z http://en.miui.com/download-326.html i skopiowałam do pamięci telefonu - potem wybierasz aktualizację z pliku (tylko zrób sobie kopię danych bo wgranie dev wymaga wymazania wszystkich danych)

na 9.2.3.0 nie chciał zainstalować wersji dev ale na 9.5.6.0 poszło bez problemu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, don_kamillo napisał:

Ktoś już może ogarnął temat instalowania motywów spoza ich sklepu? Wyskakuje błąd, że nie można używać motywów z zewnętrznych źródeł.

Wcześniej omijałem to Mi Theme Editorem z GP, ale teraz ten numer nie przechodzi.

zmień sobie region na stany zjednoczone i będziesz mieć motywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...