Skocz do zawartości

MIUI 9 / 10 Global Stable


michaubpl

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem z linka i jest znacząca poprawa. Nie wyskakują dodatkowe powiadomienia i aplikacje które po zainstalowaniu 9.2.3 straciły powiadomienia dźwiękowe znowu działają poprawnie. Jeśli zużyte baterii wróci do stanu z przed feralnego update będę w pełni happy.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo tego kodeka bluetooth zauważyłem pewną rzecz. Otóż faktycznie po wybraniu atpx wraca do domyslnych, jednak tylko w przypadku gdy słuchawki nie są podłączone. Kiedy już połączą się przez bluetooth, aptx jest wybrany domyślnie cały czas. Przynajmniej tak to wygląda u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, do68 napisał:

To gdzie jest korzyść z xiaomi.eu ?

W wątkach o xiaomi.eu znajdziesz całą listę korzyści i poprawek, dzięki którym xiaomi.eu ma być lepszy od globala. Lista ta nie jest aktualizowana i pochodzi z odległych czasów, gdy global był mocno niedopracowany. Teraz jest trochę inaczej. Doszło nawet do tego, że do xiaomi.eu jego użytkownicy proszą o poprawki wzięte z globala :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla osób, które miały 9.3.2.0 na którym nie działały płatności NFC i zainstalowały z pliku 9.5.3.0. Czy sytuacja się zmieniła i 9.5.3.0 nie gryzie się z Google Pay? Albo czy macie wiedzę na temat tego, że po tej aktualizacji płatności znów działają?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla osób, które miały 9.3.2.0 na którym nie działały płatności NFC i zainstalowały z pliku 9.5.3.0. Czy sytuacja się zmieniła i 9.5.3.0 nie gryzie się z Google Pay? Albo czy macie wiedzę na temat tego, że po tej aktualizacji płatności znów działają?
 
Mi na 9.2.3.0 działało Google Pay bez problemów :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. Będziemy się bujać z tym powiadomieniem z 2 miesiące

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Tylko zmienia się android na Oreo . Pytanie ,czy jak przeczekam do następnego wydania aktualizacja przebiegnie bez problemu?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wojasheck napisał:

Pomijając że nie chcę się znów wpakować w nightly (mimo że piszecie że 9.5.3.0 jest ok) ktoś robił OTA do 9.2.3.0 Stable? Jest to samo co było przed wycofaniem tej wersji?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Ja zainstalowałem i jestem mile zaskoczony, wszystko poprawnie działa, a bateria trzyma o wiele lepiej niż 9.2.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wojasheck napisał:

A to ciekawe. Jedni mówią że wszystko super, drudzy że to to samo 9.2.3.0 co było wycofane :D

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

No po czytaniu forum bałem się zainstalować ale ciekawość była większa i nie żałuję, najbardziej jestem zadowolony z baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji na 9.2.3.0 wzrosło zużycie ramu bez obciążenia o 25 punktów procentowych(teraz zmalało, i wzrost wynosi 10-12 punktów)[co śmieszniejsze, pod obciążeniem ramu nie ubywa]  i posypało się "odnawianie" cogodzinne internetu od Aero2. Bateria też coś jakby szybciej ubywa, ale może to tylko moje odczucie.

Edytowane przez Fallen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że na 9.5.2 nie zmieniała się lokalizacja aktualnego miejsca pobytu w aplikacji pogody,  sama pogoda się pięknie aktualizowana ale poza ręcznie wybranymi miejscami miałem też te z lokalizacji z tym znaczkiem,  postanowiłem to miejsce usunąć i teraz nie wiem jak je znów dodać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 9.5.3.0 z linku, w piątek. Bateria trzyma troszkę dłużej, Bluetooth się nie gubi, zasięg działa dobrze. Telefon zauważyłem, że działa troszkę szybciej, ale może to efekt placebo. Tylko u mnie czytnik palucha działa wolno. :/ Zrobiłem wipe ale nie pomogło. Słychać odblokowanie telefonu, ale telefon podświetla się 1-2s. Zniknęły tapety codzienne i aplikacja Motywy, ale zmieniłem region na Indie i powróciło wszystko.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, ZXSpectrum said:

Zarzuciłem 9.5.3.0 z linku powyżej na 9.2.3.0 Stable który miałem z OTA.  Nie ma Theme..... Jak zmienić Tematy? 

Zmienić region na np. Indie,
nie ma Theme bo UE się przypierd.....ła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Slawek189 napisał:

9.5.3.0 - Czy u was tez czasami, nie za kazdym razem telefon traci zasięg po zakończeniu polaczenia? Po okolo 5-10 sekundach wraca, mam w play.

Mam tak na 9.2.2.0. Już podczas rozmowy pojawia się napis "tylko alarmowe". Po rozłączeniu zasięg ginie (oczywiście też Play).

Co gorsza, nie przełącza mi się automatycznie na LTE, muszę ręcznie zmieniać. W drugim slocie mam kartę Plusa, tam działa normalnie.

Jutro przełożę kartę do innego telefonu, zobaczę, czy to wina telefonu, czy może jednak karty SIM/operatora.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Podzielę się z Wami swoimi spostrzeżeniami odnośnie odczuć po przesiadce na 9.5.3.0 z 9.2.2.0:

  • czytnik linii papilarnych działa wolniej
  • telefon naprawdę szybko się grzeje do temperatury ok 40 st. C - na poprzedniej wersji to było nieosiągalne niemal
  • bateria spada jak szalona - podczas godzinnej drogi do pracy na 9.2 spadała jakieś 4-5 p.p., teraz jakieś 12-13...
  • zdarzają się lagi animacji
  • lepsze zarządzanie RAM-em to mylne odczucie osób, które patrzą na rzekomą wolną ilość pamięci w oknie multitaskingu - w rzeczywistości apki są ubijane dużo agresywniej niż na 9.2 - aplikacja Ustawienia (do której stosunkowo często zaglądam teraz przeładowuje się niemal za każdym razem, podobnie dialer... to jakaś farsa - po co jest te 6GB RAM, skoro wszystko jest ubijane wbrew mojej woli - kłódki ustawione, "nigdy nie zamykaj" w opcjach oszczędzania energii też)
  • na plus - SMS-y w poprzedniej wersji systemu czasem nie dochodziły do odbiorców, teraz nie doświadczyłem takiego problemu, jest ładna animacja zmiany widoku pełnoekranowego na youtube z pozycji wertykalnej na horyzontalną ina odwrót
  • dwie powyższe i zmiana numerku androida, która właściwie nic dobrego nie wnosi w przypadku MIUI oraz poprawki bezpieczeństwa od Google to jedyne zauważone przeze mnie korzyści aktualizacji, które w żadnym razie nie rekompensują problemów, które zaczęły występować.

Podsumowując - żałuję tej aktualizacji, a napaliłem się na nią jak szczerbaty na suchary, bo myślałem, że po ferelnym 9.2.3.0 Xiaomi pójdzie po rozum do głowy, ale widać, że zaczyna wzorować się na rynku i znaczne pogarszanie działania flagowca jest zwiastunem rychłego wypuszczenia na rynek nowego urządzenia.

Dziś fastbootem przywracam 9.2.2.0 i prędko nie zainstaluję żadnej aktualizacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, skrzyppodlogi napisał:

Czołem!

Podzielę się z Wami swoimi spostrzeżeniami odnośnie odczuć po przesiadce na 9.5.3.0 z 9.2.2.0:

  • czytnik linii papilarnych działa wolniej
  • telefon naprawdę szybko się grzeje do temperatury ok 40 st. C - na poprzedniej wersji to było nieosiągalne niemal
  • bateria spada jak szalona - podczas godzinnej drogi do pracy na 9.2 spadała jakieś 4-5 p.p., teraz jakieś 12-13...
  • zdarzają się lagi animacji
  • lepsze zarządzanie RAM-em to mylne odczucie osób, które patrzą na rzekomą wolną ilość pamięci w oknie multitaskingu - w rzeczywistości apki są ubijane dużo agresywniej niż na 9.2 - aplikacja Ustawienia (do której stosunkowo często zaglądam teraz przeładowuje się niemal za każdym razem, podobnie dialer... to jakaś farsa - po co jest te 6GB RAM, skoro wszystko jest ubijane wbrew mojej woli - kłódki ustawione, "nigdy nie zamykaj" w opcjach oszczędzania energii też)
  • na plus - SMS-y w poprzedniej wersji systemu czasem nie dochodziły do odbiorców, teraz nie doświadczyłem takiego problemu, jest ładna animacja zmiany widoku pełnoekranowego na youtube z pozycji wertykalnej na horyzontalną ina odwrót
  • dwie powyższe i zmiana numerku androida, która właściwie nic dobrego nie wnosi w przypadku MIUI oraz poprawki bezpieczeństwa od Google to jedyne zauważone przeze mnie korzyści aktualizacji, które w żadnym razie nie rekompensują problemów, które zaczęły występować.

Podsumowując - żałuję tej aktualizacji, a napaliłem się na nią jak szczerbaty na suchary, bo myślałem, że po ferelnym 9.2.3.0 Xiaomi pójdzie po rozum do głowy, ale widać, że zaczyna wzorować się na rynku i znaczne pogarszanie działania flagowca jest zwiastunem rychłego wypuszczenia na rynek nowego urządzenia.

Dziś fastbootem przywracam 9.2.2.0 i prędko nie zainstaluję żadnej aktualizacji.

A czy można bez przeszkód zrobić przez fastboota "downgrade" softu do 9.2.2.0 zachowując wszystkie aplikacje, ustawienia itp.? Mojej narzeczonej dziś w nocy bez jej autoryzacji się zainstalował ten badziew i telefon działa jej znacznie wolniej, wyskakują jej podwójne powiadomienia, słowem - ma problemy charakterystyczne dla tej wersji 9.2.3.0.

Edytowane przez Troc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, skrzyppodlogi said:

Czołem!

Podzielę się z Wami swoimi spostrzeżeniami odnośnie odczuć po przesiadce na 9.5.3.0 z 9.2.2.0:

  • czytnik linii papilarnych działa wolniej
  • telefon naprawdę szybko się grzeje do temperatury ok 40 st. C - na poprzedniej wersji to było nieosiągalne niemal
  • bateria spada jak szalona - podczas godzinnej drogi do pracy na 9.2 spadała jakieś 4-5 p.p., teraz jakieś 12-13...
  • zdarzają się lagi animacji
  • lepsze zarządzanie RAM-em to mylne odczucie osób, które patrzą na rzekomą wolną ilość pamięci w oknie multitaskingu - w rzeczywistości apki są ubijane dużo agresywniej niż na 9.2 - aplikacja Ustawienia (do której stosunkowo często zaglądam teraz przeładowuje się niemal za każdym razem, podobnie dialer... to jakaś farsa - po co jest te 6GB RAM, skoro wszystko jest ubijane wbrew mojej woli - kłódki ustawione, "nigdy nie zamykaj" w opcjach oszczędzania energii też)
  • na plus - SMS-y w poprzedniej wersji systemu czasem nie dochodziły do odbiorców, teraz nie doświadczyłem takiego problemu, jest ładna animacja zmiany widoku pełnoekranowego na youtube z pozycji wertykalnej na horyzontalną ina odwrót
  • dwie powyższe i zmiana numerku androida, która właściwie nic dobrego nie wnosi w przypadku MIUI oraz poprawki bezpieczeństwa od Google to jedyne zauważone przeze mnie korzyści aktualizacji, które w żadnym razie nie rekompensują problemów, które zaczęły występować.

Podsumowując - żałuję tej aktualizacji, a napaliłem się na nią jak szczerbaty na suchary, bo myślałem, że po ferelnym 9.2.3.0 Xiaomi pójdzie po rozum do głowy, ale widać, że zaczyna wzorować się na rynku i znaczne pogarszanie działania flagowca jest zwiastunem rychłego wypuszczenia na rynek nowego urządzenia.

Dziś fastbootem przywracam 9.2.2.0 i prędko nie zainstaluję żadnej aktualizacji.

Po kilku dniach takiej samej przesiadki, nic takiego nie zauważyłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...