Skocz do zawartości

MIUI 9 / 10 Global Stable


michaubpl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja postanowiłem wgrać Global Dev najnowszy (notabene lepszy niż Stable 9.2.3.0) czekam na odblokowanie bootloadera i downgrade do 9.2.2.0

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Global Dev wygrywamy z poziomu telefonu?? Później powrót do jakiegoś stable można zrobić bez problemu??

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 8.3.8 to zainstaluje dopiero po odblokowaniu bootloadera itp? Czy da radę normalnie z poziomu global Stable to zrobić? Daj jednak link bo jest kilka wersji i nie wiem która będzie okej.. 

Bo gdzieś czytałem że z poziomu global Stable niemożna odblokować bootloadera.. i trzeba mieć global Dev..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś więcej? jakiś link ? 

EDIT: I przeszło, teraz mam MIUI 9 Global 8.3.8 BETA / 8.0.0. OPR1.170623.027. 

@wojasheck na tej wersji masz takie czasy na baterii i brak problemów z lagami itp ?

 

EDIT v2: Pierwsze wrażenia w miarę pozytywne, animacje okej, bez lagów, mały bug z podaniem 8,9 z 6gb dostępnych RAM :D Co to jest właściwie za system ? Nie jest to wersja stabilna - choć działa lepiej od niej, ale też nie jest to miui polska ? Więc co to właściwie jest ? 

Edytowane przez filipO21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, ale to jest coś w stylu MIUI Polska ? / Xiaomi EU ? czy jeszcze coś innego ? ;p

Pewnie powrotu do Stable już zbytnio nie ma? Będzie jakiś problem jak z tej Bety będę chciał przejść na MIUI Polska ? Wtedy zgodnie z poradnikiem rootblog to pójdzie ? Zauważyłeś jakieś bugi na tej becie ? Coś na co muszę uważać ? 

 

http://en.miui.com/thread-2036869-1-1.html

Czyżby w końcu jakieś bardziej konkretne poprawki aparatu w 8.3.15? kiedy można liczyć w becie na cotygodniowe updaty u nas w PL ? 1-2 dni ? 

Edytowane przez filipO21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do powrotu do poprzedniego Stable da się, sam przed chwilą to zrobiłem.

 

Flash Global Dev -> Połączenie konta w opcjach Dev -> Czekanie 72h -> Odblokowanie bootloadera -> MiFlash -> Flash 9.2.2.0 + lock bootloader

 

Resztę rzeczy znajdziesz na forum.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na którym sofcie najlepiej siedzieć? Global dev jest w miarę bezpieczny? Wysłałem prośbę o odblokowanie, i coś czuję że do global stable nie wrócę. Przez 9.2.3.0 mi się po prostu odechciało...

Gdy napisałeś p tym geście to się dopiero zorientowałem że coś takiego jest xd

 

Edit. A jednak poprawki aparatu będą nie w global dev a global dev China.. kiedy można się spodziewać na global dev tych poprawek? 

Edytowane przez filipO21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@filipO21

Global Dev ma aktualizacje co piątek. 

Szczerze, moim zdaniem jest nawet bezpieczniejsza niż stable - dostaje na bieżąco nowe aktualizacje zabezpieczeń.

fT0GTaO6xC11AGd2DlgdW_uzFDA03TFfKYUYbmUttMji7jNLx14ID1H1am7768rHZeYkJEm-MTsIS_7wP6xlxnRWc-hH775EkbWYpuo0_5geRi0HU8T_tAQ4tMfSAe0LqE8t8R1MI-EHKgkX9hPBB70-MPB3rgDDCspfY3_ToyeQm-OMEsaPLp-E3dcYLTR4T2HpwOrJP4CQrfyUHr65ZzjQ3aCPD-ehXNrh9TxcB0ZuUhzCYF1hWIYjU0ff-L6G-vSs6bTRr_XN8SiwxYjU5CldjtHC0irckNPeNik30HqPcd1laIe4pue8Isz3x5i6GwJRtshWWP5Z8F-FVb86zFKWhUKmvMg1PcvA3fodqv1uV9pUEKUPUJebBE9xJZI0OVertXypmPjv-19IdeqfyWfhZJ0sPvcBYGxqqm4qd0GG3FDPVIsc-2wn4YXsCOYic_l5p28KwFLBcy6PRblL16DYzTdH6WVElMZyvoejVXvYjoZIoYtmDzhXtnix4RLDWPsMzq-bz4qP54PbhIAlDeNBsZya8vcl44oDoKPDqeaxyUCdsctoqrnJqOvI6ac0gSVKkmufZSDqKMTTr_Py9bGrGp6WNqK4LwWj6xAd=w548-h974-no

Dzisiejsza wersja ma najnowsze poprawki z marca :)  dla porównania, stable siedzi chyba nadal na styczniowych, a Nougat to jeszcze na tych z 2017 roku. :P

Stable jest po prostu tworzona z wersji dev. Nie wiem czy zauważyłeś, ale w changelogu do wersji stabilnej zawsze są daty np.

image.thumb.png.a23cbd1067443c9364c23240ceefff35.png

Te daty to po prostu nowości które były wcześniej dodawane do wersji dev w tym okresie. 

Dev ma to do siebie, że po prostu może okazać się, że w wersji dzisiejszej coś nie działa, jak np. mi teraz nie działa Google Pay:

DdFLPIxtpWbf5gCCFEsGVMoB-um1EbXQMGPTY4Ce1y7gCH7easoZArpstacbTsHIvKh61LPSZKq2pNiFwYjBqzVlKgH66_LZ8r33QqdnmpfQB0-aQRDTH_JEhhWzj2Hf5iZDc8W2hZwfipyAcMus40gZfDG4yaq6cu88xIKrdJEPzEJCtYmyOKAVx9aglNVrvphTdwenM65Kujbo9cSkSYYRXMcWRQFFgV095Fedo6BbAP0IbRrcmZWr5ohqfUVsneCQMSZlUw_Q-3FiQk21tyBr18H2gG0ykRkS8srz7LYk888Qen9pkvsHJMlMLtU4uw7RNKlGrDr2jo8uSToRYtGpFnBW_YyvorAtjcjlD5X2p64g8fzyE8PzgGcZTLIDSGljPCD5ZLyUm8U8IkL_IwFruUhPbBCpDvcLwLMFPAmCU9Owas-Ov6Etg8h-NCQwt5hq1nVhkQ5FgHKCA0w0Z-ApkLITow9IPUHoKPpkG9_p6Zhkki25D9Xn7NU78aqSQawnduxwwLW1Idso56BeWZ3BDKrje0hncJivowXRn9CYK-GBZ0nyTDiW_LoMieB-X6iAsIxuZll82OTXzhO4EJF3zETfhzGSlKAqKHZV=w548-h974-no

Na poprzednich wersjach dev wydaje mi się, że było wszystko dobrze, ale w wersji za tydzień może zostać to poprawione :) po prostu zalecam używać apki "MIUI Forum" i zamiast aktualizować od razu w piątek do następnej wersji, przeczytać feedback innych użytkowników - jeśli coś nie będzie działać, to wystarczy po prostu nie aktualizować. Ogółem nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby był jakiś "potężny" bug, zazwyczaj wszystko działa stabilnie. Wcześniej byłem alpha testerem, więc dostawałem aktualizacje prawie codziennie - jednak nie narzekałem na jakąś większą ilość błędów :P

Niby wersja stabilna powinna być stabilna, a wersja developerska - testowa, jednak moim zdaniem jest odwrotnie. Zawsze gdy zainstaluję jakąś wersję stabilną, to znajdę jakieś błędy. Może dlatego, że aktualizacje wersji testowych są tak często, że nie nadążam z wykrywaniem nowych błędów. :)

Myślę, że pewniakiem jest to, że w wersji dev zawsze działają najważniejsze funkcje telefonu czyli dzwonienie, budzik itd. Nie ma się co bać tego używać, a jest dużo lepiej. Ja na Oreo kompletnie teraz nie narzekam, bo jest na prawdę świetnie. Jedyny mankament ostatnich wersji testowych, jest brak aplikacji "Motywy". Jednak podobno ma za jakiś czas powrócić... 

 

 

 

Edytowane przez Zenderable
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj to robiłem. Zainstalowałem Global Dev 8.3.15. Po tym błąd 86006 już zniknął. Przy próbie unlock wyskoczył komunikat o czekaniu 72h. To czekam do środy. Co ciekawe na wersji Dev nie mam tych błędów co na Stable najnowszym. Jedynie nie działa Google Pay co nie jest mi niezbędne. Zastanawiam się czy warto potem instalować xiaomi.eu czy zostać na dev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@do68

Ja nie używam xiaomi.eu od uhhhh, dawien dawna. Wg. mnie global jest już na tyle dobry, że można go używać. Kiedyś MIUI Polska było niezbędne, teraz... no teraz w sumie prawie niczym się nie różni. Jest o tyle dobre, że bazuje na wersji china - która ma często szybciej nowe rozwiązania niż global.

Jednak wolę używać wersji globalnej, gdyż nie muszę za każdym razem pobierać całej nowej wersji, tylko aktualizuję przez OTA - zamiast 1gb, pobieram 200 mb.

Edytowane przez Zenderable
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna chińska wersja, lecz global stable

Mnie pojawiło się powiadomienie o nim, gdy przełączyłem na region rosyjski. Na naszym polskim regionie zaś znów pojawiła się wersja 9.2.3.0, choć wcześniej zniknęła na jakiś czas - pytanie, jak się ma jedno do drugiego?

Edytowane przez XYZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...