Skocz do zawartości

MIUI 9 / 10 Global Stable


michaubpl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie instalować !! Same problemy. Bateria trzyma dramatycznie. Nawet nie jeden dzień a miałem 2 do 2,5 dnia. Internet mi praktycznie przestał działać. I to na obu kartach sim. Muli wszędzie. I te nieszczęsne powiadomienia.  Nie wspomnę o braku dźwięku przy Gmail mimo włączonych powiadomień. Mam nadzieje że nie długo wyjdzie poprawka tego bajzlu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie brak problemów z powiadomieniami. 

Gmaila nie sprawdziłem bo mam Aqua email i wszystko chodzi znakomicie.

Dodam tylko ze to chyba 4 upgrade i nigdy nie robiłem wipa.

odnosnie powiadomien w poprzedniej wersji też trzeba było dwoma palcami żeby rozwinąć całkowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi dwoma palcami? Ja zawsze tylko jednym rozwijam i wszystko działa :P

Co do powiadomień "Aplikacja pracuje w tle". To nie jest żaden bug, tylko "feature" Androida Oreo. Są dwie opcje - developerzy MIUI wpadną na pomysł, że mogą je zablokować ALBO dostaniemy Androida 9.0, gdzie Google usunie tę nową funkcję. :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi dwoma palcami? Ja zawsze tylko jednym rozwijam i wszystko działa 
Co do powiadomień "Aplikacja pracuje w tle". To nie jest żaden bug, tylko "feature" Androida Oreo. Są dwie opcje - developerzy MIUI wpadną na pomysł, że mogą je zablokować ALBO dostaniemy Androida 9.0, gdzie Google usunie tę nową funkcję.
 
 
Pokaż raz rozwinąć pojedyncze powiadomienie żeby np. szybko odpowiedzieć na wiadomość, jednym palcem :) tak było w 9.2.2.0.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojasheck napisał:

Pokaż raz rozwinąć pojedyncze powiadomienie żeby np. szybko odpowiedzieć na wiadomość, jednym palcem :) tak było w 9.2.2.0.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

no czyli quick reply? :P to nawet nie używałem tej opcji, źle zrozumiałem

 

 

 

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym powiadomieniom brakuje po prostu jakiejś opcji "dodawania wyjątków" albo ukrywania dla poszczególnych aplikacji... Rozumiem sens ich stosowania ale nie wiem co mieli w głowie projektując je w taki sposób, co więcej ktoś to przecież testował czyli kontakt z tym miało kilkadziesiąt osób przed wypuszczeniem tego z fazy pomysłów. Tymczasem w codziennym użytkowaniu potrafi pojawiać się nawet 6 lub więcej permanentnych powiadomień, plus te które działają normalnie..  Chory pomysł, mam nadzieję, że projektanci MIUI szybko nam to naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei teraz zauważyłem, że nie każdą aplikację można uruchomić na dzielonym ekranie mimo włączonego wymuszenia. Oprócz tego, menu testowe *#*#miui#*#* zamyka się w momencie jego wywołania.
Działa :)

Robiliście pełen wipe po przejściu na Oreo? 0cbbf3b6ab23d1421e9caf4acd95bea1.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo powiadomienie to nic. Mi się zaczęło samo w biały dzień pobierać gdy telefon leżał z włączonym WiFi.  Nie mam włączonych żadnych opcji typu automatyczna aktualizacja. Ogarnąłem się pod koniec pobierania bo mój internet Wi Fi zaczął ostro przymulać. Dobrze, że się samo nie zainstalowało...

Edytowane przez avira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kiedy dostaniem poprawionawersje. U was tez wolniej dziala odblokowanie telefonu palcem?

 

Jak powinno sie robic prawislowo wipe przed instalacja nowego systemu czy najpierw na stay instalujemy nowy i wtewdy wipe?

Edytowane przez piotrekj66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa wszystko dobrze. Bateria tak samo jak wcześniej, na wydajności też nie ucierpiał. Boli jedynie w powiadomieniach te dodatkowe powiadomienie, np. przy słuchaniu muzyki, są wtedy dwa powiadomienia tak jakby "muzyka działa w tle" jak i sama muzyka ze skrótami do przełączania itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy także macie białe tło ikon, np. tych od Googla?
Miałem tak. Po wipe zniknął ten problem. Imho przy takim skoku wersji wipe I instalacja na czysto powinna być obowiązkowa. 99% problemów, które macie obecnie by nie wystąpiła.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o wipe data przez Volume up + power?

Fabryczny reset przez ustawienia nic nie pomógł.

Sory, jednak pomógł :-)

A jednak nie,  jak włączyłem dymki w messenger to znowu są 2 powiadomienia kicha :-(

 

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez do68
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś jakieś problemy ze Skypem po tej aktualizacji? U mnie nie ma powiadomień ani dźwiękowych ani diody po przyjściu nowej wiadomości. Tylko ikonka na pasku. Za nic nie idzie tego ustawić. Po aktualizacji zrobiłem wipe. Z Gmailem podobny problem, tylko tutaj mam diodę a nie mam dźwięku. Sms, Viber maja powiadomienia ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi aplikacjami chodzi wam "picture in picture" w Oreo, bo u nie tylko z Google Maps.

Tak jak pisałem wczeniej zainstalowaem Oreo bez wipe i bateria i ogólna praca jest bez zastrzeżen.

Jedyny bug jaki wyłapałem po tygoniu:

- po zaznaczeniu tekstu i wyborze -TŁUMACZ jest niestety crash, trzeba wchodzić ręcznie w translatora

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...