Skocz do zawartości

MIUI 9 / 10 Global Stable


michaubpl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też korzystam z nowej aktualizacji i wszystko jest fajnie, ale pojawił się niestety mały problem.
Raz na jakiś czas, np. w apce aparatu bądź jak klikam w jakieś miejsce, by coś napisać (przeglądarka, SMS), wokół ekranu pojawia się taka czerwona ramka.
Nie jest wyświetlana cały czas, tylko sobie mrugnie ze dwa razy. Przed aktualizacją do 9.2.2.0 tego nie było.
Macie podobny problem po aktualizacji? A może bez niej? Słyszeliście o czymś takim w przypadku jakiegoś innego Xiaomi lub jakiegokolwiek telefonu?

Dodam jeszcze, że poza tym nic się nie dzieje. Jakość obrazu jest bez zmian, panel dotykowy nie robi żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę ręcznie zainstalować najnowszą wersję MIUI polska, pobrałem wersję dla mojego tel, skopiowałem do telefonu, odpalam TWRP daję instaluj i wyskakuje mi błąd E3004: This package is for "sagit" devices; this is a " ". 

Dodam że miałem global ale sam zmieniłem na MIUI Polska, później automatycznie aktualizował się do najnowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej ktoś instaluje miuipolska to niech sobie zrobi w TWRP kopię partycji data. Będzie można łatwiej wrócić do 7.1.1.
A że większość wróci to nie mam wątpliwości. Za dużo bugów w tym Oreo, a zmiany nikłe.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz konkretnie bugi?

U mnie zdarzały się zawiechy i raz restart i nie dało się uruchomić Waze. Ale przede wszystkim każde przesunięcie w górę otwierało wyszukiwanie i nie dało się tego wyłączyć, a mam widget z kontaktami który muszę przesuwać. Na xda piszą ponadto o kłopotach z BT, z powiadomieniami (są podwójne), szybkie ładowanie nie działa no i nie ma Face ID.  

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę i póki co nic złego się nie dzieje na oreo, a jest nawet lepiej, co prawda też za dużo nie wnosi. Face id nie używam. Bluetooth działa dobrze i nie rozłącza ani sparowanych urządzeń, ani podczas wysyłania. Powiadomienia też normalnie funkcjonują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI to system, a nie launcher  ale ok  w każdym razie Oreo działa dużo lepiej niż Nugat i nie ma o czym pisać, że zbugowany.
Ja od paru godzin korzystam i nie narzekam. Różnic też żadnych póki co nie zauważyłem.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakby ktoś pytał o wersje Global 9.2.2.0 co nowego z moich obserwacji:

- nowe powiadomienia

- nowa aplikacja aparatu (z obserwacji lepsze zdjęcia bardziej ostre i przy słabym świetle )

- w edytorze zdjęć zapowiadana opcja wymaż (działa świetnie)

- nowy wygląd ustawień

- szybsze działanie

- doszedł ekran przy przesunięciu ekranu w lewo 

- synchronizacja meili na bieżąco 

- poprawiono tłumaczenia 

 

Edytowane przez mentos30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sp4ubw napisał:

MIUI to system, a nie launcher :P ale ok :) w każdym razie Oreo działa dużo lepiej niż Nugat i nie ma o czym pisać, że zbugowany.

No widzisz. Nie znam się, a się wypowiadam. Myślałem, że mam system Android z autorską nakładką od Xiaomi o nazwie MIUI. A tu się okazuje, że mam system MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tymek napisał:

Sory za pytanie ale jestem nowy a na oficjalnym forum en.miui  jest wersja 9.0.2.0 i OTA nie ma go dostępnego 

Na en.miui oficjalnie romy pojawiają się z pewnym opóźnieniem przynajmniej w miejscu publikowania oficjalnych wydań, przez OTA również.

49 minut temu, Esperer napisał:

Myślałem, że mam system Android z autorską nakładką od Xiaomi o nazwie MIUI. A tu się okazuje, że mam system MIUI.

Bo masz, ale launcher jest tylko jednym ze składników Miui i jak użyjesz innego (podobnie jak każdej innej aplikacji systemowej) to nadal będziesz miał Miui, dodatkowo z większą ( częściowo inną) funkcjonalnością. Gestami steruje właśnie launcher, a u ciebie z jakichś bliżej nieokreślonych przyczyn nie masz możliwości wyłączenia tego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój z tłumaczeniem mi co to zintegrowany z systemem launcher, a co czysty system. Od dziesięciu lat mam telefony z Androidem i jak tylko się dało wgrywałem na nie romy MIUI. Czystego andka też wgrywałem, jak tylko jakiś sprawny custom był. Chcecie powiedzieć że Sense od HTC, czy Touchwiz od Samsunga to systemy? Co z tego że to zintegrowane launchery? To dalej launchery.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...