Skocz do zawartości

MIUI 9 / 10 Global Stable


michaubpl

Rekomendowane odpowiedzi

To ciesze się, że u was też zadziałał ten sposób. Sprawdziłem Inide, Turcje, Hiszpanie. Przy Tajlandii od razu weszła aktualizacja. Zazwyczaj tak było przy Indiach.

Zmiana regionu:

Ustawienia --> Dodatkowe ustawienia --> Region ---> Tajlandia
 

Nie wiem czy u was były błędy, ale wiadomo każdy inaczej używa telefonu. U mnie czasami przy nagrywaniu video był problem bo po kliknięciu czerwonego przycisku nagrywania nic się nie działo... Dopiero restart telefonu pomagał. Ten błąd się pojawił przy przejściu na miui9. Drugi błąd to youtube czasami działał czasami wyświetlał błąd o braku połączenia.

Teraz liczę, że mimo cienkiego changelog'a poprawili jednak więcej. Bo tak samo teraz jest aktualizacja zabezpieczeń z Października zamiast z Września. A w spisie tego nie ma.

Edytowane przez Slawek189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam za pare dni powinienem dostac wlasne mi6. Mozecie mnie poprawic bo wydaje mi sie na ten moment ze jak chce wgrac miui 9 to wystarczy zmienic region i bede mogl automatycznie to zainstalowac zamiast odblokowywac bootloadera i recznie podlaczajac telefon do kompa itd.?
Mój Mi6 po włączeniu sam zainstalował 9.0.10 później do kolejnej aktualizacji zmieniałem region.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Mi6 na gearbest (magazyn Chiny). Na telefonie zainstalowany był global, bodaj 8.5.1.0. obecnie zaktualizowany do 9.0.2.0. Moje pytanie dotyczy czy jeśli nie jestem pewny pierwotnie zainstalowanego softu powinienzrobić miflash z zaznaczoną opcją instalacji najnowszego globala, czy wystarczy przywrócenie ustawień fabrycznych? Dodam że chce zostać na globalu i mieć dostęp do płatności.
Na telefonie były utworzone foldery Microsoftu i Google. Nigdy nie miałem global więc nie wiem czy to normalne.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2017 o 16:47, XYZ napisał:

czy jeśli nie jestem pewny pierwotnie zainstalowanego softu powinienzrobić miflash z zaznaczoną opcją instalacji najnowszego globala

Tak powinieneś zrobić miflash z opcją clean.all, przywracanie do ostawień fabrycznych nic nie da jeśli nie jesteś pewny softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamillm
Tak czy inaczej chcę wyczyścić telefon w miflash. Powiedz mi tylko jaki rom zainstalować w miflash, jeśli docelowo chcę zainstalować najnowszy stable global - także stable global? No i jeśli mam odblokowany bootloader, to także zablokuje go w miflash, tak?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamillm
Tak czy inaczej chcę wyczyścić telefon w miflash. Powiedz mi tylko jaki rom zainstalować w miflash, jeśli docelowo chcę zainstalować najnowszy stable global - także stable global? No i jeśli mam odblokowany bootloader, to także zablokuje go w miflash, tak?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka


Od kiedy jest Global na Mi4c?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, XYZ napisał:

jeśli docelowo chcę zainstalować najnowszy stable global - także stable global? No i jeśli mam odblokowany bootloader, to także zablokuje go w miflash, tak?

Tak, ostatni global stable czyli V9.0.2.0. pobrany stąd http://en.miui.com/a-234.html Jak ustawisz w Miflashu "cleen all and lock" to zablokuje bl. Jak nie to w każdym momencie możesz po wgraniu zablokować w fastboot komendą "fastboot oem lock". Jak wgrywasz MiFlashem, to w sumie nie ma znaczenia na jaki rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=9895]FromWp[/mention]

Dzięki! Powiedz mi jeszcze jedno, Miflash pobierany ze strony miui pl podczas uruchomienia wywala błąd. Czy Miflash v7.4.25 ze strony https://www.xiaomigeek.com/dow...load-xiaomi-mi-flash-tool.html nie powinien sprawiać kłopotów, to jest wersja 2017?

PS. Jeśli ewentualnie chciałbym przejść na miui pl, oczywiście przy odblokowanym bootloaderze, to w Miflashu jaki mam wgrać rom (obecnie jak już powiedziałem mam zaktualizowany global 9.0.2.0), żeby później wgrać odpowiednie Twrp, a następnie z niego najnowsze miui pl?

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, XYZ napisał:

A jeśli chciałbym wrócić z miui pl na global stable, to także wystarczy Miflash z all clean i flash najnowszego global stable?

Tak. Na globala romem fastboot i miflashem zawsze można, najlepiej z opcją cleen all (z odblokowanym bl oczywiście). Nie ważne czy najnowszy, czy jakiś starszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

a ja mam pytanie, w wersji 8.5 podczas ładowania na ekranie blokady miałem informację o prądzie ładowania, po aktualizacji do 9.0.1 już nie ma tej informacji. Czy jest możliwość włączenia tej opcji? ps. nie chce instalować dodatkowych aplikacji takich jak Ampere.

pozdr

t

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Póki co poza małą zmianą w aparacie i w aplikacji do nagrywania ekranu nie dostrzegłem. Odnośnie baterii wypowiem się za kilka dni. 

W baterii doszedł chyba jakiś tryb uśpienia. Przynajmniej wcześniej go nie widziałem. 

Jak i minimalne zmiany w powiadomieniach. 

Minimalizując chrome z odpalonym filmikiem mamy dalej ten filmik odpalony w oknie pop up. 

Edytowane przez Vonki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co bateria raczej na plus :) nie spadła do poziomu 50%, a 4h jest. Cykl mieszany ze sporą przewagą WiFi, ale cały czas włączona lokalizacja jak i podpięty miband2 po bt 

Przez noc spadek wysokości 4% przy włączonej lokalizacji i bt. 

Edytowane przez Vonki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...