Skocz do zawartości

MIUI 9 / 10 Global Stable


michaubpl

Rekomendowane odpowiedzi

Po trzech dniach użytkowania jestem zawiedziony MIUI9. Zbyt dużo czekania na tak mało zmian i usprawnień (ponad 3 miesiące od premiery). Co do tak hucznie zapowiadanej szybkości mam tylko jedno przemyślenie: MI6 już na MIUI8 był piekielnie szybki. Oprócz szybszych animacji żadnych zmian nie odczułem. Podział ekranu hmmm na 5.2 cala czy to ma w ogóle sens? Może się przydać raz w miesiącu albo i nie. Jeśli chodzi o baterię to SOT nie poprawił się a byłbym nawet skłonny powiedzieć że się pogorszył. W poprzedniej wersji osiągałem 5.5h na 'ciągłe włączonym prądożernym LTE' (cytuje klasyka) na obecny moment jest to zaledwie 4.5h. Oprócz tego kolejnym minusem jest zacznie mniejsza głośność dźwięku na słuchawkach (może to i lepiej dla naszych uszu ale różnica jest kolosalna w stosunku do maksymalnej z MIUI8). Mimo kilku dodanych/poprawionych tłumaczeń pojawiły się kolejne pozycje w ogóle nie przetłumaczone. Gdzie nowe UI aparatu? Gdzie możliwość zmiany siatki ekranu głównego ?

Jedyne z czego jestem tak na prawdę zadowolony to taka śmieszna drobnostka jak przełączanie ostatnio otwartych dwóch aplikacji 'lewym' przyciskiem oraz wzbogacony o kilka nowych opcji edytor zdjęć. 

Gdzie jest menu skrótów ? Nie zostało zaimplementowane do Global Stable a do China Stable już tak.

Dla mnie to takie MIUI 8.5.5...

Screenshot_2017-10-30-11-25-45-545_com.miui.enbbs.png

Edytowane przez przemo5040
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szymam napisał:

Nie ma czegoś takiego jak Global China. Albo Global, albo China, oba są stable.

 

Ponadto, wrzuciłem brakujące tłumaczenia jako bug na en.miui.com. Prosiłbym o potwierdzanie przyciskiem Confirm na stronie. http://en.miui.com/thread-989679-1-1.html Przycisk Confirm widnieje tylko w komputerowej wersji witryny, więc jeśli jesteście na telefonie, zmieńcie się na tryb komputerowy.

Oczywiście chodziło mi o China Stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szymam napisał:

Nie ma czegoś takiego jak Global China. Albo Global, albo China, oba są stable.

 

Ponadto, wrzuciłem brakujące tłumaczenia jako bug na en.miui.com. Prosiłbym o potwierdzanie przyciskiem Confirm na stronie. http://en.miui.com/thread-989679-1-1.html Przycisk Confirm widnieje tylko w komputerowej wersji witryny, więc jeśli jesteście na telefonie, zmieńcie się na tryb komputerowy.

Dobra robota ze screenami. Potwierdziłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest problem z aktualizacją do wersji 9.0.1.0 obecnie mam  7.10.19 (MIUI9) Global Beta bez odblokowania Bootloadera. Czy mogę zatem zaktualizować do wersji 9.0.1.0 ? 

mam błąd : you're allow to flash the newest develop version published by miui forum from stable version only

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warrior daj znać ile przetrzymal xd u mnie średni sot to 8h mieszane lte wifi kupa apek w tle. Max to 9h było ale to przy 1wszym ladowaniu 
W tej chwili mam 7h30min i 27%. Ale już podłączam do ładowarki bo idę spać. Myślę że może by jeszcze z 30 40 minut pociągnął

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam używam od kilku dni Miui 9 wersje stable i zauważyłem problemy z WI-FI.

A mianowicie po włączeniu łączy się z routerem i przez jakiś czas działa prawidłowo po którymś wybudzeniu jest połączone ale nie ma netu innym razem rozłącza się z siecią wifi . Oszczędzanie energii jest wyłączone. Czy są jeszcze jakieś ustawienia które mogą powodować taki problem. czy konieczne jest przywrócenie do uustawień fabrycznych. Dodam tylko ze przed aktualizacją było wszystko ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak, polecacie Global stable w najnowszej wersji? Przyznam, że nie za bardzo chce mi się bawić co tydzień czy dwa w update'y oprogramowania i wracać do poprzednich wersji w razie jakichś problemów. Zadowoleni jesteście z działania telefonu na tym ROMie? Bateria - porównując do wcześniej używanych przez Was wersji oprogramowania - działa sprawniej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2017 o 11:23, filipO21 napisał:

Haha, ja dzisiaj rano podłączyłem do ładowarki. 8,5h ;)

filip021 a, czy nie zauważyłeś problemów z szybkim ładowaniem? Na en.miui.com przeczytałem w sumie 2 wpisy, gdzie użytkownicy piszą o niedziałającym fast charger. Na Twoim zrzucić też widać, że bateria ma się naładować za 2h 44min (no chyba, że nie używasz szybkiej ładowarki). 

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łap fotkę. 2;44 było że względu na podłączenie do ładowarki i zrobienie od razu screena. Między 1wszym a drugim screenem czyli 5 a 44% baterii minęło dokładnie 24 minuty. Qc3 nie od razu daje pełny prąd ładowania. Sprawdzałem i u mnie tak to wygląda. Screen nr 2. Po podłączeniu kabla wzrasta z 200-300 do ponad 3000. ( Na kablu oryginalnym i ładowarce oryginalnej, a przy kablu unitek jest podobnie ).

Screenshot_2017-11-02-08-51-12-241_lockscreen.pngScreenshot_2017-10-27-17-16-20-831_com.gombosdev.ampere.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Troc napisał:

I jak, polecacie Global stable w najnowszej wersji? Przyznam, że nie za bardzo chce mi się bawić co tydzień czy dwa w update'y oprogramowania i wracać do poprzednich wersji w razie jakichś problemów. Zadowoleni jesteście z działania telefonu na tym ROMie? Bateria - porównując do wcześniej używanych przez Was wersji oprogramowania - działa sprawniej? 

Powiem tak firmware jest naprawdę szybki i polecam zainstalowanie bateria spokojnie 5,5 - 6 h na wyświetlaczu. Nic się nie przycina. Jednakże polecam po instalacji przywrócenie ustawień fabrycznych u jednych zdarza się problem z WI-FI u drugich jest wszystko ok. U mnie akurat był problem  i przywrócenie do ustawień pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, akimata napisał:

A powiedzcie jak  instalujecie global stable miui 9? Ja nie dostałem jeszcze aktualizacji a tej z pierwszego postu nie idzie wgrac :/

W moim przypadku dało się jeszcze wgrać paczkę z pierwszego postu za drugim razem za pierwszym wyskoczyło ze nie może zweryfikować. Skasowałem i wgrałem jeszcze raz na urządzenie i poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, filipO21 napisał:

Łap fotkę. 2;44 było że względu na podłączenie do ładowarki i zrobienie od razu screena. Między 1wszym a drugim screenem czyli 5 a 44% baterii minęło dokładnie 24 minuty. Qc3 nie od razu daje pełny prąd ładowania. Sprawdzałem i u mnie tak to wygląda. Screen nr 2. Po podłączeniu kabla wzrasta z 200-300 do ponad 3000. ( Na kablu oryginalnym i ładowarce oryginalnej, a przy kablu unitek jest podobnie ).

OK, czyli gitara z szybkim ładowaniem. To co czytałem to musiały być jakieś pojedyncze przypadki, albo kabelki ktoś miał kiepskie.

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkami...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2017 o 11:50, przemo5040 napisał:

Gdzie jest menu skrótów ? Nie zostało zaimplementowane do Global Stable a do China Stable już tak.
Dla mnie to takie MIUI 8.5.5...

Dzisiejsza aktualizacja global dev wnosi tą opcję która do niczego się mi nie przydaje i nie można jej wyłączyć

d1d0e0dc389f698aa40b3551de5adc30.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zbiecik napisał:

Dzisiejsza aktualizacja global dev wnosi tą opcję która do niczego się mi nie przydaje i nie można jej wyłączyć
 

Przytrzymujesz klawisz menu, gdy jesteś na pulpicie, pojawiają się tobie trzy warianty: klikasz opcje - więcej - wyłącz QuickCard (nazwa tego może się troszkę różnić, ale sam sposób wyłączenia powinien być ten sam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...