Skocz do zawartości

MIUI 9 / 10 Global Stable


michaubpl

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wifi działa przy 5GHz, ale mam na tej sieci dużo mniejszy zasięg niż na 2.4GHz, ciężko mi łapie z 4m od routera przedzielonego 2 ścianami, a na 2.4GHz zasięg mam z 30m od routera jak jestem na dworze. Nie wiem czy to wina routera czy telefonu, router mam ten z zestawu ODU-IDU 200 z Plusa, może to jego wina, że tak działa, ale to tylko na 5GHz, bo tak bez problemu śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszy sygnał ale zasięg mniejszy ? Oba mają tą samą moc nadawania bo jest to uregulowane prawnie. Problem polega na interferencji fal. Piątka ma problem z przenikaniem przez obiekty z racji wyższej częstotliwości i tyle. Do tego masz szerokość kanału. Standard N i w 2,4 i w 5 ma przepustowość 150mb/s (mówię o 1x1 czyli jedna antenka). Później masz jakieś mimo, 3x3 itd itp co zwiększa prędkość o krotność antenek w routerze :) Tak to na chłopski rozum. Czyli masz 3 antenki to prędkość jest 450mb/s (oczywiście to prędkości laboratoryjne nie do uzyskania w realiach). Teraz masz nowy standard AC który nie różni się zbyt wiele od zwykłego N bo zasadniczo ma tylko szerszy kanał tj 80MHz lub 160MHz przez co transfer wzrasta do nawet niby 1,6GHz w trybie 3x3. Jest jeszcze stary standard A w 5GHz który jest odpowiednikiem standardu G z 2,4GHz czyli 54Mb/s

 

Reasumując. Dla normalnego śmiertelnika w domu najlepsze jest 2,4 GHz w trybie N i router z 2 antenkami (najczęściej smartfony mają mimo 2x2)  lub jeżeli ktoś ma CIĘŻKIE warunki to kosztem prędkości można ustawić tryb B (tylko 11Mb/s czyli jakieś 5MB/s realnie) 5GHz jeżeli ktoś używa smartfona w jednym pomieszczeniu i najlepiej mieć tryb AC (jeżeli obsługuje go smartfon). Problemem 5GHz jest jeszcze dostępnośc modułów WIFI w laptopach.

 

5GHz najczęściej stosuje się u lokalnych dostawców internetu radiowego od przekaźnika do klienta. Niestety nie może być drzew na trasie. 2,4 GHz z tym sobie radziło i to dobrze. Teraz 2,4GHz kuleje w miastach bo komórkowcy nam przeszkadzaj ze swoim LTE. Wiem bo pracuje w branży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dwa pytania, da się gdzieś zmienić wyświetlanie kontaktów, tak by wyświetlały się tylko z konta Google? I druga sprawa czy mozna ustawić gdzieś by na ikonach pokazywała się ilość powiadomień, obecnie bez względu ile ich jest w danej aplikacji pokazuje 1

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia Fri Jul 14 2017 o 15:44, zbiecik napisał:

Mam dwa pytania, da się gdzieś zmienić wyświetlanie kontaktów, tak by wyświetlały się tylko z konta Google? I druga sprawa czy mozna ustawić gdzieś by na ikonach pokazywała się ilość powiadomień, obecnie bez względu ile ich jest w danej aplikacji pokazuje 1

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Co do Kontaktow to wchodzisz do nich, Ustawienia, Wyświetlanie kontaktów, Lista kontaktów i tam wybierasz skąd kontakty mają być wyświetlane ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, jonekjonek71 said:

mam taki problem, kupiłem mi 6 z globalem i wywalalo mi here we go. Gdzieś przeczytałem, żeby zainstalować MIUIPOLSKA i problem zniknie, więc zrobiłem co trzeba i po zainstalowaniu here nadal to samo. Może ktoś coś poradzi, bo bez tej apki dla mnie tel nie ma sensu.

Zainstalowałem u siebie na próbę i faktycznie wywala, bez żadnego komunikatu. Mam Globala. Zawsze możesz z Google Maps korzystać, też masz rozpisane połączenia autobusowe itp.

Edytowane przez Soplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2017 o 15:44, zbiecik napisał:

Mam dwa pytania, da się gdzieś zmienić wyświetlanie kontaktów, tak by wyświetlały się tylko z konta Google? I druga sprawa czy mozna ustawić gdzieś by na ikonach pokazywała się ilość powiadomień, obecnie bez względu ile ich jest w danej aplikacji pokazuje 1

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Co do drugiej sprawy to wydaje mi się, że jest to po prostu błąd. Ja w swoim Mi4 mam MIUI 7.6.14 z Andkiem 6.0.1 i liczba powiadomień ma prawidłowe wartości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jonekjonek71 napisał:

mam taki problem, kupiłem mi 6 z globalem i wywalalo mi here we go. Gdzieś przeczytałem, żeby zainstalować MIUIPOLSKA i problem zniknie, więc zrobiłem co trzeba i po zainstalowaniu here nadal to samo. Może ktoś coś poradzi, bo bez tej apki dla mnie tel nie ma sensu.

U mnie apka działa bez problemu, miuipolska 7.7.20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, na obecnym najnowszym miuipolska bateria świruje, jak wyłącze WiFi i dane np na noc to jest git, zabierze mi może maks 3-4% baterii. Kiedyś natomiast zapomniałem wyłączyć WiFi, no i z tego co widziałem jedna osoba mi napisala na messengerze i może jeszcze jakieś powiadomienie z yt przyszło, po czym rano się budzę i straciłem około 15% baterii, jak wszedłem żeby zobaczyć co tak zjadło tą baterie, to na wykresie miałem pokazane, że telefon przez tą całą noc był "wybudzony" od czego to zależy, dlaczego nie przeszedł w stan uśpienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, proname007 napisał:

Jeszcze jedno, na obecnym najnowszym miuipolska bateria świruje, jak wyłącze WiFi i dane np na noc to jest git, zabierze mi może maks 3-4% baterii. Kiedyś natomiast zapomniałem wyłączyć WiFi, no i z tego co widziałem jedna osoba mi napisala na messengerze i może jeszcze jakieś powiadomienie z yt przyszło, po czym rano się budzę i straciłem około 15% baterii, jak wszedłem żeby zobaczyć co tak zjadło tą baterie, to na wykresie miałem pokazane, że telefon przez tą całą noc był "wybudzony" od czego to zależy, dlaczego nie przeszedł w stan uśpienia? 

A może tak powtórzyć test? Bo piszesz o jednej rzeczy i ... co tyle? Wywal messengera i powtórz test z 5 razy i wtedy powiedz jakie są wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Acid napisał:

A może tak powtórzyć test? Bo piszesz o jednej rzeczy i ... co tyle? Wywal messengera i powtórz test z 5 razy i wtedy powiedz jakie są wyniki.

No dobra, messenger wywalony, bateria spadła o 5% przez 10 godzin. Korzystam obecnie również z Mi Note 2, w którym mam ten sam system też 7.7.20 i w którym nie muszę się martwić w nocy czy wyłączyłem WiFi, czy może telefon nie przejdzie w stan uśpienia i rano się obudzę z 15% mniej. 

 

 

Edytowane przez proname007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Acid napisał:

No to jest ok... Gdzie tu tragedia?

Proszę zobaczyć. Do 40% było jeszcze miui 8 7.7.20, później zainstalowałem już miui 9 i zauważ, że telefon w ogóle niepotrzebnie nie wybudza. Na tym ładowaniu osiągne około 5h, ale już czuję poprawę pod tym względem na miui 9. Więc jeszcze będę pisał. Screenshot_2017-08-11-09-51-28-547_com_miui.securitycenter.thumb.png.8345f6df1da0968c23472674fd173677.png

Screenshot_2017-08-11-09-51-54-198_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie do osób bardziej obeznanych w temacie ode mnie. Kupiłem Mi 6 na tomtop i przyszedł niby z globalem, ale dzisiaj wyskoczyło mi powiadomienie z chińskimi znakami które przekierowało mnie na jakąś stronę. Możecie mi powiedzieć czy to co mam to na pewno global a nie jakaś syfowa odmiana? Zauważyłem przy okazji, że bateria od wyjęcia z pudełka jest mocno przeciętna - ledwo na dzień zwykłego użytkowania starcza - trochę neta, facebooka i messengera, raz na jakiś czas snapchata przejrzę... A na forach i w recenzjach ludzie chwalą sobie baterię i nie wiem czy moje zwykłe użytkowanie jest niezwykłe czy to wina oprogramowania. Poniżej screen powiadomienia, tej strony i informacji o telefonie.

 

Screenshot_2017-08-14-10-41-56-057_com.miui.home.pngScreenshot_2017-08-14-10-42-17-980_mark.via.gp.pngScreenshot_2017-08-14-10-42-46-025_com.android.settings.png

Edytowane przez kacper.lz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zbiecik napisał:

Da się wgrać przez mi flash wersję dev na stabilną?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Bez najmniejszych problemów z zablokowanym bootloaderem zaktualizujesz z 8.2.2.0 do MIUI 9 global beta przez
"Aktualizacje systemu" korzystając z "Wybierz paczkę aktualizacji"  Ja przed chwilą to zrobiłem. 

Nie ma również problemu  z aktualizacjami OTA

 

Niestety po aktualizacji do MIUI 9 (zablokowany bootloader, brak root'a) nie mogę korzystać z płatności zbliżeniowych. Wiem że są metody naprawy tego kiedy bootloader jest odblokowany ale u mnie nie jest. Ktoś ma jakiś pomysł ?

 

IMG_20170818_104446.png

Edytowane przez przemo5040
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemo5040 napisał:

Niestety po aktualizacji do MIUI 9 (zablokowany bootloader, brak root'a) nie mogę korzystać z płatności zbliżeniowych. Wiem że są metody naprawy tego kiedy bootloader jest odblokowany ale u mnie nie jest. Ktoś ma jakiś pomysł ?

Niestety romy global dev nie przechodzą testu Safety net, nawet z zablokowanym bl i bez roota. Albo wrócisz na stable i cierpliwie poczekasz (może to trochę potrwać), albo odblokujesz bl i wgrasz rom eu w którym to powinno działać, bez dodatkowych zabiegów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po południu wyskoczyła mi aktualizacja na globalu.
Chciałem sobie poczytać w necie co to za cudo i nigdzie nic nie ma na ten temat

Na jakimś tureckim forum też ktoś się zapytał co to jest.

No nic, ktoś musi być pierwszy i się pobiera

Widocznie ROM OTA nie jest publicznie anonsowany.

 

a784234fa18a367d3bf907b678a46f0b.jpg

ca5e6b8fbe923206f90bf5f47b55f278.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez orte
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...