ZduneX25

MIUI 7.10.26

Recommended Posts

Dnia Tue Oct 31 2017 o 07:52, piecka21 napisał:

Ikona spotify z powiadomień, która informuje nas o aktualnej piosence nagle znika i wyłącza muzykę. Aplikacja faktycznie nie jest zabijania, bo po wejściu w nią piosenka wznawia się ale od początku.

Na Tidalu jest to samo.

Tłumaczenie angielskie. Wcześniej przy pamięci od razu pokazywało pozostałe dostępne miejsce. 

Screenshot_2017-11-01-11-37-29-158_com.android.settings.png

MI5 xiaomi.eu 7.10.26

Nie wiem czy przypadek czy co, ale przy 5% baterii telefon zaczął bardzo mulić przy samej aplikacji Messenger i w ciągu dosłownie 5-10 sekund z 5% spadło do 0%.

Z tego co kojarzę, kiedyś gdzieś ktoś pisał że (chyba na jakimś ROMie) jest taki bug, że poniżej 5% telefon zacina się (bodajże na jakiejś wersji Lineage? Nie wiem).

Potrafi ktoś to potwierdzić na 7.10.26?

@fps - było już kilka razy, że te informacje "idą" od jakiegoś czasu online, dlatego mogą się długo ładować i dlatego są nieprzetłumaczone. Powodzenia w szukaniu kolejnych "błędów“.

@abc00 a dlaczego to jest brane online? Specyfikacja się nie zmieni jeśli urządzenie zostało wydane? Po co takie coś?

Jest jakaś opcja żeby powiadomienia takie jak mamy na pasku powiadomień (gdy "ściągamy" go z góry ekranu palcem) pokazywały się na ekranie blokady? Obecnie nie pokazują mi się żadne powiadomienia nawet jeśli aplikacje posiadają uprawnienia do pokazywania powiadomień na ekranie blokady. Da się coś z tym zrobić? Chodzi mi np. o powiadomienia z messengera czy innych aplikacji.

Poza tym, jest opcja by przejść bezpośrednio z wersji 7.8.31 do najnowszej?

4 godziny temu, Colinovsky napisał:

Jest jakaś opcja żeby powiadomienia takie jak mamy na pasku powiadomień (gdy "ściągamy" go z góry ekranu palcem) pokazywały się na ekranie blokady? Obecnie nie pokazują mi się żadne powiadomienia nawet jeśli aplikacje posiadają uprawnienia do pokazywania powiadomień na ekranie blokady. Da się coś z tym zrobić? Chodzi mi np. o powiadomienia z messengera czy innych aplikacji.

Poza tym, jest opcja by przejść bezpośrednio z wersji 7.8.31 do najnowszej?

Powiadomienia > aplikacja

Screenshot_2017-11-01-16-09-38-908_com.android.settings.png

Tak można ściągasz .ZIP i flashujesz przez twrp lub w aplikacji do aktualizacji wskazujesz na pobranTo update który jest na telefonie 

Dnia 30.10.2017 o 15:11, krainawilka napisał:

To było pytanie poboczne. Pytałem na przyszłość przy aktualizacjach. Czyli rozumiem, że najpierw aktualizuję (ja to robię z poziomu systemu), a potem czyszczenie dalvik/cache. Dzięki.

Po aktualizacji nie czyści się ART i Dalvik/ART w TWRP. Robi się to tylko wówczas, gdy coś nie tak dzieje się z aplikacjami czy systemem. Jeśli już chcesz, to najpierw czyszczenie, potem instalacja aktualizacji, a po instalacji wprost uruchomienie systemu. Jeśli instalujesz paczkę dodatków, to po uruchomieniu telefonu (po aktualizacji), ponownie włączenie do TWRP i instalacja dodatków. Po instalacji uruchomienie systemu (bez żadnego czyszczenia).

@abc00, nie rozprowadzaj proszę błędnych informacji...

@Orjon, zwracam honor... :) 

• Like 1

Czy opcja wyłączenia ikony aplikacji na pasku powiadomień zostanie przywrócona? W MIUI 8 dało się to ustawić, a w 9 już tego brakuje. Mam działające aplikacje w tle, które generują powiadomienia na pasku (aby nie zostały ubite  przez system np. Twilight albo Notify Mi Band) i po prostu nie chce żeby pojawiała się ikonka. 

Ktoś coś wie o tym? 

Czy w tej wersji poprawiono dźwięk podczas rozmów bluetooth na redmi note 4 ze snapem?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Ponawiam pytanie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Dnia 27.10.2017 o 14:25, dawid25_2005 napisał:

Mam problemy z dźwiękiem powiadomień np. Whatsapp.  Nie mam powiadomień podczas zablokowane ekranu. Wiadomość się pojawia ale brak dźwięku.

Dnia 27.10.2017 o 18:55, fi9o napisał:

Dodaj do tego telegram.

Też odnotowałem to na mi5s+.

Dnia 29.10.2017 o 12:45, Kanson napisał:

Witam po ostatniej aktualizacji miui mam problem z powiadomieniami aplikacji Telegram i tylko tej aplikacji co ciekawe a dokładnie brak dźwięku i wibracji ale powiadomienie z paska powiadomień i ekranu blokady jest. Przejrzałem wszystkie ustawienia już i optymalizacje xiaomi i nadal nic, robiłem factory reset i też nie pomogło. Wie ktoś jak sobie z tym poradzić albo jak wrócić do poprzedniej wersji miui na której wszystko działało? Byłbym bardzo wdzięczny.

+1

Na MI3 nie banglają powiadomienia dźwiękowe SMS, Messengera i Whatsappa. Galvik/art wyczyszczony, uprawnienia sprawdzone, alternatywne dźwięki też.

Liczę na jakiś update, który to poprawi. Jak nie to powrót do ostatniego stable'a 8...

EDYTA:
Nie wiem z czym jest problem, ale po wrzuceniu dłuższego nagrania niż oryginalne sekundowe - notyfikacje dźwiękowe działają. Może istnieje protokół, który robi fade in dla notyfikacji?

152942vwjokck3j38zrcwr.jpg.thumb.jpg

@Acid jakieś przecieki kiedy dostaniemy takie coś? Ewentualnie jakieś "zrównanie" funkcji, tzn split screen dla telefonów z androidem 6 itp? Wiadomo coś?

1 godzinę temu, abc00 napisał:

@mrosi - Acid pisał: "Bo tak się składa, że device info zmienili i teraz ta treść jest ładowana niestety online i to jeszcze nie dla wszystkich urządzeń. Część ma to w stringach w PL a część już online."

Gdzie? O tu: https://miuipolska.pl/miui-7-10-19/#comment-3576095551

Tylko tam nie ma o tym, o czym pisałem.

Powtarzam: nie czyści się ART/Dalvik i Cache po instalacji ROMu w TWRP. Instalacja -> restart do systemu. Czyszczenie tylko w przypadku, gdy coś zaczyna się kaszanić, z aplikacjami czy systemem. @Acid, czy tak?

• Like 1

Redmi Note 3 Pro - po zainstalowaniu 7.10.26 niby wszystko ok, a telefon traci co kilkanaście minut zasieg Plusa na kilka sekund. Wygląda to jakby task odpowiedzialny za telefonię abendował sie i od razu nastepował restart. Macie pomysł jak sobie z tym poradzić?

Dnia 31.10.2017 o 07:52, piecka21 napisał:

Też to próbowałem. Ikona spotify z powiadomień, która informuje nas o aktualnej piosence nagle znika i wyłącza muzykę. Aplikacja faktycznie nie jest zabijania, bo po wejściu w nią piosenka wznawia się ale od początku.

Dnia 1.11.2017 o 09:36, RegimeOfTerror napisał:

Na Tidalu jest to samo.

@piecka21 skoro Ci wyłącza apkę i utwór jest od początku to jednak ubija.

@RegimeOfTerror czyli musi być coś z uprawnieniami ogólnie apek do ubijania ich

Niestety nie potwierdzę jak jest u mnie. Miałem instalować to w końcu dzisiaj ze względu na jednak szalejący lekko GPS w poprzedniej wersji, ale wstrzymam się do jutrzejszej. Może już nie będzie problemów.

Te powiadomienia mają dopiero być kiedyś w przyszłości. Skoda że nie wspomnieli o tym szczególe podczas konferencji.

Wysłane z MI6

Ciekawie się zapowiada:

CHANGELOG MIUI9.1 7.11.2

Smart Assistant
New - Added Smart Assistant to the 6.x/7.x Android devices

System
Fix - Fixed Fingerprint sensor for Polish language
New - Added Audio AptX HD support for 6.x/7.x Android devices
Optimize - Added app names for third party toasts (11-01)

App Lock
New - App lock supports hiding messages from selected apps (10-31)
New - Simplified the UI (10-31)

Home screen
Optimize - Adding widgets to an empty spot with a single tap (10-31)
Fix - Animations didn't work after turning on App lock (10-31)

Notification
Fix - All the notifications are displayed twice
Fix - No sound when receiving a message in Line

Status bar
Fix - Status bar time error

Battery
Fix - Awake status not tracked when battery is less than 60%.

Mi Account
Optimize - Reduced the number of push notifications when the user is signed out (10-30)

Witam,

Odkryłem pewną nieprawidłowość po zainstalowaniu tej aktualizacji na Mi4C. 
Na początku nadmienię, że nie robiłem update od wersji 7.5.11, więc może już wcześniej tak było.

Do tej pory blokowanie numerów działało prawidłowo i niechciane numery z czarnej listy były automatycznie odrzucane. Jedyna informacja o takich połączeniach przychodzących to powiadomienie na pasku powiadomień, ewentualne dokładniejsze sprawdzenie na liście blokowanych połączeń.

Od ostatniej aktualizacji oprócz powiadomienia na pasku powiadomień, wyświetla się również nieodebrane połączenie na liście normalnych połączeń (i to dwukrotnie) oraz przychodzi sms "Numer xxxx próbował się z tobą skontaktować".

Wcześniej telefon tak się nie zachowywał. Czy zaobserwowaliście coś podobnego? Jak temu zaradzić? 

Dnia 5.11.2017 o 08:45, jjarik napisał:

będziesz dodawał do nowszych room najswiezszy plik host

mogę... 

10 godzin temu, _mARk_ napisał:

mogę... 

no to fajnie by było wraz z nowym bulidem romu miec nowy host blokujacy reklamy  z tego tez dnia bez zbednych aplikacji 

no to fajnie by było wraz z nowym bulidem romu miec nowy host

A w czym problem? Wchodzisz na stronę, pobierasz plik, podmieniasz w dodatkach i masz. To nie jest fizyka kwantowa.

1 minutę temu, ahr napisał:

na stronie aktualizacja z 20 maja i  gowno aplickacje do wywalenia , nie pisałem o problemie z tego co widzę wiec nie wiem o co pytasz .

A w czym problem? Wchodzisz na stronę, pobierasz plik, podmieniasz w dodatkach i masz. To nie jest fizyka kwantowa.

Guest
This topic is now closed to further replies.