ZduneX25

MIUI 7.10.26

Recommended Posts

Przed chwilą, danio_96 napisał:

Można normalnie instalować na RN3P z tym TWRP?

Project Team Win Recovery 3.0.2-2

Lepiej zaktualizuj do 3.1.1 lub red wolf twrp

• Thanks 1

Witam wszystkich,
ponieważ to mój pierwszy post, to przede wszystkim bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt za kawał wspaniałej roboty :)

Zaktualizowałem swój telefon MI4C (3/32 GB) do najnowszej wersji MIUI.
Pierwsze wrażenia pozytywne :) Mam jednak pytania:

1. Na ekranie blokady można używać skrótów - w lewo aparat, w prawo dodatkowe opcje.
Czy można usunąć te skróty? Gdzie? Z tego co pamiętam, co kiedyś była taka możliwość, ale teraz nie mogę znaleźć tej opcji.

2. Na pulpitach - na dolnej belce (tam gdzie zazwyczaj mamy skróty do np. kontaktów, czy SMSów) ikony nie mają podpisu/tytułu (Kontakty, Internet, itp.).
Wcześniej na pewno te ikony miały taki podpis - można je gdzieś ponownie włączyć?

3. Wracając do ekranu blokady - mam problem z odnalezieniem opcji dotyczącej codziennych tapet blokady. Na samym ekranie blokady, w górnym prawym rogu, mam taką opcję.
Jednak nie mogę jej odszukać bezpośrednio w menu ustawień. Jak korzystam z wyszukiwarki, to pokazuje, że powinna być w "Ustawienia/Ekran blokady i hasła/Codzienne tapety blokady", ale nigdzie jej tam nie widzę (z poziomu wyszukiwarki mogę wejść w tę opcję, ale bezpośrednio w samych ustawieniach jej nie widzę). Tak ma być?

Dioda powiadomień jak świeciła tylko na biało, tak świeci.

Zmień kolory w ustawieniach,działa różowy i niebieski

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

50 minut temu, raffal napisał:

Do Kate nie będzie aktualizacji?

Cytat od Ingbrzy:

Status: RELEASED 
(HMNote4 MTK, HMPro, HMNote3SE zawieszone na ten tydzień)

1 godzinę temu, Uri0550 napisał:

Lepiej zaktualizuj do 3.1.1 lub red wolf twrp

Dzięki, zaktualizowałem do 3.1.1-0. Bootloader się nie zablokował. Przy instalacji tego recovery,  TWRP pytało się czy zainstalować apkę.

Korzystacie z niej?

Edit:

Jak usunąć tą aplikację? Z poziomu TWRP usunąłem z folderu /system/priv-app, ale nadal jest w systemie.

Nie mam roota, korzystam z Android Pay. Magiskowi nie ufam :)

Edit 2:

Sam sobie odpowiadam :D

Znalazłem, apkę usunięta.

/data/data/me.twrp.twrpapp
/system/priv-app/twrpapp

Edited by danio_96

Dnia 27.10.2017 o 10:40, mates21 napisał:

Gdyby ktos chcial to wrzucam dodatek na blokowanie reklam z dzisiejsza aktualizacja pliku host: http://www89.zippyshare.com/v/A2hTJj0w/file.html
Moze komus sie przyda bo sam zawsze po aktu dogrywam go pobierajac swiezy plik host :)

mógłbyś łopatologicznie napisać jak zainstalować ten dodatek? Piszecie coś o podmianie itp :) Mam zeszłotygodniowy rom i chce po prostu wrzucić ten dodatek od Ciebie. Mam paczkę już na telefonie, wchodzę w recovery i instaluje wskazując tą paczkę i to wszystko?

15 minut temu, raffal napisał:

mógłbyś łopatologicznie napisać jak zainstalować ten dodatek? Piszecie coś o podmianie itp :) Mam zeszłotygodniowy rom i chce po prostu wrzucić ten dodatek od Ciebie. Mam paczkę już na telefonie, wchodzę w recovery i instaluje wskazując tą paczkę i to wszystko?

Dokładnie sam sobie odpowiedziałeś jak to masz zrobić wrzuć zipa przez twrp i gotowe

• Like 1

1 godzinę temu, fil686 napisał:

2. Na pulpitach - na dolnej belce (tam gdzie zazwyczaj mamy skróty do np. kontaktów, czy SMSów) ikony nie mają podpisu/tytułu (Kontakty, Internet, itp.).

Wcześniej na pewno te ikony miały taki podpis - można je gdzieś ponownie włączyć?

Podpisów nie ma w nowym miui i raczej nie będzie. (wiele innych nakładek innych producentów, oraz czysty android też ich nie mają)

Reszty z tego o co pytasz nie używam, to ci nie odpowiem

Wieszającą się apkę Aktualizację ruszyłem czyszcząc jej dane...wtedy dopiero poszło. Po instalacji MIUI wisiała cały czas.

Jeśli chodzi o przyciski- to już sobie też poradziłem- po prostu byłem przyzwyczajony do Miui 8 a tam z tego co pamiętam to trochę inaczej się to ustawiało. W kazdym razie 8ka miała od razu home przypisany do ubijania a w 9 trzeba było to zmienić bo był podczepiony szukacz Gogla.

Bateria-hmmm....na razie testuję. Może być w tym jakaś prawda że po jakimś czasie się trochę stabilizuje, ale wydaje mi się że jednak od Globala jest trochę słabiej...

Dzięki za odp.

Pozdrawiam

1 godzinę temu, jjarik napisał:

Dokładnie sam sobie odpowiedziałeś jak to masz zrobić wrzuć zipa przez twrp i gotowe

poszło ale dopiero jak pobrałem "całą" paczkę dodatków, gdy chciałem zainstalować samą blokadę reklam to wywalało błąd

10 minut temu, raffal napisał:

poszło ale dopiero jak pobrałem "całą" paczkę dodatków, gdy chciałem zainstalować samą blokadę reklam to wywalało błąd

Chyba najprościej sam plik hosts – pobrać (na telefonie, normalnie przeglądarką www), a potem skopiować z /sdcard/download do system/dev (pod TWRP).

U mnie normalnie zipa z postu wyżej  instaluje w twrp i jest ok 

47 minut temu, raffal napisał:

35 minut temu, latet napisał:

Chyba najprościej sam plik hosts – pobrać (na telefonie, normalnie przeglądarką www), a potem skopiować z /sdcard/download do system/dev (pod TWRP).

Coś mi się rozsypały ikonki na pasku po zmianie. Restart telefonu nie pomógł, tak samo jak zmiana motywu. Ktoś ma pomysł?e8f2b1509e87ed47d5ff19a80c5308e1.jpg

Wysłane z mojego MI 5C przy użyciu Tapatalka

@raffal dokladnie tak jak napisales. ;) Odpalasz w twrp, instaluj, plik z zip i wsio.

@latet moze w twrp masz cos zaznaczone, jakies sprawdzanie md5 czy cos. Albo masz jakies dziwne twrp. Ja u siebie i kilku osob na roznych xiaomi (zawsze najnowsze twrp z oficjalnej strony) instaluje co piatek i nie ma problemu.

15 minut temu, krainawilka napisał:

Coś mi się rozsypały ikonki na pasku po zmianie. Restart telefonu nie pomógł, tak samo jak zmiana motywu. Ktoś ma pomysł?

Tak. Zmień motyw na domyślny.

Tak to jest, gdy korzysta się z motywów pobranych...

Tak. Zmień motyw na domyślny.
Tak to jest, gdy korzysta się z motywów pobranych...
Przecież napisałem, że zmiana motywu nic nie dała. Ani na domyślny, ani na żaden inny. Z motywów korzystam od zawsze, pierwszy raz mam taki problem, więc uwaga zbędna.

40 minut temu, krainawilka napisał:

Przecież napisałem, że zmiana motywu nic nie dała. Ani na domyślny, ani na żaden inny. Z motywów korzystam od zawsze, pierwszy raz mam taki problem, więc uwaga zbędna.

Żadna uwaga nie jest zbędna, zwłaszcza, jeśli ma pomóc...

Spróbuj ustawić motyw domyślny i wyczyścić dane aplikacji Motywy.

Żadna uwaga nie jest zbędna, zwłaszcza, jeśli ma pomóc...
Spróbuj ustawić motyw domyślny i wyczyścić dane aplikacji Motywy.
Wszystko to już dawno zrobione. Domyślny, czyszczenie danych, wymuszenie zatrzymania, restart. Pasek nadal zwichrowany.

8 minut temu, krainawilka napisał:

Wszystko to już dawno zrobione. Domyślny, czyszczenie danych, wymuszenie zatrzymania, restart. Pasek nadal zwichrowany.

Cache i Dalvik/ART w TWRP wyczyściłeś?

Dzisiaj wgrałem ten ROM i oprócz wypisanych przez was problemów mniejszych lub większych zauważyłem, że w porównaniu do wcześniej używanego przeze mnie romu tj global stable ver 8.5.4.0, nie włącza się okienko ustawień po przytrzymaniu zakładki kontakty w dialerze.pokażę to na zdjęciu :)
1.thumb.jpg.f04f4ec63206fdeb60dbe693c0624acf.jpg

Wcześniej po przytrzymaniu "kontakty" przenosiło mnie do ustawień a teraz nic się nie dzieje? Czy u was podobnie?

1 minutę temu, Orjon napisał:

Przytrzymaj lewy przycisk funkcyjny (trzy paski) i będą :)

heh, dzięki, ale przypał :)

• Like 1

...nie ten topic, sorry

dzięki za wyrozumiałość i cierpliwość

;)

Edited by Foe
...nie ten topic... sorry, dzięki za cierpliwość i wyrozumiałość ;)

Nie. To czyści dane albo ustawienia?

Nie.

tapnięte z Redmi 4a

Wie ktoś jak zmienić ten paskudny widget pogody w miui9?
Kiedyś była zębatka w prawym górnym rogu widgetu i można było zmienić wygląd na ten przygotowany przez Acida - dostępny tylko w miuipolska...
uz8DvWN.jpg

Edited by Uri0550

Tam masz kilka widgetów, proste też są. Dodatkowo działa prawie zawsze, w przeciwieństwie do pogody z Miui.

@ash1970 doskonale o tym wiem. Bawię się tymi opcjami co aktualizację. Wszystkim działa, u mnie jest tylko biały pod każdym kolorem. I brak powiadomień pod niebieskim.

2 godziny temu, krainawilka napisał:

Nie. To czyści dane albo ustawienia?

Już @Orjon odpowiedział, ale potwierdzę: nie.

Guest
This topic is now closed to further replies.