ZduneX25

MIUI 7.10.26

Recommended Posts

MIUI 7.10.26

• Dodany safetynet zielony dla MI5x
  • Nowa aplikacja Aparatu dla MI6
  • Nowy algorytm kalibracji czujnika zbliżenia
  • Poprawione podglądy powiadomień na ekranie blokady (np. Gmail)
  • Bez OTA dla Redmi Note 3 Kenzo w tym tygodniu
  • Odblokowana opcja powiązania konta xiaomi z telefonem (Opcje programisty > Stan odblokowania) na wypadek zablokowania bootloadera po instalacji (np. Redmi Note 3 kenzo). Info poniżej.

DFG_2017-10-26-10-38-44.png

Instalacja tej wersji dla Note 3 Pro kenzo

W niektórych przypadkach po instalacji tej wersji na Note 3 Pro kenzo może dojść do zablokowania bootloadera i brak możliwości uruchomienia systemu. To działanie jest niestety konieczne, gdyż posiadacze tych modeli wciąż mają scrackowane bootloadery – które muszą być odblokowane oficjalnie by nie było problemów w przyszłości. W przypadku zablokowania bootloadera po instalacji tej wersji należy pobrać program Mi Unlock tool i odblokować bootloader z trybu fastboot.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.82.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę MIUI (na bazie Xperia)
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 20 Maj 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 1

Witam. Czy tylko ja mam problem z aplikacją Pliki? Tzn przy każdym uruchomieniu pokazuje 0 plików każdego rodzaju tak jak bym nie miał żadnych plików. Nie wiem czy to powszechny bug czy coś u mnie jest nie tak

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

[mention=13398]michal.smoderek[/mention]
Też tak mam. Dopiero gdy wejdę w jakiś folder i znów wrócę do "pliki" to liczba plików w danym folderze się odświeża.

Dokładnie o to chodzi. Na wersji global stable tak nie miałem więc to chyba wina Miui 9

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

11 minut temu, fps napisał:

Odśwież i powinny być pliki

Ale po zamknięciu "pliki" i kolejnym wejściu licznik plików znów się zeruje. Mi to akurat wielce nie przeszkadza bo rzadko korzystam ale problem faktycznie występuje.

Witam
U mnie w IDO znów nie działa... Jak się zautoryzuje kontem google telefon znów zaczyna wariowac z czarnym ekranem na czele. Ogólnie też jest jakiś problem z WiFi - działa bardzo wolno...

• Like 1

Ktoś próbował na redmi note 3 pro?
Na xiaomi.eu jest taki changeglog:

Cytat

CHANGELOG 7.10.26

Bootloader
Optimize - Updated bootloader file for MI4C, MI4S, HMNote3Pro, MiNotePro

System
Fix - Fixed Fingerprint sensor for Spanish language
New - Proximity sensor calibration to avoid no locked screen during call (10-26)
New - Wi-Fi hotspot will be reconnected automatically after being interrupted (10-25)

Lockscreen, Status Bar, Notification Bar
Optimize - Adjusted time for tapping the Lock screen notifications (10-24)
Optimize - Optimized notifications preview layout for some apps (Gmail, etc)

Themes
New - Theme team picks in Settings > Themes (10-24)

Camera
Optimize - New Camera app UI layout for MI6

Backup
New - Mi Mover, supports data migration restarting. During migrating data to the new phone, device hotspot connection will be restored automatically in case of interruption to complete the data migration. (10-25)
New - Mi Mover, is able to import contacts, photos, and videos from Apple iCloud to Mi phones seamlessly (10-25)
Fix - Mi Mover can't continue to migrate data after the network connection is interrupted and restored (10-25)
Fix - Mi Mover can't migrate all apps to the new phone (10-25)

Updater
Fix - Fixed manual file selection app crash

OTA will be at evening GMT as usually
Added support for Redmi 5A

Fixed notifications preview for Android 7.x

Ktoś wie dlaczego na miui.dedyk.gq nie ma aktualizacji do Mi5.

Wysłane z Mi5

Z mojej strony wszystko działa, widocznie @Acid nie wrzucił wszystkiego, albo coś zerwało podczas uploadu.

Wystukane na Mi6

Mam pytanie, wczoraj pierwszy raz wgrałem MIUI PL 7.10.19. Dzisiaj jest nowsza wersja, jednak gdy wchodzę w ustawienia i sprawdzam aktualizację nic nie ma. Trzeba ją wgrać przez MiFlash lub TWRP? Druga sprawa, czym robicie backupy, żeby nie ustawiać wszystkiego od nowa?

Bez OTA dla kenzo w tym tygodniu. Wszyscy muszą zainstalować tę wersję z TWRP z uwagi na wgrywanie oryginalnego bootloadera i możliwość jego zablokowania w niektórych przypadkach - co trzeba potem samemu odblokować.

@radeksc OTA czyli wlasnie przez aplikacje Aktualizacja pojawiaja sie zawsze wieczorem w piatki.

Jak chcesz juz teraz to pobierz recznie plik, wrzuc na telefon, odpal aktualizacja>trzy kropki>zainstaluj z zip. Lub jak wolisz dluzej to aktualizacja>trzy kropki>uruchom w recovery>instaluj>wybierz zip

Backup tez robisz w twrp, ale nie musisz tego robic przed wgraniem romu (chociaz mozna gdyby cos padlo podczas aktu)

Edited by mates21

Mam pytanie, wczoraj pierwszy raz wgrałem MIUI PL 7.10.19. Dzisiaj jest nowsza wersja, jednak gdy wchodzę w ustawienia i sprawdzam aktualizację nic nie ma. Trzeba ją wgrać przez MiFlash lub TWRP? Druga sprawa, czym robicie backupy, żeby nie ustawiać wszystkiego od nowa?

OTA powinno być wieczorem, jeżeli nie chcesz czekać, to ściągasz *.zip i instalujesz spod twrp.

Wystukane na Mi6

Dzięki panowie za podpowiedzi, jestem nowy w MIUI :)

A jak wygląda sprawa z backupem, jak zainstaluje z OTA wszystko będzie po staremu czy trzeba od nowa ustawiać?

Dzięki panowie za podpowiedzi, jestem nowy w MIUI
A jak wygląda sprawa z backupem, jak zainstaluje z OTA wszystko będzie po staremu czy trzeba od nowa ustawiać?

Nic, zostaje tak jak było do tej pory.

Wystukane na Mi6

1 minutę temu, radeksc napisał:

Dzięki panowie za podpowiedzi, jestem nowy w MIUI :)

Backup w TWRP warto zrobić sobie PRZED aktualizacją, na wypadek gdyby nowa wersja Ci się nie spodobała.

Panowie. Jak wygląda u Was sprawa ze zmianą widgetu zegara. Pojawiają się u Was pozycje z innych motywów? U mnie ani w tym wydaniu, ani w poprzednim nie działa to

Panowie. Jak wygląda u Was sprawa ze zmianą widgetu zegara. Pojawiają się u Was pozycje z innych motywów? U mnie ani w tym wydaniu, ani w poprzednim nie działa to

Od dawna już to nie działa

Wystukane na Mi6

1 minutę temu, VOytaZ napisał:

Od dawna już to nie działa

No "ponoć" w tamtym tygodniu zostało to naprawione :) Tylko, że u mnie nie działa to. Ani dla starych motywów, ani dla pobranych nowych.

witam jestem posiadaczem kezno i w styczniu tego roku odblokowywałem bootloader poprzez pozwolenie xiaomi i miunlock, czy po tej aktualizacji zablokuje mi bootloader? czy jednak jest szansa na zablokowanie w nim bootloadera?

I jeszcze jedno jak bede chcial zainstalować tą wersje to musze przed instalacja zalogować sie do konta xiaomi czy bede mógł to zrobic po zablokowaniu bootloadera (oby nie) bo na stronie pisze ze po instalcji system sie nie uruchamia i pisze ze dopiero w tej aktualizacji odblokowują tą wersje to taki zmieszany jestem dzięki za odpowiedz

Czy twrp ma znaczenie dla OTA? Bo w swoim kenzo mam jakieś cofface-feds64 i nigdy informacji o OTA nie miałem. Jak sprawdzałem to zawsze było info, że mam aktualna wersję.

Guest
This topic is now closed to further replies.