Skocz do zawartości
  • 0

Mi6 vs Mi Note 3 vs Mi5x


fieras1

Pytanie

Hej,

Tym razem proszę Was o opinię na temat zakupu któregoś z powyższych telefonów.
Do niedawna zastanawiałem się pomiędzy Redmi Note 4X a Redmi 4X ale jednak moje wymagania trochę wzrosły ;)
Każdy ze wspomnianych modeli ma jakiś konkretny plus. Tak, to ja zdecyduję, ale z chęcią zapoznam się z Waszymi opiniami ;)
Na krótko:

Mi6:

PLUSY:

- Świetna wydajność
- BDB wykonanie
- Świetnie leży w dłoni
- Dobrze wygląda
- BDB aparat jak na moje potrzeby
- Dobre opcje gwarancji (również przy zakupie z Chin)
- BDB stosunek ceny do jakości (dodatkowo ceny już lecą w dół)
- Dostępność także na naszym rynku (ogólnie wersja EU)
- Flagowiec, a za tym idzie dobre i przedłużone wsparcie

MINUSY:

- Wyświetlacz do niedawna idealny 5,15'' zaczyna przegrywać z 5,5''
- Brak pasma b20 (byłem na tzw "zadupiu" i rzeczywiście poczułem ten brak)

 


Mi Note 3:

PLUSY:

- Świetna wydajność (nawet ze słabszym Snapem 660)
- BDB wykonanie
- Jak na 5,5'' wyświetlacz to całość jest bardzo zgrabna
- Dobrze wygląda
- BDB aparat (na samplach w sieci nie raz bije Mi6)
- Względnie dobra cena jak za to, co dostajemy (oby jeszcze spadła)
- b20
- 5,5'' które przy obecnym obcowaniu z Note 4G zaczeły mi się podobać :)

MINUSY:

- Tylko chińska gwarancja + brak dostępnosci na naszym rynku
- Jednak mógłby być tańszy


Mi5X


PLUSY:

- Przyzwoita wydajność
- Jak na taki wyświetlacz to dość zgrabny (poza wysokością)
- W miarę wygląda
- DB aparat jak na moje potrzeby
- 5,5 ''
- Dobre opcje gwarancji (w tym EU)
- BDB cena

MINUSY:

- Brak pasma b20 (?)
- Wysoka ramka, przez co telefon jest dość "długi" jak na kieszeń
- Czytnik linii papilarnych z tyłu
- Zrzynka z Iphona i One plusa


Mi6 znam, ponieważ jakiś czas temu kupowałem takiego dla żony.
Opinie na temat pozostałych modeli wyrobione na podstawie specyfikacji, testów i filmików w sieci

Ktoś gdzieś zadał pytanie w innym wątku, co tak na prawdę może przeważać na korzyść Mi6 a co na Mi Note 3, ale nikt dalej tego nie pociągnął.

PS. Nie sądzę, żeby Redmi Note 5 mógł konkurować znacząco z Mi5X, ale mogę się mylić. Natomiast MiMix2 jest poza moim zasięgiem finansowym
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
9 minutes ago, Tom3k said:

Wybór pomiędzy nimi to w zasadzie wybór mniejszy czy większy ekran. Co kto lubi :)
 

Hej Tom3k, gdyby to było takie proste :P
Mi w tym wszystkim chyba najbardziej doskwiera kwestia gwarancji dla Mi Note 3 - bo można powiedzieć, że kupuje się tak, jakby prawie jej nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tego nie wiedziałem, ciekawe dlaczego dla Note 3 jej nie oferują? W takiej sytuacji jeśli chcesz mieć gwarancję to nie masz wyboru note 3 odpada, ale z drugiej strony powiadają "kto nie ryzykuje ten nie wygrywa" :) ciężki orzech do zgryzienia, ja miałem ten sam problem dwa miesiące temu w przypadku mojej Mi6. Wcześniej moje 3 telefony były kupione z gwarancją w EU, a dokładniej w MiCenter, ale tym razem zdecydowałem się zaryzykować. Zobaczę za rok, może dwa czy to był dobry wybór :)

Wysłane z MI 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi6 to na prawdę kawał świetnego fona. W zasadzie idealnie leży w dłoni, pracuje bardzo wydajnie, dobrze wygląda itd. 
Brak b20 jakoś bym jeszcze zniósł, bo na codzień przebywam raczej w dużym mieście, ale wybór w kwesti do niedawna oczywistej, czyli 5,15'' zaczyna iść własnie w strone 5,5''. Po prostu chwilowo jestem zmuszony do używania starego Redmi Note 4G. Fajnie to to na tym czyta się e-booki i w razie czego szybko sprawdza informacje w sieci, ale co prawda, to prawda - 5,15'' świetnie obsługuje się jedną ręką, nie robi dziur w kieszeni no i co by nie mówić, ale ryzyko upuszczenia też jest mniejsze. 
Na rynku jest Mi6 co raz więcej. Liczne polskie sklepy oferuja go za wzglednie dobre pieniądze a i zauważyłem, że u operatorów się pojawił - szok.
Mi Note 3 cenowo jest bardzo zbliżony juz do Mi6, dlatego też takie zawachanie, bo bez konkretnej gwarancji trochę strach dać mimo wszystko te około 400$

Edytowane przez fieras1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, fieras1 napisał:

- Flagowiec, a za tym idzie dobre i przedłużone wsparcie

Naszła mnie taka refleksja, że w momencie debiutu każdy xiaomi jest flagowcem w swojej klasie, pół roku - rok i tyle w tym temacie, dochodzą kolejne "lepsze"/"nowsze" modele kierowane do różnych odbiorców i na różne rynki. W ostatnim czasie ich portfolio barrrrrdzo się rozrosło co doskonale widać po głównej stronie forum, z jednej strony to dobrze bo niby jest w czym wybierać, z drugiej niestety coraz trudniej znaleźć coś lepszego dla siebie, a taka mnogość rodzi chaos.

@fieras1 - moje doświadczenie z xiaomi 5 cali -> 5,5 cala -> 5,15 cala (obecnie), czego bym miał zmieniać mojego "starego flagowca mi5" na 6? - nie wiem, a braku jack'a chyba jeszcze długo nie przetrawię (chociaż to trywialne i głupie, cóż...) Różnice w sumie są tak zatarte, że dobieraj wszystko według swoich potrzeb i jakiś ustanowionych kryteriów, przeanalizuj i się zastanów co dla Ciebie jest istotne i to kup. Czy to xiaomi czy samsung, czy jeszcze coś innego, upadek kończy podobnie, a jeśli nie grzejesz kanapy upuścić każdą słuchawkę tak samo łatwo :/ Nie zapomnij podzielić się swoim wyborem oraz później jak się on sprawuje.

Edytowane przez abc00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem to szczęście chwilę się Mi6 pobawić i jak najbardziej zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Teraz łażę z RN 4G i jakoś tak 5,5'' przypadł mi do gustu, choć nigdy to nie będzie tak poręczne jak 5,15''.
Nie mniej na chwilę obecną zakup Mi6 wydaje mi się najrozsądniejszy. Niedługo decyzja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hejka i jak decyzja podjęta? Telefon zakupiony? Podziel sie wrażeniami po przesiadce.

Sam używam obecnie RN3Pro  jednak przyszła pora na coś nowszego. Zakupiłem MI6 - co prawda jeszcze go nie otrzymałem ale po zamówieniu naszły mnie myśli czy nie bedzie zamaly... Owszem Mi note3 ma gorsze podzespoły ale po testach wogóle tego nie widać względem MI6 (oczywiście jeśli patrzymy tylko na antutu to dość mocno odstaje), aparat taki sam a po niektórych testach wydaje sie lepszy niż w MI6 wiec sam nie wiem czy nie zobiłem źle ze zamówiłem MI6. Cóż jeśli bedzie zamały poleci na sprzedaż a jego miejsce zajmnie MiNote3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Taki mały "update" :)

Telefonu jeszcze nie kupiłem... Miałem już brać Mi6, ale ostatecznie wyskoczył mi wydatek i wszystko się odwlekło.
W międzyczasie Mi Note 3 spadł z ceny i jeśli chodzi o zakup z Chin to dla mnie nr 1!
Nie mniej czym dłużej patrzę na nowego Mi Miksa 2 to zaczynam poważnie rozważać i tę opcję, ale jedynie w momencie pojawienia się w Polsce - no właśnie, kiedy? Bo mój Redmi Note 4G już ledwo zipie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hi,

Do tej pory używałem Redmi Note 4X i tak sie teraz rozgladam za czymś nowym. Pisze o tym tutaj bo wacham sie dokładnie miedzy tymi samymi telefonami co Ty... Najbardziej skłaniam sie ku Mi Note 3, zwłaszcza ze teraz za niecały tysiac mozna go dorwać :/ ale tak ciagle nie wiem sam...

A Ty coś kolego zdecydowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trzymałem w ręku Mi6, ale raczej teraz skłaniam się ku większemu urządzeniu, ale oczywiście w granicach rozsądku. Raczej będzie to Mi MIX 2 lub Mi Note 3.
Pierwszy droższy ale z gwarancją w Polsce, drugi znacznie tańszy, ale jedynie z serwisem w Chinach.
Ostatnio dużo się naoglądałem na temat Mi Miksa i po prostu wpadł mi w oko. Szkoda, że trochę olali kwestie aparatu.
W miedzyczasie jeszcze oglądałem Mi5X, ale to jednak nie to...
Czekałem juz długo i chyba czas zrobić sobie prezent świąteczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...