zajec

[ROM][OFFICIAL][sagit][8.1.0] LineageOS 15.1

Recommended Posts

Instalowałem na różne sposoby i mam problem, gdyż albo podczas restartu wywala do twrp albo włącza się system i wyskakują force close appek i nie można nic zrobić. 

On 8/20/2018 at 5:51 PM, Gravis said:

Nie powinno, a będzie. 

U mnie nawet z tym recovery które podlinkowałeś, nie działa, bootloop prosto do recovery :(

Musisz zrobić  wipe data. Chodzi o całkowity format pamięci co usuwa wszystkie dane (wraz z prywatnymi plikami) + szyfrowanie. Inaczej nie przejdzie jeśli używałeś MIUI10.

12 hours ago, Pietr said:

wraz z prywatnymi plikami

Masz na myśli pamięć wewnętrzną? Jak dotąd zaznaczałem wipe wszystkiego co się dało w TWRP oprócz pamięci wew.

1 godzinę temu, Kamil Kupiec napisał:

Testował ktoś rom na bazie androida p? 

LOS 16 niestety u mnie powoduje po animacji powrót do recovery. Ale podobno u niektórych działa także możesz spróbować :)

Cześć, mam pytanie odnośnie działania baterii w Waszych Mi6 na LOS.

Mam taki problem, że bateria po kilku ładowaniach od instalacji nowego ROMu trzyma bardzo krótko (instalacja na czysto). Chwilę po instalacji systemu telefon potrafił osiągnąć okolice 5h SOT, natomiast po 2-3 dniach czas nagle spada do 1-1,5h. Po kolejnej instalacji ROMu znowu jest super przez chwilę i później znowu problem...

Dodam, że na przestrzeni tego okresu cały czas miałem zainstalowane te same aplikacje i niczego nie zmieniałem w ustawieniach.

Ktoś wie w czym może być problem? Czy Wy też się z tym zmagacie?

A tak z innej beczki, udawało Wam się zainstalować OpenGaaps przy LOS 15.1 na Mi6? U mnie za każdym razem po instalacji nie startował system. Udało się dopiero przy MindTheGapps.

PS. TWRP - oficjalna najnowsza wersja, firmware fw_sagit_miui_MI6Global_V10.0.1.0.OCAMIFH_1f4296c44e_8.0

@vista2302 historia stara jak Android 1.5. Jeśli posiadasz roota to, pobierz Battery Root Calibration i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Koledzy jak bezpiecznie zmienić miui 10 Stable xiaomi.eu na los16? Chciałbym dokładnie instrukcje . Czy istnieje opcja by zachować jakieś dane (zdjęcia,MP3) z góry dziękuję za pomoc

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

9 minut temu, Adamk102 napisał:

Koledzy jak bezpiecznie zmienić miui 10 Stable xiaomi.eu na los16? Chciałbym dokładnie instrukcje . Czy istnieje opcja by zachować jakieś dane (zdjęcia,MP3) z góry dziękuję za pomoc

Przylaczam sie do zapytania ;)

• Like 1

Zgrać dane na pc. I tak trzeba zrobić format data w twrp. 

Tak też myślałem ale liczyłem na jakiś magiczny sposób

Z xiaomi.eu przejdzie czy tylko z globala?

Ale wgl tym sposobem co jest na 1 stronie moge tak zrobic na globalu? A jesli nie to jak zainstalowac line os na global?? Trzeba root i cos jeszcze? Czytalem ale nie widze zadnej instrukcji dla Global ;/

Jak masz twrp to robisz format data. Wrzucasz rom na telefon (jeśli trzeba to gappsy i firmware) i flashujesz. Jeśli potrzebujesz root to do tego magisk po konfiguracji softu. 

• Thanks 1

@Adamk102

Co to jest oprogramowanie układowe? Czy jest to pełny pakiet ROM lub OTA?

Firmware nie jest ROMem ani Pakietu OTA, jest zbiorem niskopoziomowych sterowników, które pomagają systemowi operacyjnemu robić, co tylko chce. Zawiera różne rzeczy, takie jak modem, Bluetooth, Bootloader, DSP itp.

Źródło xda

[mention=37995]Adamk102[/mention]

Co to jest oprogramowanie układowe? Czy jest to pełny pakiet ROM lub OTA?
Firmware nie jest ROMem ani Pakietu OTA, jest zbiorem niskopoziomowych sterowników, które pomagają systemowi operacyjnemu robić, co tylko chce. Zawiera różne rzeczy, takie jak modem, Bluetooth, Bootloader, DSP itp.
Źródło xda
To też znalazłem, kilka postów wyżej ktoś napisał że z EU nie przechodzi natomiast z globala tak.

1 godzinę temu, Kamil Kupiec napisał:

Jak masz twrp to robisz format data. Wrzucasz rom na telefon (jeśli trzeba to gappsy i firmware) i flashujesz. Jeśli potrzebujesz root to do tego magisk po konfiguracji softu. 

Dzieki ;)

Jaka kolejność instalacji po odblokowanym bootloaderze? Chcę zainstalować lineageOS, magisk z gcam

Edited by fax93

Ja mam zamiar przejść jak już będzie stable a nie nightly

Guest
This topic is now closed to further replies.