Skocz do zawartości

Na SIM1 działa tylko LTE, nie można dzwonić.


posod

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Zakładam nowy wątek bo nie znalazłem nigdzie podobnego przypadku.

Od piątku nie mogę wykonywać połączeń gdy karta siedzi w slocie nr 1. Mam zasięg tylko w trybie LTE, gdy próbuję dzwonić lub ręcznie zmienić na 3g/gsm jest brak zasięgu. Problem pojawił się w ciągu około 3 godzin podczas podróży, w pewnym momencie zacząłem otrzymywać smsy o nieodebranych połaczeniach. Smsy działają z opóźnieniem, połączenie z internetem bez zarzutu. Operator to play.

Upgrade do miui 9 nic nie dał, powrót do miui 8 też nic, w międzyczasie oczywiście przywrócenie ustawień fabrycznych.

Obecny soft to 8.5.8.0 (NCFMIED) i na takim pojawił się problem po około 2 tygodniach od ostatniej aktualizacji.

Dziś dociąłem kartę sim do nano i wszystko działa w drugim slocie, ale oczywiście karty sd już nie włoże.

Pomóżcie proszę...

Wyczytałem, że na problemy tego typu może pomóc użycie MiFlasha, ale nie chcę pozbawiać się gwarancji i odblokowywać bootloader.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Dzwonienie na sieci LTE jest niemożliwe u wszystkich operatorów  ustaw preferowane LTE. W momencie inicjacji połączenia telefon przełączy się na 3G, H,. Spytaj operatora. To nie jest wina  telefonu. Takie są preferencje sieci.

PS. Zrobiłem próbę na mojej sieci Plus. Wymusiłem LTE i telefon nie odbiera połączeń.

Edytowane przez slawek.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

16 hours ago, slawek.n said:

Powiem tak. Dzwonienie na sieci LTE jest niemożliwe u wszystkich operatorów  ustaw preferowane LTE. W momencie inicjacji połączenia telefon przełączy się na 3G, H,. Spytaj operatora. To nie jest wina  telefonu. Takie są preferencje sieci.

PS. Zrobiłem próbę na mojej sieci Plus. Wymusiłem LTE i telefon nie odbiera połączeń.

Wiem że VoLTE w Polsce nie działa, nie mam wymuszonego LTE. Choć w opjach pod *#*#4636#*#* >>informacje o telefonie 1 i 2 mam włączoną opcję "obsługa głosu przez LTE", która po wyłączeniu automatycznie wraca na swoje miejsce. Restarty nie pomagają. Nic takiego wcześniej nie zmieniałem.

15 hours ago, Nezumi said:

Yh... leć do salonu po nową kartę SIM...

Jutro będę miał nową kartę. Choć dziś sprawdzałem inną tego samego operatora i jest ta sama sytuacja, w slocie 1 działa tylko LTE, w slocie 2 wszystko ok.

 

Czy ktoś mi może powiedzieć, czy ewentualne odblokowanie bootloadera, format wszystkich partycji i wgranie oryginalnego softu przez MiFlasha, z automatu nie pozostawia zablokowanego bootloadera? Czy może da się go samemu zablokować? To chyba jedyna opcja która mi pozostaje oprócz gwarancji.

Edit: Nowa karta działa tak samo.

Edytowane przez posod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Kupiłem żonie Note 4x na snapdragonie 625 3gb/32gb nie jest to wersja global napisy na pudełku po chinsku. 

Wszystko fajnie chodzi, ale mam problem żona ma PLUSH'a więc ogólnie plusa i mam problem tego typu że internet chodzi LTE wysyła normalnie sms, ale nie można się z nią połączyć ani ona nie może do nikogo zadzwonić. W momencie wykonywania połączenia albo połączenia przychodzącego zasięg automatycznie zmienia się z LTE na 3G i za chwile w drugim telefonie włącza sie jej poczta. Do niej przychodzi jedynie sms o tym że ktoś próbował się z nią skontaktować. 

Próbowałem już różnych ustawień *#*#4636#*#* jak ustawie tylko GSM to można się dodzwonić ale o LTE i 3G można zapomnieć. Jak usunę pkt APN to tez wszystko działa ale internetu brak  
Wkładając moja kartę z orange wszystko działa jak trzeba

 

Edytowane przez klaku007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam ten sam problem, przychodzą smsy i mogę wysłać smsy ale nie mogę dzwonić przy próbie łączenia pokazuje mi że sieć komórkowa niedostępna choć na pasku mam 4 kreski siły sygnału działa mi tylko na preferowane sieci LTE, na innych nie mam sygnału. Przełożyłem kartę SIM do drugiego portu Nano i tutaj działa bez zarzutu. Wychodzi na to, że chyba port micro się zepsuł i trzeba będzie do serwisu oddać.

Edytowane przez wenazyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość jaqjordan

Ja zmagam się z podobnym problemem. Ale problemy w zasadzie zaczęły się dopiero jak chciałem zacząć używać jednej karty SIM + microSD. Wcześniej jak miałem DS to nie zauważałem jakiś problemów. Jak u mnie to wygląda:
1. Orange + microSD - totalna katastrofa w mieszkaniu. Nie mam w ogóle zasięgu, okazjonalnie złapie i pokaże jakieś kreski, ale to jest zmyłka, bo i tak ani SMS ani Voice nie działa. Wyjdę przed klatkę wszystko cacy. Śmiga LTE, mogę dzwonić nic się nie dzieje. Jestem w pracy cały czas full zasięg LTE śmigają smsy i voice bez zająknięcia. Myślę sobie, kurde jakby to był problem sprzętowy to takie cuda jak w mieszkaniu działy by się wszędzie chyba nie? Męczyłem mojego opiekuna z Orange o to. Zgłosili do UKE zakłócanie sygnału. Pomyślałem sobie, a może to przez Custom Roma? To wrzuciłem Epic ROM - to samo. Hmmm, no to xiaomi.eu - to samo. Jeszcze nie próbowałem z Global Dev.
2. Virgin + miroSD - wkurzyłem się i wsadziłem moja prywatna kartę. Działa cały czas bez problemów. Dziś rano się budzę i znowu widzę brak zasięgu. Cholera! Teraz już całkiem zbaranialem. Niby po włączeniu mu 2G/3G to wróciło no ale...
Moje pytania:
1. Czy to może w jakiś sposób być wina Custom Roma i dlaczego to się dzieje tylko w moim mieszkaniu?
2. Czy to może być uszkodzone gniazdo SIM i dlaczego to się dzieje tylko w moim mieszkaniu?
3. Chciałbym spróbować sposób z ostatniego posta, ale od jakiegoś czasu nie mogę wgrać Magisk. Pokazuje mi ciągle Error 1. Przy instalacji i przy odinstalowywaniu.
Dzięki pozdrawiam.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jaqjordan napisał:

Sflashowali?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Przepraszam rzeczywiście literówka. Telefon wrócił do mnie z tym samym androidem ale MIUI było wgrane stare 8,5. Od razu zaktualizowałem do 9.2.1 i jest wszystko O'K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaqjordan

Czyli po prostu wgrali system przez MIFlash robiąc przy tym pełny format telefonu? Coś nad czym ja się zastanawiam. Czy po takiej operacji bootloader się zablokuje?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...