Skocz do zawartości

RR 1S czy Note Pro?


vankosiara

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu zastanawiam się na kupnem jakiegoś Xiaomi. Myślę nad RedRice 1S lub Note Pro (ten z 1,7GHZ i 2GB ram).
Patrząc na ceny na allegro (biorąc pod uwagę tylko ceny Xiaomi wysyłane z Polski) cenowo wychodzi tak samo jakbym zamawiał z Chin i zapłacił podatek. Zatem wolę zamówić z Chin. W najgorszym wypadku zapłacę tyle samo co w Polsce.
Zatem który model polecacie? Niby RedRice 1S ma SnapDragona ale czy z tym MediaTekiem są aż takie problemy?
 
Dodatkowo czy na telefonach Xiaomi będą działały słuchawki inne niż pistony? Ponieważ mam już swoje (SoundMagic PL11) i nie chcę wydawać na dodatkowe słuchawki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rr 1s ma problem z oprogramowaniem, nie wiadomo kiedy zostanie to poprawione, o ile w ogóle się za to zabiorą. Możesz też się zainteresować jiayu g4s (kiepski gps, najlepszy ekran), coolpad f1 lub jakimś Zenfonem. SnapDragon SnapDragonem, To Adreno 305 tak mocno przebija mali 450MP4. Adreno jest średnio 40% wydajniejsze od tego mali. Ale jeśli nie będziesz grał w gierki z grafiką rodem z crysisa to powinno mali wystarczyć.

Wysłane z już nie mojego HM 1SW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adreno jest średnio 40% wydajniejsze od tego mali. Ale jeśli nie będziesz grał w gierki z grafiką rodem z crysisa to powinno mali wystarczyć.

Wysłane z już nie mojego HM 1SW

 

W aż takie gry nie będę grał. Telefon będzie głównie używany do multimedii i gier (pomijając te z mega grafiką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niepotrzebny dual SIM to najlepiej Mi2S, praktycznie bez bugów... Co do Redmi to niby ten 1S lepszy od 1 ale też ma bugi, mniej wolnego RAMu i krócej trzyma na baterii. Note trochę lepszy od obydwu ale też błędy w oprogramowaniu.

Edytowane przez DrDee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niepotrzebny dual SIM to najlepiej Mi2S, praktycznie bez bugów... Co do Redmi to niby ten 1S lepszy od 1 ale też ma bugi, mniej wolnego RAMu i krócej trzyma na baterii. Note trochę lepszy od obydwu ale też błędy w oprogramowaniu.

 

Niestety dualsim to u mnie must-have, chcę mieć aero.

 

Jakiego pokroju są te błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to z RAM którego niby jest za mało (dałem fotki gdzie wyciągałem 580 mb wolnego...), a na redmi 1 ponoć jest ok. Najpierw myślałem że gdzieś sypie błędami, ale takowych nie znalazłem, potem że może złe ustawienia lub błąd w kodzie low memory killera, ale to też nie to. Moim zdaniem są to jakieś wycieki pamięci aplikacji sytemowych lub niesprawny garbage collector (wiem o nim tylko z nazwy, nie bijcie), ale równie dobrze mogę się mylić. Też prawdopodobna jest wersja iż najnormalniej w świecie redmi 1s mają uszkodzone jakieś kontrolery. Na chwilę obecną unikać dopóki nie wyjdzie update który niby to naprawia, albo aosp. Jeśli tak jest i oni sami o tym wiedzą to będą starać się wszystko opóźniać co by jak najwięcej sztuk się sprzedało. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Wysłane z już nie mojego HM 1SW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem smarfonów. To będzie dopiero mój drugi w życiu smartfon (wcześniej miałem Xperie P), zatem majsterkowiczem z strony hardware i software nie jestem i wiele z czego napisał użytkownik ddr nie zrozumiałem, prócz tego, że bez powodu brakuje ramu i sam się zapełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenfon jest mocniejszy (znacznie lepsza grafika i szkło gg3) i tańszy od note. Jeśli zenfone to tylko wersja z 2G ram (nigdy za wiele). No i też chyba idzie na niego wgrać miui. A jak wyjdzie za drogo (chociaż jeśli celujesz w note to chyba nie) to możesz się obejrzeć za coolpadem f1 lub newmanem k1s.

Wysłane z już nie mojego HM 1SW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Aero nic, ale ceny reszty mogą trochę spaść. LTE to szybsza technologia dostępu do Internetu, pol$at ciągle się reklamuje z tym. Ogólnie w serii Redmi jest gorszy support, ale wydaje mi się, że Note jest chyba najlepszym wyborem.

 

Czyli powiadasz, że w tej cenie tylko Note. A są jakieś inne dobre telefony, na które można wgrać MIUI i mają dual-sim? W cenie podobnej do Note.

Edytowane przez vankosiara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to na twoim miejscu bym poczekał do wtorku. Bo we wtorek będzie konferencja xiaomi i mają pokazać coś nowego. Tak naprawdę nie wiadomo ile urządzeń pokażą, wtedy będziesz wiedział na czym stoisz. Co do samego redmi 1s, to telefon jest spoko, tylko ma sporo bugów, ale to są systemowe. Na chwilę obecną jak xiaomi pracuje nad nowym Miui v6 to dla nich samych już nie ma sensu tworzyć lepszego Miui v5. Moim zdaniem to musisz przemyśleć jaki rozmiar chcesz telefonu czy 4.7 czy 5.5 cala, bo to akurat jest istotne. Co do aero2, ja korzystałem zanim nie wprowadzili capcha, teraz to już lipa jest, co godzina kod trzeba wpisywać, ale to jeszcze ujdzie tylko żeby te kody były wyraźne. Teraz to nie wiem jak jest bo już od prawie 3 miesięcy nie używam, może to poprawili. Co do LTE, spoko sprawa ale w Polsce (bo jesteśmy sto lat za murzynami) internet osiąga prędkość góra 50 mb/s, w reklamach zawsze jest do 150mb/s których nigdy nie osiągniesz. Tylko do telefonu 50 ci wystarczy.


Co do samego Redmi Note, musisz wziąć pod uwagę, że jest na Mediateku, a oni mają chorą politykę względem wydawania nowych androidów na swoje chipsety. Na androida 4.4 kitkat pewnie dostaniesz aktualizację bo już stworzyli, ale w przyszłości na Androida L, już możesz nie dostać. To jest duży minus Mediateku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Spoko, poczekam. I tak już kupuje telefon z 2-3 miesiące. :D

 

Skoro są to systemowe to wystarczy czekać na update'y a jak widziałem to wychodzą chyba co tydzień.

Dla mnie 4,7 czy 5,5 cala różnicy nie robi. Lubie duże telefony, chociaż Note to już phablet z czego wiem.

LTE to jest po prostu 4G? Na telefonie nawet wystaczy mi 5mb/s zatem 50mb/s to już kosmos ;)

Kiedyś może wyjść Android L? Jakie są plus nowego Androida?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android L został tak zoptymalizowany, że w Nexusie 5 wydłużył pracę telefonu na baterii względem kitkata o 30%. Jest to spora różnica. Będzie ogólnie dostępny na jesień więc niedługo, w tej chwili jest tylko wersja preview.

 

Co do bugów, to najprawdopodobniej są to systemowe, ale tylko Mi3 i Mi2 na chwile obecną mają co tygodniowe aktualizacje. Redmi  1s ma minimum raz w miesiącu, ale może się wydłużyć, ostatnio się wydłużyła i nic tak naprawdę nie wniosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do roku to daleko jeszcze, bo kod źródłowy do kitkata został udostępniony w grudniu tamtego roku. No fakt długo to trwa, ale zobaczymy jaki będzie efekt końcowy. We wtorek wszystko się wyjaśni. Tego czy będzie czy nie to nikt nie wie i nikt się nie dowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android L został tak zoptymalizowany, że w Nexusie 5 wydłużył pracę telefonu na baterii względem kitkata o 30%. Jest to spora różnica. Będzie ogólnie dostępny na jesień więc niedługo, w tej chwili jest tylko wersja preview.

 

Tylko weź poprawkę, że to na razie developer preview, w którym masa rzeczy i aplikacji nie działa, więc nie ma tylu procesów w tle, które dają zajęcie CPU ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Zastanawiałem się nad kupnem właśnie w miarę tanio telefonu...

Który z nich byłby lepszy(chcę, żeby płynnie wszystko chodziło, tel.głównie do facebooka,przeglądania internetu i sms) :

Original Xiaomi RedMi 1S Smart Phone 3G WCDMA Android 4.3 MIUI V5 Snapdragon 400 Quad Core 1.6GHz 4.7 Inch Capacitive Touchscreen

 

Xiaomi Redmi Note PRO WCDMA Octa Core 1.7GHz 2GB RAM 8GB Dual Sim 13MP 5.5 Inch IPS Capacitive Touchscreen

 

A może polecacie coś innego do ~800zł, ale chyba nic lepszego się nie znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...