Jump to content

Słaba bateria, telefon mało wydajny, nie mogę odblokować bootloadera


Czochu
 Share

Recommended Posts

Cześć!
Na wstępie zaznaczę, że kompletnie nie znam się na telefonach, próbowałem sobie poradzić za pomocą tutoriali, ale niestety xiaomi chyba coś zmieniło, więc może ten problem poruszę jako pierwszy.
Wg. tutoriali żeby poprosić o zgodę na unlock muszę wejść na stronę http://www.miui.com/unlock/index_en.html i tam wypełnić formularz, ale po naciśnięciu unlock wyskakuje mi strona po chińsku, nie ma żadnych formularzy i z tego co przetłumaczyłem za pomocą google - chcą moją nazwe użytkownika?
Chciałem zrobić update na miuipolska, bo mam teraz wersję 8.5 global, nie wiem czy jest to najnowsza, ale android 6, a chciałbym przerzucić się na 7 - może to pomogłoby też rozwiązać moje pozostałe problemy.
A pozostałymi problemami jest bateria, która całego dnia w zasadzie wytrzymać nie potrafi, chociaż nie korzystam z telefonu cały czas i mam włączone od początku dnia oszczędzanie energii.
Trzecim z kolei problemem jest od dnia dzisiejszego zacinanie telefonu. Nie wiem o co chodzi, ale głównie w aplikacji snapchat, ale też i spotify czy instagram zdarza się że telefon się zatnie i albo wyskoczy informacja że aplikacja została zatrzymana, albo w ogóle telefon się resetuje. Nie wiem o co chodzi, ktoś ma jakieś pomysły?
A, i w zasadzie czemu mając 3gb ramu po zamknięciu wszystkich aplikacji jest napisane, że mam wolne 1,2gb ramu? Aż tyle sam system zabiera? Bo przy kilku aplikacjach ten 1gb to jest mało i zaczyna się wieszać. 
No i jakby może znalazła się osoba która zielonemu byłaby w stanie pomóc ewentualnie jeszcze w przejściu instalacji innego romu, bo mam jeszcze parę pytan co do tutoriala, ale to mniej złożone pytania - np. w tutorialu pirzu mówi że trzeba ściągnąć ROM chinese developer version - nie mogę od razu ściągnąć tego od miuipolska?
Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...