Skocz do zawartości

Mi 5X - podrobiony Global?


sheolka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

właśnie w moje ręce trafił model Xiaomi Mi 5X. Jest to pierwszy telefon tej marki jaki posiadam. Niestety, śledząc forum mam wątpliwości co do oryginalności jego oprogramowania. Wyczytałam, że obecnie nie ma dostępnego języka polskiego w wersji Global - niestety u mnie wygląda to inaczej. Obecnie zainstalowana wersja to: MIUI Global 8.5 (8.5.6.0.0(NDBCNED)) i telefon jest po polsku. Zastanawia mnie też brak możliwości wejścia w ustawieniach w zakładkę "Aktualizacje aplikacji systemowych" - po kliknięciu w nią nic się nie dzieje, natomiast w zakładce "Informacje o telefonie" kiedy klikam na "Aktualizacje systemowe" pokazuje się brak połączenia z siecią (mimo, iż jestem połączona). 

 

Co mogę zrobić w zaistniałej sytuacji? Czy oprogramowanie faktycznie jest podróbką i muszę je przeinstalować?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi pokazuje na oficjalnej stronie
dla twego modelu taka wersje
https://framapic.org/3lpFL1L187CV/pFDFt8TqlnXH , znajac zycie nie masz odblokowanego bootloadera a soft jest wgrany przez sklep Pozostaje Ci meczyc sie na obecnym albo sprobowac wgrac przez aktualizaje plik zip z oficjalnej strony miui moze aktualka przejdzie, sprobowac mozna a potem zglosic wniosek o prosbe o odblokowanie bootloadera i wgrac miui. eu ja bym tak zrobil. wybor nalezy do ciebie dalsze informacje sa na forum w dziale tutki. powodzenia

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wszelkie poradniki boje się, żeby nie uszkodzić telefonu. Chciałam sprawdzić nazwę kodową telefonu - niestety nie mogę odpalić fastboot'a.

Śledzę ten poradnik: 

Zaznaczam, iż telefon kupiłam na Allegro (na aukcji podane OPROGRAMOWANIE: MIUI GLOBAL (OTA)). Wyczytałam, że niektórzy nie mogą np zsynchronizować kontaktów z Google - mam ten sam problem. Co w takiej sytuacji?

 

Edytowane przez sheolka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sheolka napisał:

Czytając wszelkie poradniki boje się, żeby nie uszkodzić telefonu. Chciałam sprawdzić nazwę kodową telefonu - niestety nie mogę odpalić fastboot'a.

Spróbuj odpalić w ten sposób. Uruchomiony telefon, wciśnij power, wybierz restart, zaakceptuj i trzymaj volume down

2 godziny temu, sheolka napisał:

Zaznaczam, iż telefon kupiłam na Allegro (na aukcji podane OPROGRAMOWANIE: MIUI GLOBAL (OTA)).

Zostałaś oszukana!! Na pewno masz syfiaste Miui, jeżeli czujesz się na siłach to możesz sobie wszystko zrobić, jeżeli nie to zapłacić komuś kto się zna, lub zwrócić telefon 

Najpierw musisz sprawdzić czy masz odblokowany bootloader, jeżeli tak to go zablokować, wgrać wersję china poprzez Miflash, odblokować bootloader, wgrać TWRP, i dopiero Miui.eu 

https://miuipolska.pl/ostrzezenie-przy-instalacji-miuipolska-dla-mi5x/

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak próba uruchomienia fastboota daje czarny ekran to oddawać telefon i żądać zwrotu pieniędzy. Jak jest fastboot widoczny to już trochę lepsze oszustwo bo z takiego romu można bezpiecznie wyjść na chinski a potem odblokować i wgrać miuipolska. Zresztą polecam czytać miuipolska. Tam jest to napisane.

Wysłane z MI6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtekmarchewka napisał:

Spróbuj odpalić w ten sposób. Uruchomiony telefon, wciśnij power, wybierz restart, zaakceptuj i trzymaj volume down

Zostałaś oszukana!! Na pewno masz syfiaste Miui, jeżeli czujesz się na siłach to możesz sobie wszystko zrobić, jeżeli nie to zapłacić komuś kto się zna, lub zwrócić telefon 

Najpierw musisz sprawdzić czy masz odblokowany bootloader, jeżeli tak to go zablokować, wgrać wersję china poprzez Miflash, odblokować bootloader, wgrać TWRP, i dopiero Miui.eu 

https://miuipolska.pl/ostrzezenie-przy-instalacji-miuipolska-dla-mi5x/

Tego się obawiałam. Telefon posiada syfiaste Miui. Koniec końców odpaliłam fastboota, zainstalowałam chiński rom - problem w tym, że wersję stable a nie developerską. Nie mogę teraz wrzucić trwp bo jest problem z dostępem do partycji. Nie mogę także ponownie odblokować bootloadera - odczekać kilka dni czy zaryzykować i spróbować zainstalować wersję China Dev bez niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wojtekmarchewka napisał:

@sheolka nic nie szkodzi że wersja Stable, najpierw musisz odblokować bootloader. Twrp nie wrzucasz do telefonu, instalujesz go za pomocą komend, na Pc, z podłączonym telefonem w fastboot. Jaki masz komunikat przy próbie odblokowania?.

Pokazuje się error 10008 - konto nie jest połączone z urządzeniem. Jakakolwiek próba ustawienia tego w telefonie kończy się niepowodzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sheolka napisał:

Pokazuje się error 10008 - konto nie jest połączone z urządzeniem. Jakakolwiek próba ustawienia tego w telefonie kończy się niepowodzeniem

No to czekanie nic Ci nie da musisz działać :)

1. Na telefonie zaloguj się na swoje konto (po uzyskaniu zgody)

2. Wejdź w "opcje developerskie" - włącz"Unlock bootloader" - następnie "MiUnlock status" powiąż telefon z kontem

3. Jeżeli wystąpi błąd "10008" wejdź w telefonie  w ustawienia swojego wifi, i tam w opcji "server proxy" ustaw manual w pierwszą linijkę, wpisz Ip proxy ze strony  https://www.proxynova.com/proxy-server-list/country-cn/

W drugą port. zatwierdź i kliknij OK

4. Powtórz krok drugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

No to czekanie nic Ci nie da musisz działać :)

1. Na telefonie zaloguj się na swoje konto (po uzyskaniu zgody)

2. Wejdź w "opcje developerskie" - włącz"Unlock bootloader" - następnie "MiUnlock status" powiąż telefon z kontem

3. Jeżeli wystąpi błąd "10008" wejdź w telefonie  w ustawienia swojego wifi, i tam w opcji "server proxy" ustaw manual w pierwszą linijkę, wpisz Ip proxy ze strony  https://www.proxynova.com/proxy-server-list/country-cn/

W drugą port. zatwierdź i kliknij OK

4. Powtórz krok drugi

Nadal występuje błąd 10008

Mogę po prostu spróbować zainstalować nowe oprogramowanie tym sposobem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sheolka napisał:

Zainstalowałam Super VPN niestety nadal bez zmian - error 10008. Ręce opadają... :? Co z kwestią czekania 72h?

Nie poddawaj się, wiele tu osób, nawet Ci pomagających, wyrywało sobie włosy ze względu na ten błąd. Dopóki nie zobaczysz informacji na telefonie w Mi unlock status o powiązaniu konta, to nawet nie zawracaj sobie głowy, żeby odblokowywać, bo to tylko zajmuje Ci niepotrzebnie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sheolka napisał:

Czyli sugerujecie, że mam klikać "Add accound and device", aż w końcu telefon łaskawie załapie? :P

Przy przejściu na androida 7, niektórzy (w tym ja) klikali po kilka razy dziennie przez 2-3 tygodnie w nadziei, że nagle zaskoczy... W Xiaomi to normalne, przyzwyczaj się lepiej, że nic nie działa od razu ;) Tu trzeba troski i wiedzy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, sheolka napisał:

A gdybym ściągnęła .zip China Dev, wrzuciła na telefon i odpaliła aktualizację z niego? 

A może w końcu pofatyguj się i zacznij czytać to, co znajduje się na Forum? Bo jak dotąd założyłaś wątek i czekasz na podanie na tacy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, sheolka napisał:

A gdybym ściągnęła .zip China Dev, wrzuciła na telefon i odpaliła aktualizację z niego? 

To nic Ci nie da, więcej niż już zrobiłaś, musisz zrobić tak że jak nie działa Ci żadne VPN, to z ustawieniami Wi-fi i proxy z China

 

34 minuty temu, mrosi napisał:

A może w końcu pofatyguj się i zacznij czytać to, co znajduje się na Forum? Bo jak dotąd założyłaś wątek i czekasz na podanie na tacy...

Oj... @mrosi czepiasz się :P. Toż to kobieta, nie wymagajmy od niej cudów, a do niedawna nawet Acid miał z tym kłopot :D 

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: spróbowałam po raz X zmienić proxy w wifi - eureka - podziałało. Teraz dopiero wskoczyło, że muszę poczekać 72h. :-) @wojtekmarchewka rozumiem oburzenie @mrosi no ale mówię, prześledziłam wszystko co możliwe i nic nie dawało rady. Faktycznie kluczem była cierpliwość i nagminne próbowanie i powtarzanie pewnych metod. Zobaczymy za 3 dni jak dalej pójdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, sheolka napisał:

Update: spróbowałam po raz X zmienić proxy w wifi - eureka - podziałało. Teraz dopiero wskoczyło, że muszę poczekać 72h. :-) @wojtekmarchewka rozumiem oburzenie @mrosi no ale mówię, prześledziłam wszystko co możliwe i nic nie dawało rady. Faktycznie kluczem była cierpliwość i nagminne próbowanie i powtarzanie pewnych metod. Zobaczymy za 3 dni jak dalej pójdzie :)

BRAWO!!!! :D  To że jest podane 72h(3dni) nie oznacza że nie można wcześniej odblokować, mi się udało po 2 dniach, próbuj sobie raz dziennie. Brawo Ty!! :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Fri Oct 20 2017 o 21:57, wojtekmarchewka napisał:

A cholera wie, po co to ono wprowadzili !!

Po to by Januszowi z allegro nie chciało się odblokowywać telefonu i mieszać w sofcie. Odblokowanie i ewentualne wgranie miui polska powinno być dewiza klienta a nie sprzedawcy. Przynajmniej ja to tak widzę.

Edytowane przez pl_shibby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pl_shibby napisał:

Po to by Januszowi z allegro nie chciało się odblokowywać telefonu i mieszać w sofcie. Odblokowanie i ewentualne wgranie miui polska powinno być dewiza klienta a nie sprzedawcy. Przynajmniej ja to tak widzę.

Haha. Bo Xiaomi wie o istnieniu jakiegoś Allegro i Januszy, leżę ze śmiechu :D Chińczycy i tak wgrywają swoje syfmiui, niczego to nie zmieniło oprócz dowalenia problemów klientom.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...