Skocz do zawartości

Nieprawidłowe działanie nowo zakupionego telefonu


tomasz19967

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

W zeszły piątek przyszła do mnie paczka (redmi 4x) z  gearbest z odblokowanym bootloaderem. W poniedziałek wsadziłem kartę do telefonu po kilku chwilach przestał grać dzwięk. Później połączenie... ktoś dzwoni, ok odbieram a tu cisza i tak kilka razy. Zadzwoniłem z innego numeru do siebie i zauważyłem, że nic nie słychać kompletnie w jednym i 2 telefonie. Rom global 8.5.2 jeśli dobrze pamiętam. Wgrałem china dev i dopiero miui polska z myślą, że będzie lepiej. Niestety problem nadal był ten sam, doszło jeszcze do tego mulenie telefonu i po zakonczeniu połączenia telefon samoczynnie się resetował. Bardzo się mulił i długo ładował aplikacje przy których również potrafił się wyłączyć. Przy pierwszym uruchomieniu systemu był dziwny komunikat z którym spotkałem się pierwszy raz, zdj w załączniku . Pomóżcie koledzyv( i koleżanki ) jeśli możecie. Z góry dzięki.

22550658_1490388837709641_846284739_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tomasz19967 napisał:

robiłem juz z 5 razy a danych żadnych nie mam bo nic nie wgrywałem jeszcze konkretnego.

Uruchom telefon w TWRP. W sekcji Wipe wybierz po kolei:

1. Swipe to to Factory Reset

2. Format Data -> wpisz "YES" -> poczekaj do końca operacji.

3. Advanced Wipe -> zahacz wszystko poza System (ważne!) i przesuń suwak. 

Uruchom telefon ponownie do systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomasz19967 jeśli po wgrywaniu softów i robieniu full wipeów tak jak kolega wyżej napisał problemy nadal występują to zapewne jest coś nie tak z telefonem. Zastanowiła mnie jedna rzecz, czy od razu po wyjęciu z pudełka folia ochronna na wyświetlaczu była tak "zbąblowana"? Jeśli tak to wydaje mi się, że Gearbest wysłał Ci telefon z jakiegoś zwrotu, bo wygląda jakby folia była odklejana i ponownie naklejana.

 

//wątek przenoszę gdyż nie pasował do głównego tematu rozmowy w poprzednim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Problem dotyczy odblokowania i połączeń.
Telefon po włączeniu działą normalnie. Po jakimś bliżej nie określonym czasie w stanie zablokowania po wciśnięciu przycisku odblokowania z boku obudowy jest brak reakcji przez około 5sekund.
Po tm czasie telefon się podświetla i można go odblokować. Nie działa już wtedy bez problemowo. Zacina internet, nie można odebrać połączenia, a gdy to się uda to nie ma kontaktu z obu stron. Problem dotyczy wszelkich połączeń głosowych. Telefon wymaga restartu. Po uruchomieniu działa ok, lecz nie ma reguły jak długo.
Próbowałem już ustawień fabrycznych. Oczywiście nie pomogło. Dodaję screenshot z oprogramowaniem. Jakieś rady?

Screenshot_2017-10-19-21-51-22-280_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@feitosa nie instalowałeś przez ten czas aplikacji jakiegoś dziwnego pochodzenia? Problemy z telefonem mogą również powodować takiej aplikacje jak snapchat, messenger itp. Jeśli chodzi o gwarancję to nie przejmowałbym się, jeśli będziesz chciał oddać telefon na gwarancję to zablokujesz sobie bootloader i wgrasz global rom, myślę, że nikt nie będzie sprawdzał, czy był tam jakiś inny soft. No i ogólnie wg. Xiaomi instalowanie softu xiaomi.eu nie dyskwalifikuje telefony z gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

w tzw. zagranicznym internecie znalazłem pojedyncze posty na ten temat, ale bez rozwiązań innych niż pisane łamaną angielszczyzną "zrestartuj telefon".

Problemy są dwa i zaczęły występować mniej więcej równolegle, prawdopodobnie po którejś aktualizacji MIUI, choć nie umiem powiedzieć po której. Telefon kupiłem na Allegro dwa miesiące temu, od nowości działał z MIUI w wersji Global i instalowałem tylko automatyczne aktualizacje. Obecnie ma MIUI Global 8.5.1.0(NAMMIED).

1) Drastycznie spadł czas działania na baterii. W historii użycia baterii zauważyłem, że telefon jest non stop wybudzony, także w nocy. Myślałem, że to problem jakiejś zainstalowanej aplikacji, ale dziś przywróciłem ustawienia fabryczne i widzę, że w czystym systemie nadal jest to samo (patrz screen).

2) Od pewnego momentu czytnik linii papilarnych zaczął działać bardzo kapryśnie, potrafił w ogóle nie reagować na przyłożenie palca (nie wibrował, nie podświetlał się ekran). Wyczyściłem sensor, usunąłem odcisk i dodałem kolejny (z problemami, bo nie chciał czytać). Przez jakiś czas było w porządku, po czym problemy wróciły. W pewnym momencie zorientowałem się, że od dłuższego czasu odblokowuję już tylko wzorem na ekranie, więc wszedłem do ustawień, a tam się okazało, że funkcji dodawania odcisków palca już nie ma (patrz screen). Próbowałem przetestować czytnik w Engineering Mode (na szarym ekranie dostępnym po kliknięciu parę razy "Wersja jądra"), ale po uruchomieniu testu i wyświetleniu prośby o przyłożenie palca kompletnie nic się nie dzieje. Przywrócenie ustawień fabrycznych też nic nie dało.

Proszę o pomoc! Chciałem odstąpić ten telefon dziewczynie, ale nie w sytuacji, gdy działa tak, jak działa. Wolałbym nie eksperymentować z alternatywnymi ROM-ami, żeby nie stracić gwarancji. No właśnie, czy powyższe to jest w ogóle coś, z czym mogę odsyłać telefon na gwarancję?

4x bateria.png4x czytnik.png4x system.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kabareciarz11 napisał:

Telefon kupiłem na Allegro dwa miesiące temu

Dlatego jestem przeciwnikiem kupowania telefonów na allegro.

Co do czytnika linii skoro nie działa w diagnostyce to może być problem sprzętowy. Jeśli chcesz wyeliminować możliwość, że jest to problem softowy to musisz go zmienić jeśli na każdym innym sofcie będą występowały problemy które opisujesz tzn. że problem jest ze sprzętem. Jeśli chodzi o soft to najwyżej przed oddaniem na gwarancję wgrasz z powrotem na Global ROM i zablokujesz bootlader, myślę że nikt nie będzie wnikał wtedy czy wgrywałeś coś innego.

6 godzin temu, kabareciarz11 napisał:

No właśnie, czy powyższe to jest w ogóle coś, z czym mogę odsyłać telefon na gwarancję?

Oczywiście, że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, mam problem z Xiaomi 4 w wersji:

 

Xiaomi Redmi 4X 4G Smartphone  -  INTERNATIONAL VERSION 2GB RAM 16GB ROM (MIUI 8 Snapdragon 435)

 

Kilka tygodni od zakupu zaczał sypać się system, co chwile zaczeły sie wyłączać aplikacje, "Niestety aplikacja zostałą zatzymana", a następnie telefon zaczął się resetować. Próbowałem przywrócenia do ustawień fabrycznych, nie pomogło. Teraz spróbowałem hard resetu przez "wipe data"- > zabieg przebiegł pomyślnie, lecz aktualnie po resecie mam tylko logo Xiaomi i tak już od kilku minut. Pomożecie co robić?

Wersja android : 6.0.1 MMB29M

MIUI Global 8.5.2.0

Powinienem czekać dalej? 

Kking

Edytowane przez kkingstoun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

zakupiony nowy telefon od początku użytkowania sam się resetował, dodatkowo po włączeniu jakiejkolwiek aplikacji uruchamiał się błąd aplikacji( zdj. w załączniku). Po odesłaniu do serwisu stwierdzono nieautoryzowaną ingerencje mechaniczną w urządzenie co nie jest prawdą. Urządzenie od początku było wadliwe. 

Proszę o pomoc czym wskazane wady mogą być spowodowane ?

 

Pozdrawiam, 

błąd Natalia K.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, natalia.ka napisał:

stwierdzono nieautoryzowaną ingerencje mechaniczną w urządzenie co nie jest prawdą

Jakieś potwierdzenie tej analizy otrzymałaś?

Ogólnie zacząłbym od factory reset jak nie pomoże to wgraniu na nowo softu jeśli to nie pomoże to faktycznie problem jest sprzętowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od połowy grudnia jestem posiadaczem redmi 4X. Mam zainstalowany rom global stable 9.1.1.0. Wczoraj wieczorem normalnie działa mi wibracja na telefonie, dziś rano zauważyłem, że jej nie ma. Myślałem, że przez przypadek wyłączyłem ale mam ją zaznaczoną w opcjach. Poczytałem na forum i zrobiłem test wibracji. Niestety telefon nie wibruje, dlatego domyślam się, że padła część odpowiedzialna za wibracje. Czy jest sens robić factory reset w takim przypadku? Może macie jakieś rady co mogę jeszcze sprawdzić? Telefon jest na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety reset nie pomógł. Telefon kupiony w Polsce w sklepie internetowym, dlatego myślę, że nie będzie problemów z gwarancją.

Telefon wrócił z serwisu. Przypuszczenia dotyczące zepsutego modułu wibracji były słuszne. Serwis szybko uporał się z wymianą i po tygodniu telefon wrócił do mnie.

Edytowane przez kamillm
Połączenie wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mamuśka podrzuci telefon więc zainstaluje najnowszy global i zobaczę co i jak. Ale dziwne moja mała też ma Redmi 4X na tym samym romie i działa bez problemu.

jest jakaś lipa nie reaguje ani trochę dotyk jakieś pomysły ?

Edytowane przez kamillm
Połączenie wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...