Skocz do zawartości

Regularna utrata połączenia z internetem


karpiq

Rekomendowane odpowiedzi

  • kamillm zmienił(a) tytuł na Regularna utrata połączenia z internetem

Moja dziewczyna ma Redmi 4x i dosyć często gubi jej neta. Na 20 sekund znika i potem działa ok... aktualizuję w miarę regularnie, ale to nic nie zmienia, obecnie ma ostatnią wersję MIUI 9 od MIUI Polska (10.19 bodaj). Sieć Plus, kiedyś na karcie tylko internetowej T-Mobile (w drugim slocie) net działał ok, nie gubiło zasięgu do zera. Plus to abonament więc karty się nie pozbędziemy. Powiem szczerze że to dość uciążliwe. U mnie na Redmi 4 Pro i Redmi 3s problem nigdy nie występował.

Dodam ze 4x to wersja global (z b20) nie czajna.

@Acid jakieś rady?

Edytowane przez checkmate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chłopaki ale co to ma do rzeczy? Redmi 4 pro i redmi 3s - nigdy nie miałem zaniku neta po 3/4g. Nie ważne czy jechałem na stockowym sofcie prosto od sprzedawcy, czy też sofcie miui polska.

 

A Redmi 4x - nie ważne czy był soft prosto od sprzedawcy czy też miui polska - wywala neta na 20-30 sekund, w grze jest komunikat "network error/ brak połączenia z internetem" a po chwili net wraca, jaja jakieś.

 

@Acid można to jakoś naprawić? Cokolwiek można podziałać? Karta sim jest z abo Plusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz poprawny APN. Mi w virgin mobilne na domyślnym co pewien czas nie chciało się połączyć z google, aliexpress i olx. I słyszałem że z plusem są podobne problemy

U mnie problem dotyczył tylko internetu mobilnego. Po przełączeniu na wifi, czy VPN wszystko śmigało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@karpiq czy udało ci się rozwiązać problem?

Mam to samo, z tym że dodatkowo gubię zasięg GSM w pomieszczeniach + losowo ale regularnie na zewnątrz.

Próbowałem już ROMy xiaomi.eu stable/weekly, lineageOS, wymieniłem moduł anteny - nic nie pomogło.

Originalne ROMy miui.com powodują bootloopa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...