Skocz do zawartości

Aplikacja Aktualizacje została zatrzymana


l_mike

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

właśnie zaktualizowalem swojego 1s do wersji wydanej dzisiaj. Wyczyscilem cache. Po włączeniu telefonu od razu wyskakuje komunikat o zamknięciu aplikacji aktualizacje (z opcją możliwości zgłoszenia błędu). Po wybraniu tej opcji wyświetla się log, który wklejam pobizej:
 

java.lang.RuntimeException: An error occured while executing doInBackground()
at android.os.AsyncTask$3.done(AsyncTask.java:299)
at java.util.concurrent.FutureTask.finishCompletion(FutureTask.java:352)
at java.util.concurrent.FutureTask.setException(FutureTask.java:219)
at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:239)
at android.os.AsyncTask$SerialExecutor$1.run(AsyncTask.java:230)
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(ThreadPoolExecutor.java:1080)
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(ThreadPoolExecutor.java:573)
at java.lang.Thread.run(Thread.java:841)
Caused by: java.lang.NullPointerException
at java.lang.String.(String.java:141)
at com.android.updater.tasks.c.a(BaseChecker.java:221)
at com.android.updater.tasks.c.a(BaseChecker.java:185)
at com.android.updater.tasks.c.a(BaseChecker.java:101)
at com.android.updater.tasks.c.a(BaseChecker.java:80)
at com.android.updater.tasks.UpdateChecker.pm(UpdateChecker.java:153)
at com.android.updater.S.doInBackground(UpdaterBackgroundService.java:763)
at com.android.updater.S.doInBackground(UpdaterBackgroundService.java:759)
at android.os.AsyncTask$2.call(AsyncTask.java:287)
at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:234)
... 4 more



Zgłaszam, bo nie wiem czy to wina aktualizacji, mojego zaniedbania czy może coś w modyfikacji nie gra ze sobą jak powinno..

Pozdrawiam

Edytowane przez l_mike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa skończyła się dziwnie... Problem zniknął sam z siebie. Bez żadnych wipe'ów, ponownych instalacji... Po prostu któregoś razu po uruchomieniu telefonu błąd już się nie pojawił i nie pojawia się do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie korzystam z autoryzacji xiaomi, może z tego powodu pojawiał się ten błąd. Okazało się bowiem, że usunięcie aplikacji autoryzacja usuwa również błędy. Nie mam już komunikatu o zamknięciu aplikacji aktualizacji, a problemów z firewallem w ogóle nie zdążyłem uświadczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak odinstalować aplikację autoryzacji. Wiem natomiast, że wersjach stable 24 i 25 nie dochodziło do FC Firewall'a podczas dodania numeru z listy połądzeń do czarnej listy. Od wersji softu v29 nie ma możliwości podglądu od kogo z czarnej listy nastąpiło połaczenie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ustawienia->Aplikacje opcja wyłącz dla Aktualizacji jest niedostępna. To też nie rozwiazywaloby problemu, gdyż aplikacja ta przydaje się do wrzucania nowych wersji romu (gdy są dostępne). Greenify w wersji darmowej nie pozwala na hibernacje aplikacji systemowych. A nie wydaje mi się, żeby normalnym była konieczność instalacji jeszcze jakiegoś dodatkowego softu do eliminacji problemu, który nie powinien występować.

Testerzy nie mieli problemu, ale widzę jednak, że mój przypadek nie jest odosobniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...