Skocz do zawartości

WikeexD

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to jak najbardziej 4x, w mocniejszej konfiguracji 3/32. Dostaniesz z Globalem i to jest napisane w ogłoszeniu, ale... To jest cholernie drogo, biorąc pod uwagę że chcesz czarną wersję zapłacisz 195$/720zł z przesyłką DHL (bez VAT) taniej kupisz w sklepach chińskich (np. Gearbest) z kuponem nawet za 115$/420zł z przesyłką Priority line (bez VAT). Nawet w polskich sklepach dostaniesz taniej niż u Goldwaya. No ale to twoja decyzja :) 

https://www.ceneo.pl/51409651

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, r0bertt napisał:

Na GB ostatnio sporo problemów z priority line, sam czekam prawie miesiąc na paczkę która stoi w Southall i cisza, ale na banggood ostatnio widziałem też 4x z wysyłką bez vat za około 430 zł, musisz poszukać kuponów :)  

Tak wiem o tych problemach, jak na razie mnie one nie dotknęły tak dotkliwie,  na 20 paczek (w tym okresie ok 7), najpóźniej dostarczona po 22 dniach. W tej chwili mam 6 paczek w drodze od 5.10-15.10

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GB jest ok - pod warunkiem, że jednocześnie trafisz na dobry moment czyli Global z dobrą ceną + Priority Line, które na telefonach często bywa niedostępne. Kolega ostatnio kupował 4X - na GB trzeba dokładnie zwracać na opisy "international"/"global", do tego były tylko zwykłe przesyłki lub kurier z dodatkowymi opłatami. Kupiony tu: https://allegro.pl/uzytkownik/41571776/oceny dwa dni i miał telefon, a cena praktycznie niewiele wyższa i na pewno nie warta zachodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, WikeexD napisał:

Witam,

Mam zamiar kupić xiaomi przez Aliexpress, wybór padł na Goldway. Tylko oni trochę dziwnie piszą nazwę modelu, patrząc na podzespoły jest to 4pro, a nie 4x. Kolejną sprawą jest soft. Dostanę globala, czy wgrany syf? Wiem, że zmiana to 5 minut, ale wolałbym od razu globala.

Kolego, przede wszystkim wylacz tlumaczenie PL i obsluguj aliexpress po angielsku. 
Bo wszyscy wypowiadajacy sie w tym watku zostali wprowadzeni w blad tlumaczeniem.

W twoim linku nazwa przedmiotu Redmi UWAGA 4x - to jest Redmi note 4x tlumaczone przez googla. Wiec  koledzy powyzej (i ty rowniez) uznali ze jest to redmi 4x stad takie oburzenie cena kompletnie od czapy.
W prawym gornym rogu masz przycisk "go to global site (english)" i tak szukaj telefonu.
Co do zakupu to masz napisane global i OTA wiec dostaniesz globala, pamietaj tylko o wyborze przysylki non vat - o ile goldway ja obecnie oferuje. Bo okaze sie ze zaplacisz wiecej niz w polskim sklepie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pq78 napisał:

Czarny RN4x 4/64 właśnie zdrożał z 206 na 258 USD. Przypadek, czy 11.11?

Schodzi na psy ten sklep.

To sie nazywa handel.

Inna sprawa ze maja mala ilosc i podnosza ceny lub tak jak piszesz podnosza by potem zjechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciliście uwagę że u Goldway-a oznaczenie "x" oznacza telefony na rynek Azjatycki nie obsługujące pasma B20 800 czyli naszego LTE które ma największy zasięg? A 4X od Goldway będzie obsługiwał  LTE tylko w dużych miastach gdzie obsługiwane jest pasmo B38 TDD2600. X oznaczone są telefony na ich rynek.

Poza tym ktoś ostatnio u niego kupował jakiś tel? Jak wygląda ubezpieczenie bo widzę że jest jakaś opcja na ali, ale ciekawi mnie jak generalnie wygląda zakup z opcją ich gwarancji i jej realizacja u nas.

Edytowane przez rsoltan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Trochę odkopię temat ponieważ mam pewne pytanie.

Mianowicie co bardziej polecacie - Goldway, czy Xiaomi Mi Store?
Jest jakaś różnica między tymi sklepami? Zauważyłem, że dostawa opiera się na tym samym - transport do Anglii, a następnie przesyłka trafia do Polski.

Edytowane przez davi.th
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć.

Planuję zakup Xiaomi Mi Note 2, ale zastanawiam się jeszcze nad wyborem sklepu w którym go zakupię. Jeszcze nigdy nie kupowałem w chinach i chciałbym tego spróbować.

Z tego co obserwuję najbardziej popularni są Goldway z AliExpress i sklep GearBest.com . Zauważyłem że Goldway na swoim fanpage'u na facebook'u poinformował, że od 9 stycznia, przesyłki wysyłane przez DHL Express będą szły maksymalnie 10 dni roboczych i na pewno nie zostaną obciążone VATem. Kupował ktoś z was może w okolicy tego 9 stycznia i dostał już swoją przesyłkę?

Rozważałem też zakup ze strony GearBest.com, ale ostatnio sporo osób narzeka na czas przesyłki wynoszący 1-2 miesiące.

Co do modelu, to najprawdopodobniej wybór padnie na Xiaomi Mi Note 2. Zastanawiałem się też nad Mi Note 3, ale brak złącza jack 3.5mm trochę zniechęcił mnie do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam GB bo faktycznie sklep nie wyrabia i praktycznie za każdym razem jest jakiś cyrk, czy zamówienie za tysiaka (odkurzacz xiaomi przez Prioty Line kupiony w połowie listopada, do UK dotarł dopiero na koniec grudnia, stamtąd DPD dowiozło już bardzo szybko), czy za 30 zł gdzie wybrany przy składaniu zamówienia Post NL, a oni wysyłają koleją bo tak im się podoba. Beznadziejny support, który będzie tylko przeciągał sprawę i na który trzeba mieć wielką cierpliwość, do tego temat ew. gwarancji. Jak płatność tam za coś droższego, to obowiązkowo PayPal lub "kartą" żeby w razie czego nie być stratnym podwójnie. Zamówisz u nich zwykłym kurierem to raz, że dostawa droga, dwa że dowalą te koszty celno-skarbowe.

Z tym Goldway (AliExpress) też się pozmieniało w sumie od kiedy wprowadzili ubezpieczenie z Allianz na telefony, kupowanie tam przestało być tak opłacalne i znowu temat tego ubezpieczenia/gwarancji. W kwestii dostawy się nie wypowiem, kiedyś tak faktycznie było i działało, a w najgorszym wypadku oddawali zwrot za dodatkowe koszty, które trzeba samemu pokryć. 

Teraz niekiedy prościej dopłacić i kupić bez większych problemów na miejscu, zaoszczędzić ciągle można, podobnie jak mocno się na tym przejechać. Z mi note 2 jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podobne opinie o Gearbest ostatnio czytałem, więc pewnie będę brał od GoldWay'a (LINK) jeśli wgl.

Mam jeszcze pytanie: masz wersję Global (z lte b20 800mhz), czy bez? Jeśli bez, to czy czujesz że internet gdzie niegdzie słabo chodzi? Różne opinie o tym czytałem, a z tego co widzę to goldway nie sprzedaje MiNote2 w wersji global (Jest wgrany tylko soft globalny).

 

 

Edytowane przez skiline11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na GB wymieniam kolejne tickety, a jeszcze nie tak dawno jak zamawiałem xiaomi air purifier wszystko było dobrze i szybko, teraz ani nie panują nad stroną, ani nad zamówieniami. Jak sam wcześniej nie pomyślisz i nie uzbroisz się w cierpliwość (dużo) to potem niezła kiszka... Ogólnie patrząc po forum jest sporo mniejszych i większych problemów z różnymi sklepami, może to taki okres i niebawem minie.

I mam wersję Global 6/128 z PL dystrybucji żeby się nie szarpać przynajmniej z tym z chińczykami. Z B20 sprawa mocno podzielona, dla jednych to rybka (aby taniej kupić telefon), a inni biorą tylko z tym.

Tu więcej o mojej przesiadce: https://miuipolska.pl/forum/topic/19146-opinie-o-mi-note-2/?do=findComment&comment=416416

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie skąd można wziąść numer trackingu na trasie HK-UK ? Bo z tego co wyczytałem to powinienem jakoś dostać taki numer :-) Powninenem napisać do GoldWaya z prośbą o ten numer, czy on gdzieś np w jakimś mailu się znajduje? Bo przejrzałem je, ale nic takiego nie znalazłem. Jedyny numer mam na stronie zamówienia w aliexpress, ale on dotyczy właśnie UK-PL.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dają takich numerów bo to z reguły idzie ich jakimś innym zbiorczym transportem. Jeszcze do wcześniejszego twojego posta, co to za problem przygotować paczki w chinach, spakować w kontener i go przewieźć, a potem na miejscu (UK( wypakować i już stąd gotowe rozesłać... Czekaj cierpliwie, jak paczka dotrze do UK status się zaktualizuje i ruszy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dają takich numerów bo to z reguły idzie ich jakimś innym zbiorczym transportem. Jeszcze do wcześniejszego twojego posta, co to za problem przygotować paczki w chinach, spakować w kontener i go przewieźć, a potem na miejscu (UK( wypakować i już stąd gotowe rozesłać... Czekaj cierpliwie, jak paczka dotrze do UK status się zaktualizuje i ruszy dalej.
Spoko :-) Wszystko jasne. Dzieki

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim tygodniu napisałem do Goldwaya z prośbą o tracking na trasie Chiny-UK. Bardzo szybko odpisał i miałem działający tracking na tej trasie :-) Wczoraj paczka doszła do Takeley w GB.

 

Teraz już mogę śledzić paczkę tym numerem który jest podany w aliexpress, w zakladce "śledzenie"? Czy ten numer nie bedzie działał i powinienem jeszcze poprosić go o tracking na trasie UK-PL?

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka041436ad9e0f795ad0236a7bd419bbc5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej. Bez przesady z tym myśleniem :-) Mam ten numer wklepany od początku do apki śledzącej paczki. Ale pomyślałem że, skoro trackingu na trasie CN-UK nie było to ten może jest jakiś na sztukę, i o tracking na trasie UK-PL też może powinienem poprosić. To wsumie nie jest takie dla mnie oczywiste. Zamawiam pierwszy raz od Goldwaya, wiec nie wiem jak to wygląda od strony praktycznej ;-) Więc bez spiny proszę.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jupi :-D  Przyszło. Telefon jest mega. Tracking w skrócie wyglądał tak :

27.01 - złożyłem zamówienie

31.01 - HongKong - zamówienie przetworzone przez UPS

06.02 - Takeley, GB - doręczono

08.02 - Docklands UK - przesyłka procesowana przez DHL

09.02 - Polska - Przesyłka dostarczona przez DHL

Ten DHL to jakaś magia. W 1 dzień z UK do Polski :-o

Także łącznie 14 dni, więc jest całkiem nieźle :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...