ZduneX25

MIUI 7.10.19

Recommended Posts

Zmienić motyw...?
Ustawienia -> Aplikacje -> Zainstalowane -> SMS -> Powiadomienia -> Pływające okna i/lub Na ekranie blokady.
Aplikacja SMS -> ustawienia (długo przycisk menu) -> Podgląd na ekranie blokady.

Wszystko jest zaznaczone jak zawsze i nic nie wyświetla.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Przed chwilą, pikoko napisał:

Wszystko jest zaznaczone jak zawsze i nic nie wyświetla.

Sprawdziłeś teraz, jak rozumiem?

Zmieniałeś motyw?

3 minuty temu, pikoko napisał:

(...)

Zmień motyw na oryginalny, z systemu.

Jeśli nie pomoże, wyłącz telefon i go włącz (nie restart, a wyłączenie i włączenie po chwili).

Jeśli nie pomoże, wyczyść dane aplikacji SMS.

Jeśli nie pomoże , wyczyść Dalvik/ART i cache w TWRP.

Wyłącz telefon i go włącz (nie restart, a wyłączenie i włączenie po chwili).
Jeśli nie pomoże, wyczyść dane aplikacji SMS.
Jeśli nie pomoże , wyczyść Dalvik/ART i cache w TWRP.

Dziękuję za pomoc już wiem to wina motywu na domyślnym jest ok.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, robiq napisał:

Po restarcie telefonu wywala "KLO bug report przestała działać".
System instalowałem wczoraj, oczywiście wipe data robiłem przy instalacji.
Jakiś pomysł jak się tego pozbyć?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odinstaluj to... miałem ten sam problem

10 godzin temu, Immortel napisał:

Cos zrobiles dodatkowo, ze masz wiecej motywow zegara czy prosto po aktualizacji sie pojawily? U mnie caly czas tylko te dwa podstawowe jak byly tak sa mimo sciagniecia nowych motywow z nowymi zegarami. Jak zastosuje caly motyw to zegar sie zmienia, ale nie dodaja sie jako nowe widgety

no właśnie u mnie na MI5 tak samo, motyw z zegarami doinstalowany ale nie da się na inne zmieniać... po zmianie motywu widget wskakuje ale wciąż nie ma go na liście - jak usunę to żeby na nowo dodać muszę załadować cały motyw :(

Los to ma, bo ma pełne źródła kernela, a miui swoich nie daje.
Dziękuję ci za odpowiedź.
Rozumiem, że przeportowanie z LOS nie jest tak proste?

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Ponoć NFC w IKO nie działa przez samą apke PKo a nie przez MIUI, ponoć przeinstalowanie apki IKO powoduje ''tymczasowe" naprawienie problemu. Wczoraj przeinstalowałem, raz miałem odmowę ale dzis poszlo bez problemu. Ciekawe czy randomowo odrzuca czy reinstal coś dał

Właśnie mam aktualizacje IKO, piszą że niby naprawili NFC, zobaczymy jutro :)

• Like 1

mBank, płatności Google Pay też działa wyrywkowo (na 6 prób zadziałało 2), MMS w apce Wiadomości Google nadal nie działają (pomimo prób wszelkich ustawień jakie można w sieci znaleźć) 

Na MI5 nareszcie działają płatności NFC w Eurobanku.

Niestety przestał działać Jack 3,5mm z dźwiękiem Multimedia. Po podłączeniu słuchawek pojawia się ikonka ale nie ma dźwięku (sprawdzone na dwóch parach z którymi wcześniej działało).

Po odpięciu słuchawek, muzyka idzie z głośniczka bez problemu. Testowane na Spotify, stockowej apce Muzyka, Youtube i Wideo

Co jest jeszcze dziwniejsze nie działa tylko dźwięk multimediów. Sygnał połączenia i powiadomienia działają.

EDIT:

No dobra, wygląda na to że sobie poradziłem, chociaż prawie dostałem zawału jak TWRP poinformował mnie przy próbie rebootu że nie ma systemu :-)

Zrobiłem wipe partycji system, potem zainstalowałem 7.10.19, dograłem partycję Data z backapu (wtedy był prawie zawał), ponownie zainstalowałem 7.10.19 i już myślałem, że będę zaczynał od nowa konfigurację ze świeżym system a tu o dziwo są wszystkie ustawienia i apki (nawet Eurobank działa). Co najważniejsze działa dźwięk multimediów przez słuchawki.

Edited by ic3man81

38 minut temu, ic3man81 napisał:

Na MI5 nareszcie działają płatności NFC w Eurobanku.

Niestety przestał działać Jack 3,5mm z dźwiękiem Multimedia. Po podłączeniu słuchawek pojawia się ikonka ale nie ma dźwięku (sprawdzone na dwóch parach z którymi wcześniej działało).

Po odpięciu słuchawek, muzyka idzie z głośniczka bez problemu. Testowane na Spotify, stockowej apce Muzyka, Youtube i Wideo

Co jest jeszcze dziwniejsze nie działa tylko dźwięk multimediów. Sygnał połączenia i powiadomienia działają.

ja mam MI5 i u mnie jest wszystko OK, moze wyczysc cache 

Czy jest w MIUI jeszcze jakaś opcja która mogłaby ubić aplikację/połączenie BT poza:
- oszczędzanie baterii (wyłączone całkowicie)
- plan oszczędzania (wyłączony)
- panel sterowania ->pamieć->optymalizacja pamięci (10. nigdy)
- opcje programisty- > optymalizacja pamięci (wyłączona), limit procesów w tle (standardowy)

Mam problem z Android Auto. Podłączam i działa, ale po losowym czasie się zawiesza/wyłącza. Czasami ponowne podłączenie uruchamia ponownie, ale czasami nie chce już ponownie ruszyć bez względu na to co próbuje z robić z telefonem. Oczywiście wszystkie zezwolenia przyznane i kłódka założona na AA.

Panowie nie wiem czy tak jest teraz ogólnie czy tylko u mnie na 5x a mianowicie jak zminimalizuje Yanosika na parę minut to gubi sygnał GPS a jak włączę go to znajduje ponownie. Żeby była jasnosc: gps działa normalnie, chodzi mi tylko o to że GPS nie działa gdy Yanosik jest w tle. Na mi4c i mi4s tak nie miałem.

Panowie nie wiem czy tak jest teraz ogólnie

Nadaj uprawnienia

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

21 godzin temu, raffal napisał:
Odinstaluj to... miałem ten sam problem

Niestety, ale aplikacja ta nie była nigdzie widoczna, więc nie mogłem jej odinstalować. Problem wziął się stąd, że xiaomi.eu zainstalowałem na stable bez wipe data. System nawet odpalił, wywalało kilka błędów, więc wszedłem w Twrp i tam wipe. Wtedy system wywalał tylko błąd opisany przeze mnie wcześniej.

Podejrzane wydawało mi się to, że wg tego co czytałem w MIUI9 np. po naciśnięciu HOME, ekranem do którego wrócę będzie ten pierwszy z lewej, a tu tymczasem zostało jak miałem ustawione w MIUI8, ekran przedostatni.

Zrobiłem więc wszytko od nowa, łącznie z instalacją TWRP, potem całkowicie wyczyściłem telefon z systemu i zainstalowałem Xiaomi.eu, jak już się system załadował nie przywracałem kopii zapasowej, tylko konfigurowałem jako nowe urządzenie. Efekt taki, że wszystko działa jak należy, zero błędów.

Piszę o tym, może w przyszłości komuś to pomoże

1 godzinę temu, ash1970 napisał:
Nadaj uprawnienia

Oraz dodaj do wyjątków w oszczędzaniu baterii .

Czy na mi4c ten rom działa ok? Muszę zaktualizować z 6.12.22 do nowej wersji żonie. Nie chce dziś się bawić w odblokowanie bl. Z góry dziękuję.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

18 godzin temu, Mariusz Kowalski napisał:

Czy na mi4c ten rom działa ok? Muszę zaktualizować z 6.12.22 do nowej wersji żonie. Nie chce dziś się bawić w odblokowanie bl. Z góry dziękuję.

Nie wiem czy dalej tak jest ale po którejś wersji w mi4c było coś takiego że po przejściu z 6.12.22 był bootloop. Rozwiązaniem było wgranie trochę starszej wersji a następnie nowsze już działały. Miałem tak ja i jeszcze parę osób.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi

15 godzin temu, grzybiarz91 napisał:
Jak teraz dostać się do okna "Pracują" aplikacji? Chodzi o miejsce jak na screenie.

Wchodzisz w zainstalowane i przy uruchomionych jest napis

2261bf7b8c20fdb4f5c92bb9528177a4.jpg

Inaczej się chyba nie da

Edited by mrosi
Nie ma to jak zacytować post tuż nad swoim, wraz z obrazkiem, dodając pół strony wątku pustych wierszy. Brawo!

@Mariusz Kowalski Nie możesz od razu zaktualizować do obecnej wersji bo Ci telefon nie wstanie. Ściągnij sobie wersję 7.2.9, która ma nowy bootloader, będziesz musiał odblokować oficjalnie po wgraniu bootloader, potem dopiero po odblokowaniu musisz zainstalować TWRP pod Androida 7 dla Mi4c i najnowszy system. Tak będzie chyba prościej niż ściąganie paczki z nowym bootloaderem z tej wersji choć też tak można, w każdym wypadku bootloader po tej operacji będziesz mieć zablokowany i konieczne będzie jego odblokowanie.

Edited by Orjon

Dobra dzięki Panowie. Dałem sobie roboty na wieczór. Jestem już po wszystkim łącznie z odblokowaniem bl. Oczywiście był bootloop. Jestem już na aktualnym romie. Ale miałem już zgrzytanie zębów żony hehe.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Hej, proszę o pomoc z problemem :) 

Mam na telefonie zainstalowane MIUI polska, wersja 7.3.16 i dzis probowalem zainstalowac aktualizację 7.10.19. Nie moglem tego zrobic przez aplikację "aktualizacje" wiec wszedłem w TWRP wybrałem zipa i kliknąłem install. Efekt jest taki, ze po reboocie jest black screen, dioda podczas gdy telefon jest podłączony do komputera miga na czerwono, ale komputer nie widzi telefonu. 

Jedyne co mogę zrobic to wejsc w TWRP. Czy da sie to jakos odratowac? Telefon to redmi note 3 pro. 

Pozdrawiam 

Edited by Smule

Fastboot działa? Jak tak to najpewniej bootloader zablokowany, odblokuj go przez miunlock. Albo ewentualnie recovery nie działa z miui9, jak masz wersję 3gb ram to spróbuj redwolf recovery.

tapnięte z Redmi 4a

21 godzin temu, mruczek66 napisał:

nie mogę wysyłać mmsów. apn skonfigurowane, sieć virgin.

W Virgin w większości pakietów są płatne,doładuj tel.;-)

18 godzin temu, uremytoy napisał:

Wchodzisz w zainstalowane i przy uruchomionych jest napis
Inaczej się chyba nie da

To kiepsko, tam było widać co jest faktycznie uruchomione, od kiedy i ile ramu zabiera.

Edited by mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?

Mi 5 Pro. Pobór prądu nieprzeciętnie wielki, w stosunku do wcześniejszej wersji softu.
Kurde, jeszcze tak nie miałem, żeby o tej godzinie ładować telefon, a użytkowuję telefon mocno...

Mi 5 Pro. Pobór prądu...

Mam ten sam telefon i potwierdzam. Z wersji na wersję pod tym względem jest na prawdę coraz gorzej....

Gdy w Operze chcę pobrać pdf pojawia się komunikat jak na screenie. Kombinuje już dłuższą chwilę i nie wiem jak to włączyć. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł?c7451e3e3b96327b79df59cbe9a94e37.jpg

Ustawienia -> Aplikacje -> Pliki -> Włącz (na dole) -> z powrotem do Opery -> zapisz.

7 minut temu, Orjon napisał:

Ustawienia -> Aplikacje -> Pliki -> Włącz (na dole) -> z powrotem do Opery -> zapisz.

Chyba Dokumenty-włącz,  nie Pliki. W ustawieniach, Zainstalowane aplikacje.

Edited by FromWP

Guest
This topic is now closed to further replies.