ZduneX25

MIUI 7.10.19

Recommended Posts

Zainstalowałem i póki co GPS w mi5 na plus. Nie wiem czy to ten wycofany fix czy xiaomi coś samo poprawiło ale znalazło mi 10 satelitów w kilka sekund, gdzie wcześniej przez 20 minut miałem jednego.

2 godziny temu, tomkill napisał:

po wejsciu w folder "aktualizacje"taki blad mi wyskoczyl

A czym dokładnie w ten folder wchodzisz?

Po zainstalowaniu poprzedniej wersji na ROM z maja pojawił mi się problem z quick chargem na mi5. Po prostu nie działał, bateria ładowała się bardzo długo. Czy komuś pojawił się taki błąd? Czy może to zbieg okoliczności i mam problemu szukać z ładowarką? Nestety nie bardzo mam jak sprawdzić na innej, bo wszystkie jakie mam, maja 1A.

1 godzinę temu, ZduneX25 napisał:

A czym dokładnie w ten folder wchodzisz?

teraz juz nie mam  bledu jak wchodze w aplikacje "aktualizacje"

1 godzinę temu, bedewinnygrosika napisał:

Po zainstalowaniu poprzedniej wersji na ROM z maja pojawił mi się problem z quick chargem na mi5. Po prostu nie działał, bateria ładowała się bardzo długo. Czy komuś pojawił się taki błąd? Czy może to zbieg okoliczności i mam problemu szukać z ładowarką? Nestety nie bardzo mam jak sprawdzić na innej, bo wszystkie jakie mam, maja 1A.

Ja ostatnio w ogóle mam problem że telefon mi się ładuje po 5-6h od 0, w sumie muszę sprawdzić na czysto czy to wina xiaomi.eu ale zaczęło się jakoś od ostatniej wersji roma

I próbowałem na kilku ładowarkach, więc raczej to nie ich wina

Edited by Kamil33
  • Haha 1

@Acid mam problem na romach xiaomi.eu z fc w motywach. Wchodzę w zakładkę w motywach którą wskazałem na screenshocie i dostaję od razu albo po kilku sekundach fc. Na screenie szczegóły. Mam redmi note 3 pro kenzo, próbowałem miflashem china ostatnie i xiaomi.eu potem i dalej to samo, na global brak tego błędu. Co mogę zrobić? Na tyle podoba mi się xiaomi.eu że nie chciałbym z niego rezygnować. Jest szansa że to będzie naprawione (czy sam mogę coś z tym zrobić ewentualnie)?

Screenshot_2017-10-14-19-06-12-.pngScreenshot_2017-10-14-19-06-50-.png

@latet

Cytat

Po serii testów zostawiłem domyślne i jest super. Ale testuj, być może w Twojej konstelacji apek lepiej sprawdzi się inne ustawienie.

Używam głownie Internet, Facebook Lite, Messenger Lite, Taptalk, Telegram. Mam włączone oszczędzanie baterii i optymalizacje MIUI. Działa dobrze. Ale potestuję.

Witam
Moje kolejne podejscie do wersji 9 miui dla Redmi 3 Pro i niestety nie najlepsze. Sprawdzone 2-krotnie. Instalacja przez Twrp bez problemów natomiast pierwsze uruchomienie trwa bardzo długo i jedynie restart pozostaje. 2 uruchomienie i jest okej. Wstępna konfiguracja działa niby wszystko. Po restarcie telefonu już nic nie działa jest tylko czarny ekran i jedynie na przycisk power jest reakcja - standardowe okienko restartu/wyłączenia itp. Kolejny restart i telefon już nie widzi karty sim. Po chwili znów czarny ekran i tylko na klawisz power jest reakcja...
Czy ktoś z redmi 3 ma takie same problemy?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

• Cofnięty fix na GPS z poprzedniego tygodnia

O co z tym chodzi?? Mam jeszcze wersje 7.9.14 i obawiam się czy aktualizować, jestem poza pl a navi jest mi mocno potrzebna do jazdy

Przed chwilą, michals19s napisał:

• Cofnięty fix na GPS z poprzedniego tygodnia

O co z tym chodzi?? Mam jeszcze wersje 7.9.14 i obawiam się czy aktualizować, jestem poza pl a navi jest mi mocno potrzebna do jazdy

Chodzi o to, że fix z aktualizacji 7.10.12 powodował problemy z gps, tutaj wrócił fix który był wcześniej i który masz na 7.9.14.

• Confused 1

[mention=20545]BartM[/mention] tak. Sprawdź czy ci nie zablokowało bootloadera.
Nie nic nie jest zablokowane...
Siedzę z powrotem na LinageOS

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Hmm w7.9.14 za dobrze GPS nie działał,bo w mieszkaniu mi nie łapało,  , jestem poza pl nie mam komputera, daruje sobie aktualizacje do momentu aż wrócę ;) dzięki za odpowiedź

@Acid dzięki bardzo. Używam Twittera. INSTAGRAMA, i jakichś lekkich aplikacji, dziś dojechałem przy użyciu GPS do Torunia i muszę powiedzieć, że w wszystko gra. Zdrówko.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Ma moim Mi5 GPS działa ok, dioda trzyma ustawienia kolorów. 

Swoją drogą, niezłe czasy że istnieje dylemat "bo GPS nie łapie fixa w mieszkaniu", albo pokazuje z dokładnością do 30m... przez satelity krążące wokół globu. Makara :)

Nie wiem jak nasi rodzice do Bułgarii bez fixa jeździli. Maluchami...

• Like 3

6 minut temu, QBAQ napisał:

Swoją drogą, niezłe czasy że istnieje dylemat "bo GPS nie łapie fixa w mieszkaniu", albo pokazuje z dokładnością do 30m... przez satelity krążące wokół globu. Makara :)

Wiesz codziennie sprawdzam trasę czas dojazdu itp więc ważne jest żeby złapało na mieszkaniu, do auta za każdym razem nie chce mi się chodzić sprawdzac

Nie wiem czy do sprawdzenia korków w mieście potrzebny jest fix, chyba tylko połączenie z internetem. 

Nie odbieraj tego osobiście,to nie kpina lecz konkluzja.

Nie wiem.jak u was ale u.mnie na rn4x sot z 10 spadł do 5 ;) wracam dwa tygodnie do tyłu ;)

Teraz w godzinę leci mi 20 a nie 10 procent ;) te same apki takie samo użytkowanie pozdr

• Haha 1

Pytanie do @Acid/ @ZduneX25 : czy jest możliwe dodanie do Redmi 4A funkcji Gdy urządzenie jest zablokowane... (wybór tego, co ma się wyświetlać na ekranie blokady - czy powiadomienie o tym, że coś przyszło, ale z ukrytą treścią, czy też powiadomienie i treść)? Jest taka opcja na mi5s na przykład, ale nie ma jej na Redmi 4A, co moim zdaniem jest dziwne trochę. 

Screen mój: 

748315c36d2a524c9090bfb34494a84c.jpg

Screen z mi5s (thx @rradek!):
Screenshot_2017-10-21-23-18-31-324_com.android.settings.png

Edited by Orjon

Na moim Mi6 właśnie poszedł downgrade do 7.10.12 bo na najnowszej wersji ROMu bateria leci w dół od samego patrzenia. Na poprzedniej wersji wszystko jest cacy :-)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Po zainstalowaniu softu mam mały problem, mianowicie każde słowo które wpisuje na klawiaturze zamiast liter ma prostokąty. Dzieje się to i na Swype i na Gboard. Tak samo nazwy aplikacji są niewidoczne. Jakieś pomysły?

Screenshot_2017-10-22-01-18-08-067_com.nuance.swype.dtc.pngScreenshot_2017-10-22-01-20-07-904_com.google.android.packageinstaller.png

Dnia 20.10.2017 o 19:33, RASTY777 napisał:

Czy ktoś umie zmienić zegarek w widżecie? Wg changeloga "multiple clocks widgets are supported"... Jak to włączyć?

Hej, kto podpowie co zrobić, żeby mieć widget np taki jak na screenie na początku skoro znów można je podobno przełączać?

Mam pytanie czy pojawil sie juz magisk na wersje xposed 88 sdk23 miui 9 andek 6.0 ?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

4 minuty temu, marcinj6 napisał:

Mam pytanie czy pojawil sie juz magisk na wersje xposed 88 sdk23 miui 9 andek 6.0 ?

Nie zaśmiecaj wątku.

Niby dlaczego zasmiecam watek? Czym? Zadalem pytanie ktory dotyczy rowniez miui 9 na andoa 6.0.

Bo twoje pytanie dotyczy zupełnie czegoś innego, nie jest związane z tym wątkiem i powinno znaleźć się w innym miejscu. Masz jakiś problem z tym wydaniem czy szukasz aplikacji? Jest temat dotyczący Magisk, po co śmiecisz tutaj...

Edited by abc00

Mi4C 

Po przesiadce z 7.9.14 i zainstalowaniu 7.10.19 brak oblsugi kart sim. Po wejsciu w ustawienia opcja w opcji Modem>Nieznane. 

jak na screenie

Screenshot_2017-10-22-11-08-37-018_com.android.settings.png

Edited by theSAINT

Czy w dwóch ostatnich aktualizacjach EU jest inna (nowsza) wersja systemowego narzędzia do testowania i kalibracji sprzętu? Bo od dwóch wydań znów kalibracja OIS na Mi5 nie daje oczekiwanego skutku. Wcześniej (przez parę miesięcy) był OK.

Ktoś potrafi powiedzieć co dokładnie zmieniło się między 7.9.14 a 7.10.19 (kamerze, kalibracji czy czemukolwiek odpowiadającemu za OIS)?

Cit.apk ma inny rozmiar. 

Mam swoje spostrzeżenie ale nie chcę go wypisywać bo może ono być nieprawdziwe i niepotrzebnie wprowadzić w zamieszanie więc jeżeli faktycznie jest różnica w plikach i może ktoś podrzucić apk do kalibracji z 7.9.14 żebym mógł się upewnić co do spostrzeżeń to wtedy opiszę dokładnie o co mi chodziło.

Edited by srgn1
  • Thanks 1

Guest
This topic is now closed to further replies.