ZduneX25

MIUI 7.10.19

Recommended Posts

A jaki jest problem wejść na stronę i pobrać z niej? Skoro wiesz że ota ci nie działa

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

[mention=9895]FromWP[/mention]
Kolaż też był już od jakiegoś czasu.
[mention=27014]wiki3007[/mention]
OTA jest od wersji 7.9.21
OTA jest od pierwszej wydanej wersji miui 9, w piątki wieczorem.
  • Like 1

Ok za wcześnie pochwaliłem. NA Redmi Pro spadła jakość rozmów. Mimo, iż sygnał jest dobry ~ -88dBm w LTE to głos słyszany przez mojego rozmówcę jest bardzo "odelgły" tak jakbym mówił do mikrofonu z paru metrów. Bez znaczenia czy rozmawiam przez Bluetooth czy bezpośrednio. 
No przecież nie gadasz w LTE tylko zrzuca Cię do HSPA albo GSM podczas zestawiania połączenia.

Redmi 4x od dwóch godzin już po aktualizacji. Narazie nie widzę problemów

Pytanie czysto teoretyczne - o której wychodzi aktualizacja OTA ? RN3P

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Na Redmi Note 3 Pro po aktualizacji telefon nie mógł się zbootować. Pojawiało się logo Mi a następnie migała czerwona dioda. Wygląda, że zablokował mi się bootloader. Musiałem go ponownie odblokować przez miflash_unlock. Po odblokowaniu telefon uruchomił się normalnie.

Wcześniej miałem chyba 7.9.14, bootloader odblokowany oficjalnie dawno-dawno temu.

1 godzinę temu, talib1990 napisał:

Pytanie czysto teoretyczne - o której wychodzi aktualizacja OTA ? RN3P

Zerknij proszę na post pod Twoim, dlatego nie daliśmy OTA na ten model.

6 minut temu, ZduneX25 napisał:

Zerknij proszę na post pod Twoim, dlatego nie daliśmy OTA na ten model.

Da się to jakoś racjonalnie wytłumaczyć? U mnie jak zwykle wszystko poszło ok, a tu widzę że są problemy.

Ciężko powiedzieć, fizycznie nie ma prawa się to dziać, a jednak kilku osobom się przytrafiło. 

No przecież nie gadasz w LTE tylko zrzuca Cię do HSPA albo GSM podczas zestawiania połączenia.

Redmi 4x od dwóch godzin już po aktualizacji. Narazie nie widzę problemów
Chodziło mi o to że poziom sygnału miałem tak dobry że było LTE. Poza tym myślałem że HD Voice jest zależny od LTE i VoLte? Ale z tego co mówisz wynika że nie.

Tak czy inaczej problem rozwiązany. Zrobiłem wipe i jest ok.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

51 minut temu, jarmal napisał:

Na Redmi Note 3 Pro po aktualizacji telefon nie mógł się zbootować. Pojawiało się logo Mi a następnie migała czerwona dioda. Wygląda, że zablokował mi się bootloader. Musiałem go ponownie odblokować przez miflash_unlock. Po odblokowaniu telefon uruchomił się normalnie.

Wcześniej miałem chyba 7.9.14, bootloader odblokowany oficjalnie dawno-dawno temu.

Potwierdzam. Przeszedłem dziś z miui8 (z maja) i musiałem odblokowywać bootloader po instalacji miui9

37 minut temu, ZduneX25 napisał:
Ciężko powiedzieć, fizycznie nie ma prawa się to dziać, a jednak kilku osobom się przytrafiło. 

Jeśli chodzi o RN3P właśnie zainstalowałem je u siebie bez problemu. Miałem również ten problem przy 2 wcześniejszych wersjach. Wisiało po logo Mi z czerwoną dioda- problem rozwiązałem zmieniając TWRP na Red Wolf 3.1.1. , po tej zmianie softy instalują się bez najmniejszych problemów . Podobno to TWRP jest tylko dla wersji 3gb. 

7dba33637019696db958f39e4c42d46c.jpg

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...

Proszę bardzo. Gdyby ktoś miał problem po aktualizacji na Redmi Note 3 pro poniżej zamieszczam rozwiązanie które podał mi talib1990. U mnie działa.

ściągnij to TWRP jako obraz (image )

https://forum.xda-developers.c...wolf-recovery-project-t3633375

wejdź w aktualne TWRP jakie masz i w opcjach install z zip zmien na instalacje z obrazu (image )

zainstaluj to nowe TWRP

potem jest opcja  " select partition to Flash image : 

wybierz recovery.

Zainstaluje się. wyłącz telefon. włącz nowe recovery już jak wcześnij instaluj znów zipa z miui

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...

21 godzin temu, 2zerozero7 napisał:

Jak teraz dodać stronę do tego ekranu nie wpisuajc tego ręcznie ?

Jeszce dwie aktualizacje temu było w menu dodaj do ekranu startowego ...

Narzędzia -> Dodaj

Edited by mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
  • Like 2
  • Thanks 1

Skoro OTA działa to ja chyba coś mam nie tak na redmi 4x. Nie działa mi ota, a po update przez twrp wyskoczył błąd klo bugreport...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

U. Mnie w redmi 4 pro brak wyboru po podłączeniu do komputera przez USB.
Mimo załączonego debug owania.
Miał ktoś podobnie?

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Przeszedłem na tą wersję z Nitrogena. Wszystko działa dobrze, tylko prędkość wifi woła o pomstę do nieba. Prędkość jest tragiczna. Problem na redmi note 3 pro, recovery twrp 3.1.1-0.

Redmi note 3 pro prime działa bez zarzutu. Ma ktoś pomysł co wgrać na blokadę reklam w przeglądarce? Na miui 8 coś wgrałem przez twrp tylko nie pamiętam co.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Przeszedłem na tą wersję z Nitrogena. Wszystko działa dobrze, tylko prędkość wifi woła o pomstę do nieba. Prędkość jest tragiczna. Problem na redmi note 3 pro, recovery twrp 3.1.1-0.
U mnie też wi-fi działa bardzo słabo ale jakby zasięg się zmienił. Na miui 8 mialem full zasięg a na miui 9 w tym samym miejscu mam jedna kreskę... Na Razie jestem na 7.10.12 i zastanawiam się czy poprawili wifi w tym wydaniu..

@rafigrzan - dzięki za cytat (można go edytować do minimum lub użyć "małpki“), jeszcze kilka takich i przeglądanie tego wątku z telefonu stanie się niezłym wyzwaniem...

@Drakoon34 - to sobie przypomnij... Link do “dodatków miuipolska" masz przecież w pierwszym poście lub na głównej stronie, po przejściu w "informacje" przy aktualnym wydaniu, ale co tam... Większość reklam wycinają.

wifi działa kiepsko od 7.10.12, "19" pobrana z kompa bo na telefonie każdy link to minimum godzina-dwie. Pierwsza myśl padła jednak na problemy z routerem.

@ZduneX25 - sprzątajcie ten temat na bieżąco, może za którymś razem ludzie się nauczą, cytować, pisać na temat,  pisać w innych miejscach, szukać. Problemy giną, bo przecież jak co tydzień trzeba napisać "kiedy będzie ota i dlaczego jeszcze go nie ma".

Pomożecie, proszę?

U mnie od początku MIUI 9 po wejściu na widżety wyrzuca taki błąd. Redmi Note 2

java.lang.OutOfMemoryError: Failed to allocate a 23887884 byte allocation with 16777184 free bytes and 17MB until OOM
	at dalvik.system.VMRuntime.newNonMovableArray(Native Method)
	at android.graphics.BitmapFactory.nativeDecodeAsset(Native Method)
	at android.graphics.BitmapFactory.decodeStream(BitmapFactory.java)
	at android.graphics.BitmapFactory.decodeResourceStream(BitmapFactory.java)
	at android.graphics.drawable.Drawable.createFromResourceStream(Drawable.java)
	at android.content.res.Resources.createFromResourceStream(Resources.java)
	at android.content.res.Resources.loadDrawableForCookie(Resources.java)
	at android.content.res.Resources.loadDrawable(Resources.java)
	at com.miui.internal.variable.v21.Android_Content_Res_Resources_class.handleLoadDrawable(SourceFile)
	at android.content.res.MiuiResources.loadDrawable(MiuiResources.java)
	at android.content.res.Resources.getDrawable(Resources.java)
	at android.content.res.Resources.getDrawable(Resources.java)
	at android.app.ApplicationPackageManager.getDrawable(ApplicationPackageManager.java)
	at com.miui.home.launcher.widget.WidgetsListAdapter.buildAllViews(WidgetsListAdapter.java)
	at com.miui.home.launcher.widget.WidgetThumbnailView.resetAdapter(WidgetThumbnailView.java)
	at com.miui.home.launcher.Launcher.showWidgetThumbnailView(Launcher.java)
	at com.miui.home.launcher.EditingEntryThumbnailView.onClick(EditingEntryThumbnailView.java)
	at android.view.View.performClick(View.java)
	at android.view.View$PerformClick.run(View.java)
	at android.os.Handler.handleCallback(Handler.java)
	at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)
	at android.os.Looper.loop(Looper.java)
	at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java)
	at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
	at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:372)
	at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java)
	at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java)
[/Code]

Czyszczenie apki Systemowy Launcher (to ona wywala błąd), Dalvik/Cache nie pomaga...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

11 godzin temu, talib1990 napisał:

TWRP na Red Wolf 3.1.1. , po tej zmianie softy instalują się bez najmniejszych problemów . Podobno to TWRP jest tylko dla wersji 3gb.

To nie to, ja mam zwykłe twrp 3.1.1 i wersję 2gb a idzie bez zająknięcia.

2 godziny temu, marcinj6 napisał:

Na miui 8 mialem full zasięg a na miui 9 w tym samym miejscu mam jedna kreskę..

Może nie od pierwszego wydania Miui 9 ale też zauważyłem że zasięg mam dużo słabszy. Telefon Mi4c. 

To nie to, ja mam zwykłe twrp 3.1.1 i wersję 2gb a idzie bez zająknięcia.
Ten miałem tą wersję twrp i nie szło.

Po zainstalowaniu telefon nie może się zalogować do sieci komórkowej - Mi 5s. Czy można coś zrobić aby się zalogować do sieci? Próbowałem restartu ale to nie pomaga.
Po kolejnym restarcie wyskoczył mi komunikat o błędzie debugera87ddd5cf87debefd243e365886801c3c.jpg

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Zrobiłem moda żeby GPS lepiej łapał fixa. Zmieniłem port na 7276 Google.pl i jest coraz gorzej. Wgranie w twrp ponownie softu nie przywraca domyślnej konfiguracji GPS i pamięta to po zmianie.

Jak to przywrócić co było domyślnie?

Wysłane z Mi5

Redmi Pro - dioda powiadomień dalej dział jak chce... Czasami na chwilę się zapali zaraz po otrzymaniu powiadomienia, ale później jej nie ma. Może ma to cos wspólnego z trybem smart cover? Na SyfGlobalu akurat ta jedna rzecz działała dobrze... i tylko ta ;-). 

Druga sprawa to Wifi. Mam wrażenie że jest słabsza stabilność. Do tego nie wiem jak powstrzymać MIUI przed rozłączaniem go w trybie uśpienia. Streamowany TIDAL na Captune w połowie piosenki się rozłącza. Jak otworze smartcover i kliknę play chwilę mieli i leci dalej. Testowałem już wyłączanie oszczędzania baterii, blokowanie apki w ram (nie ubija jej) i uprawnienia dla aplikacji (ma dostęp nieograniczony do wifi i ramu). Co można więcej zrobić? 

Guest
This topic is now closed to further replies.