ZduneX25

MIUI 7.10.19

Recommended Posts

Działa wam backup aktualnego (własnego) motywu. Klikam kopia motywu, dostaje komunikat że wykonano pomyślnie. Jednak nie pojawia się on na liście lokalnych motywów.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

19 godzin temu, BartM napisał:
Czy ktoś z redmi 3 ma takie same problemy?

Nic takiego u mnie się nie dzieje.
Wszystko jest O.K
Przy pierwszej instalacji MIUI9 miałem bootloopa, ale to dlatego, że sformatowałem cały telefon łącznie z systemem.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, advcron napisał:

Działa wam backup aktualnego (własnego) motywu. Klikam kopia motywu, dostaje komunikat że wykonano pomyślnie. Jednak nie pojawia się on na liście lokalnych motywów.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Z tym jest problem, na moim rn4x tez sie to dzieje.

Po ostatniej aktualizacji .19, menu informacji o telefonie nie jest spolszczone+laduje sie dlugo. Wersja .14 wydawala sie lepsza.

Z innej beczki: czy mozliwy jest downgrade bez wipe?

Screenshot_2017-10-22-15-01-05-101_com.android.settings.png

Edited by nicek8

Czy dla posiadaczy mi5 działa dioda powiadomień. Chodzi mi o to, że jak np dostanę SMS albo nie odbiorę telefonu albo jakieś inne powiadomienie z aplikacji dioda mi nie działa. W trakcie ładowania telefonu już tak. Nie wiem czy to wina miui czy custom kernels (naga v3). W poprzedniej wersji to samo

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Dnia 20.10.2017 o 18:05, Alucard napisał:

@chaos666 włącz pokazywanie wszystkich aplikacji trzema kropeczkami w prawym górnym rogu i znajdź "Pliki", chyba o to Ci chodzi.

Dokładnie o to chodziło:)

Respect

Chciałbym się dowiedzieć czy u innych posiadaczy Xiaomi MI4 występują takie rzeczy jak u mnie?:

Nie działa skrót [menu]+[vol up] (max jasność) - w ustawieniach nie ma tego (działał w MIUI8)

Nie działa skrót latarki... Znaczy ten stary: (długo [home] na ekranie blokady) - w ustawieniach da się zmienić jedynie (długo [menu] na blokadzie ekranu)

Nie działa szybkie przechodzenie pomiędzy aplikacjami (2x szybko [menu]).

Nie ma włączenia wyciszenia gdy przycisza się dźwięki.

+pewnie jeszcze kilka znajdzie się błędów, ale nie zauważyłem 

Cześć wszystkim,

Zrobiłem dziś update tygodniowy (poprzez updater) i nie wiem co się stało, ale po restarcie finał jest taki, że telefon w ogóle mi się nie uruchamia. Wyskakuje standardowa ikonka z Mi (Mi.com) i telefon się wyłącza. Nie wiem dlaczego tak się stało, ale być może nie pobrał całej aktualizacji, bardzo szybko poszło pobieranie. Bootloader mam zablokowany, próbuję go odblokować, ale wchodząc na stronę http://www.miui.com/unlock/index_en.html i dalej przechodząc w opcję Unlock now przenosi mnie na stronę z chińskimi znaczkami. Czy mogę coś w takiej sytuacji zrobić?

Z góry dzięki za pomoc.

3 minuty temu, Szerpa napisał:

Bootloader mam zablokowany, próbuję go odblokować

Skoro tak, to miałeś Global-a i robiłeś jakiś update OTA globala. Co ma to więc wspólnego z tematem tego wątku? Plus nawet nie wspomniałeś, o jaki telefon chodzi, bo po co?

1 minutę temu, latet napisał:

Skoro tak, to miałeś Global-a i robiłeś jakiś update OTA globala. Co ma to więc wspólnego z tematem tego wątku? Plus nawet nie wspomniałeś, o jaki telefon chodzi, bo po co?

Pierwotnie miałem xiaomi.eu_multi_HM4X_7.9.14_v9-7.1 zainstalowany zgodnie z poradnikiem z tego forum (https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/), następnie zrobiłem update do któreś z poprzednich wersji (telefon mi się nie uruchamia, więc nie wiem do jakiej konkretnie), a teraz do wydaje mi się wersji MIUI 7.10.19 (bo jest najnowszy) dlatego piszę tutaj. Jeśli nie powinien pisać tutaj to w jakim wątku, skoro temat dotyczy najnowszej aktualizacji?

Informację o telefonie uzupełniam, Redmi 4X.

Nic takiego u mnie się nie dzieje.
Wszystko jest O.K
Przy pierwszej instalacji MIUI9 miałem bootloopa, ale to dlatego, że sformatowałem cały telefon łącznie z systemem.

Niestety zainstalowałem global developer rom z 7.10.19 i dalej mam ten sam problem, czarny ekran i nie rozpoznaje karty sim... Szkoda zobacze czy coś się zmieni w następnej wersji za tydzień.

@angry kiedys ktos wklejal sama blokade reklam i sam sobie ja aktualizuje co tydzien po instalacji romu. Tu masz dodatek z aktualnym plikiem host - http://www25.zippyshare.com/v/g1d5CFvW/file.html Z piatku. ;)

@nicek8 Acid pisal, ze to jest teraz ladowane z zewnatrz prosto od Panow Chinczykow, dlatego nie ma mozliwosci tego spolszczyc oraz nie na wszystkich telefonach to sie pojawia.

@uremytoy na moim Mi5 dioda dziala bez problemow na wszystkich powiadomieniach, wiec pewnie winny jest Twoj kernal.

Dnia 20.10.2017 o 22:51, tomiq75 napisał:
U. Mnie w redmi 4 pro brak wyboru po podłączeniu do komputera przez USB.Mimo załączonego debug owania.

Miał ktoś podobnie?

Też tak miałem, potem przerzucałem się na RessurectionRemix i było dalej tak samo dopiero po wgraniu globala wróciło do normy (na razie, bo mam też problem ze słabym ładowaniem) 

A jednak nie, podpięty mam do komputera, pojawia się i znika, ogólnie nie widzi go.

Dodam, że na globalu jest wszystko ok.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

3 godziny temu, Szerpa napisał:

Czy mogę coś w takiej sytuacji zrobić?

A mnie nie przenosi....

Jeśli masz konto Xiaomi zaloguj się w programie miflash_unlock-en-2.3.803.10

Jeśli nie to musi założyć i  czekać na zezwolenie na odblokowanie

Ewentualnie po 20minutach jak tel wisi na logo , naciśnij POWER trzymaj aż się zresetuje i zobacz co się

Edited by _mARk_

@Szerpa Jak masz chińskie znaczki mniej więcej w tym stylu:

unknown.png

to wpisz nick jakiego będziesz używać na ich forum (w razie w), możesz wpisać ten który masz tutaj.
Po złożeniu wniosku i uzyskaniu zgody ściągnij miunlock, zaloguj się w nim na konto Xiaomi, odblokuj bootloader i instaluj ROM.

7 minut temu, _mARk_ napisał:

A mnie nie przenosi....

Jeśli masz konto Xiaomi zaloguj się w programie miflash_unlock-en-2.3.803.10

Jeśli nie to musi założyć i  czekać na zezwolenie na odblokowanie

Ewentualnie po 20minutach jak tel wisi na logo , naciśnij POWER trzymaj aż się zresetuje i zobacz co się

Faktycznie zaczęło działać, wysłałem prośbę o odblokowanie. Telefon nie wisi na logo, tylko się wyłącza. Powtórne uruchomienie to samo. Czy możliwe, że się Android wysypał?

4 minuty temu, _mARk_ napisał:

Wgraj najpierw TWRP od twojego modelu telefonu

potem update od twojego modelu telefonu

Ok, dzięki za informacje!

@nicek8 - Acid bodaj pisał w komentarzach lub na forum, że te informacje są po angielsku gdyż wczytują się online, a nie są zapisane lokalnie i dlatego tak jest. Stąd może też jest długo, czy to powód żeby marudzić i się wracać do poprzedniej wersji? - chyba nie, sztuczne szukanie problemów. " downgrade bez wipe " zrobić możesz, jakie będą tego efekty, poinformuj nas na forum, pewno niejednemu się potem ta informacja przyda.

@Pyrol - zmiany wprowadzają od jakiegoś czasu, zobacz chociażby w listę na xiaomi.eu do 7.9.7 (lub 7.10.12) i stąd takie rzeczy.

@acocieto - do piątku jeszcze wątek się rozrośnie...

Edited by abc00

23 godziny temu, Orjon napisał:

Pytanie do @Acid/ @ZduneX25 : czy jest możliwe dodanie do Redmi 4A funkcji Gdy urządzenie jest zablokowane... (wybór tego, co ma się wyświetlać na ekranie blokady - czy powiadomienie o tym, że coś przyszło, ale z ukrytą treścią, czy też powiadomienie i treść)? Jest taka opcja na mi5s na przykład, ale nie ma jej na Redmi 4A, co moim zdaniem jest dziwne trochę. 

Screen mój: 

Screen z mi5s (thx @rradek!):

Te opcje powiadomień są z Android 7...

Na moim Redmi 3 dziwne rzeczy dzieją się z wibracją. Zawsze mam wyłączone, gdyż przy powiadomieniach wibruje opaska Miband 1s. Po tej aktualizacji wibruje mi telefon, mimo że mam wyłączone wibracje, za to opaska nie chce mi wibrować, choć powinna.
Ktoś wie, o co chodzi?

Redmi 3 - Tapatalk

@Orjon http://en.miui.com/thread-474141-1-1.html działa na Redmi 4A

@Acid Najpierw mówicie że wersja Androida nic nie zmienia, teraz jednak się okazuje że Ci z Androidem 7 mają w ustawieniach kilka dodatkowych opcji jak właśnie te powiadomienia. I wątpię że akurat działanie tych powiadomień na ekranie blokady wymaga Androida 7 czy jakiś funkcji udostępnionych wraz z wyższym API bo na 6'ce działa bez problemu :)

Edited by Kamil33

Czy dla posiadaczy mi5 działa dioda powiadomień. Chodzi mi o to, że jak np dostanę SMS albo nie odbiorę telefonu albo jakieś inne powiadomienie z aplikacji dioda mi nie działa. W trakcie ładowania telefonu już tak. Nie wiem czy to wina miui czy custom kernels (naga v3). W poprzedniej wersji to samo

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

To co u mnie na Redmi Pro. Z tym że ja mam domyślny Kernel. Czyli to Miui...

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Na Kenzo, przynajmniej u mnie zdecydowanie zmniejszył się zasięg wifi, +/- 30%. Nawet w odległości 3m od routera bez żadnych przeszkód nie mam pełnego zasięgu. Wydaje mi się że to jest od poprzedniej aktualizacji. Wcześniej było zdecydowanie lepiej.

[mention=29619]Orjon[/mention] [mention=1160]Acid[/mention] Najpierw mówicie że wersja Androida nic nie zmienia, teraz jednak się okazuje że Ci z Androidem 7 mają w ustawieniach kilka dodatkowych opcji jak właśnie te powiadomienia. I wątpię że akurat działanie tych powiadomień na ekranie blokady wymaga Androida 7 czy jakiś funkcji udostępnionych wraz z wyższym API bo na 6'ce działa bez problemu
No to może od And 6..

Wysłane z MI6

Ta wersja jest bardzo bateriozerna. Bez większych zmian w ustawieniach z mojej strony. Obecnie długość pracy na baterii spadła z 2 dni i paru godzin do 1 dnia i kilku godzin.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

No na Androidzie 6 na custom romach jakie testowałem (m.in. Mokee) działa ta funkcja (opcje powiadomień) bez problemów, więc nie wiem czemu tego nie ma w MIUI domyslnie...

tapnięte z Redmi 4a

• Like 1

Dnia 20.10.2017 o 09:36, ketesch napisał:

Mi5S Plus wszystko działa poprawnie.

Masz jak sprawdzić płatności NFC?

44 minuty temu, fi9o napisał:

Masz jak sprawdzić płatności NFC?

Raczej nie, z "ustawy" root'uje telefon, i nie chce mi się bawić w jakieś narzędzia do jego ukrywania aby działały płatności. 

Mój Telefon to  Redmi 4A zainstalowany  Room Miui9  xiaomi.eu 7.10.12.Pojawiła się nowa wersja  7.10.19 której ni jak nie mogę wgrać za każdym razem wyskakuje błąd suma kontrolna nie zgodna.Próbowałem poprzez aktualizacje w telefonie  i poprzez TWRP  ściągniętym plikiem roomu  w postaci zip  i ciągle to samo ten sam błąd. Już nie mam pomysłu.

Guest
This topic is now closed to further replies.