Skocz do zawartości

Wprowadzanie tekstu z klawiatury w czasie trwania rozmowy telefonicznej


przemo65

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam pytanie. W czasie dzwonienia ze smartfona (Redmi 4A)  np do helpdesku podczas weryfikacji konieczne jest np w moim przypadku, wprowadzenie nr klienta i poszczególne cyfry i litery z telehasła. Z wprowadzeniem cyfr problemu nie ma, ale jak wprowadzić literę? Przeszukałem różne fora, próbowałem na różnych telefonach (z androidem) i mimo, że na klawiaturze numerycznej są napisane przy każdej cyferce litery (tak jak w starych telefonach z przyciskami) to nie  umiem wybrać żadnej litery. Czy to jest "przypadłość" mojego telefonu czy generalnie jest to "przypadłość" androida.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że na starych telefonach można było. W takim razie po co generować telehasło literowo-cyfrowe? Próbowałem też z telefonu stacjonarnego z możliwością wpisywania tekstu i podobna sytuacja. Dizwne jest też że np na niektórych stronach podawane są nr na infolinię cyfrowo-literowe (np samsung) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, też tak myślałem ale wprowadzona cyfra to cyfra, próbowałem trzymać dłużej albo szybko klikać i nic to nie daje za każdym razem była to cyfra i cyfra była cyfrą :) . Skontaktowałem się w końcu z helpdeskiem i okazalo się że to co miałem to  bylo stare telehasło. W chwili obecnej generowane telehasla są wyłącznie cyfrowe i musiałem wygenerować nowe telehasło. Generalnie na różnych forach doczytałem się, że faktycznie nie da się wprowadzić litery w czasie rozmowy telefonicznej. Tak, że dziękuję wszystkim za rady i temat zamykam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, przemo65 napisał:

Niestety, też tak myślałem ale wprowadzona cyfra to cyfra, próbowałem trzymać dłużej albo szybko klikać i nic to nie daje za każdym razem była to cyfra i cyfra była cyfrą :)

Koledze @uazar chodziło raczej o to, że zwyczajem amerykańskim numer telefonu można podać łatwym do zapamiętania wyrazem. Jednak wykonanie telefonu na numer 0-700-Redmi4a to tak na prawdę 0-700-7336442 (litera R jest na klawiszu 7, E na klawiszu 3, D na klawiszu 3 i itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...