Jump to content

Karta pamięci SD, brak możliwości przeniesienia aplikacji


Neyweer
 Share

Recommended Posts

Witam. 

Mam xiaomi redmi 4x  od paru dni i mam problem z instalacją aplikacji na kartę pamięci SD.  Ktoś jest w stanie mi pomóc/podpowiedzieć jak zrobić  by aplikacje/zdjęcia/muzyka była zapisywane na karcie? 

Edited by Neyweer
Link to comment
Share on other sites

@Neyweer mój błąd, źle przeczytałem. Polecam się uspokoić na początek. Masz zrootowany telefon? Używasz jakiejś aplikacji do przenoszenia ich na kartę SD? Zdjęcia z aparatu po włożeniu karty SD powinny domyślnie zapisywać się na niej. Co do muzyki i innych plików wybierasz miejsce w którym mają się zapisać, nie pobiorą Ci się z automatu np. na kartę SD chyba, że używasz dodatkowego menadżera pobierania w którym ustawiasz domyślną ścieżkę zapisu.

Link to comment
Share on other sites

Jestem spokojny.  

Mam ten telefon  od nie dawna i ja go nie rotowalem  ani nic,  nawet nie umiem ponieważ  nigdy nie musiałem tego robić. Nie mam aplikacji  żadnych do przenoszenia ponieważ  mając wcześniej inne telefony nie były mi one potrzebne, robiąc  zdjęcia zapisują się one na karcie pamięci aczkolwiek ściągając muzykę czy aplikacje ze  sklepu play zapisują się one na telefonie(pamięci wewnętrznej) 

Link to comment
Share on other sites

@Neyweer jeśli po włożeniu karty SD nie masz opcji w ustawieniach aplikacji "przenieś na kartę SD" (w nawiązaniu do innych telefonów) to nie pozostaje nic innego jak zrootowanie telefonu a następnie używanie aplikacji np. Link2SD. Ściągając aplikację ze sklepu play będą się one zapisywały na pamięci wewnętrznej, muzyka również taka jest domyślna pamięć dla sklepu play.

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Neyweer napisał:

Ale zrootowanie telefonu sprawi że nie będę miał na niego gwarancji + mogę coś popsuć tak więc wolałbym uniknąć rootowania  telefonu...  Ale rozumiem  że nie ma innej opcji? 

Daj sobie spokój z przenoszeniem aplikacji na SD. Raz że bez roota się nie da, dwa może to powodować problemy. To że się nie da zrobione jest celowo i tak jest bezpieczniej. Wszystkie multimedia, możesz zapisywać na karcie. Niektóre programy potrafią zapisywać dane na SD (mapy offline w Google Maps, muzyka w Tidalu itd). W ustawieniach, pamięć, możesz ustawić to co może być domyślnie zapisywane na sd.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...