Skocz do zawartości

[Tutorial] Sprawdzenie oryginalności softu, odblokowanie Mi5X, instalacja Miui Polska


pl_shibby

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko do użytkowników, przymierzam się do zakupu i  na gearbescie jest wersja opisana jako odblokowana z możliwością wgrania ota, dostępne języki angielski i chiński. czy mogę spokojnie to kupić i zrobię z tego miui polska? (czywiście przy założeniu że oprogramowanie to będzie tiffany)

Edytowane przez waldekchociej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

1. Czy odblokowywanie drugiego telefonu na tym samym koncie xiaomi na którym mam już zgodę wiąże się z jakimiś komplikacjami?

2. Ile muszę obecnie czekać między odblokowaniem pierwszego i drugiego telefonu? Zgodę na odblokowanie dostałem 8 grudnia, pierwszą próbę unlocka podjąłem 9 grudnia, ostatecznie odblokowałem 3 stycznia (czyli mineło od tego czasu 10 dni). Gdzieś czytałem, że czas między unlockami to 30 dni. Mam go w takim razie liczyć od pierwszej próby (9.12) czy od faktycznego odblokowania? (03.01)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuje Mi 5X z gearbesta, prawodopdobnie nie ma syfiastego MIUI więc będę mógł bez problemu wrzucić polskie. Choć przed startem instalacji posprawdzam pewnie z 10 razy czy wszystko gra.

Ale mam pytanie co w przypadku gdyby Mi5X miał z Mi A1 czy jakiegoś innego, czy da się to jakoś ominąć, że np pierw wrzucam poprawną wersję(czyli jakaś Chińską) dla mi 5x a potem instaluje MIUI polska  ?

Oraz również pytanie gdy np telefon przyjdzie z wersją Version: V8.5.15.0.NDBCNED1.4G(po podłączeniu do neta nie zrobi się aktualizacja do najnowszej wersji) to mogę od razu instalować MIUI Polska czy lepiej pierw przerzucić telefon na Version: V9.0.3.0.NDBCNEI STABLE  a potem dopiero wersje developerska MIUI Polska ?

Wielkie dzięki za odpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, abc00 napisał:

No właśnie tak czytałem i trochę lipa, że w jedną stronę idzie uwalić mi5X ale żeby to odwrócić to jest problem.

Liczę, że mój mi5X będzie czysty i nie będzie problemu, za długo już na niego czekam :) Wiem, że to też pytanie bardziej w dział techniczny ale czy mi5X wspiera QC3.0 ? bo raz piszą, że tak raz, że nie. Na stronie Qualcomma nie ma tego urządzenia ale jak widzę, że w styczniu 2017 aktualizowali listę urządzeń to słabo a niby Snapdragon625 już ma tą opcję. Ktoś coś może wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj odblokowywałem Mi5X kupionego z Gearbestu (magazyn w Polsce). Telefon dostarczony szybko DHL bez vatu,jako że dostawa krajowa. Po uruchomieniu sprawdziłem co jest wgrane (chiński i angielski - oprogramowanie smieciowe), po dokładnym sprawdzeniu przez adb - wersja tiffany. Następnie, dokładnie jak w tutorialu uruchomiłem tryb programisty i próbowałem konto przypisać do telefonu niestety wyskoczył błąd API 1008. Pomogło uruchomienie VPNu. Konto dało się przypisać. Co do odblokowania to miałem zgodę na starym koncie i bez problemu poszło na mi5x. Następnie tryb fastboot i poprzez adb wgrałem twrp a następnie wgrałem miui polska. ważne jest przed wgrywaniem miui zrobić wipe a dopiero potem wgrywać. Przydał mi się bardzo tutorial kolegi pl_shibby. Jest naprawdę kompletny. Nie zawsze jest tak w prosty sposób tłumaczone poszczególne działania. Wielki plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2018 o 13:03, waldekchociej napisał:

Wczoraj odblokowywałem Mi5X kupionego z Gearbestu (magazyn w Polsce). Telefon dostarczony szybko DHL bez vatu,jako że dostawa krajowa. Po uruchomieniu sprawdziłem co jest wgrane (chiński i angielski - oprogramowanie smieciowe), po dokładnym sprawdzeniu przez adb - wersja tiffany. Następnie, dokładnie jak w tutorialu uruchomiłem tryb programisty i próbowałem konto przypisać do telefonu niestety wyskoczył błąd API 1008. Pomogło uruchomienie VPNu. Konto dało się przypisać. Co do odblokowania to miałem zgodę na starym koncie i bez problemu poszło na mi5x. Następnie tryb fastboot i poprzez adb wgrałem twrp a następnie wgrałem miui polska. ważne jest przed wgrywaniem miui zrobić wipe a dopiero potem wgrywać. Przydał mi się bardzo tutorial kolegi pl_shibby. Jest naprawdę kompletny. Nie zawsze jest tak w prosty sposób tłumaczone poszczególne działania. Wielki plus.

Jak miałeś Angielski i Chiński o chyba miałeś oryginalne oprogramowanie :) JA czekam do 2.02 i wtedy też mogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

wczoraj chciałem dokonać aktualizacji oprogramowania według powyższego tutorial'u ale już na samym początku napotkałem problem nie znajduje mojego ROM'u z telefonu na stronie http://en.miui.com.

Po wejściu na stronę http://en.miui.com/download-329.html  dla telefonu Xiaomi Mi 5X  znajduję soft Author: MIUI Official TeamVersion: V9.0.4.0.NDBCNEI (MIUI9)  a u mnie w telefonie jest MIUI 9.2 Stable 9.2.2..0 (NDBCNEK). Dodam jeszcze że podczas pierwszego uruchomienia telefon poinformował mnie o nowej aktualizacji oprogramowania którą wykonałem.

Natomiast fastboot pokazuje tiffany więc chyba powinno być ok......

fastboot.exe getvar product
product: tiffany
finished. total time: 0.031s

I teraz nie wiem czy jest ok i można aktualizować czy nie :(. Telefon zakupiony z Gearbestu posiada język Chiński i Angielski.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Screenshot_2018-02-24-16-16-21-767_com.android.settings.png

Screenshot_2018-02-24-16-16-32-820_com.android.settings.png

Screenshot_2018-02-24-16-16-43-182_com.android.updater.png

Screenshot_2018-02-24-16-16-56-125_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Chcę kupić ten fon z gearbestu. Moje pytanie czy na dzień dzisiejszy bez problemu odblokuje BL? Wersja romu to podobno China. Piszą też że service unlocked. Czy to znaczy że BL jest już odblokowany? Czy na zgodę na odblokowanie BL trzeba czekać 15 dni? Kiedyś czekałem 3 dni. To się zmieniło?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3926]Mariusz Kowalski[/mention] przy nowych tel od mi5x niestety - czekać trzeba. Starsze tel nie mają tego ograniczenia - znaczy mają, ale 72h..
Da radę używać z romem stockowym? Angielski mi nie przeszkadza. Aby można wgrać google Play.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3926]Mariusz Kowalski[/mention] Google Play da się wgrać. Nie jest to jakoś specjalnie trudne. Czy ogólnie z china da się używać - pewnie się da, ale zawsze lepszą opcją będzie miuipolska lub cokolwiek z językiem polskim ;p 
 
Wgrane miuipolska ale trzeba czekać 15 dni.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...