Skocz do zawartości

[Tutorial] Sprawdzenie oryginalności softu, odblokowanie Mi5X, instalacja Miui Polska


pl_shibby

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz pytanie ode mnie.

Mam miui dobre bo V9.0.3.0.NDBCNEI (MIUI9) (poszedł update od razu po odpaleniu), nazwa kodowa - jest tiffany

Nie mam gappsów przez co nie mogę użyć apki vpn podanej w pierwszym poście. Próbowałem apką HOLA VPN ale dalej albo wywala błąd #10008 albo mówi żeby połączyć się z siecią i spróbować ponownie. 

Jak odblokowywałem BL w mi6, to na wszelakie błędy przy dodawaniu konta pomogło wgranie china dev przez aplikację updater. Mogę to tutaj zrobić? Konkretnie 7.10.26 (MIUI9) wgrać na V9.0.3.0.NDBCNEI (MIUI9) 

Jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @majkus wszystkie twoje problemy są rozwiązane w dziale Mi5x 

Gapsy można pobrać i zainstalować, bez problemu, choć trzeba troszkę pokombinować. W tym temacie masz opisane

Co do błędu "1008 API" pomaga także i chyba teraz głównie, zmiana proxy w ustawieniach Wi-Fi, w tych tematach napisałem jak to przejść

https://miuipolska.pl/forum/topic/29741-mi-5x-podrobiony-global/?page=1

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2017 o 11:46, majkus napisał:

 

Nie mam gappsów przez co nie mogę użyć apki vpn podanej w pierwszym poście. Próbowałem apką HOLA VPN ale dalej albo wywala błąd #10008 albo mówi żeby połączyć się z siecią i spróbować ponownie. 

 

Próbuj do "bólu" ze zmianą VPN. U mnie (co prawda na Redmi Note 5A Lite) poszło dopiero za "setnym" razem, po trzech dniach walki. Udało mi się to zrobić programem z pierwszego postu tego tematu:

 

Dostałem błąd #10008 - o co chodzi.

Problem polega na tym, że softy China, winny być odblokowywane w Chinach. W tym celu musimy trochę oszukać telefon używając VPN.
Pobieramy aplikację: https://apkpure.com/vpn-turbo-free-vpn-proxy-unlimited-vpn/com.musjoy.turbovpn/download?from=details

i kopiujemy ją na telefon. Instalujemy (wcześniej trzeba włączyć instalację z nieznanych źródeł). W aplikcji wybieramy kraj "china" i uruchamiany VPN. Następnie ponawiamy próbę "Add account and device" w zakładce "Mi Unlock status".
Mi udało się uzyskać komunikat "successful" po 3-4 próbach, zatem próbujcie, łączcie/rozłączajcie VPN i próbujcie klikać w "Add account and device" do skutku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dudek napisał:

Próbuj do "bólu" ze zmianą VPN. U mnie (co prawda na Redmi Note 5A Lite) poszło dopiero za "setnym" razem, po trzech dniach walki. Udało mi się to zrobić programem z pierwszego postu tego tematu:

 

U mnie ten program nie chciał działać nawet jak wrzuciłem gappsy przez restore. Pomogło ustawienie na sztywno proxy w ustawieniach wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AdrianA napisał:

Jaki soft i czy bootloader jest odblokowany z Gearbest?

Jeśli global ROM posiada telefon to z takim telefon przyjdzie. W 99% bootlader z GB jest zawsze odblokowany, ale... skoro jest odblokowany to zapewne jest scrackowany i teraz loteria bo np. wgrywanie na scrackowany bootlader xiaomi.eu może uceglić telefon chociaż niekoniecznie. Po przyjściu telefonu dlatego zalecany jest flash global ROMem i odblokowanie oficjalną metodą lub jeśli chcesz global ROM to po prostu flash global ROMem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2017 o 07:45, kamillm napisał:

Jeśli global ROM posiada telefon to z takim telefon przyjdzie. W 99% bootlader z GB jest zawsze odblokowany, ale... skoro jest odblokowany to zapewne jest scrackowany i teraz loteria bo np. wgrywanie na scrackowany bootlader xiaomi.eu może uceglić telefon chociaż niekoniecznie. Po przyjściu telefonu dlatego zalecany jest flash global ROMem i odblokowanie oficjalną metodą lub jeśli chcesz global ROM to po prostu flash global ROMem.

5X nie ma global'a wiec albo przyjdzie stable china - a taki prawdopodobnie przyjdzie albo z "globalem".

Czyli jak będzie odblokowany albo będzie fake global to pierwsze co to wgrania nowo stable china? - To spowoduje wgranie stable china i nadpisanie bootloadera oryginałem dobrze rozumiem? A następnie odblokowanie oficjalnie i wgranie miui polska? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AdrianA napisał:

Czyli jak będzie odblokowany albo będzie fake global to pierwsze co to wgrania nowo stable china?

Tak zakładając, że na syfmiui będzie przynajmniej odblokowany bootlader, jeśli będzie zablokowany możesz mieć problem z wgraniem innego romu.

8 godzin temu, AdrianA napisał:

To spowoduje wgranie stable china i nadpisanie bootloadera oryginałem dobrze rozumiem? A następnie odblokowanie oficjalnie i wgranie miui polska? :)

Zgadza się ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok, teraz ja mam pytanie pt. "co zrobiłem nie tak i dlaczego":

  1. Odebrałem dzisiaj 5x od kuriera. Wysłałem prośbę do Xiaomi o odblokowanie telefonu, podając jako powód instalację custom romu (po angielsku ofc)
  2. Na stronie do odblokowanie mogłem po paru godzinach pobrać sobie MiUnlock. SMS potwierdzającego nie dostałem, internet pisze (forum Xiaomi.eu), że jeśli jest link, to prośba rozpatrzona poprawnie. Prośbę wysłałem dzisiaj (08.12.2017) ok 11:00
  3. Zainstalowałem ADB & Fastboot, telefon w trybie fastboot jest widoczny (fastboot devices pokazuje urządzenie)
  4. Sprawdziłem soft wg instrukcji: 8.5.15.0(NDBCNED) - widnieje w liście poprzednich softów, mam opcję OTA do nowego a Fastboot pokazuje telefon jako "tiffany". Wszystko na razie wygląda idealnie.
  5. Zalogowałem się w telefonie do Mi Account
  6. Spróbowałem sparować telefon z kontem Mi (Mi Unlock Status): dostawałem 10008, ale po instalacji trzech VPN i połączeniu się z Szanghajem dostałem success. Niestety odblokowana kłódka się nie pojawiła, mam ciągle "Device is locked. The phone is secured".
  7. Spróbowałem odpalić MiUnlock na kompie. Zalogowałem się, rozpocząłem procedurę i dostałem na twarz "Couldn't unlock. Alter 360 hours of trying to unlock the device".

Naprawdę muszę teraz czekać 360h (teraz już 359), czyli 15 dni, na możliwość zdjęcia bootloadera? Kaman, chciałem już zmienić telefon i sprzedać poprzedni ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 19.10.2017 o 22:01, Eldokanawolno napisał:

Gdy podłączam telefon do komputera , mogę kopiować pliki tylko problem jest w tym , że podczas kopiowania nowego systemu , pliku xiaomi.eu_multi_MI5X_7.8.10_v9-7.1 lub xiaomi.eu_multi_MI5X_7.10.12_v9-7.1 wyskakuje błąd , podłączam screena

Wszystko fajnie tylko nie wyszukuje mi urządzenia . Sterowniki ADB mam zainstalowane nie znajduje mi urządzenia adb , ale jeżeli wpisuję fastboot devices już telefon znajduje .

 

 

Mam ten sam problem co kolega Eldokanawolno. Czy ktoś wie jak go rozwiązać. Napisałem do kolegi PW, ale dawno nie był aktywny na forum i obawiam się, że w ogóle tego nie przeczyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, odblokowałem telefon wg poradnika, sukces. Zainstalowałem TWRP, ściągnąłem najnowszy rom, zainstalowałem, zrobiłem wipe cache i dalvika, reboot i telefon nie chce się zrestartować. Mam od 20 min logo MI, animację ładowania (3 kropki na dole) i nic się nie dzieje... Jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bejton napisał:

Dobra, odblokowałem telefon wg poradnika, sukces. Zainstalowałem TWRP, ściągnąłem najnowszy rom, zainstalowałem, zrobiłem wipe cache i dalvika, reboot i telefon nie chce się zrestartować. Mam od 20 min logo MI, animację ładowania (3 kropki na dole) i nic się nie dzieje... Jakieś porady?

1. Jeśli nie masz danych w pamięci telefonu, uruchom w TWRP, w sekcji Czyszczenie zaznacz wszystko poza system i przesuń suwak.

2. Jeśli masz dane w pamięci telefonu, to po przełączeniu do TWRP podłącz telefon do PC, zgraj dane, a potem procedura z punktu 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej walce udało mi się w końcu zainstalować nowe miui w wersji stable. Po zakończeniu całego procesu instalacji chciałem zrobić reset do fabrycznych wg info z poradnika, ale po zainicjowaniu factory reset z ustawień telefon restartuje się i odpala twrp. Czy tak powinno być? Zrobiłem wipe internal storage z poziomu twrp, ale po ponownym restarcie telefon nie inicjuje konfiguracji jak to ma miejsce po factory resecie. To normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...