Skocz do zawartości

Redmi Note 4x - problem z czujnikiem zbliżeniowym i światła.


SlaVa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

I pozdrawiam wszystkich na forum. 

Jestem nowym użytkownikiem note 4x 3/32 i mam tym z czujnikami światła i zbliżeniowym.

Mianowicie po uruchomieniu wszystko działa poprawnie kilka/kilkanaście minut. Później przestają działać. 

Podczas rozmowy ekran się nie wygasza, i nie działa także automatyczna zmiana oświetlenia. 

W załączniku screeny z systemu. Ktoś ma pomysł co może być nie tak? 

Screenshot_2017-10-17-23-02-00-458_com.huaqin.factory.pngScreenshot_2017-10-17-23-00-42-155_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 28.11.2017 o 14:58, Gabriel172 napisał:

@Heisenberg sprawdzałem, nie robi różnicy.

Mam ten sam problem. Przy połączeniu przychodzącym bardzo często ekran się ,,wybudza'' i twarzą włączam różne opcje. Gdy ja do kogoś dzwonię tego problemu nie mam.
Chyba wyślę telefon w ramach gwarancji do serwisu bo jest to mega irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zoom72 napisał:

Mam ten sam problem. Przy połączeniu przychodzącym bardzo często ekran się ,,wybudza'' i twarzą włączam różne opcje. Gdy ja do kogoś dzwonię tego problemu nie mam.
Chyba wyślę telefon w ramach gwarancji do serwisu bo jest to mega irytujące.

U mnie to wygląda że problem MIUI 9. Na MIUI 8 i androidzie 6 wszystko działało bezproblemowo. Czekam na aktualizację oprogramowania, albo wgram dla próby wersję dev.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kilku miesiecy note 4X 3/32 nie sprawial mi zadnych problemow, jednak wczoraj nadszedl moment zaskoczenia. Rano prowadzilem rozmowe telefoniczna i wszystko bylo ok, ekran sie wygasal po przylozeniu telefonu do ucha. Jednak po 5 godzinach gdy znow rozmawialem, okazalo sie ze czujnik zblizeniowy zupelnie nie reaguje. Po sprawdzeniu w diagnostyce okazuje sie, ze zacial sie na wartosci 5.0 i niezależnie czy coś zbliżę do czujnika czy tez nie, wartość ciągle jest taka sama. Czujnik natężenia światła działa bez zarzutu, a przecież jest on chyba zintegrowany na płycie razem z tym zbliżeniowym. Restartowalem telefon, wgralem miui 9.0.5.0 (w momencie wystapienia problemu miałem 9.0.3.0) jednak problem nadal taki sam... Co sie moglo stac i jak to naprawic? Telefon ani mi nie upadl, ani nie byl wystawiony na zadne niesprzyjajace warunki atmosferyczne, wiec dziwne zeby bylo to jakies fizyczne uszkodzenie. Co ciekawe posiadam równiez drugiego Note 4X z 9.0.3.0 i tam takowy problem nie wystepuje, więc raczej wykluczam że to jakiś problem z miui.
Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Exumx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2017 o 15:41, Gabriel172 napisał:

 

Cześć, mam strasznie irytujący problem. Kiedy zaczynam z kimś rozmawiać po przyłożeniu do ucha ekran się nie wygasza. W menu testowym czujnik działa bez zarzutu, ktoś ma podobny problem? Miui 9 global 9.0.3.0.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Miałem to samo, więc przełączyłem region na Czechy zaktualizowałem Miui 9 Globall do wersji 9.0.5.0 i problemy z wygaszaniem wyświetlacza przy uchu zniknęły. Chyba naprawili bug, bo teraz jest wszystko O'K. Zobaczcie może i wam pomoże.

Edytowane przez wenazyr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wenazyr napisał:

Miałem to samo, więc przełączyłem region na Czechy zaktualizowałem Miui 9 Globall do wersji 9.0.5.0 i problemy z wygaszaniem wyświetlacza przy uchu zniknęły. Chyba naprawili bug, bo teraz jest wszystko O'K. Zobaczcie może i wam pomoże.

Ja aktualizowalem do 9.0.5.0 i dalej mam zaciety czujnik na pozycji 5.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,  podepnę się do istniejącego tematu. Ciekawi mnie sprawa czujnika światła.  Ogólnie potrzebuje około  6-7 sekund na reakcję. Najbardziej uciążliwe jest to przy wyjmowaniu z kieszeni dzwoniącego telefonu. Trzeba odczekać kilka sekund zanim ekran się rozjaśni. Stąd moje pytanie czy da się  z tym coś zrobić (naprawić przez aktualizację systemu),  czy to już wina zastosowanego czujnika i nic się nie da przyspieszyć reakcji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2017 o 22:53, Huhus1984 napisał:

Witam,  podepnę się do istniejącego tematu. Ciekawi mnie sprawa czujnika światła.  Ogólnie potrzebuje około  6-7 sekund na reakcję. Najbardziej uciążliwe jest to przy wyjmowaniu z kieszeni dzwoniącego telefonu. Trzeba odczekać kilka sekund zanim ekran się rozjaśni. Stąd moje pytanie czy da się  z tym coś zrobić (naprawić przez aktualizację systemu),  czy to już wina zastosowanego czujnika i nic się nie da przyspieszyć reakcji? 

Miałem też na początku podobny problem, wszystko działało jakoś wolno ale wszystko wróciło do normy jak wyjąłem kartę pamięci wtedy nagle wszystko przyśpieszyło. Jeśli masz kartę pamięci wyjmij ją i przetestuj czy przyspieszył telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2017 o 21:26, wenazyr napisał:

Miałem to samo, więc przełączyłem region na Czechy zaktualizowałem Miui 9 Globall do wersji 9.0.5.0 i problemy z wygaszaniem wyświetlacza przy uchu zniknęły. Chyba naprawili bug, bo teraz jest wszystko O'K. Zobaczcie może i wam pomoże.

Bardzo dziękuję za poradę :-D zrobiłem dokładnie to samo co Ty.....i problem znikł :shock: zaskoczeniem był fakt że po tej całej akcji podczas nadchodzącego połączenia miałem sygnalizację fleszem aparatu.....ale ją wyłączyłem i jest git! :-P

 

Edit!....Było git przez chwilę....nadal jest kupa :( nawet testowałem ( https://mellem.pl/czujnikiem-zblizeniowym/  )  jaki mam czujnik i wyszło że ten Liteon...czyli lepszy....ale problem nadal jest

Edytowane przez zoom72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

"Zoom72" wiem, że to ostateczność ale czy po aktualizacji próbowałeś zrobić przywracanie do ustawień fabrycznych? Wielu ludzi na tym forum zresztą w dziale "Dyskusja ogólna" pisze, że przy problemach po aktualizacji przywracanie do ustawień fabrycznych pomaga. Poza tym ja po zakupie Smartfona Xiaomi musiałem zmienić przyzwyczajenia i inaczej trzymać przy uchu, tutaj rzeczywiście trzeba trzymać bardzo blisko, głośnikiem wprost do otworu usznego, co jest dla mnie dość niewygodne ponieważ mam dobry słuch i nawet przy ustawionej minimalnej głośności głośnik ten ryczy mi do ucha. Jest po prostu za głośny. Ale zmiana przyzwyczajeń i pilnowanie się na samym początku z takim a nie innym trzymaniem słuchawki pomogło - teraz nawet nie muszą się już pilnować bo się przyzwyczaiłem poza tym mi się już tak nie wybudza jak kiedyś ale zrobiłem powrót do ustawień fabrycznych już dwa razy :). Byłem w szoku kiedy po ostatniej aktualizacji MIUI do wersji 9.2.1 wszystko działało bez problemu bez przywracania telefonu.

Sprawdź też czy ułożenie folii ochronnej czy szkła jest odpowiednie w tym przypadku nawet małe przesunięcie może powodować problemy - przeczytaj post "kerry2"

Edytowane przez wenazyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...