Skocz do zawartości

Gdzie kupić baterie do Mi4c?


Glaniu

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, kamillm napisał:

mam baterię właśnie od tego sprzedawcy. czy oryginał - bo ja wiem? przy montażu wszystko pasowało, rozmiar i opakowanie w porządku, kilka napisów mniej niż na ori ogniwie' piszą w komentach na ali, że niekoniecznie ori, ale waga podobna, a wydajność ktoś podaje, że 2700mAh. Na pewno pierwsze 10% baterii spada b. szybko, ale summa summarum jest OK - max 4h SoT (na ori baterii nie było u mnie lepiej, a pod koniec znacząco gorzej)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kamillm napisał:

@Glaniu. @adamuadamu. Tak btw. co wy robicie z tymi bateriami, ze musicie je wymieniac? ;D

ja wypijam elektrolit ;)

Serio - używam często telefonu jako nawigacji i wiosną czy latem, gdy jadę trasę 6-8h w upale, telefon wisi na kablu, przygrzewa go słoneczko przez szybę, a dodatkowo zagrzewają go dwie apki do nawigacji, to trudno się spodziewać, by tak traktowane ogniwo (temperatura+ciągłe ładowanie) wytrzymało zbyt długo w dobrej kondycji - właśnie po sezonie letnim dało się zaobserwować, że tel szybciej się rozładowuje, aż doszło do padania baterii przy 30%

Myślałem, że to tylko mi bateria padła przez takie traktowanie (podobnie było z poprzednim telefonem - zajeździłem dwie baterie przez półtora roku), ale w przypadku mi4c widzę, że sprawa jest bardziej popularna, a nie sądzę, by choć połowa zgłaszających problemy z baterią w mi4c traktowała swoje telefony w ten sposób co ja. Mam wrażenie, że pęd do wyciśnięcia z tych samych ogniw jeszcze z 15% pojemności kończy się ich szybkim padem albo wręcz pożarami - vide N7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, Glaniu napisał:

Wymieniłem baterie z linku i u mnie to 1 minuta 1 % .Nie wiem już, Ale tragedia

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

na tym samym sofcie jak wcześniej rozumiem? dodatkowo - sprawdziłeś całą pojemność baterii, tj. rozładowałeś do zera, czy na podstawie pierwszych kilkunastu minut użytkowania sprawdzasz? u mnie pierwsze kilkanaście % leci bardzo szybko, nawet w idle, potem w okolicach 80-15% całkiem normalnie, poniżej tego rzadko rozładowuję - szkoda ogniwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Glaniu napisał:

6.12.8 i dodam, że żona ma również mi4c tylko 2gb i tam bateria jest ok. Nie wiem czy mam jakieś zwarcie czy trafiłem na zepsute ogniwo

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Opisz po kolei: ile jak dotąd trzymała Ci ori bateria? skąd kupiłeś zamiennik? czy przeprowadziłeś choć jeden pełen cykl ładowania/rozładowania? jakieś statystyki Better Battery Stats?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, adamuadamu napisał:

Opisz po kolei: ile jak dotąd trzymała Ci ori bateria? skąd kupiłeś zamiennik? czy przeprowadziłeś choć jeden pełen cykl ładowania/rozładowania? jakieś statystyki Better Battery Stats?

Współczesnych baterii się nie formuje! Broń Boże rozładowywać do zera, potem problemy na pewno się pojawią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie piszę, że do zera- chodzi mi o informację, czy autor wątku sprawdził ile realnie trzyma bateria, bo wcześniejsze wpisy tego nie precyzują. A jeśli ogniwo ma paść po wykonaniu cyklu od 100% do samoczynnego wyłączenia to znaczy, że już jest niesprawne i żadne magiczne zabiegi go nie uratują. 

Co do samego rozładowania do zera - przecież się nie da tego zrobić w systemie, bo określony jest "bezpieczny" poziom baterii, przy którym system się zamknie. Bez modułu xposed "battery shutdown manager" na pewno nie dasz rady całkiem rozładować ogniwa będącego wewnątrz telefonu.

 

Jeśli chodzi o moje prywatne doświadczenia z zamiennikiem z ali w mi4c, to przy sporym obciążeniu "na okrągło" wytrzymuje nieco ponad 4h - tj. naładowane do pełna, odłączona ładowarka i potem nawigowanie z google maps+yanosik+dane mobilne (włączone wszystkie dostępne pasma, tj LTE/3G/2G w trybie 'auto')+połaczony smartband oraz zestaw głośnomówiący BT.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Glaniumoże orginalną to gdzieś kupisz ale oryginalnej to raczej nie, żaden producent nie wprowadza do sprzedaży swoich podzespołów. Jedyna szansa dostać taką w serwisie, wszystko co jest w sprzedaży a nie jest wyciągnięte z innego telefonu to zamienniki.

PS. "back to school" https://pl.wiktionary.org/wiki/oryginalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slimdick faktycznie niezły babol popełniłem . Thx za zwrócenie uwagi, ale z pozycji tel nie wiem jak poprawić

Oryginalna bateria potrafiła nagle przy 20 % się wyłączyć.
A ten zamiennik już tego nie robi,a wyciąga 2 godz ekranu .

Co miałbym podesłać z tego BBS ?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Glaniu napisał:


A ten zamiennik już tego nie robi,a wyciąga 2 godz ekranu .

Co miałbym podesłać z tego BBS ?


 

partial wakelocks i alarms

oraz info o używanym systemie oraz czy używasz xposed i jakich modułów - ja np. sprawdzałem na sobie powernap i pomimo, że ilość czasu w deepsleep była procentowo najwyższa (zjechałem do jakichś 3% Awake/screen off), to i tak tel. trzymał jakoś dziwnie słabo a bateria uciekała. Bez powernap mam jakieś 6-7% awake i znacząco lepsze czasy na jednym ładowaniu.

ps. spróbuj raz naładować baterię do pełna na wyłączonym telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nową kupiłem przez Allegro, wygląda tak samo jak oryginalna. Co do działania to na oryginalnej tel wyłączał się przy 25-30% I wogóle już wariowała, natomiast "nowej" nie mogę naładować do 100%, staje około 90 I pokazuje "naładowana", jak odłączę I znów podłączę to dobija czasem do 95. Trzyma I tak dłużej niż stara I przynajmniej wiem kiedy ładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Glaniu napisał:

Nie wiem czy to takie maja byc załączniki, ale tak to wygląda u mnie, a wygląda nie fajnie ;-)

BetterBatteryStats-2016-12-20_122443698.txt

BetterBatteryStats-2016-12-20_122510228.txt

kompletnie nie kumam co tam jest wyeksportowane. na górze informacja o tym, że od odłączenia 2d 5h 22m, potem w sumie z deep sleep/awake/screen on suma wychodzi jakieś 18h; potem jeszcze stan baterii - wskazania pokazują stan od 62 do 55%... czy to jest zrzut z całego cyklu rozładowania bez doładowywania itp?

żeby ew. sprawdzić, co Ci wsysa baterię bez Twojej wiedzy, musisz naładować do pełna i odłożyć na dobrych kilka godzin tel, np. naładuj na wieczór, reboot, odepnij od ładowarki i zrób zrzut z rana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurka, czy ktoś jeszcze używający MIUI mógłby sprawdzić u siebie/wrzucić swoje statsy z BBS? ja używam CM13 i u mnie liczby się zgadzają (tj. czas od odłączenia jest równy sumie DS+awake(screen off)+screen on), a z tego, co powyżej wrzucił @Glaniu nic się nie zgadza; nie wiem, czy to wina MIUI, czy jakieś inne powody - w każdym razie ze zrzutów powyżej nie sposób nic sensownego wyczytać, poza tym że procesor był bardzo mało w deep sleep - ponad 8h na 1,44GHz? to jakbyś SETI liczył w tle ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

A co sądzicie o takiej baterii http://allegro.pl/show_item.php?item=6942455734 ? Jest jakaś szansa, że orginalna? Wyglądem prawie nie różni się od mojej. Wlasciwie moja bateria ledwo dyszy (telefon działa tylko podlaczony do ladowarki) i mam spory dylemat czy brać tą z tego roku za 159 zł czy z aliexpress jakas z 2015 za 30-50zł i czekać 20-40 dni :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro bateria z linku też podróba to chyba lepiej przeczekać jakoś te 20-30 dni I być ponad 100 zł do przodu. Chyba nie powinno byc duzej roznicy w wydajnosci miedzy bateria z 2015 a 2017 jesli obie nowe? Z aliexpress planuje zamówić stąd : https://pl.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-Mi4c-BM35-Battery-Screwdriver-tools-100-New-High-Quality-3000mAh-Back-up-Battery-for/32734852363.html?spm=a2g17.10010108.1000013.1.3fda74d3AfkD3Z&traffic_analysisId=recommend_2088_1_81019_new2&scm=1007.13339.81019.0&pvid=ac74d5f7-669a-479f-a3db-48633ed3b506&tpp=1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Oryginalna bateria

Jakby miała 2/3 wydajnosci originalnej baterii po zakupie telefonu bo bym się cieszył :D Czytałem komentarze na Ali i ktoś pisał, że mierzył i ma chyba 2500mah. Jak mam wyjscie wywalic za***isty telefon do kąta albo dokupic slaba ale dzialajaca baterie to jednak wole to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...