Skocz do zawartości

MI 4 - spekulacje / na chwilę po przemierze


jozek

Rekomendowane odpowiedzi

 

Za to ciekawie wygląda funkcja Chroma Flash. Dzięki temu zdjęcie jest jakby w naturalnych kolorach gdy używamy lampy.

Chroma Flash robi jednocześnie dwa zdjęcia czyli normalne i z flashem, uśrednia i wychodzi fotka w naturalnych kolorach mimo lampy.

 

O, to bardzo interesujące. Uwielbiam tego typu nowatorskie funkcje. Możesz pokazać przykład? (najlepiej to samo z tą funkcją i bez niej).

 

A jak się w MI4 sprawuje tryb HDR? Bo w MI2S jestem z niego niezwykle zadowolony (nie jest przesadzony, bardzo przydatny i ładny).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujące i obiecujące. Czy mógłbyś przy okazji zrobić inny przykład, w klasycznych warunkach korzystania z flasha, czyli w nocy, w pomieszczeniu oświetlonym zwykłym, słabym światłem z żarówki?

 

Czy myślisz, że jest szansa, że ta funkcja trafi do innych urządzeń Xiaomi, np. wraz z MIUI6?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie mocy, czy jakiegoś specjalnego zestawu instrukcji ułatwiających to zadanie?

Tak czy siak - niby dlaczego to samo nie dałoby się wykonać na słabszym sprzęcie, tylko - oczywiście - wolniej? Powód może być tylko jeden - marketing.

 

Przy okazji - jak tam na Mi4 z wysłaniem MMS-ów?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... nie mocy.

 

Chroma Flash, OptiZoom, UbiFocus to funkcje sprzętowe wprowadzone do Snapdragona 805.

Aczkolwiek Xiaomi widać przeportowało te funkcje do Snapdragona 801 i dlatego trafiły tylko i wyłączenie do MI4. Takie same funkcje ale pod inną nazwą są w LG G2 też ze Snapdragonem 801.

 

MMS? Działa przecież bez problemu. Nie wiem czemu tu miało by być coś nie tak.

Wysłałem z MI4 nju do MI3 t-mobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo to super, wlasnie kojarzylem cos ze do snapa 805 dali duzo funkcji dlatego w pierwszej chwili zawiodlem sie ze dali "tylko" 801 ;)

a na slabszym sprzecie by sie dalo... pewnie jakies programy sie pojawia w markecie ale zapewnw jakoscia i szybkoscia nawet nie beda mialy startu do MI4 ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą zmianą miejsca ostrości to może i jest powiązane z prockiem.

Ale ta cała chroma to po prostu dwa zdjęcia złączone w jedno.

Parametry balansu bieli są z tego bez lampy żeby zachować kolory a błysk lampy tylko doświetla ciemne partie zdjęcia. Podstawowe umiejętności ustawienia lustrzanki dla potrafiących się nią posługiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ale jakoś nie było tej funkcji w kamerach telefonów Snapdragon 800. Dopiero od 801 pojawiły się. Więc albo to API KitKata dla kamer od Google albo cpu ma jakąś poprawkę że robi odpowiednio szybko dwa zdjęcia i łączy w jedno w ułamku sekundy.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...