Skocz do zawartości

MI 4 - spekulacje / na chwilę po przemierze


jozek

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli sam fakt bycia w Chinach nie upoważnia do zakupu po domyślnej cenie? Dobrze rozumiem? A co np. ze sklepem typu newegg, gdzie można zamówić wysyłkowo? Oprocz Mi4 w gre wchodzi także Mi3, czy z nim też bylby problem?

Edytowane przez Sk1lls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tu już wchodzisz w inny temat. Jak chcesz kolegę by kupił to tylko na miejscu, tzn po kupnie na stronie internetowej i potem zamówienie na adres chiński, z płaceniem z chińskiego banku. A wysyłkowo to już sam sobie możesz zrobić bez kolegi. 
Wtedy ibuygou.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale z ibuygou.com koszt bedzie znacznie wyzszy. Nie dostalem jednoznacznej odpowiedzi na powyższe pytanie: czy , aby kupic MI4/3 trzeba byc obywatelem Chin? W jaki dokladnie sposób można go nabyc na terenie tego kraju?

Edytowane przez Sk1lls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Mi3 można kupic bez przedsprzedaży, bezpośrednio ze strony Xiaomi. Do dużych miast docierają w 24 godziny.

 

http://www.mi.com/buyphone/mi3

 

Jeżeli koniecznie chcesz Mi4, to jedyną rozsądną opcją jest Taobao. Jak na razie marża jest ~20%, za 16gb trzeba liczyć 2400rmb.

Może ze dwa trzy tygodnie będzie tylko 10%, tak było z Mi3. Niższe ceny wyglądają trochę niepewnie :)

 

http://s.taobao.com/search?q=%D0%A1%C3%D74&app=detailproduct

Edytowane przez Mymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Support ibuygou odpisał mi właśnie, że w tej chwili posiadają na stanie Mi4 w wersji 16 GB. Cena wzrosła do $425, w preorderze ten model był dostępny bodajże za $399.

Tak jak przewidziałem, cena na ibuygou wzrosła, ale szybko też spadnie, bo spadnie im sprzedaż. Cena za 16GB na spemall wynosi $405 i do tego darmowa wysyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Choć przyzwyczaiłem się do Mi3. Boję się że zarysuje metalową ramkę lub ona się wyszczerbi przy upadku. Dioda led słaba, gorsza od MI3. Chyba, że na czarnym będzie lepiej widać. Tak w sumie to ok. I niestety musze wymienić sim na micro tym razem...

Jak z ekranem? Jest jakaś znacząca różnica na tle mi3 czy raczej są identyczne? Który telefon leży lepiej w ręce?

Ekran jest troszkę inny. Kolory są lekko bardziej przesycone. Moim zdaniem lepiej Mi3 ale to na razie pierwsze wrażenie.

Lepiej leży MI4 bo lekko mniejszy ale do MI3 można się i tak przyzwyczaić.

Za to kamera jest inna w Mi4. Jest nawet slow-motion 120fps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja kamery jest inna, mam wrażenie że niektóre funkcje były w Mi3 i zniknęły na rzecz MI4.

Można regulować kompensację ekspozycji dotykając palcem ekranu, wtedy pojawi się koło takie jakby i można sobie to płynnie ustawić. Dla mnie jest to niezrozumiałe, że MI3 nie ma opcji z MI4. Te slow-motion to już w ogóle przegięcie.

MI3 spokojnie takie coś obsłuży. Co ciekawe... przecież rom dla MI4 jest taki sam jak MI3. Aparat jako aplikacja jest taka sama.

System odczytuje ro.product.real_model czyli model telefonu zakodowany już w pamięci rom, może w bootloaderze.

Fajnie działa apka MiPilot :)

Mój LG 6500PA działa z MI4 bardzo dobrze. Chyba wszystkie podstawowe funkcje pilota są obsługiwane.

Za to grzeje się ramka... w górnej części telefonu. W sumie można było się tego spodziewać skoro dali metalowe wnętrzności.

Jest funkcja refocus z HTC M8. Czyli po zrobieniu zdjęcia można wybrać w galerii która część zdjęcia ma mieć focus. O ile nie robiłem konkretnych zdjęć porównawczych z MI3 to od razu widać, że kamera jest lepsza. Przede wszystkim więcej światła - to zasługa f1.8. No i duża różnica na korzyść MI4 dla przedniej kamery. Szerszy kąt i widocznie większa rozdzielczość.

Z podświetleniem klawiszy nie jest tak źle jak pisałem na miuipolska. Owszem w jasnym pokoju nie widać tego ale jak jest ciemniej to daje radę.

enevujyv.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Ci cholernie zazdroszcze... ;P

a jak wyglada sprawa z dioda powiadomien? I bylbys w stanie sprawdzic pobor pradu na pulpicie przy minimalnym i maksymalnym podswietleniu? na mi2 przy minimum jest to ok 200mA nawet niecale a przy max juz ok 400mA, czesciej ponad + jakies obciazenie CPU... i przy baterii 2000mAh szalu nie ma ;p

do sprawdzenia polecam np https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rstudio.batterystatswidget&hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja kamery jest inna, mam wrażenie że niektóre funkcje były w Mi3 i zniknęły na rzecz MI4.

Można regulować kompensację ekspozycji dotykając palcem ekranu, wtedy pojawi się koło takie jakby i można sobie to płynnie ustawić. Dla mnie jest to niezrozumiałe, że MI3 nie ma opcji z MI4. Te slow-motion to już w ogóle przegięcie.

MI3 spokojnie takie coś obsłuży. Co ciekawe... przecież rom dla MI4 jest taki sam jak MI3. Aparat jako aplikacja jest taka sama.

System odczytuje ro.product.real_model czyli model telefonu zakodowany już w pamięci rom, może w bootloaderze.

Wcale się nie zdziwię jak w MIUI V6 MI3 dostanie taka sama aplikacje do aparatu. Liczę na to

Wysłane z mojego MI 3W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie zdziwię jak w MIUI V6 MI3 dostanie taka sama aplikacje do aparatu. Liczę na to

Wysłane z mojego MI 3W

No ale aplikacja jest taka sama. Mi4 ma funkcje jakie S800 nie ma np śledzenie obiektów, chroma flash czy ubifocus.

I to jest w tej samej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Choć przyzwyczaiłem się do Mi3. Boję się że zarysuje metalową ramkę lub ona się wyszczerbi przy upadku.

 

Daj znać jak będzie wyglądać ta ramka za tydzień, dwa.

 

Jedyne czego boję się w Mi-4 to właśnie ramka, ze zajedzie się od samego noszenia, jak w iPhone 5.

 

 

 

O ile nie robiłem konkretnych zdjęć porównawczych z MI3 to od razu widać, że kamera jest lepsza. Przede wszystkim więcej światła - to zasługa f1.8. No i duża różnica na korzyść MI4 dla przedniej kamery. Szerszy kąt i widocznie większa rozdzielczość.

 

Można prosić ze 2 zdjęcia wykonane tylnym i przednim aparatem? Jestem ciekaw jak to się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to kamera jest inna w Mi4. Jest nawet slow-motion 120fps.

W jakiej max rozdzielczości działa to 120 fps?

A jak wygląda FPS w normalnych filmach (z dźwiękiem)? Czy jest sztywne, czy zmienne, a jeśli zmienne, to w okolicach jakiej wartości się trzyma w dobrym świetle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy ten telefon mogą kupić w normalnej cenie, Ale faktycznie popyt na ten telefon poza Chinami jest duży, więc sklepy chcą na tym zarobić. Może wpływ na cenę ma też niedawny wybuch w jednej z fabryk Foxconn'u i teraz Xiaomi ma problem z produkcją telefonów.

Moim zdaniem cena po premierze wersji 64GB powinna spaść.

Edytowane przez aQua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej max rozdzielczości działa to 120 fps?

A jak wygląda FPS w normalnych filmach (z dźwiękiem)? Czy jest sztywne, czy zmienne, a jeśli zmienne, to w okolicach jakiej wartości się trzyma w dobrym świetle?

Slow motion jest do max 720p, natomiast Time Lapse może nawet robić w 4K.

Nie bardzo mi się chce sprawdzać FPSy w filmach ale nagrywa bardzo ładnie. Dźwięk jest poprawny, bez szumów czy studni.

Tak wygląda Slow motion:

W ogóle robiłem już dziś zdjęcia porównawcze z MI3. I jestem pod wrażeniem. Czasem lepsze MI4 a czasem w kolorach MI3.

Za to ciekawie wygląda funkcja Chroma Flash. Dzięki temu zdjęcie jest jakby w naturalnych kolorach gdy używamy lampy.

Chroma Flash robi jednocześnie dwa zdjęcia czyli normalne i z flashem, uśrednia i wychodzi fotka w naturalnych kolorach mimo lampy.

Muszę jeszcze więcej zdjęć porobić, w tym nocnych i wtedy na stronie zrobię ładne porównanie.

y8y2e2aj.jpg

ebyduzy2.jpg

e7a2yber.jpg

3ugyneja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...