Skocz do zawartości
  • 0

Gdzie najlepiej kupić Mi5


Maverick

Pytanie

Witam, na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o zamawianie telefonów z Chin(Może nie będzie to konieczne). Chciałbym kupić Xiaomi Mi5 w wersji 32 lub 64 GB. Na zakup mogę przeznaczyć maksymalnie 1300zł. Z jakiej strony najlepiej kupić, aby nie zostać oszukanym, bo się dużo naczytałem, że trudno kupić teraz normalny egzemplarz i łatwo trafić na podróbkę bądź refubished. Jak wygląda gwarancja w takim telefonie? Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

@Mavercik - jest ryzyko jest zabawa...  Inaczej, telefon z chin to skok na głęboką wodę. Decyzji nikt za Ciebie nie podejmie, a ja się nauczyłem żeby takich zakupów nie robić na szybko, tylko na spokojnie. Oszczędzić też można, w cudzysłowie jak dowalą Ci cło/vat na granicy... do tego gwarancja, czas dostawy, to wszystko trzeba brać pod uwagę, a nie tylko super cenę.

@Tom3k udzielił Ci wyczerpującej odpowiedzi i zasugerował ibuygou. Dlaczego? Masz tu: http://micenter.pl I w pełni się zgadzam, że teraz prościej kupić coś na miejscu niż bawić się w sprowadzanie (zwłaszcza jeśli chodzi o telefony). Drożej, ale szybciej i mniej problemów.

Edytowane przez abc00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
17 godzin temu, Maverick napisał:

Niestety tym razem przy kupowaniu trafiłem na problem. Co trzeba wpisać w Address Paypal?  W County/state wpisuje się województwo? Jak ktoś nie ma Paypala to może w inny sposób zapłacić?  Czy po kodzie pocztowym już dojdą do tego? I najgłupsze pytanie: City to po prostu nazwe swojego miasta/wsi?

Sorry za głupie pytania, ale wole być na 100% pewny, że wszystko dobrze zaznaczyłem

Zaloz sobie paypala i plac przez PP ze wzgledu na ochrone kupujacego. 

No i przeciez strone paypala masz w jezyku polskim, wiec tam wszystko jest opisane. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obawiam się, że może nie być takiej strony. Ten model jest już od dawna nie produkowany i raczej nigdzie nie ma teraz gwarancji, że telefon nie jest jakimś refrubem... Skoro masz budżet 1300 na zakup w CN to rozważ kupno Mi6 które za 1400 można wyrwać na gearbest albo banggod, a czasem nawet poniżej tej kwoty trafiają się promocje.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, Maverick napisał:

Witam, na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o zamawianie telefonów z Chin(Może nie będzie to konieczne). Chciałbym kupić Xiaomi Mi5 w wersji 32 lub 64 GB. Na zakup mogę przeznaczyć maksymalnie 1300zł. Z jakiej strony najlepiej kupić, aby nie zostać oszukanym, bo się dużo naczytałem, że trudno kupić teraz normalny egzemplarz i łatwo trafić na podróbkę bądź refubished. Jak wygląda gwarancja w takim telefonie? Z góry dziękuję za pomoc :)

Tak jak kolega wyzej napisal odpusc mi5. 
Jesli nie chcesz przekraczac budzetu, to moze zainteresuj sie mi5s? 
Jest do kupna w chinach za okolo ~230-240usd z wysylka zmniejszajaca szanse na "ovatowanie" wychodzi okolo 900zl. 
Oczywiscie ten telefon mial premiere rok temu, wiec bedzie gorszy od mi6, ale jednoczesnie o ~1/3 tanszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nad Mi5s za bardzo się nie zastanawiałem ze względu na brak stabilizacji obrazu, chyba, że ma to minimalny wpływ to zmienię zdanie. Najlepiej by było wziąć mi6, ale tylko po ok 1600zł widziałem :/

Wy jakbyście zrobili? Wzięli Mi5s 64GB za ok 1000zł czy Mi6 za trochę ponad 1500zł? I jak wygląda gwarancja w telefonach kupionych na gearbest czy banggod?

 

Edytowane przez Maverick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
46 minut temu, Maverick napisał:

Nad Mi5s za bardzo się nie zastanawiałem ze względu na brak stabilizacji obrazu, chyba, że ma to minimalny wpływ to zmienię zdanie. Najlepiej by było wziąć mi6, ale tylko po ok 1600zł widziałem :/

Wy jakbyście zrobili? Wzięli Mi5s 64GB za ok 1000zł czy Mi6 za trochę ponad 1500zł? I jak wygląda gwarancja w telefonach kupionych na gearbest czy banggod?

 

siema mi6 czarny na gearbest(tylko zmień sobie walutę na USD) https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_705268.html?wid=21 bierzesz priority line jako metoda wysyłki w zamówienie w oknie promotion code wpisz PLGB101304, płacisz albo paypal albo przelewy 24 w sumie wychodzi 379.99 USD, i módl się że ci vatu nie dowalą chociaż priority line jest podobno w miarę bezpieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, Maverick napisał:

Chyba się skuszę na Mi6, tylko jak będzie wyglądać gwarancja u nas bo nic nie mogę na aukcji znaleźć, chyba, że jestem ślepy xd oraz ile mniej więcej powinien iść? :)

https://www.gearbest.com/about/warranty-and-return.html to jest gwarancja na gearbest, także jak ci coś padnie to się trochę naczekasz, są plusy i minusy kupowania z chin, wiem że niektóre produkty na ibuygou oferują gwarancję na terenie europy ale trzebaby poczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Maverick O realizacji gwarancji w różnych sklepach są pozakładane dedykowane wątki, poszukaj, poczytaj. 

Ten sam problem/dylemat miałem na początku czerwca, kupiłem na allegro białe zwykłem Mi5 64 gb za 1130 zł + oryginalne białe kropkowane etui z Ali. I dla mnie to był najlepszy wybór: cena + bebechy + aparat + podczerwień + nfc + jack na słuchawki + czytnik linii papilarnych z przodu + QC3. Jak już pisałem na forum, Redmi Note 4 (mtk) powędrował do dziewczyny, wysłużony mi4i do szuflady. Jest super i oby tak pozostało. W każdym razie przemyśl to wszystko bardzo dobrze, bo tak jak wspominają ludzie na forum, jeśli trafisz na jakiś kiszkowaty egzemplarz mi5 będziesz miał tylko problemy.

Edytowane przez abc00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 godzin temu, Maverick napisał:

Przemyślałem i chyba najlepszym wyborem będzie Mi5s z allegro ze względu na gwarancję realizowaną w Polsce. Jest trochę drożej niż Chin, ale wole się nie martwić ciągle czy telefon za chwile się nie popsuje i będzie problem z odesłaniem.

Tylko upewnij sie gdzie ta gwarancja bedzie realizowana, zeby sie nie okazalo, ze w najlepszym razie u szwagra w garazu, a w najgorszym odsylka do chin i czekanie 2 miesiace. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A z pierwszego? Niestety po przejrzeniu wszystkich aukcji do 1400zł, wszystkie telefony miały gwarancję dystrybutora.

Plus jeszcze kilka aukcji:

http://allegro.pl/nowy-xiaomi-mi5s-gold-lte-3-64gb-etui-dual-23-i7004513499.html

http://allegro.pl/xiaomi-mi-5s-3-64gb-gold-zloty-gw-24-pl-nowy-i6926960437.html

Z której aukcji oprócz tej o której wspomnialTom3k byście kupili telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak chcesz mieć pewną gwarancję w PL to w zasadzie zostaje oficjalna dystrybucja czyli x-kom, sferis i wszystkie markety elektroniczne media, euro itp. Z Chin to tylko ibuygou z wykupioną gwarancją w EU tylko miej na uwadze, że oni też mogą chcieć abyś odesłał telefon do Chin jak nie będzie części we Wrocławiu. Te wszystkie gwarancję na allegro - niby są ale w praktyce to różnie bywa z realizacją.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chodzi o te aukcje?

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_705268.html

oraz

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi6-Mi-6-5_15-inch-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-835-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1144103.html?rmmds=category

Z którego sklepu lepiej zamówić i dlaczego?

 

Czy lepiej Mi5s z w/w stron? bo widziałem, że był za jakieś 950zł

 

 

Edytowane przez Maverick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takim razie kupie na ibuygou skoro można kupić telefon z gwarancją realizowaną w Polsce. Zastanowiłem się i doszedłem do wniosku, że kupię Mi5s tym bardziej, że jest w promocji. Niestety Mi6 muszę sobie odpuścić, ze względu, że miałem kilka wydatków i budżet na telefon musiałem nieco uszczuplić.

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi-5s-qualcomm-snapdragon-821-2-15ghz-3gb-ram-64gb-rom-8604.html

Rozumiem, że to jest ta strona i wybieram Aftersales na Only 2 year warranty i będzie dobrze?

 

Edytowane przez Maverick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety tym razem przy kupowaniu trafiłem na problem. Co trzeba wpisać w Address Paypal?  W County/state wpisuje się województwo? Jak ktoś nie ma Paypala to może w inny sposób zapłacić?  Czy po kodzie pocztowym już dojdą do tego? I najgłupsze pytanie: City to po prostu nazwe swojego miasta/wsi?

Sorry za głupie pytania, ale wole być na 100% pewny, że wszystko dobrze zaznaczyłem

Edytowane przez Maverick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...