Skocz do zawartości

Czytnik lini papilarnych rozpoznaje palce, ale nie odblokowuje


Atexor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni mam problem z czytnikiem linii papilarnych na moim Redmi Note 4X.

Mianowicie nie rozpoznaje mi dodanych wcześniej palców (prawy wskazujący/środkowy). Po przyłożeniu od razu mam na ekranie "nie można zweryfikować odcisku palca" i telefon chce abym wpisał wzór blokady nie mając możliwości dalszych prób. Po usunięciu zapisanych odcisków i wprowadzeniu ich na nowo także nie działa.

Co ciekawe, jak dodam inne palce (których nie dodawałem wcześniej) to na nich odblokowanie działa bez problemu. Niedodane zaś powodują, że przykładając je do czytnika do telefon wibruje i dopiero po kilkunastu próbach odpala się monit aby wpisać wzór lub - o dziwo - spróbować ponownie za kilka sekund. Oznacza to, że skoro od razu alarmuje przy "znanych" palcach to je rozpoznaje, tylko z niewiadomych przyczyn nie akceptuje.

Ostatnio tak miałem na miui8 z miuipolska po jednym (bodajże majowym) update. Co ciekawe, mimo że miałem pełny backup w TWRP, to jego pełne przywrócenie nie pomogło, żaden kolejny update (dirty-flash) również. Dopiero clean flash, gdy wgrywałem miui9.

W Titanium Backup znalazłem appkę "com.fingerprints.seriveext 1.0", aczkolwiek wyczyszczenie jej danych nie pomogło. Z fonem nic nie robię (nawet go nie aktualizowałem ostatnio, bo uznałem że jest w miarę dobrze poza małymi bugami). Żadnych "usprawniaczy" fona pokroju clean mastera i innych modów.

Spotkał się już ktoś z tym? Istnieje jakieś rozwiązanie problemu poza clean flashem lub pieprzeniem tego niestabilnego miui i wgraniem jakiegoś AOSP? Nie chce mi się babrać w backupy aplikacji, danych a następnie wszystko od zera ustawiać, bo trwa to parę godzin, a za jakiś czas problem może znowu wystąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...