Skocz do zawartości

tomurbanowicz

Mi Band 2 wersja PL  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką wielkość czcionki, w odniesieniu do oznaczeń dni tygodnia i miesięcy, widzielibyście w polskiej wersji Mi Band 2?

    • Wielkość i pozycja jak w oryginale
      4
    • Większa czcionka
      4
    • Wielkość czcionki jak w oryginale, ale trochę niżej
      3
    • Dni tygodnia dwuliterowe
      3
    • Dni tygodnia trzyliterowe
      5

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Jak uruchomić ten mechanizm to ja niestety nie wiem. Jakiś czas temu odpisywałem mój przypadek z opaską zakupioną dla córki która nie chciała się sparować z kontem xiaomi, ani istniejącym, ani nowo zakładanym. Myślę więc spróbuję na swoim koncie i tu zdziwienie opaska odrazu złapała, ale dwie opaski na jednym koncie to nie tak jak bym chciał. Co jakiś czas próbowałem przypiąć opaskę do konta córki( dziesiątki prób)  i nic. Parę dni temu myślę spróbuję jeszcze raz jak się nie uda to wyj....  opaskę i przestanę się denerwować. Pierwsza próba nie można połączyć. No to druga,  a tu pytanie o przywrócenie ustawień fabrycznych, no to zgoda na opasce pokazał się cztery cyfrowy kod wpisałem, opaską się zresetowała i za pierwszym razem sparowała z MiFit. Moim zdaniem to jest jakiś mechanizm (nowo wprowadzony) na xiaomi który widzi dużo nie udanych prób parowania i on daje tą możliwość resetu ale mogę się mylić to tylko moje skromne zdanie. 

Uff ale się opisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wszystkie posty już się pogubiłem. Proszę o krótkie wytłumaczenie. Kupiłem mi band 2 w sklepie x-kom. W jakiej kolejności mam wykonać instalacje modyfikacji/programu aby tarcza zegara pokazywała dni/miesiąc w języku Polski oraz żeby pokazywał się ID dzwoniącego i dane sms. Proszę o instrukcję jaka wersję najlepiej pobrać i w jakiej kolejności instalować. 

Czy aktualnie która z aplikacji w sklepie, darmowa lub płatna wyświetla Polskie nazwy, Id dzwoniącego oraz sms? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek04 napisał:

Żeby wyświetlała się nazwę kontaku to pobierasz zmodowanego MiFit-a np z tego wątku mod. A te dni po polsku to sobie narazie odpuść. 

Ta wersja jest w porządku? 
Wersje stabilne:
MrTomi-3.2.6-PL 
 
Dlaczego dni po polsku sobie darować? Nie działa to stabilnie? 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lares7106 napisał:

Czy aktualnie która z aplikacji w sklepie, darmowa lub płatna wyświetla Polskie nazwy, Id dzwoniącego oraz sms? 

 

11 godzin temu, maciek04 napisał:

Żeby wyświetlała się nazwę kontaku to pobierasz zmodowanego MiFit-a np z tego wątku mod

A nie wystarczy MiBand Toolsa ze sklepu? Bez kombinowania z modami...? 

 

9 godzin temu, robaks napisał:

Najpierw zainstaluj GadgetBridge, połącz się z opaską i zobacz jaką masz wersję hw opaski.

Chodzi o hw czy o firmware? Bo tę ostatnią to pokazuje sam MiFit... - w wersji podstawowej, znów bez kombinowania... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ od tygodnia posiadam oprócz wersji z okrągłym sensorem as7000 wersję "standardową" (nie tph) i jest używana w taki sam sposób przez innego domownika mogę się podzielić kilkoma spostrzeżeniami. Wersja as7000 może mieć spokojnie włączoną opcję kontroli tętna podczas snu - w żaden sposób nie wpływa to na większe zużycie baterii. Opaska trzyma lekko 22-23 dni, w przeciwieństwie do normalnej wersji, której zapotrzebowanie na prąd w tym przypadku jest przynajmniej o 20% większe. Po 6 dniach od ładowania wersja as700 jest na poziomie 81% natomiast starsza (tak ją nazwę) ma o 10% mniej. Bardzo widocznie codziennie pochłania więcej akumulatora. Co ciekawe wersja standardowa przyszła do mnie z tej samej dystrybucji tylko miesiąc później. Ma świeższy numer seryjny a zupełnie innego chipa - Xiaomi chyba umieszcza je randomowo - co złapią w rękę to montują. Również dokładność odczytów przynajmniej jeśli chodzi o sen wydaje się być dokładniejsza w wersji as7000. Wykrywa ona każdą przerwę podczas snu - jako, że w domu przebywa małe dziecko to takowe nie są rzadkością. Wersja as7000 zanotuje każdą przerwę, podczas gdy wersja standardowa potrafi w ogóle nie zarejestrować nawet 15 minutowej przerwy. Poza tymi różnicami obie sprawują się świetnie. Obie mają najświeższą wersję fw. I takie dodatkowe spostrzeżenie - ta wersja standard przyszła z dość wiekowym fw chyba 1.0.1.32 i jako takiej nie dało się zaktualizować do wersji 1.0.1.69 przez gadgetbridge - próby powodowały crash programu. Dopiero po sparowaniu jej z MiFit zrobiła aż 2 aktualizacje - jedna za drugą + aktualizacja czcionek i dopiero wtedy gadgetbridge był w stanie wgrać zmodyfikowaną wersję 1.0.1.69. To tak jeśli ktoś miałby problem a chciał mieć najpierw nowy fw zanim sparuje opaskę z oprogramowaniem MiFit. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...