Skocz do zawartości

tomurbanowicz

Mi Band 2 wersja PL  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką wielkość czcionki, w odniesieniu do oznaczeń dni tygodnia i miesięcy, widzielibyście w polskiej wersji Mi Band 2?

    • Wielkość i pozycja jak w oryginale
      4
    • Większa czcionka
      4
    • Wielkość czcionki jak w oryginale, ale trochę niżej
      3
    • Dni tygodnia dwuliterowe
      3
    • Dni tygodnia trzyliterowe
      5

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

HW 0.16.2.2
Po kilku godzinach walki nadszedł sukces - wgrałem firmware Mili_pro_tph_as7000.fw i pulsometr ożył. Nawet wersja się zgadza (52) a MiFit nie chce tego aktualizować (tak też było jak ją wyjąłem z pudełka).
Opaska z X-KOM-u - na 100% polska legalna dystrybucja.

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PL_D_Mili_pro_tph_as7000

PL_Mili_pro_tph_as7000

Jeśli chcesz, możesz przetestować powyższe firmware'y (na własne ryzyko, nie mam opaski w tej wersji do sprawdzenia).

Pierwszy jest z czcionką 'cyfrową' mojej roboty dla wszystkich cyfr, drugi z normalną. Oba mają polską datę (3 literowa duża by Tomi).

Ryzyko jakieś jest ale raczej minimalne, zmienione ciągi bajtów są takie same we wszystkich wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co wstrzymam się z eksperymentami żeby jutro mieć co pod choinkę położyć
Dzięki za odzew. Mam nadzieję że kilka godzin mojej "zabawy" w przyszłości zaoszczędzi komuś stresu i czasu. Jak widać te opaski występują w bardzo różnej specyfikacji, główna różnica to moduły do pomiaru pulsu - stąd tyle softów w MiFit.
Jak się okazuje jest i odpowiedni soft dla opasek od ABC Data ;-)

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, dziękuję za przypomnienie. Wczoraj mniej więcej od godz. 21 do 2 w nocy udało mi się przeczytać również i o tym
Ktoś coś wie więcej na temat tych softów z dopiskiem as7000? Toż to jakiś syf skoro jedyna wersja jaka istnieje to średniowieczna 52, a wszędzie hula obecnie 69.
Wniosek z tego taki że nie warto kupować polskiej dystrybucji?

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pobiore z apkmirror i zobaczymy co się wydarzy. W Google play widzę jedynie 3.1.6 z 20 listopada.

---

Zainstalowałem MiFit 3.2.2.2 z apkmirror i faktycznie firmware opaski zaktualizował się do wersji 69. Co ważne pulsometr świeci i mierzy Dzięki za informację!

W kontekście tematu w którym prowadzimy rozmowę warto zauważyć, że warto byłoby aby powstawały również wersje polskie as7000, bo takie są sprzedawane w Polsce

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, odinstalowałem Mi fit, zainstalowałem Gadgetbridge, ściągnąłem https://drive.google.com/file/d/1db0OsbVG_zPZj6fY7SMWtZWS-b9HCWKD/view

przegrałem na telefon, wgrałem .fw przez apkę, kilka sekund aktualizacja Firmware, oczekiwanie na ponowne połączenie. Instalacja zakończona sukcesem ale klikam na opaskę  czcionka kwadratowa bez dnia miesiąca i dnia tygodnia :/ tylko czcionka kwadratowa sama godzina, co jeszcze muszę zrobić?

FW: 1.0.1.69

HW: V0.16.2.2

 

edit - a dobra działa :) włączyłem i wyłączyłem telefon, zainstalowałem Mi Fit i pokazuje po polsku :) tego Gadgetbridge wywalić ?

Edytowane przez Dario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=38368]tomurbanowicz[/mention] mam opaskę z oryginalnym FW i chciałem zainstalować Twoją zmodyfikowaną wersję aplikacji Mi Fit. Czy muszę najpierw odinstalować oryginalną wersję apki, czy zainstalowanie Twojej zastąpi tą oryginalną? Czy Twoje wersje Mi Fit aktualizują firmware w opasce? W pierwszym poście pisałeś o 2 problemach na telefonach z MIUI, czy odblokowywanie ekranu za pomocą opaski nie będzie działać przy Twojej wersji Mi Fit ? Z góry dzięki za info  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie zainstalowałem najnowszą apkę MrTomi 3.2.2.2 PL2. W końcu mam info na opasce kto dzwoni i napisał mi smsa. Problem zaczyna się gdy doinstalowałem wersję Notify and Fitness Pro for Mi Band - wówczas tracę informacje na opasce kto dzwoni czy pisze smsa - jest tylko ikona. Jak odinstaluję ten ostatni program wszystko jest w porządku. Ktoś wie co ustawić w Notify and Fitness for Mi Band aby nadal na opasce pojawiały się informacje w stylu kto dzwoni, esemesuje ? Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem opaski, którą kupiłem w dość dobrej promocji na Gearbest - wersja International. W innym wątku ktoś pisał, że dostał wersję indyjską, miałem więcej szczęścia i opaska przyszła w wersji Int. Czytając ten wątek w żaden sposób nie mogłem dojść, którą wersję posiadam. Czy jest jakikolwiek sposób aby móc to sprawdzić? Można najwyżej zobaczyć wersję Fw oraz HW. Na szczęście czytając opis GogorothPL powyżej i mając takie same objawy, czyli Fw 1.0.1.52 oraz HW: 0.16.2.2 i braku aktualizacji do jakiejkolwiek wyższej wersji z app Mi Fit z oficjalnej dystrybucji założyłem, że mam wersję tph_as7000 i dobrze trafiłem - dzięki GogorothPL za opisy oraz b4s1l za moda wersji as7000. Wygląda na to, że to jakaś nowa seria dystrybuowana nie tylko w polskich sklepach ale i prosto od chińczyka. Fajnie by było, gdyby PL wersja dla tego modelu też pojawiała się w głównym nurcie tego wątku bo może być więcej takich użytkowników ;-) A tak w ogóle to świetna robota :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazytomi9 - zamówiłeś wersję chińską a nie International. Różni się tym, że ma Bluetooth w wersji 4.0 (Int 4.2) i nie ma CE. No i oczywiście wszystko jest po chińsku. Pudełko się zgadza, gdyż od sierpnia Xiaomi swoje nowe opaski wypuszcza w nowych, białych kartonikach. No i wersja chińska ma naklejkę na pół pudełka a Int na całe. W wersji indyjskiej dodatkowo na pudełku jest informacja o imporcie do Indii i jakiś tam indyjski adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zastanawia mnie tylko ten sensor, czy to coś nowego, bo jest inny niż kiedyś w wersji chińskiej... Bateria jakieś 8% na 2 dni więc tutaj chyba problemu nie ma... Pulsometr działa a przy apce Mi Fit 3.2.2 aktualizuje do wersji 1.0.1.69 jeszcze gdyby ID było przy połączeniu i SMS to bajka :-) próby ze zmianami języka pomagają tylko przy tych konkretnych, po powrocie do polskiego znika ID 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crazytomi9

 

Na końcu tego posta masz aplikacje Mi Fit zmodyfikowane tak, że ID przy połączeniu i SMS będzie się wyświetlało. Odinstaluj oryginalnego Mi Fit i zainstaluj tego od kolegi @tomurbanowicz i ciesz się pełną funkcjonalnością Mi Band 2.

Jeśli chodzi o pulsometr w Twojej opasce, to jest to jego najnowsza odmiana. Wcześniej była dostępna w wersji International, widocznie teraz jest również w wersji Chińskiej. Opaski z tym pulsometrem sprawują się dobrze. To nie jest ten sam pulsometr, który był montowany w badziewnych indyjskich wersjach opaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem Mi Fit, zainstalowałem gadgetbridge, powłączałem wszystkie uprawnienia, sparowałem z opaska. Ściągnałem plik.fw klikam w plik, wywala komunikat że nie ma aplikacji za pomoca której można plik otworzyć. Wywaliłem, ściągnąłem ponownie, zainstalował, zaktualizował firmware, opaska wyswietla po polsku ale nie łączy sie z tym gadgetbridge i d*pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłącz w ustawieniach bluetooth opaskę mi band i wtedy spróbuj się połączyć z opaską przez GB. możesz też przed ponowną próbą połączenia się wyczyścić dane bluetooth w ustawienia>zainstalowane

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, bosniak napisał:

Ta aplikacja gadgetbridge ma niby zastępować MiFit?

Nie. Ta aplikacja ma służyć tylko do wgrywania firmware. Co prawda potrafi kilka innych rzeczy, ale to nie istotne. Powiadomienia będziesz miał jak zainstalujesz jakiegoś moda MiFita, czyli np. kolegi z naszego forum, MiuiSu, lub Lolex-a. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...