ZduneX25

MIUI 7.10.12

Recommended Posts

Fioletowa dioda nie działa. Buguje się w opcjach. Bateria trzyma dobrze - RN3PP. Mam jakieś problemy z komunikatem o SD Card. Czyta normalnie, ale jest napisane, że telefon nie obsługuje tej karty SD. Podobno wina softu z tego co czytałem. Wie ktoś o co chodzi? Martwi mnie ilość dostępnego ramu. Na miui 8 przy podobnym zestawieniu (robiłem format całego telefonu) miałem około 1,5 w porywach do 1,8gb ramu wolnego, a tutaj zazwyczaj siedzi na 1gb. To nie tak, że nie rozumiem dlaczego warto by apki siedziały w ramie, tylko wiecie - jak włączasz grę lub aplikację, która zużywa 7/10 tej dostępnej pamięci to telefon potrafi zamulić :( 

3 godziny temu, ZduneX25 napisał:

@srgn1 więc tak plik gps.conf ma priorytet, a to, że po update nie ma zmian jest (jak widać) spowodowane tym, że skrót ustawień agps istnieje i trzyma swoje stare dane, wystarczy kliknąć menu i resetuj ustawienia i wpadają wszystkie nowe dane z gps.conf

Mówisz o menu jakiej apki w tym przypadku?

48 minut temu, latet napisał:

Tagowałem Cię parę postów temu, bo zawsze gdzieś jeździsz/sprawdzasz GPS.

1. Ściągasz Quick Shortcut maker,

2. Wyszukujesz a-gps lub gps, żeby odnaleźć A-GPS settings (Ustawienia AGPS), tworzysz skrót.

3. Otwierasz A-GPS settings (Ustawienia AGPS).

Daj 3 kropki i reset, serwer powinien zmienić się na supl.google.com i port na 7276. Jeżeli nie to zmień ręcznie, dodatkowo MIUI zaleca by zmienić z Home network na All network. Reszta zostaje tak jak jest czyli MSB i HOT (angielskie nazwy, może po polsku są polskie).

Na samym końcu robisz trzy kropki i SAVE (bo chyba jak tego nie zrobisz to ustawienia się nie zapiszą)

Przy zmianie na All wyskakuje info o możliwych opłatach za transfer danych jednak nic więcej na ten temat nie wiem.

Linkuje Ci temat jeszcze raz: http://en.miui.com/thread-930049-1-1.html

Edited by srgn1

6 godzin temu, latet napisał:

Potwierdzam w 100%.

Z kolei, jak sprawdziłem, na Redmi4x, nie ważne, jak się te opcje optymalizacji RAM ustawi, telefon i tak działa super płynnie, apki z tła wskakują z RAM-u aż miło. Gdyby nie o wiele jednak gorszy aparat, to przesiadłby się od reki z Mi5 na R4x. Bardzo go polubiłem. Bardzo udany model (tylko ten aparat)...

O, polecasz jakieś szczególne ustawienia na R4X? Czy zostawić jak jest, optymalizacja ram normalna, optymalizacje MIUI włączone.

Gdzieś czytałem że lepiej dać optymalizacje na zaawansowaną.

Mi4c 2/16 - ogromne zużycie pamięci. Niejednokrotnie wywala odtwarzacz muzyki lub strony z kart w tle w Firefoxie. Przełączenie z Facebooka do listy otwartych aplikacji kończy się ponownym wczytywaniem. I kłódka w niczym nie pomaga. Lagi to standard. Wolna pamięć oscyluje wokół 300-500 MB. Szkoda, bo naprawdę lubię MIUI.

Niestety, to chyba nie wina Facebooka. Po kilkukrotnym wyczyszczeniu pamięci jest 680 MB, ale problem wciąż jest. Włączam muzykę, włączam przeglądarkę, po wczytaniu strony system ubija odtwarzacz. Przywracam odtwarzacz, strona wczytuje się od nowa, by po krótkim czasie schemat się powtórzył. AIMP cały czas ma kłódkę.

Wina FB... no nie wierzę...

Zarządzanie RAM jest na poziomie softu aparatów w MIUI. Czyli dużo do poprawy.

Nie widziałem zeby ktoś zgłaszał ale, od czasu aktualizacji nie działa mi płacenie z IKO, łapie normalnie po nfc ale za każdym razem jest bład. Nie ma znaczenia czy jestem zalogowany do apki czy nie. Na poprzedniej wersji działało dobrze. - Mi5 3gb

W kwestii zarządzania RAMem, postanowiłem jeszcze raz spróbować jakoś okiełznać temat i chyba w końcu znalazłem panaceum na tą przypadłość.

Wyłączyłem całkowicie opcję "Oszczędzanie baterii" oraz optymalizację pamięci (na końcu opisuje jak to zrobić, dla mniej wtajemniczonych). Przez ponad dwie godziny się tak bawię i muszę przyznać, że efekty są bardziej niż zadowalające na moim Mi5 3/32.

Włączyłem 18 (!) aplikacji, w każdej z nich rozpocząłem jakąś czynność, po czym zostawiałem, odkładałem telefon, po chwili otwierałem losowo kilka aplikacji z cache w celu sprawdzenia czy nadal tkwi w momencie w jakim je zostawiałem. Ku mojemu zdziwieniu tylko jeden raz, jedna aplikacja (YouTube) wystartowała od zera, a pozostałe - nawet jeśli nie odpalały się w mgnieniu oka - to po przeładowaniu ok. 2 sek., startowały w momencie w którym przestawałem z nich korzystać. I mówię tutaj o osiemnastu różnych aplikacjach.

Np.konkretne foto w galerii, konkretny post na Facebooku, zakładka "thermal" w CPU-Z itd. i tak w kółko.

Teraz prośba do tych, których zarządzanie pamięcią nie rozpieszcza, żebyście sprawdzili czy i u Was to przyniesie taki sympatyczny efekt.

1) Panel sterowania -> Bateria -> Oszczędzanie baterii -> Wyłączyć całkiem.

2) Opcje programisty -> Optymalizacja pamięci -> Wył. 

Reset.

Edited by QBAQ
  • Like 1

5 godzin temu, QBAQ napisał:

Nie jest to konieczne....

połowiczna odpowiedź:

W tematach o aktualizacji często piszę wyraźnie: skasować lub zamrozić PowerKipper.apk czyli oszczedzanie baterii

Nigdy nie miałem problemu z aplikacjami i 30 kartami na chromie i GPSem i innymi bolączkami bólów :)

Ale jest jeszcze parę innych myków

Edited by _mARk_
  • Like 1

23 godziny temu, _mARk_ napisał:

Mógłbyś rozwinąć te 'myki'? :-)

Czy ktoś z posiadaczy Redmi 3, może potwierdzić funkcję "wymaż" w edycji galerii ?Bo ja nie mogę u siebie tego zlokalizować .

7 godzin temu, QBAQ napisał:

1) Panel sterowania -> Bateria -> Oszczędzanie baterii -> Wyłączyć całkiem.

Reset.

1) - Nie wiedziałem, że ktoś to ma włączone, przecież to zbrodnia :-)

2) Testowałem zarówno ON jak i OFF – efekty mniej więcej te same. Ale, jak pisałem, u mnie prawdziwe ubijanie to wielka rzadkość, tylko to powolne przywracanie jest zmorą.

1 godzinę temu, _mARk_ napisał:

często piszę wyraźnie: skasować lub zamrozić PowerKipper.apk czyli oszczedzanie baterii

Można bez roota? Np. skasować (lub zmienic nazwę) ten plik przez TWRP i już? Możesz podać ścieżkę?

11 godzin temu, angry napisał:

O, polecasz jakieś szczególne ustawienia na R4X? Czy zostawić jak jest, optymalizacja ram normalna, optymalizacje MIUI włączone.

Gdzieś czytałem że lepiej dać optymalizacje na zaawansowaną.

Po serii testów zostawiłem domyślne i jest super. Ale testuj, być może w Twojej konstelacji apek lepiej sprawdzi się inne ustawienie.

z wersji na wersje powtarzają się dwa błędy:

1. Nie działa widżet Google now- widać tylko szary prostokąt

2. Problem z głośnością bluetooth w połączeniu z Roidmi 3s- kiedy głośnośc w telefonie jest na maxa to muza charczy na niskich tonach, sprawę poprawia ściszenie telefonu i tu pojawia się problem, ponieważ po chwili głośność znów wraca na maksa.

Jak myślicie czy pomogłoby sformatowanie telefonu w MiFlash i postawienie systemu na nowo? Jak się do tego zabrać. Rozumiem, że najpierw muszę zainstalować przez MiFlash system Latest Developer Version File Download i na niego dopiero MIUI Polska. Czy nie zablokuję w ten sposób booloadera?

14 godzin temu, latet napisał:

Ustawień A-GPS, na dole Więcej > Resetuj ustawienia

17 godzin temu, srgn1 napisał:

Dziękuję, a co z Access network type? Po resecie wraca do Home network, a na MIUI zalecają All network. Przy All network wyskakuje monit o możliwości zwiększonego poboru transferu danych. Zapewne zostawiliście na Home network, aby nikogo nie naciągać na ewentualne koszta związane z transferem danych.

A jak to wygląda w rzeczywistości? Czy ustawienie na All network nie zaszkodzi? Czy po prostu jest nie opłacalne bo np. zabiera dużo transferu danych albo działa tak, że GPS świruje i lepiej zostawić na Home network?

Chyba ilość transferu danych przeznaczona na GPS powinna być znikoma i warto włączyć jeżeli się ma X GB na miesiąc, dobrze myślę? 

Zostało home, z prostej przyczyny: nie ma takiej opcji w gps.conf, a faktycznej różnicy przełączania tej opcji ja nie sprawdzałem na sowim przykładzie, nie wiem jak chłopaki.

Ja po dostaniu do menu agps, zresetowałem ustawienia, zostawiłem home i jest lepiej.

• Like 1

Zauważyłem, że telefon równo bo 23 robi krótką wibrację. Żadnego powiadomienia tylko sam z siebie. Skąd się to może brać?

Moze to byc jakas aplikacja, ktora probuje przebic sie z jakims alarmem/przypomnieniem, ale blokuje ja cos (jakis brak uprawnien?). Mialem tak np z apka jakdojade i alarmem X minut przed odjazdem - krotka wibracja zaczynajaca alarm i koniec.. zadnego normalnego alarmu dzwiekowego ani info na ekranie  blokady. Okazalo sie, ze nie miala wlasnie uprawnien do "pokazywania powiadomien na ekranie blokady"

12 minut temu, grizzly napisał:

Zauważyłem, że telefon równo bo 23 robi krótką wibrację. Żadnego powiadomienia tylko sam z siebie. Skąd się to może brać?

Może ustawiłeś harmonogram godzin ciszy na 23:00 :)

Ja mam tak 23:05.

@srgn1 zmieniłem to ustawienie A-GPS jak pisałeś i dalej wywala na równik. Czas łapania fixa jak przedtem, czyli do minuty. U mnie to nic nie zmienia. 

Najlepsze, że na LineageOS fix w kilka sekund i to w mieszkaniu...

14 godzin temu, QBAQ napisał:

Teraz prośba do tych, których zarządzanie pamięcią nie rozpieszcza, żebyście sprawdzili czy i u Was to przyniesie taki sympatyczny efekt.

Oszczędzanie miałem wyłączone zawsze. Optymalizację wyłączyłem teraz i jest może ciutkę lepiej, ale znaczną poprawą bym tego nie nazwał.

BTW. jest już działające Xposed?

Edited by RegimeOfTerror

Oszczędzania baterii wyłączone "od zawsze". W zeszły czwartek (ponownie) wyłączyłem zarządzanie pamięcią. Wczoraj trasa i było nieco lepiej. Yanosika mi nie wywaliło, mapy co prawda podniosły się "puste", ale po kilkunastu sekundach padło pytanie "czy nadal jedziesz do...". Ale fakt, że nie oddzwaniałem (znaczy nie uruchamiałem dialera, tylko odbierałem rozmowy).

[mention=25117]srgn1[/mention] zmieniłem to ustawienie A-GPS
BTW. jest już działające Xposed?

xposed-v88.2-sdk25-arm64-test4.zip

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Czy wam także resetuje (co parę dni, czasem godzin) aplikację domyślną odpowiedzialną za wyświetlanie zdjęć? Wświetla mi się monit z pytaniem w czym chcę otworzyć dane zdjęcie? Galeria, appka Quickpic, czy coś innego. Nie ukrywam, że na dłuższą metę jest to nużące.

11 godzin temu, _mARk_ napisał:

Nie jest to konieczne....

połowiczna odpowiedź:

W tematach o aktualizacji często piszę wyraźnie: skasować lub zamrozić PowerKipper.apk czyli oszczedzanie baterii

Nigdy nie miałem problemu z aplikacjami i 30 kartami na chromie i GPSem i innymi bolączkami bólów :)

Usunięcie tego pliku nie pomogło, jest tak samo. 

Działa wam tryb Smart cover? Bo mi przestał działać, także tryb kieszonkowy przestał działać i można odblokować ekran z przysłoniętym ekranie. 

Działa wam tryb Smart cover? Bo mi przestał działać, także tryb kieszonkowy przestał działać i można odblokować ekran z przysłoniętym ekranie. 
No też mi kilka razy w kieszeni podzwonił.
Może ustawiłeś harmonogram godzin ciszy na 23:00
Ja mam tak 23:05.
To może być to tylko, że mam wyłączone zaplanowane zadania i godziny ciszy...

Rom eu. dla RN2 ściągnięty na laptopa i taki komunikat:

1.PNG

Edited by Zenon

6 godzin temu, QBAQ napisał:

o jakich "mykach" mowa?

Pozostałe:

MiuiDeamon,

BugReport,

Cloud*

Spaces*

Whetstone

Google - wycinam dwie funkcje z Feedback i Contact

YellowPage

Poza tym Kernel Adiutor musowo

Root, no bez tego raczej nic nie zrobisz na telefonie, chyba ze przygotujesz gotową zmodowaną instalkę

Zram można poustawiać z niego , powinno byc lepiej

Edited by _mARk_
  • Like 1
  • Thanks 2

Jakie ustawienia w Kernel Audiotorze polecasz? Ciekawy temat, szczerze jeśli to mi pomoże trzymać appki bardziej w ramie to będę zadowolony nawet jeśli będę miał tam raptem po zmianach 100-200 ramu wolnego ale z moimi appkami w tle :)

Guest
This topic is now closed to further replies.