ZduneX25

MIUI 7.10.12

Recommended Posts

po wgraniu tej wersji dotykając główny przycisk w Mi6 (skaner palca) za każdym razem wibruje mi telefon, a nie miałem tego - można to wyłączyć?

1 godzinę temu, 742617000027 napisał:

@Kamil33 po co Ci zewnętrzna aplikacja, skoro masz to wbudowane w systemie?

Bo nie każde urządzenie z MIUI9 ma tą opcję?

47 minut temu, Lejna napisał:

no tak tylko przez google play można go ewentualnie otworzyć i od razu wali błędem odinstalować nie można żeby na nowo zainstalować :(

Usuń kalkulator np przez TB jeżeli masz root i zainstaluj z GP.

Zgubił połączenie bluetooth na Dell Studio (win7). Dwie nieznane usługi, brak sterowników do zewnętrznego urządzenia BT. Jak to naprawić?

Dnia 14.10.2017 o 12:58, edass napisał:

Witam

Na MiNote LTE w aktualizacji jest info o nowej wersji ale przy próbie pobrania wywala komunikat, że mam najnowszą wersję :(

Pozdrawiam

Mam dokładnie to samo, być może aktualizator źle rozpoznaje numer wersji. Nie raz już się z podobnym problemem spotkałem w innych aplikacjach nie związanych w ogóle z androidem i miui.
Bo raz jest jedno, raz dwucyfrowy w nazwie (patrzy na pierwszą cyfrę).
Traktuje 7.10.xx jako starsze niż 7.9.xx

Edited by lg4xhd

Dnia 15.10.2017 o 08:39, abc00 napisał:

Odnośnie luki w bluetooth - na 100% nie będziesz wiedział nigdy takich rzeczy, łatka od Google miała pojawić się we wrześniowym pakiecie zabezpieczeń i wraz z 7.10.12 masz stan poprawek na 1 września (temat dotyczący blueborn jest na forum). 

MI note LTE - w tej najnowszej wersji MIUI nadal stan poprawek jest na: 2017-06-01 - armis nadal pokazuje, że system jest podatny na błąd.
Czyżby do Andka 6 nie było już poprawek ?

Edited by lg4xhd

Na redmi 4X  nie zauważyłem błędów,. Co do diody u  mnie działa to tak:

• niebieski, różowy - świeci kolor różowy;
  • czerwony, żółty, zielony - świeci kolor żółty;
  • błękitny -  świeci kolor błękitny;
  • biały -  świeci kolor biały;

Nie zauważyłem jak jest przy powiadomieniach i połączeniach ale przy ustawionym kolorze żółtym dla SMS dioda po otrzymaniu wiadomości SMS świeci na prawidłowy kolor.

Tak samo jak na poprzedniej wersji(7.9.21.) poprawki bezpieczeństwa są z  2017-09-01.

Edited by ZduneeeK

Dnia 15.10.2017 o 11:36, ZduneX25 napisał:

GPS to faktycznie gorzej, ale to już od jakiegoś czasu, co do restartów to nie miałem żadnego od bardzo dawna na swoim MI4.

Dnia 15.10.2017 o 12:21, srgn1 napisał:

Na forum MIUI pojawiła się informacja, że naprawili GPS i wchodzi to od 7.10.12, ale w temacie dali dodatkową opcje do wykonania. Czy @Acid mógłbyś się wypowiedzieć na ten temat? Czy ta dodatkowa opcja w postaci zrobienia skrótu do A-GPS settings i zmienieniu z Home na All oraz na supl.google.com i port 7276 (defaultowo tam jest coś innego wpisane) na naszych xiaomi.eu poprawi GPS/nic nie zmieni/pogorszy/nie wiadomo co się stanie? Wnioskuję po temacie że na MIUI pomaga, ale pytam o xiaomi.eu bo tutaj macie jakieś własne poprawki dla GPS (działają znakomicie) i może te defaultowe które mi tam pokazuje to wasze ustawienia i wiecie że są lepsze od tych które proponuje MIUI. Link do tematu: http://en.miui.com/thread-930049-1-1.html

W changelogu jest niby supl.google dla GPS, ale jednak jak wszedłem tym skrótem to tam mialem inny port i adres IP zamiast domeny (raczej nie google), no i Home zamiast All. 

Wybaczcie, że robię taki cytat ale niestety nikt do tego się nie odniósł, a pojawiają się nowe komentarze piszące o tylko o tym, że GPS gorzej działa...

W Patchnotes mamy zapiskę, że jest poprawka GPS (supl.google). Gdzie jest ten supl.google dodany? Być może to jest rozwiązanie sprawy dlaczego działa GPS gorzej? Defaultowo w A-GPS settings nie było żadnego supl.google.com ustawionego na 7.10.12. Chyba, że ten supl.google jest gdzieś indziej dodany, ale w takim razie czemu w tych opcjach jest coś innego i na MIUI radzą, by zmienić to na supl.google.com (czemu standardowo nie jest to zmienione)?

Być może zapomnieli to zmienić/zmienili na coś innego myśląc, że zmienili na supl.google? 

Dodatkowo forsuje tego posta:

Proszę o odpowiedź do kwestii z GPS oraz kwestii posta poniżej, czy dane błędy są zgłoszone lub o ewentualne ich przekazanie swoim kolegom. Jestem na polskim forum, a dział z bugami jest martwy dlatego w tym temacie wypisuję co moim zdaniem poprawili/zepsuli lub jak odtworzyć błąd, a chyba do tego ten temat służy i przynajmniej taki post jest bardziej wartościowy niż ktoś piszący w tym temacie "hehe jak mam żonie telefon ukraść bo nie chce mi dać wgrać softu" "hehe zabiorę jej go w nocy". Dziękuję.

Na ekranie głównym na samym dole są ikonki z Kontakty, Sms, aparat itp.
Czy da się zrobić tak aby pod ikonką był napis od czego ona jest ? Np pod ikonką aparatu był napis "Aparat" ?

Cześć,

Obserwuję forum od dłuższego czasu i w wielu rzeczach mi pomogliście za co bardzo Dziękuję!. Co do 7.10.12 na Redmi Pro X25 3/64 to wiem, że poruszany był już problem diod notyfikacji. U mnie kwestia zapominania ustawień kolorów to jedno (nie pamięta ustawień kolorów po czyszczeniu pamięci i resecie), ale głównym problemem jest fakt, iż dioda nie działa wcale przy powiadomieniach. Zmieniłem ustawienie pokazywania z 5  sec. na "zawsze" i dalej nic. Diodę widzę tylko przy ustawianiu kolorów oraz przy ładowaniu (tu działa poprawnie czerwony.biały/zielony). 

Czy ktoś miał podobny problem? 

5 minut temu, cypajak napisał:

Na ekranie głównym na samym dole są ikonki z Kontakty, Sms, aparat itp.
Czy da się zrobić tak aby pod ikonką był napis od czego ona jest ? Np pod ikonką aparatu był napis "Aparat" ?

Znajdziesz odwiedź na forum.

wiem, ze nikt nie używa, ale czy tylko mi zniknęła opcja "mi drop" z przełączników w belce powiadomień? w "send to" jest, mogę wysyłać ale bez aktywacji w belce nie odbiorę, nie żebym potrzebował, ale poprzednio opcja była:)

Spoiler

Screenshot_2017-10-16-14-15-30-377_com.android.settings.png

Edited by maniel

@cypajak w MIUI 9 zmieniono tę opcję i nie ma już podpisów pod ikonami w dock'u.
@MiuiFan_83 jeżeli piszesz o tym, co poniżej na zrzucie ekranu, to właśnie zmieniłeś czas podświetlenia przycisków pod ekranem, a nie ustawienia diody.

c3de11881c817a33439a0e8cb1f42c6e.jpg

@742617000027 

Fakt... nie popisałem się inteligencją... tak czy inaczej nie pokazuje mi diody powiadomień wcale za wyjątkiem momentu ustalania ich koloru + oczywiście reset ustawień kolorów (ale to już było, choć nie dla Redmi PRO). 

1 godzinę temu, srgn1 napisał:

czemu standardowo nie jest to zmienione

bo miui jest ... chińskie. I w chińskim romie mają swój serwer.

• Like 1
  • Haha 1

47 minut temu, acocieto napisał:

Znajdziesz odwiedź na forum.

Wiedziałem, że po przeniesieniu ikon "wyżej" napisy będą, ale chce aby ikony były na samym dole i towarzyszyły im napisy.

43 minuty temu, Acid napisał:

bo miui jest ... chińskie. I w chińskim romie mają swój serwer.

Acid, tak, owszem jest chińskie i mają swój serwer i również wiem, że xiaomi.eu jest bazowane na chińskim developerze, ale w patchnotes ZduneX25 napisał POPRAWKI GPS (supl.google). Więc gdzie jest te supl.google? Gdzieś indziej? Więc jak to ma się do tego, że w jakimś pliku prawdopodobnie jest supl.google, a w A-GPS settings jest chiński serwer? 

Mamy ręcznie A-GPS settings zmienić z Home na ALL oraz serwer na supl.google czy zostawić chiński serwer? A może skoro xiaomi.eu ma własne poprawki to ustawienia w A-GPS settings niczego nie zmieniają u nas? Tyle pytań tak mało odpowiedzi, a żadne nie jest w stylu "jak zmienić motyw, jak wgrać rom".

Edited by srgn1
  • Like 1

1 godzinę temu, srgn1 napisał:

, ale w patchnotes ZduneX25 napisał POPRAWKI GPS (supl.google).

U mnie (Mi5) na tym ROM-ie GPS znacznie gorzej. Dziś rano Mapa Google złapała fix-a GPS po ok 5 minutach jazdy autem. Zwykle na tej samej trasie Mi5 łapał mi fixa po ok. minucie (Redmi 4x po 5 sek.). Czyli było źle, a teraz jest znacznie gorzej. Proszę o przywrócenie wersji z września.

Edited by latet

Od rana się męczę z tą aktualizacją. Zrobiłem wszystkie kroki jakie zalecali koledzy, ale guzik. Efekt końcowy wciąż ten sam - zatrzymanie się na animacji MI z 3 kropkami, wisiał tak około godziny i uznałem, że coś jest nie tak. Zrobiłem wipe wszystkiego, nawet wgrałem recovery od Woolfa. Nadal nic, pozostaje chyba tylko flashowanie... Oczywiście mówię o Redmi note 3 Pro Kenzo 3/32 Snapdragon

Edit: Po wgraniu recovery Woolfa i odczekaniu około uwaga - 40 minut! W końcu poszło. Jak widać grunt to cierpliwość :( 

Edited by Drakoon34

to większą czcionką "Wszystkie rzeczy, które lubisz robić, są bardziej wyraziste" mniejszej nie widać

ale w czym jest problem ? przecież jest to napis na motywie (tapecie) a nie wiadomość no i przecież można to wpisać w tłumacza google i będzie przetłumaczone ahh... lenie...

• Like 2
  • Haha 1

Następny kamyczek.  Nie działa lampa błyskowa w trybie auto.  Redmi 4x.
Mi działa na 4x

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Potrafi ktoś powiedzieć, dlaczego stary Mi4 z 3gb RAM na romie 6.12.15 potrafi zachować w pamięci przez cały dzień  kilka(5-8) aplikacji i około tyle samo otwartych kart w Chrome, wczytujac to płynnie z RAMu,  a na Mi5s(3/64), na każdym wydaniu miui wygląda to duuzo gorzej, chrome zostaje wyrzucony po 15 minutach, reszta aplikacji po kilku minutach więcej, zostają 3 aplikacje z kłódką, ale ich otwieranie wcale nie jest tak super płynne... 

Wszelkie oszczędzania baterii są wyłączone na obydwu telefonach. 

Zmienianie w opcjach programistycznych opcji 'optymalizacja MIUI' i 'optymalizacja pamięci' w Mi5s nic nie daje. 

Edited by log

2 godziny temu, ZduneX25 napisał:

@srgn1 

Przewalam obrazek, bo nie ma treści.

Właśnie o tym myślałem. Twój plik pokazuje, że masz supl.google dla AGPS SETTINGS, a mógłbyś sprawdzić co masz w A-GPS settings ->Quick Shortcutmaker skrót wyszukaj "a-gps" i otwórz. Powinieneś mieć Home network oraz jakiś inny serwer i inny port. (pytam bo nie sprawdzałem swojego gps.conf ale przyjmuje, że każdy ma ten sam, przecież ten sam soft z waszym fixem w postaci gps.conf)

Administracja MIUI odnajdując "fixa" do GPSa pare dni temu zalecała, aby tam wejść i zmienić z Home network na All Network, adres na supl.google.com, port na 7276. Reszta bez zmian czyli MSB i HOT. Co jest teraz słuszniejsze? GPS ustalając lokalizacje bierze ustawienia z gps.conf czy z A-GPS settings (aplikacji)? Może ten ich fix sprawił, że aplikacja ma większe prawo niż gps.conf i dlatego teraz GPS się pogorszył bo bierze ustawienia agps z aplikacji gdzie wszyscy macie inny serwer (nie tracertowałem więc nie wiem czy to chiński czy jaki, a zmieniłem adres i nie wiem jaki tam był) zamiast z waszego fixa?

@latet taguje Ciebie, bo Ty chyba gdzieś często jeździsz więc jak chcesz to możesz to sprawdzić :D 

Guest
This topic is now closed to further replies.