ZduneX25

MIUI 7.10.12

Recommended Posts

8 minut temu, piter69pan napisał:

Ja niestety sprawdziłem sumy kontrolne,również zainstalowałem najnowsze TWRP i dalej logo i czarny ekran.Z poprzednią aktualizacją było podobnie,choć wcześniej nigdy nie miałem problemów.Wkurzające to strasznie i skoro tyle ludzi ma ten problem,to musi być jakaś wspólna przyczyna.

hm, no dzisiaj instalowałem u jednego forumowicza i okazało się że miał zablokowany bootloader. jak możesz wejść w fastboot to sprawdź w minimal adb co masz po wpisaniu fastboot oem device-info

• Like 2

W Redmi 3S przestaje działać autoobracanie.

W sumie to dobrze! Może przy okazji naprawią ten błąd na Virgo

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

33 minuty temu, Orjon napisał:

hm, no dzisiaj instalowałem u jednego forumowicza i okazało się że miał zablokowany bootloader. jak możesz wejść w fastboot to sprawdź w minimal adb co masz po wpisaniu fastboot oem device-info

Nie wiem kiedy i jak ale był zablokowany.Już odblokowałem i instaluję.

Zainstalowane i działa.Dzięki

Edited by piter69pan
  • Like 1

2 godziny temu, maniel napisał:

@Pawel978 też mam kenzo i od początku miui9 mi działa ta opcja, może wyczyść kaszę lub dane aplikacji?

Nie pomaga, nawet 7.9.21 jak stawiałem na czysto to również miałem ten sam problem, na globalu miui 9 również ten problem występuje u mnie. Nie wiem co mam na to poradzić :/

@majselbaum Sprawdziłem, u mnie nie działa.A mógłby mi ktoś napisać czy problem z BlueBorne został rozwiązany? Gdzieś czytałem, że w wersji dev w ogóle go nie było. Apka oa Armis niby to potwierdza.

Jednak chciałbym wiedzieć jak to jest na 100%. Od tego czasu nie używam BT, co jest trochę uciążliwe.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

w moim redmi 4x świeci prawie poprawnie

Poprawne kolory diody tylko różowy i niebieski - spróbujcie tych czy chodzą

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

W Redmi 3S przestaje działać autoobracanie.
U mnie działa

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

10 godzin temu, RASTY777 napisał:

Faktycznie, poki nie ubija ustawien trzyma kolor, jak się ubije to reset, wybór znika i mruga blekitnym. 

Niestety mimo kłódki po dłuższym użytkowaniu i tak ustawienie się resetuje... Zapewne MIUI ubija proces (kiedyś bodajże latet mówił o tym, że nawet mimo kłódek też jest ubijana apka)

Niestety mimo kłódki po dłuższym użytkowaniu i tak ustawienie się resetuje... Zapewne MIUI ubija proces (kiedyś bodajże latet mówił o tym, że nawet mimo kłódek też jest ubijana apka)
Potwierdzam błąd tej gupiej diody na Mi5.

Wysłane z Mi5

XiaoMiTool v. 0.4.1 - polecam wszystkim, którzy mają lub miewają problem z aktualizacjami, wgrywaniem ROMów czy TWRP etc.

Ostatni update M9 sprawdziłem począwszy od MiuiPolska, potem Global, teraz testuję Glob. W sumie jedynie z instalacją Globala nie miałem problemu ale za to potem z gryzieniem chińczyka nie było łatwo. Flash TWRP w adb niby się  udawał, a jednak przy restarcie i chęci wejścia znowu pokazywał się firmware. Toolkit też nie ogarniał, zresztą on nigdy nie ogarniał.

Wiem, widziałem gdzieś zalecenia, że jeśli robimy update na chińskim ROMie to lepiej najpierw zflashować jakaś starszą wersję, żeby instalować na niej nowszą. Ale jak się okazuje nie koniecznie. W XMT jest nawet opcja pozwalająca oszczędzić pliki użytkownika (foty, filmy).

Podczas instalacji wybiera się jaki ROM nas interesuje, jeśli nie mamy danego w kompie to program sobie pobiera z sieci. Jeśli nie ma jakiegoś w spisie (ja nie znalazłem tylko Epic i Glob) to mamy opcję wskazania zipa lub .img z dysku i już. Możemy też wskazać chęć zainstalowania jedynie TWRP lub zablokowania bootloadera.

Dziwnie się czułem widząc jak mój Mi6 na kablu sam odpala TWRP i instaluje przerzucony z kompa przez XMT plik .zip  z recovery. Ale, co najważniejsze, działa.

Z czystym sumieniem polecam.

Pozdrawiam

Edited by Foe
uzupełnienie informacji o modelu tel.
  • Like 1

@danio_96 mniej cytatów i mniej obrazków = mniej przewijania. Nie działa Ci apka, pomyśl czy nie lepiej zamieścić tu lub bezpośrednio na xiaomi.eu pełną treść błędu czy bezwartościowy obrazek? Przy poprzedniej aktualizacji wysypywały się aplikacje i z tego co widziałem naprawiali od ręki... więc?

Odnośnie luki w bluetooth - na 100% nie będziesz wiedział nigdy takich rzeczy, łatka od Google miała pojawić się we wrześniowym pakiecie zabezpieczeń i wraz z 7.10.12 masz stan poprawek na 1 września (temat dotyczący blueborn jest na forum). 

• Like 1

[mention=23683]abc00[/mention]

Zmieniłem tamten post :)

Dzięki za odpowiedź, sprawdzałrm czy działa aplikacja dla[mention=18800]majselbaum[/mention]

Ok, zaraz zapoznam się z tym tematem o BlueBorne.

Co do systemu, bateria chyba trochę dłużej trzyma. Niestety nadal trzeba restartować po naładowaniu do 100%. Jeśli tego nie zrobimy, wygląda to bardzo słabo.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

21 godzin temu, RegimeOfTerror napisał:

No serio? To mnie oświeciłeś :P

To, to ja wiem. Tylko jak już wprowadzili to OTA, to po co mam wyłączać powiadomienia. Lepiej jakby te powiadomienia działały normalnie chyba nie? :P

Czyli nie tylko u mnie tak jest i tego chciałem się dowiedzieć. Trzeba czekać na naprawę po prostu.

Powinno to być już poprawione, jak nie było poprawione w 7.9.21 to w ostatniej już musi.

Po aktualizacji za każdym razem wywala błąd przy instalowaniu magiska, wcześniej działało dobrze, myślałem że może się krzywo ściągnęła instalka, próbowałem kilka razy i nic. Miał ktoś podobnie?1207a011b00ffea90603fc7ec19f0497.jpg

Sent from my MI MAX using Tapatalk

U mnie na Kate wszystko dziala prawidlowo oprocz midrop, ktore wysypuje sie za kazdym razem kiedy chce je uruchomic.
Ma ktos moze dzialajace xposed? Zainstalowalem made by us3r ale nie dziala :(

@ZduneX25 No zobaczymy teraz jak będzie. Jak coś dam znać.

Poza tym na Mi4 spoko w płynności działania, nic nie wywala.

GPS jak wywalał na początku na równik, dalej tak robi. No i mam wrażenie, że częściej gubi sygnał i dłużej myśli nad złapaniem fixa.

No i dzisiaj już był jeden randomowy restart.

GPS to faktycznie gorzej, ale to już od jakiegoś czasu, co do restartów to nie miałem żadnego od bardzo dawna na swoim MI4.

5 godzin temu, JacekBB napisał:

Potwierdzam błąd tej gupiej diody na Mi5

Dla porządku dodam, że na Globalu 7.10.12 również ten błąd się pojawił. Kończę jutro 2-tygodniowe testy ROM-ów Global dev na Mi5 i z przyjemnością wracam do "EU" :)

Na Redmi 4A, oprócz tragedii w nagraniach wideo jeśli chodzi o dźwięk, jest wszystko w jak najlepszym porządku póki co. :)

2 minuty temu, Orjon napisał:

Na Redmi 4A, oprócz tragedii w nagraniach wideo jeśli chodzi o dźwięk, jest wszystko w jak najlepszym porządku póki co. :)

Gdzieś w dziale o 4A ktoś zapodał patch/fix, który to poprawia.

Edited by latet
  • Like 1

Na forum MIUI pojawiła się informacja, że naprawili GPS i wchodzi to od 7.10.12, ale w temacie dali dodatkową opcje do wykonania. Czy @Acid mógłbyś się wypowiedzieć na ten temat? Czy ta dodatkowa opcja w postaci zrobienia skrótu do A-GPS settings i zmienieniu z Home na All oraz na supl.google.com i port 7276 (defaultowo tam jest coś innego wpisane) na naszych xiaomi.eu poprawi GPS/nic nie zmieni/pogorszy/nie wiadomo co się stanie? Wnioskuję po temacie że na MIUI pomaga, ale pytam o xiaomi.eu bo tutaj macie jakieś własne poprawki dla GPS (działają znakomicie) i może te defaultowe które mi tam pokazuje to wasze ustawienia i wiecie że są lepsze od tych które proponuje MIUI. Link do tematu: http://en.miui.com/thread-930049-1-1.html

W changelogu jest niby supl.google dla GPS, ale jednak jak wszedłem tym skrótem to tam mialem inny port i adres IP zamiast domeny (raczej nie google), no i Home zamiast All. 

Edited by srgn1

Rom 7.10.12 - poratuje mnie ktoś? a mianowicie - moja żona nie chce mi dać swojego tel.xiaomi,żebym wgrał ten rom:-(

• Like 1

3 minuty temu, Zenon napisał:

Rom 7.10.12 - poratuje mnie ktoś? a mianowicie - moja żona nie chce mi dać swojego tel.xiaomi,żebym wgrał ten rom:-(

Nie bardzo wiem: mamy pomóc z wyszukaniem ROMu, czy z zmuszeniem żony do przekazania telefonu...? ;)

Na wszelki wypadek:

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=18823

• Like 2

Rom mam już na laptopie i nie mogę Ją przekonać,chyba zainstaluję go jak będzie czymś zajęta haha

ach te kobiety;-)

ktos narzekal na instalacje w RN3P wszystko poszlo bezbolesnie lacznie super su

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.