ZduneX25

MIUI 7.10.12

Recommended Posts

@_mARk_ wszystko co wskazałeś z myków prócz MiuiDeamon miałem zamrożone w TitaniumBackup.

Zobaczę jeszcze ten Kernel Adiutor.

36 minut temu, QBAQ napisał:

zamrożone

niektóre  nie wystarczy że są zamrożone, muszą zniknąć w ogóle ;), najgorsze ze prawie każda apka ma powiązania z funkcjMI aplikacji których nie ma, to też zabiera ram, czasem dalvik art cache powoduje problemy z  zamykaniem i ponownym wczytywanie aplikacji, warto po zmianach w róznych apkach wyczyścić owe aby zobaczyć prawdziwe rezultty (z wyjątkiem działania np z Lucky P, wtedy wyczyści cracki wrzucone do apek)

Edited by _mARk_

9 godzin temu, grizzly napisał:

No też mi kilka razy w kieszeni podzwonił.To może być to tylko, że mam wyłączone zaplanowane zadania i godziny ciszy...

Chodzi mi o: Dźwięk i wibracje > Wyciszenie > Wycisz o czasie. Po aktywacji Wyciszenie zmienia się z "Wył." na "Cichy". Ale może to nie to.

Mam taki problem, iż po aktualizacji mój telefon nie ma zasięgu ale jest to o tyle dziwne że nie mam go w domu(w okolicy domu czy to w budynku czy na zewnątrz) w pracy łączy się z siecią. Dodam że w domu zawsze korzystałem z roamingu Play i wtedy telefon używał sieci plusa. Zarówno w pracy jak i w domu nie działa  ręczne wyszukiwanie/wybór operatora. Wiem że to nie awaria sieci w mojej okolicy ponieważ inni domownicy również mają abonament w Play i u nich nie ma problemu z zasięgiem.  Po pracy zrobię ponowna instalacji i zobaczę czy to coś zmieni. Jak widać na pierwszym zdjęciu telefon nie połączył się z siecią od około 17 do 7 następnego dnia(wtedy byłem w domu).

Screenshot_2017-10-19-11-42-20-143_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-10-19-11-45-19-622_com.android.phone.png

Edited by ZduneeeK

może mi ktoś wytłumaczyć o co tu chodzi bo już nie mam siły.... za każdym razem gdy wyskakuje mi powiadomienie że jest nowa wersja miui naciskam pobierz, a następnie zainstaluj odpla twrp i za każdym razem jest błąd i nie instaluje aktualizacji... nie rozumiem tego

Screenshot_2017_10_19_08_39_52.png

Edited by krk

Pozostałe:
MiuiDeamon,
BugReport,
Cloud*
Spaces*
Whetstone
Google - wycinam dwie funkcje z Feedback i Contact
YellowPage

Poza tym Kernel Adiutor musowo
Root, no bez tego raczej nic nie zrobisz na telefonie, chyba ze przygotujesz gotową zmodowaną instalkę
Zram można poustawiać z niego , powinno byc lepiej
Po wywaleniu tylko miui deamon, whetstone i yellowpage raptem mam 1.1 , 1.2 GB wolnego RAM gdy wcześniej było to około 600 - 800 mb tak więc dzięki. Zobaczymy jak później będzie. Jednak możesz mi powiedzieć do czego te procesy są potrzebne ?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, krk napisał:

może mi ktoś wytłumaczyć o co tu chodzi bo już nie mam siły.... za każdym razem gdy wyskakuje mi powiadomienie że jest nowa wersja miui naciskam pobierz, a następnie zainstaluj odpla twrp i za każdym razem jest błąd i nie instaluje aktualizacji... nie rozumiem tego

Bo po prostu robisz źle. Po pobraniu się aktualizacji, przejdź ręcznie do TWRP i tam ręcznie skorzystaj z funkcji INSTAL.

• Like 2

2 minuty temu, latet napisał:

Bo po prostu robisz źle. Po pobraniu się aktualizacji, przejdź ręcznie do TWRP i tam ręcznie skorzystaj z funkcji INSTAL.

Jeśli tak zrobię to dane użytkownika zostaną usunięte chodzi mi o kontakty/sms ? . Drugie pytanie jak zrobie wipe dalvik\cache to usunie dane użytkownika ?

dalej to

13 minut temu, Orjon napisał:

Dane nie zostaną skasowane, w obydwu przypadkach.

18 minut temu, latet napisał:

dalej to samo nwet jak wejdę ręcznie w twrp i robie inall to wyskakuje błąd ;/

6 minut temu, krk napisał:

dalej to samo nwet jak wejdę ręcznie w twrp i robie inall to wyskakuje błąd ;/

Nie korzystaj z pobierania OTA, bo często te pliki idą z jakichś dziwnych serwerów i przychodzą uszkodzone. Do tego pobieranie bywa powolne.

Ściągaj ROM-y "po bożemu", czyli z:

https://miuipolska.pl/download/

a unikniesz problemów.

Pod TWRP możesz robić ręcznie wiele różnych typów wipe. Wipe cache i wipe dalvik - są bezpieczne, nie usuną żadnych danych. Podobnie jak zwykła aktualizacja systemu.

Wprowadzenie OTA do MIUI EU uważam za klasyczny przykład na ilustrację powiedzenia "lepsze wrogiem dobrego".

• Like 2
  • Thanks 1

@latet Proszę Cię, dziwnych serwerów? Serwer jest jeden, przed pobraniem tworzy się plik z sumą md5, jak się źle pobierze to nie puści instalacji i tyle. Użytkowników MIUIPolska/xiaomi.eu jest masa, czasem może wywalić pobieranie. Można też wtedy pobrać od nowa.

• Haha 1

7 minut temu, latet napisał:

Nie korzystaj z pobierania OTA, bo często te pliki idą z jakichś dziwnych serwerów i przychodzą uszkodzone. Do tego pobieranie bywa powolne.

Ściągaj ROM-y "po bożemu", czyli z:

https://miuipolska.pl/download/

a unikniesz problemów.

Pod TWRP możesz robić ręcznie wiele różnych typów wipe. Wipe cache i wipe dalvik - są bezpieczne, nie usuną żadnych danych. Podobnie jak zwykła aktualizacja systemu.

Wprowadzenie OTA do MIUI EU uważam za klasyczny przykład na ilustrację powiedzenia "lepsze wrogiem dobrego".

dzięki zrobiłem tak i poszło :) . pobrałem na komputer i wrzuciłem ręcznie przez kabel z kompa na telefon.

2 minuty temu, krk napisał:

dzięki zrobiłem tak i poszło :) . pobrałem na komputer i wrzuciłem ręcznie przez kabel z kompa na telefon.

Nie ma potrzeby przez kompa. Najprościej i najszybciej wejść w telefonie pod adres https://miuipolska.pl/download/  i pobrać. No chyba, że masz jakieś naprawdę 'lewe' i zawodne wi-fi i to ono jest przyczyną problemów, ale nie sądzę.

@ZduneX25 – mniejsza o liczbę serwerów (wydaje mi się, że pisałeś o kilkunastu mirrorach gdy się OTA pojawiło) – ważne jest, że pobieranie tą drogą bywa częściej zawodne niż normalnie. Przynajmniej tak wynika z wielu postów na forum.

@latet Pozbyliśmy się już dawno gorszych mirrowów z OTA, teraz jest około 10, tak samo jak ma to miejsce przy ściąganiu przez komputer (gdzie dalej losuje z 20). Tak czysto technicznie to nie widziałeś statystyk pobierania OTA, a fakt, że ludzie piszą o problemach jest naturalny, przecież nikt nie oczekuje XXX postów "fajnie OTA poszło", komentujemy dopiero kiedy pojawiają się pobolejmy. Z punktu statystyk OTA wypada zdecydowanie na plus. Dobrze jest mieć swoja opinie, ale nie musisz straszyć od razu, że OTA to zło :), telefonu nie popsuje, w najgorszym przypadku się nie zainstaluje po prostu.

• Like 2

Pytanie do @Acid, @ZduneX25: czy jest możliwe dodanie w przyszłej aktualizacji fixa dla głośności nagrań wideo w Redmi 4A? Domyślnie jest tragedia z tą redukcją szumów, nawet udało mi się odnaleźć gotowy zip zrobiony przez kogoś z 4pda, działa jak marzenie. Więcej info tutaj:

Edited by Orjon
  • Thanks 1

Dnia 17.10.2017 o 20:02, mietek440 napisał:

U mnie kalkulator działa.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Działają Ci opcję od Widżetów ?

image.thumb.png.d179d0c40dee128698bca663f4a2ecbe.pngimage.thumb.png.03a9b5656d15af111ccd3f287e64d9f3.png

U mnie się zawiesza i wywala błąd

Cytat
java.lang.OutOfMemoryError: Failed to allocate a 27373836 byte allocation with 16777168 free bytes and 24MB until OOM
	at dalvik.system.VMRuntime.newNonMovableArray(Native Method)
	at android.graphics.BitmapFactory.nativeDecodeAsset(Native Method)
	at android.graphics.BitmapFactory.decodeStream(BitmapFactory.java)
	at android.graphics.BitmapFactory.decodeResourceStream(BitmapFactory.java)
	at android.graphics.drawable.Drawable.createFromResourceStream(Drawable.java)
	at android.content.res.Resources.createFromResourceStream(Resources.java)
	at android.content.res.Resources.loadDrawableForCookie(Resources.java)
	at android.content.res.Resources.loadDrawable(Resources.java)
	at com.miui.internal.variable.v21.Android_Content_Res_Resources_class.handleLoadDrawable(SourceFile)
	at android.content.res.MiuiResources.loadDrawable(MiuiResources.java)
	at android.content.res.Resources.getDrawable(Resources.java)
	at android.content.res.Resources.getDrawable(Resources.java)
	at android.app.ApplicationPackageManager.getDrawable(ApplicationPackageManager.java)
	at com.miui.home.launcher.widget.WidgetsListAdapter.buildAllViews(WidgetsListAdapter.java)
	at com.miui.home.launcher.widget.WidgetThumbnailView.resetAdapter(WidgetThumbnailView.java)
	at com.miui.home.launcher.Launcher.showWidgetThumbnailView(Launcher.java)
	at com.miui.home.launcher.EditingEntryThumbnailView.onClick(EditingEntryThumbnailView.java)
	at android.view.View.performClick(View.java)
	at android.view.View$PerformClick.run(View.java)
	at android.os.Handler.handleCallback(Handler.java)
	at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)
	at android.os.Looper.loop(Looper.java)
	at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java)
	at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
	at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:372)
	at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java)
	at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java)

Pytanie do [mention=1160]Acid[/mention], [mention=1167]ZduneX25[/mention]: czy jest możliwe dodanie w przyszłej aktualizacji fixa dla głośności nagrań wideo w Redmi 4A? Domyślnie jest tragedia z tą redukcją szumów, nawet udało mi się odnaleźć gotowy zip zrobiony przez kogoś z 4pda, działa jak marzenie. Więcej info tutaj:

Na dodanie jutro już za późno, ale się zobaczy.

Panowie, może nie ten dział ale nie mam pomysłu gdzie o to zapytać. Czy jest możliwość zmiany wielkości literek (i cyferek) w dialerze? chodzi mi o to, że gdy w systemie zwiększymy wielkość czcionki to i tak na klawiaturze do wybierania nr tel wielkość pozostaje standardowa. Potrzebuję powiększyć tą klawiaturkę (a w zasadzie mój "staruszek"). Pomysły?

38 minut temu, Muminek_Cinek napisał:

Panowie, może nie ten dział ale nie mam pomysłu gdzie o to zapytać. Czy jest możliwość zmiany wielkości literek (i cyferek) w dialerze? chodzi mi o to, że gdy w systemie zwiększymy wielkość czcionki to i tak na klawiaturze do wybierania nr tel wielkość pozostaje standardowa. Potrzebuję powiększyć tą klawiaturkę (a w zasadzie mój "staruszek"). Pomysły?

przeglądnij motywy pewnie znajdziesz jakiś dialer który będzie odpowiadał 

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.