ZduneX25

MIUI 7.10.12

Recommended Posts

MIUI 7.10.12

• Poprawki tłumaczenia
  • Nowy układ opcji w Ustawienia > Zainstalowane
  • Funkcja „Wymaż” w edycji zdjęć Galerii
  • Nowy wygląd podręcznego panelu przeglądarki
  • Możliwość ukrycia niekompatybilnych motywów (Motywy)
  • Poprawki GPS (supl.google)
  • Poprawka głośności Mi5S PLUS
  • Aktualizacja dla Redmi Pro i Note 4 MTK

DFG_2017-10-12-08-25-20.pngDFG_2017-10-12-08-25-32.pngDFG_2017-10-12-08-25-40.pngDFG_2017-10-12-08-25-45.pngDFG_2017-10-12-08-26-01.pngDFG_2017-10-12-08-25-56.pngDFG_2017-10-12-08-27-36.png

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.82.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę MIUI (na bazie Xperia)
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 20 Maj 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 2

7.10.12
Na Mi max po godzinie testów wszytko w porządku....

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

W 7.10.12 znów można ustawić pod przycisk "menu": krótkie naciśnięcie - menu, długie naciśnięcie - ostatnie aplikacje.

Dodatkowo zauważyłem zmieniony wygląd i opcje na liście aplikacji.

• Like 4

Redmi PRO, znacznie wydłużył się czas ładowania baterii, co może być przyczyną ? 

Na RN2 - chlip, chlip - nadal FC launchera przy próbie wejścia w menu widżetów... I brak dziennych tapet, jeśli się nie doinstaluje zipa... Coś mi się wydaje, że to jednak ficzer, a nie bug :)

Może jednak uda się coś na to Chińczykom poradzić kolejnym razem - będę czekał w każdym razie ;)

MI5 xiaomi.eu 7.10.12:

• Opcja Test WLAN speed z Test network zniknęła (zostało tylko Data usage settings).
  • Ikonka WIFI na belce statusu pokazuje kierunek wysyłania pakietów.
  • Phone idle dalej źle zlicza (prawdopodobnie przez Androida 7.0). 
  • "Poprawienie" głośności na MI5 - dla mnie poprzednie ustawienia były idealne, a słucham muzyki b. głośno. Teraz, żebym nie ogłuchł nie mogę przekroczyć połowy paska. 
  • Notification light color resetuje ustawienia koloru nawet bez restartu telefonu (opis jak odtworzyć błąd w spoilerze)
  • Ustawienia kamery wracają do HD po wykonaniu określonej czynności (opis jak odtworzyć błąd w spoilerze)

Spoiler

Bug MI5 Camera: Ustawienia wracają do HD gdy zrobisz następującą rzecz:

Otwórz kamerę wideo (wiesz, że ustawiona jest na 4K), wejdź do trybu slow motion, wejdź do ustawień slow mo (nic nie rób tam), wyjdź z trybu slow motion do normalnej kamery. Wejdz do ustawień normalnej kamery sprawdzić co masz ustawione, będzie HD zamiast 4K.

MI5 Notifications light color (pierwsza opcja). Wszyscy mówią, że po restarcie, a jedna osoba, że gubi nawet bez restartu jednak nie wie czemu. Prawdopodobna przyczyna:

1. Ustaw kolor. 2. Zamknij aplikację ustawienia (lub wyczyść RAM tym "X"em, to również zamknie apke Ustawienia). 3. Wejście ponowne do Ustawień resetuje kolor notifications (pierwsza opcję).

Reset następuje albo z zamknięciem apki albo z ponownym uruchomieniem apki. (raczej z ponownym bo gdy włączamy ją to dioda mrugnie raz, nie wiadomo czemu).

Zakłódkowałem aplikację Ustawienia i ustawienie koloru nie znika samoczynnie podczas użytkowania telefonu. Niestety przy restarcie znika.

Edited by srgn1

2 minuty temu, Mariusz1979 napisał:

Redmi Note 3 Pro, kenzo, czarny ekran po logo Mi i koniec. Ostatni wrześniowy ROM tak samo.

:-(

Dokładnie to samo mam na swoim. Mam wersję 2GB ramu, a Ty ?

• Haha 1

16 godzin temu, ZduneX25 napisał:

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.79.

Usuńcie albo zaktualizujcie link do superSU 2.82. Wersja 2.79 powoduje błąd karty sim od wersji MIUI 7.9.21. Przynajmniej na Redmi 4x.

• Like 3
  • Thanks 1

Ktoś testuje na Remi pro?? To 1 rom na miui 9- warto się wkur.....ć na weekend? czy może all lata jak trzeba?:pTyle to robili  na RP że chyba musi być ok:)

10 minut temu, chaos666 napisał:

Ktoś testuje na Remi pro?? To 1 rom na miui 9- warto się wkur.....ć na weekend? czy może all lata jak trzeba?:pTyle to robili  na RP że chyba musi być ok:)

Na razie OK, nie zauważyłem problemów - poza opisanym powyżej dłuższym ładowaniem baterii. Sama bateria jakby nieco dłużej trzymała, ale po tak krótkim okresie użytkowania trudno stwierdzić z całą pewnością.

35 minut temu, axelmateuss napisał:

I brak dziennych tapet, jeśli się nie doinstaluje zipa

O jakiego zipa chodzi?

Wrzucał któryś forumowicz paczkę pod TWRP i od tej pory doinstalowuję ją sobie co aktualizację :)

EDIT: O znalazłem, nawet apk - i nie któryś forumowicz a @tor:

Edited by axelmateuss
Dodatkowa informacja
  • Like 1

38 minut temu, srgn1 napisał:

MI5:

Opcja Test WLAN speed z Test network zniknęła (zostało tylko Data usage settings).

Ikonka WIFI na belce statusu pokazuje kierunek wysyłania pakietów.

Phone idle dalej źle zlicza (prawdopodobnie przez Androida 7.0). 

mozesz sprawdzic czy poprawila sie glosnosc na wyjsciu jack? dzieki :D 

Witam,  

Pewni było 100 razy ale w pracy jestem i trochę brakuje mi czasu na wertowanie forum . Dopiero  zaczynam przygodę z MIUI... i pytanie jest banalne ale wolę zapytać.. 

MI6 -  3 dni temu zainstalowałem MIUI 9 EU 7.9.21  ( najpierw wgrany global.dev, następnie odblokowany BL oficjalnie i wgrane MIUI Polska ) 

Chciałbym teraz zaktualizować do 7.10.12 i pytanie jaki jest najlepszy sposób 

1 - Przez TWRP  ? ( czy po instalacji standardowo  -Wipe: dalvik/ cache ) 

2- Przez Aktualizacje w MIUI  ? 

Najnowsze MIUI oczywiście już ściągnięte . 

PS.  Pojawiła się w G.Play aktualizacja TWRP ... Czy Aktualizować skoro TWRP jest przygotowane pod konkretny telefon  (wersja sagit) 

Jest opcja sortowania ikon na domyślnym launcherze? Brakuje mi sortowania wg alfabetu. 

6 minut temu, bazzder napisał:

1 - Przez TWRP  ? ( czy po instalacji standardowo  -Wipe: dalvik/ cache )

To opcja najlepsza, ale wipe nie jest konieczny.

7 minut temu, bazzder napisał:

Pojawiła się w G.Play aktualizacja TWRP

Bo przez przypadek zainstalowałeś przez TWRP aplikację TWRP, którą masz pewnie na pulpicie. Wywal to.

13 minut temu, TKN napisał:

To opcja najlepsza, ale wipe nie jest konieczny.

Bo przez przypadek zainstalowałeś przez TWRP aplikację TWRP, którą masz pewnie na pulpicie. Wywal to.

Dzięki za info. Pytanie tylko jak to teraz wywalić ? Nie ma opcji  odinstalowania z poziomu  aplikacje 

Screenshot_2017-10-13-12-30-06-772_com.android.vending.png

2 minuty temu, bazzder napisał:

Pytanie tylko jak to teraz wywalić ?

Chwyć za ikonę i przesuń ją do górniej krawędzi. Pokaże się kosz i upuść. Ewentualnie pod TWRP.

Edited by TKN

2 minuty temu, TKN napisał:

Chwyć za ikonę i przesuń ją do górniej krawędzi. Pokaże się kosz i upuść. Ewentualnie pod TWRP.

Nie ma opcji kosza. Już widzę swój błąd. Zainstalowałem to przy instalacji MIUI  i jeszcze na dodatek jako aplikacje systemową . Muszę przez TWRP teraz usunąć ale narazie 7.10.12 wstaje  :) . Dzięki za pomoc. 

U mnie na Kenzo redmi note 3 pro bez problemu, instalowałem przez twrp nie przez apkę aktualizacje, bo i zrobiłem wipe dalvik/cache.

2 minuty temu, Pawel978 napisał:

U mnie na Kenzo redmi note 3 pro bez problemu, instalowałem przez twrp nie przez apkę aktualizacje, bo i zrobiłem wipe dalvik/cache.

Ja również tylko przez TWRP instaluję i lipa. 

44 minuty temu, aras_85 napisał:

mozesz sprawdzic czy poprawila sie glosnosc na wyjsciu jack? dzieki :D 

Niestety tak, powiedzcie mi czemu wy z tym problem macie (bo widziałem że dużo osób narzeka na to)?

Ja po tym fixie nie mogę dać więcej niż 1/2 paska volume bo ogłuchnę, jest tak głośno... (tak samo było bodajże na 7.9.8 bo chyba wtedy wprowadzili tego "fixa", a na 7.9.21 wróciło do normy (normy dla mnie, dla was za cicho)

Bez tego "fixa" spokojnie na 4/5 paska miałem głośno (w komunikacji autobus/tramwaj/pociąg/dwór nie słyszałem otoczenia) i był jeszcze zapas na podgłośnienie. 

Niestety tak, powiedzcie mi czemu wy z tym problem macie (bo widziałem że dużo osób narzeka na to)?
Ja po tym fixie nie mogę dać więcej niż 1/2 paska volume bo ogłuchnę, jest tak głośno... (tak samo było bodajże na 7.9.8 bo chyba wtedy wprowadzili tego "fixa", a na 7.9.21 wróciło do normy (normy dla mnie, dla was za cicho)
Bez tego "fixa" spokojnie na 4/5 paska miałem głośno (w komunikacji autobus/tramwaj/pociąg/dwór nie słyszałem otoczenia) i był jeszcze zapas na podgłośnienie. 
Ja do 7.9.8 mialem zawsze taka sama głośność, potem ciszej, tak jak było na globalu w miui 8, zanim wrzuciłem xiaomi polska

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.