so_high

mi5s czy mi6 - cena i bezpieczeństwo

Recommended Posts

Zastanawiam się nad kupnem któregoś z tych dwóch modeli: mi5s lub mi6. Znakami zapytania są miejsce dystrybucji (PL/China), a co za tym idzie cena, bezpieczeństwo transakcji oraz serwis gwarancyjny.

Co byście wybrali:

nowy mi6 z Chin kosztuje 1550 pln (+Vat) ibuygou.com/p-xiaomi-mi6--qualcomm-snapdragon-835-2-45ghz-6gb-ram-64gb-rom
czy nowy mi5s z Polski 1450 pln fostertechnologies.pl/pl/p/Xiaomi-Mi-5S-364GB-BIALY

A może znacie inne tańsze i pewne sklepy (gdzie sami również byście kupili) z tymi dwoma modelami w dystrybucji?

29 minut temu, so_high napisał:

Czy ktoś pomoże, czy są jakieś zastrzeżenia do poniższej oferty? Czy możliwa gwarancja 24M w PL?

xiaomi-mi6-64-gb-rom-6gb-ram-snap-835

Na moje to tak srednio, patrz co pisze w aukcji:

- Posiada gwarancję producenta - Realizacja w Polsce !!!My załatwiamy wszelkie formalności po otrzymaniu telefonu od Państwa

To pierwsze to maslo maslane, bo jak niby gw producenta realizowana w w Polsce, no i jakie formalnosci? To sugeruje ze po prostu telefon jest wysylany do chin na gwarancje. Czyli kupowany prze chinskiego posrednika, a potem sprzedawany na allegro. No tak srednio bym powiedzial.

Niby pozniej jest napisane ze wystawia tylko paragon fiskalny, w naglowku sa informacje o fakturze. Cholera wie co to za "sklep". 

Cześć

zastanawiam się nad zakupem MI6 z Gearbest lub Banggood i mam pytanie odnośnie różnicy pomiędzy tymi akucjami:

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi6-Mi-6-5_15-inch-6GB-RAM-128GB-ROM-Snapdragon-835-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1144113.html?p=7919036951012201610Z

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_705268.html?lkid=11566579

W jednej ROM opisany jest jako International a w drugim jako Global.

Czy jest jakaś różnica?

20 hours ago, so_high said:

A tu, czy są haczyki?

olx.pl/oferta/xiaomi-mi6-6gb-64gb-black-global

Co do gwarancji, odpisali, że wysyłają do serwisu we Wrocławiu. Faktura VAT. Pozytywnie na allegro:  allegro.pl/uzytkownik/37742952/oceny .

Co powinienem jeszcze na miejscu zweryfikować?

Proponowałbym Ci jednak zainteresować się zakupem z Ibuygou. Mi6 w wersji 6/64 kosztuje teraz 389$. Doliczając do tego 2 letnią gwarancję w EU, ubezpieczenie od VATu, koszty przesyłki i jakiś kupon zniżkowy to cena wyjdzie Ci podobna do tej w OLX, lub nawet niższa, a jednak masz pewnego sprzedawcę.