Skocz do zawartości

RN3 MTK gubi zasięg


Ddrpl

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku to nie była wina operatora, tylko oprogramowania. Znalazłem temat na forum xda, w którym sugerują podmiankę pliku modemu na starszą wersję, a dokładnie 6.12.29 Postępowałem zgodnie z opisem na forum i teraz telefon wykrywa sieć 4G. Niem wiem czy mogę tutaj wrzucić linki do rozwiązań z innego forum, dlatego jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy to piszcie śmiało.

Pozdro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ja na moim xiaomi redmi note 4 tez mialem problem z brakiem lte i jednym rozwiazaniem ktore poki co zadzialalo jest ustawienie w glownym apn, typu apn na "default" zamiast "default,supl" u mnie podzialalo usuniecie tego przecinka i "supl" oraz zapisanie tych zmian i zalapalo zasieg lte. Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

helloł. podepnę się pod temat.

problem taki:

mój Xiaomi RN3 Pro (na karcie plusa/playa)nie widzi wogóle punktów dostępowych 4g. internetu na 3g też nie ma. Mieszkam na Śląsku w średnim mieście (tak 200 tyś. mieszkańców) wg. map punkt dostępowy 4g play mam 200m od domu, plusa ok 2km

Soft: MIUI 8 by xiaomi.eu 6.8.4 (rozwojowa)

co zrobiłem do tej pory:

zmiana apn

inna karta sim (standard mam plusa - sygnał na 3g nawet taki sobie ale wrzuciłem playa i to samo, tzn 3g jest sygnał silny, całkowity brak 4g)

grzebałem w 4636 próbując zmienić ustawienia preferowanego typu sieci - niestety nie pomogło

 

czy istnieje szansa ogarnąć to jakoś bez zmiany softu, bo nie ukrywając jestem absolutnie zielony w te klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to tak: karty sim: plus wymieniana na nowa zaraz po zakupia Xiaomki, play - nówka.

co do pewności obsługi LTE - nie mam. sprawdzę jeszcze. 

Zmiana softu na nowy nie pomogła. Ale przynajmniej popsułem 2 razy sobie telefon (znaczy tak wyglebiłem że nie chciał wstać i się włączyć) ale poradziłem sobie i teraz na świeżym miuipolska śmiga.

jak rozwiążę dam znać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Od wczoraj mam następujący problem z telefonem. Obydwie karty które mam w telefonie gubią zasięg. Wygląda to tak, że w pewnym momencie po prostu nie mam zasięgu i widzę komunikat "Brak usługi". Po jakimś czasie komunikat zmienia się na "Tylko połączenia alarmowe". Po jakimś, bliżej nieokreślonym czasie, telefon łapie sieć i wszystko jest w porządku. Cykl ten powtarza się co parę godzin. Nie jest to wina kart bo sprawdzałem je w innym telefonie i tam nie ma z nimi problemu. Reset telefonu ani przełączanie na chwilę na tryb samolotowy nie pomaga. Próbowałem resetować telefon do ustawień fabrycznych i zmienić APNy ale to też nie przyniosło efektu. Ostatnią aktualizację robiłem ponad miesiąc temu więc nie jest to też kwestia tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, męczę się od kilku dni z komunikatem 'brak dostępu do sieci' oraz 'brak usługi' na moim note 3. Z początku raz na jakis czas sieć wracała, póżniej ręcznie przełączałem się na innego operatora zeby na chwilę złapać sygnał, teraz juz nic nie pomaga. Stwierdziłem, że przywrócę go do fabrycznych, próbuję i nic sie nie dzieje. Klikam przywróć, potwierdzam wzorem, klikam potwierdź i nic. tak jakbym sobie został w oknie ustawień. Brnę więc dalej, chce zaktualizować miui, włączam wifi bo jak wiadomo sieci komórkowej nie mam i również nic. "nie można pobrać". ktoś ma pomysł co siędzieje i jak sie za to zabrać?  telefon mam już ponad dwa lata, karta z Virgin Mobile na innym telefonie śmiga, próbowałem zmienić ustawienia APN, bez zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Telefon mam sprowadzany długo przed jego wejściem na Polskę. Nic nie wgrywałem bo telefon nie chce się łączyć przez USB z komputerem.

Redmi Note 3, Wersja Android 5.0.2 LRX22G, Wersja MIUI 7.0.19.0 stabilna. Nie robiłem z systemem nic poza instalacją jakichś menedżerów plików o których sklep play od kilku dni wyświetla komunikat ze 'może uszkodzić system' mimo że aplikację odinstalowałem już dawno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Otóż parę dni temu mój Xiaomi redmi note 3 stracił zasięg. Oddałem go do serwisu i po kilku dniach wrócił do mnie z informacją że wszystko jest ok i nie wiedzą co mu dokładnie dolega. Podejrzewają płytę główną lub coś wspominali o końcówce mocy. Niestety musieliby sprowadzać ja z Chin więc około miesiąc czekania. Zacząłem grzebać przy nim trochę i zauważyłem że po ściągnięciu tylnej obudowy telefon nagle złapał sieć i działa normalnie. Po założeniu znowu traci zasięg i tylko na ułamki sekund łapie i za chwilę jest po zasięgu. Czy ktoś może domyśla się co jest przyczyną? Czy to wina anteny czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Podłączę się.

Telefon dwuletni, Redmi Note 3, 2/16GB, żadnych problemów. Od dwóch dni nie czyta kart sim, ani na jednym, ani na drugim slocie. Wyszukuje wszystkie sieci (play oraz roamingowe play), ale z żadną nie łączy, pokazuje "Tylko połączenia alarmowe". Aczkolwiek zdarzyło mu się po kilku godzinach połączyć z siecią (4G, 3G), wykonałem połączenie, można rozmawiać. Jednakże po ponownym restarcie telefonu znów brak połączenia z siecią. Zmiana softu na  tydzień wcześniejszy, ani powrót do ustawień fabrycznych nie przynosi rezultatu.
Karta sim w innym telefonie działa. Obca karta w telefonie również nie znajduje sieci. Uwalony slot kart sim, przegrzana płyta główna? Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...