Skocz do zawartości

Alternatywne systemy - Mi Note (virgo) - 14:25, 1 listopada, 2017


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

@lg4xhd

Spoiler

To nie jest coś nowego w aparatach :-D

Ja Mi Note odkupiłem z trzech powodów:

1. Wyświetlacz.

2. Aparat.

3. DAC

i brak w pełni działającego DAC, aparatu nie czyni już dobrego telefonu dla mnie więc jak tego nie ogarnę a MIUI będzie mnie wkurzać to pożegnam się z tym telefonem i wrzucę go do szafy.

 

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, edass napisał:

Ja sprawdzałem jakieś porty MIUI camera na Mokke i niestety były mega wykastrowane :( Nie wiem jak ta w erska którą podałeś.

spróbowałem to zainstalwoać i niestety nie chce. Chyba, że trzeba podmienić ją root explorerem w systemie, to wtedy zadziała.

Próbowałem też wczoraj portu z XDA i dobrze, że zrobiłem kopie zapasową w TWRP, bo mi namieszała. Miałem dwa aparaty z czego ten od MIUI faktycznie jakiś wykastrowany, mało tego,  wywalał FC jak sie wchodziło w ustawienia ISO.

@majdan12

anie ma jakiś ciekawych apek aparatów w sklepie play ???

Tyle tego tam, może któryś by Ci podpasił. Swego czasu polecany był LG Camera.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lg4xhd

Przetestowałem chyba wszystko co oferuje długi czas naświetlania na innych telefonach, testy zrobiłem na Mi 5 więc jak na nim nie było to i na Mi Note nie będzie tego co chce. Sprawdziłem xiaomi.eu 7.11.16, to miałem błąd ''aplikacja google partner setup została zatrzymana'' miałem go w wstępnej konfiguracji MIUI oraz przy każdym starcie systemu nadal jest a Global w tej samej wersji nie ma tego problemu.

Mnie dziwi że V9.2.3.0 jest aktualnie wyłącznie w recovery a brak plików pod Fastboot/EDL.

 

Jakby ktoś chciał włączyć EDL to może to zrobić stosując się do:

Spoiler

1. Włączyć telefon w Fastboot i podłączyć do komputera.

2. Włączyć ADB (może być z katalogu MiFlash'a lub ADB Minimal).

3. W ADB wpisać i zatwierdzić każdą komendę klawiszem enter 

  • fastboot erase sbl1
  • fastboot reboot
4. Telefon po wpisaniu dwóch komend jest w EDL a MiFlash widzi go jako COM (oraz numer portu np. COM3). 
 
 
Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odnośnie EDL z 

Spoiler

 

nie restartujcie/odłączajcie telefonu jak wejdzie wam tryb EDL bo jak zrobić którą z tych czynności to aby mieć możliwość uratowania telefonu, trzeba odłączyć i podłączyć baterie a następnie podłączyć telefon do komputera mając już włączony tryb EDL dlatego że nadal brak partycji sbl1 czyli potrzeba zainstalować system przez MiFlash aby telefon ożył :)

Sprawdziłem to przed chwilą i dobrze że miałem wkrętak i cierpliwość przy zdjęciu obudowy dolnej bez użycia przyssawki :-P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, majdan12 napisał:

Chciałbym się pożegnać z wami bo oddaje Mi Note (trafia do rodziny) a sam wrócę do jakiegoś ze starych telefonów na czas poszukiwania ciekawego telefonu dla mnie co jest już bardzo trudne. Nie wiem czy zostawić MIUI czy może zaryzykować z MoKee. 

Jeszcze wrócisz :) miui uzależnia. Ale masz rację wybór telefonu jest dość ciężki. Nawet wśród xiaomi . Ja także już sprzedałem mi nota . I powiem ,że to był jeden z najlepszych fonów xiaomi na tamte czasy. Bamusowe plecyki bardzo mi się podobały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Lex Luthor napisał:

Ale dopiero po latach widać jakie telefony xiaomi warto brać aby mieć najlepsze wsparcie - wyłącznie Mi_
Bez żadnych dodatkowych literek w nazwie i modeli na pokaz jak Mi Note'y.

Dokładnie. Pierwszy z xiaomi miałem redmi note lte. Nie narzekałem na niego. Jednak seria mi to inna klasa. I też to zauważyłem ,że wszystkie odmiany s,c ,x nie są tak wspierane jak te główne Mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wyszła oficjalna wersja MoKee z androidem 8.1 Oreo.

 

Uważajcie przy instalacji - najlepiej zrobić full wipe, choć mnie się udało przebrnąć i bez tego.

 

Po zwykłej aktualizacji posypie się wszystko co od googla, także najlepiej najpierw wszystkei typowo googlowe apki pousuwać.

Jeżeli macie je zintegrowane z gappsami, to aktualizacje najlepiej zrobić poprzez wipe system/dalvik/cache (data zostawiamy w spokoju).

Następnie instalujemy system i odpowiednie gappsy.

Przed chwilą tak pokombinowałem i system wstał i działa. ale lipnie:

-nie działa face unlock, FC

-nie nagrywa filmów, wywala się apka, FC

-niektóre apki googla szwankują totalnie, FC

masakra jakaś, po cholerę oficjalnie takie gówno wypuszczają jako zwykłą aktualizację :/ ehh

niby wiem że to nightly, ale mogli ostrzec jakoś...dobrze, ze zrobiłem wcześniej backup w twrp.

 

update:

zrobiłem full wipe.

System jest totalnie niestabilny, wszystko sie sypie na nim.

nie radzę instalować...

 

Edytowane przez lg4xhd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi co zrobiłem źle: flash China Dev 7.11.16 > wipe system + data > instalacja MK 7.1 w TWRP ✓ instalacja Gapps'ów arm7.1 pico ✓ a system nie wstał i pętla do TWRP. Błędów przy instalacji nie wywaliło. Wrzuciłem xiaomi.eu 7.11.16 i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariusz.ur

Zainstaowałem MK81 z fullwipe, nadal są w/w problemy.

Gappsy są już oficjalnie dostępne na opengapps.

 

@Lex Luthor

w TWRP robisz wipe data/cache/dalvik/system,

restartujesz się ponownie do TWRP

wgrywasz zipy, system, gappsy

następnie robisz wipe dalvik/cache i restart.

No nie ma bata musi wstać...wielokrotnie to robiłem i nie było problemów.

Edytowane przez lg4xhd
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są problemy z aplikacjami google , face unlock itp to prawie na 100 % wina gappsów . Najlepiej spróbować innej wersji . Ja najczęściej używam pico . Maxymalnie to Micro . Teraz sprawdziłem i są już oficjalne open gapps dla 8.1. Jeśli są nadal problemy to sprawdź system bez gappsów . Zainstalujesz je poźniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez gappsów nie ma opcji face unlock :) bo gappsy to właśnie dodają do systemu. To googlowska apka.

mnie sie wydaje, ze to ogólny problm z kamerą w tym romie.

W chwili, kiedy ma się odpalić kamera aby dodać twarz, apka się zawiesza.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszperałem trochę na forach, popytałem deva od MoKee itd. są dwie wiadomości, dobra i zła :)

Zacznę od tej złej:

Okazuje się, że android Oreo i głównie gappsy są tworzone w szczególności na procesory 64 bitowe.

W Mi note jest niestety cpu 32 bitowy i stąd pewnie takie problemy z gappsami. Producent nie wspiera oficjalnie już tego telefonu, także nie ma oficjalnych sterowników do tych podzespołów. Pozostają tylko kombinacje w custom romach. A na to, jak widać, potrzeba trochę więcej czasu.
(nawet znalazłem jakieś mody na gappsy, ale nie wiem czy jest sens się w to bawić, skoro po którejś aktualizacji może znowu się to rozwalić).
Także pewnie te w/w błędy będą przez dłuuugi czas w Oreo na tym telefonie. W ogóle po co mu te całe Oreo ?

Ale jest tez dobra wiadomość:
Dobrze działający MoKee w wersji 7.1.2 będzie nadal wspierany i rozwijany, tylko przechodzi na tryb aktualizacji  "weekly".
To nawet dobrze, będzie podobnie jak w MIUI, co tydzień.

 

Edit:

Ktoś jeszcze tutaj zagląda czy wszyscy się pozbyliście już tego telefona?

Wyszła przed wczoraj wersja RELEASE, czyli stabilna systemu MoKee. Mam wrażenie, że bateria trochę wolniej się rozładowuje.
Czy "odexed" może mieć na to wpływ ?

Edytowane przez lg4xhd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drodzy Moderatorzy!

Jak dopisywać nowe odpowiedzi do wątków, aby nie łamać regulaminu ?, Jak nie pisać posta pod postem, aby ktoś w ogóle zauważył, że coś się dopisało w danym wątku ?
Pomimo "EDYCJI" data ostatniego wpisu się nie zmienia i wisi na "4  marca". Pomimo tego, że " Edytowano 13 godzin temu przez lg4xhd "

W takiej sytuacji mała sugestia z mojej strony - nie można by zmienić zapisu regulaminu dot. pisania "posta pod postem" ? Ograniczyć to np. czasowo, że w ciągu np. 24h od napisania nie wolno tego robić. Albo może aktualizację daty ostatniego wpisu po takiej edycji ?

Sypiecie moim zdaniem ostrzeżenia niesłusznie...

----
A co do tematu MoKee z androidem 8.1 -  jutrzejsza wersja będzie miała poprawki dot. błędnie działającej kamerki. Chłopaki widzę szybko działają z rozwijaniem tego romu :)

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lex Luthor

Tu już nie chodzi o mnie. Bo nawet Ty czy inni koledzy dopisywali tutaj coś (edytując posty) i dopiero po kilku dniach(chcąc coś tam dopisać) zauważyłem, że jest jakiś nowy tekst.

Co do MoKee.
Osobiście jeszcze na MK81 nie przeszedłem, poczekam jeszcze z miesiąc, może dwa - niech się to wszystko w miarę ustabilizuje. Na razie śledzę changelogi i widzę, że dość duży ruch jest dla cancro/virgo, także developerzy idą pełną parą - chyba im zależy:)

MK71 natomiast, jest już w wersji release (stabilnej) i odexowane. Powiem szczerze, system się szybciej bootuje i w moim odczuciu, jakby bateria trochę lepiej trzyma.

Jak chcesz przetestować MK81, to jakiś fix i wyjaśnienie (na gappsy) jest tu:

https://github.com/opengapps/opengapps/issues/555

 

Edytowane przez lg4xhd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...