Skocz do zawartości

Alternatywne systemy - Mi Note (virgo) - 14:25, 1 listopada, 2017


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=12755]Lex Luthor[/mention]

Spoiler Ja telefon używałem przez 20 dni w maju 2016 i sprzedałem a w październiku tego roku odkupiłem telefon i nie było żadnych skaz na wyświetlaczu jak go kupiłem ale teraz mam 8 kropek oraz jedną długą i jak nie myślisz o tym to można używać telefonu bez problemu ale mnie osobiście takie coś wkurza że telefon używany jak trzeba a problemy są. Kropki mam w okolicy prawego dolnego rogu. Te kropki wyglądają jakby coś napierało na wyświetlacz ale tak nie jest. 

Telefon odkupiłem bo była dobra cena a trzymam go dla DAC i aparatu który w tej cenie jest jak najbardziej ok. Jak nie będę mógł patrzeć na wyświetlacz to pożegnam się z Mi Note i będzie szkoda trochę. 

 

Mam dokładnie jak ty. Staram się nie zauważać, ale jak widzę to ciśnienie mi skacze. Ja mam dwa takie duszki po obu stronach wyświetlacza na dole. Pojawiło się to po ponad roku użytkowania.

Sorki za offtop, ale to jedyny, żyjący temat o Virgo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lex Luthor

Spoiler

Wkurzające takie skazy wyświetlacza ale mówi się trudno i żyje się dalej.

Miałem dziś zainstalować MoKee ale po kilku godzinnych testach Linux na PC mam dość za zabawę dalej więc zostawię sobie to na przyszły tydzień bo mało możliwe że przed pójściem do pracy zainstaluje MoKee.

 

@lg4xhd

Jak MoKee obecnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizuje sobie raz na tydzień (no chyba ze jest jakiś wpis dot. Virgo to częściej), cały czas używam i działa bez problemów, bez restartów i z działającą rotacją :)
Jedynie z tym AFWallem+ problem po tej zmianie SELinux na restrykcyjny. Może on próbuje zmieniać pliki systemowe, czego ten tryb nie za bardzo dopuszcza.
Ale są podobne apki nie wymagające roota więc problemu nie ma :) Mi root w sumie nie potrzebny aż tak. A w razie czego wiem, że jest :)

Dzisiaj w sumie już 16 stycznia. Nowe MIUI miało wczoraj wyjść i nadal cisza...czyżby całkowicie zapomnieli już o Virgo?

@Lex Luthor miałeś może OTA z nowym MIUI ?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na en.miui.com  ktoś wrzucił rozmowę z hinduskim supportem Xiaomi i wyszło, że mają jakieś poważne problemy z ROM M9G stable. Wszystkie telefony czekające w kolejce mają otrzymać aktualizację do końca miesiąca LOL. China stable 9.2 już jest - przynajmniej niektórzy dostali już update.

Niestety, ale Xiaomi się zapętliło i muszą w końcu zmienić politykę aktualizacji i podziału softów na Global/China i Dev/Stable. Uśmiercenie starych modeli na Miui 9 nie rozwiąże, imho, problemu, bo w tym roku wyjdzie znów spora ilość nowych telefonów.

Btw, jak już będę zmieniał soft to wpierw chyba spróbuję ruskiego portu z Mi4.

Edytowane przez Lex Luthor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lex Luthor napisał:

usnkreal wrzucił w temacie, że w przyszłości będzie język polski. Kiedy? Nie wiem, nie pytam, nerwowy się wydaje :)

no i proszę :)

http://en.miui.com/thread-1263555-1-1.html

ciekawe jak z rotacją na tym systemie.

Edytowane przez lg4xhd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Muzyki z telefonu słucham od przypadku do przypadku więc nie mam w tym temacie za wiele do powiedzenia. Natomiast jakość zdjęć na Mokre jest trochę gorsza ale do przeżycia. Ja często mam problem z tym , że aparat nie łapie płynnie ostrości i często muszę mocno przesunąć tel w inną stronę aby znowu podjąć próbę ustawienia ostrości.

Po kliku tygodniach użytkowania muszę stwierdzić , że powoli brakuje mi MIUI :(. Bardzo ciekawi mnie ten rosyjski port...pewnie niedługo przetestuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, edass napisał:

Cześć.

Muzyki z telefonu słucham od przypadku do przypadku więc nie mam w tym temacie za wiele do powiedzenia. Natomiast jakość zdjęć na Mokre jest trochę gorsza ale do przeżycia. Ja często mam problem z tym , że aparat nie łapie płynnie ostrości i często muszę mocno przesunąć tel w inną stronę aby znowu podjąć próbę ustawienia ostrości.

Po kliku tygodniach użytkowania muszę stwierdzić , że powoli brakuje mi MIUI :(. Bardzo ciekawi mnie ten rosyjski port...pewnie niedługo przetestuje.

 

Pozdrawiam


Z ostrością to u mnie i na MIUI był problem - także to raczej nei jest wina MoKee.

Fakt faktem MIUI o wiele lepiej wyglądało i mam wrażenie, ciut płynniejsze animacje posiadało. Z tym, że MIUI nowego już nie ma. A z portami to rożnie bywa.

Gdybyś zainstalował jednak ten port, to mógłbyś jakiś "review" napisać o nim? Byłoby bardzo miło :)

 

Właśnie dostałem odpowiedź od Deva z MoKee. Wprowadził dzisiaj fix na źle działające iptables z AFWall+ :)
changeloglog z dzisiaj:

Cytat

Project: kernel/xiaomi/virgo
  •  GuaiYiHu - cancro: arm: defconfig: Reenable some net configs

Także widać na razie nasz telefon wciąż żywy i aktualizowany, dzięki tej osobie :)

Piwo mu dać :)

I nowe MoKee po południu brać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majdan12 napisał:

lineage-15.1-20180116-UNOFFICIAL-virgo.zip gorzej działa niż wersja z połowy grudnia...idę na MoKee albo zostanę na MIUI.

Lineage to każda wersja miała jakiś problem, zrezygnowałem.

MoKee do 5 stycznia też byo całkiem ok.

Po wprowadzeniu kernela z cancro, widze, że poprawiają mnóstwo błędów, ciekawe jak długo im to zajmie. Obecnie nie działa LTE na MoKee (wcześniej nie było żadnych problemów), zniknęła w ogóle opcja wyboru LTE.

Także lepiej się wstrzymaj. Może to MIUI Russia jest warte uwagi ? Ktoś korzysta ?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nerwów nie było do stycznia. Wręcz zachwalałem tego customa. Ostatnio coś pomieszali, ciekawe dlaczego w ogóle to ruszali...może Chińczyki tak już mają.

Jest coś dobre i działające, to rozwalmy sobie :D

co do xiaomi.eu - mogłaby zostać wydana ostatnia wersja stable dla virgo. Bo chińska już jest.

@Acid

Czy wypuścicie ostatnią stable na MI note ?
http://en.miui.com/download-262.html#366

9.2.3.0 ???

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lg4xhd napisał:

nerwów nie było do stycznia. Wręcz zachwalałem tego customa. Ostatnio coś pomieszali, ciekawe dlaczego w ogóle to ruszali...może Chińczyki tak już mają.

Jest coś dobre i działające, to rozwalmy sobie :D

co do xiaomi.eu - mogłaby zostać wydana ostatnia wersja stable dla virgo. Bo chińska już jest.

@Acid

Czy wypuścicie ostatnią stable na MI note ?
http://en.miui.com/download-262.html#366

9.2.3.0 ???

Zrobimy ale jest właśnie obawa, że zabraknie pamięci systemowej w virgo i telefon już nie przyjmie nowych wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid

Czy możesz trochę jaśniej napisać jakiej pamięci braknie? ROM? Czy chodzi o zbyt mała pojemność partycji systemowej? 

 

@all

Od wczoraj walczę z rosyjskim portem MIUI i niestety muszę stwierdzić ,że wersja 8.1.11 nie nadaje się do użytku :(. Głównym problem są ciągle wyskakujące okienka FC ( te o zatrzymanych aplikacjach). Udał mi się  jako tako ogarnąć ten ROM ale musiałem się przeprosić z Mokee . Czysta instalki po full wipe nie daje się nawet skonfigurować - wywala się Google ( nawet dodawanie konta Gmail) , smsy, telefon i aplikacje pocztowe. Zainstałem również ten ROM bez wipe tak jak standardową aktualizacje na ostatnią betę - wszystkie ustawienia  zostały zachowane.  O dziwo fc pojawiały się tylko w aplikacjach pocztowych typu gmail czy poczta Interia. Wiele nie testowałem ale w ustawieniach jest trochę "nowych" funkcji (da się bez nich żyć), działają codzienne tapety (jeeee!!!!). Telefon chodził ładnie , nie było zacięć i zadziałał budzik ;) . Na szybko tyle o nim. 

Podsumowując - warto się ta wersja zainteresować ale trzeba dać jej trochę czasu.

Pozdrawiam

 

PS. Jutro testuje global stable. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, majdan12 napisał:

Zainstalowałem przed chwilą najnowszy MoKee i nie widzę ociężałości tego systemu i problemu z LTE. 

nie widzisz, bo właśnie wczoraj to poprawili :)
Pisałem gdzieś tam wyżej o tym:)

ociężała była wersja z 5 stycznia tylko.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lg4xhd

W MIUI jak wybierzesz tryb ręczny to możesz różne wartości zmieniać w tym czas naświetlania a to jest przydatne czasami jak nie możesz dobrze doświetlić zdjęcia a długie naświetlanie to rozwiązuje no ale nie można też pominąć tego że wychodzą ładne zdjęcia ruchu drogowego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...