Skocz do zawartości

Alternatywne systemy - Mi Note (virgo) - 14:25, 1 listopada, 2017


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

1. root masz wbudowany w opcje programistyczne

2. firefox focus ? afwall+ ?

3. @majdan12 coś kombinował z aparatem, ale nie wiem czy mu się udało ?

4. Raczej nie, to AOSP, czysty android.
 

5. Launcher to kwestia gustu. Nie wiem, może CM Launcher, Nova Launcher, Google Launcher(możńa wbudować w system za pomocą gappsów), Launcher3 - to takie z najczęściej polecanych na innych forach.
Kiedyś też używałem Launcher8 - coś ala kafelki w Windows Phone, nawet przyjemnie się z niego korzystało.

Mnie tam akurat oryginalny MoKeeLawnchair baardzo pasuje, bardzo dużo możliwości personalizacji, rozciąganie widżetów, duża siatka ikonek itp. Zapewnia to, co telefon z tak dużym ekranem mieć powinien.

Ostatnio widzę dodali moje, niektóre propozycje tłumaczenia - system jest już w 100% po Polsku :)
Nie jest to taki może Polski jak w MIUI - ale przynajmniej nie ma już mieszanki różnych języków :)

Co do tych kart SIM, jak już nie będziesz gmerał pomiędzy różnymi systemami, powinno się to uspokoić i działać OK.

Jedyne co mnie wkurza w tym MoKee, to to, że do MMS trzeba niestety uruchamiać dane mobilne od konkretnej karty SIM. Jest to trochę uciążliwe.

MIUI to robiło automatycznie.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lg4xhd

Dziękuję za odpowiedź. Dzięki Twojej pomocy ogarnąłem ten system ale...

Niestety zauważyłem kiła wad.

1. Nie działa coś co jest odpowiedzialne za wygaszanie ekranu podczas rozmowy. Dokładniej to ekran się wygasza ale później już nie podświetla się jak odstawie telefon od ucha.

2. System jest brzydki ... Chyba już o tym pisałem :(

3. Po kilku dniach użytkowania bateria już nie trzyma tak genialnie jak na początku :(

Teraz kolejne pytania:

4. Czy i jak aktualizujecie ten system? Robicie full wipe przy aktualizacji?

5. Zauważyłem,że w aplikacji Aegis mnóstwo aplikacji ma możliwość wybudzania ekranu itd. blokujcie takie aplikacje? W MIUI większość była blokowana z automatu i samemu trzeba było je odblokować - np. Yanosik.

6. Zna ktoś sposób na instalację magiska?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, edass napisał:

@lg4xhd

Dziękuję za odpowiedź. Dzięki Twojej pomocy ogarnąłem ten system ale...

1. Pewnie masz rozkalibrowany czujnik zbliżeniowy. U mnie wszystko działa bez żadnych problemów. Przy problemach z czujnikami czasem pomaga wgranie od nowa partycji persist (obraz jest w romach fastboot miui)lub ew. Kalibracja jakimś softem do czujników.

2. Kwestia gustu jak juz wczesniej pisałem. Dla mnie jest ok. Masz w nim substratum, i motywy mozna zmieniac, czcionki itp.

Jest tak ladny jak kazdy inny surowy aosp  ;)

3. Nie odczułem tego. U mnie dziala ok. Pewnie musisz ja także skalibrować. Przy częstych wgrywaniach romow pierdziela sie battery statsy.

4. Aktualizacje robisz poprzez centrum mokee. Samo sie pobiera i samo instaluje, tak jak w Miui. Żadne wipe nie potrzebne. No może raz na jakiś czas samo cache i dalvik można zrobić.

5. Tak. Domyślnie apki są dopuszczane. Musisz sobie sam je blokować. Przynajmniej nie ma problemów z powiadomieniami. W miui trzeba o tym pamiętać, że domyślnie są blokowane. Tutaj, jak w każdym prawie androidzie na dzień dobry masz wszystko dopuszczone.

6. Roota masz wbudowanego. Można go załączać i wyłączać w opcjach programistycznych. Jak i nim tam zarządzać.

 

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzić

Może się tak zdarzyć że wyskoczy wam error 7 w TWRP to wystarczy abyście zastosowali się do 

 

Edytowane przez majdan12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, majdan12 napisał:

Polecam sprawdzić

Może się tak zdarzyć że wyskoczy wam error 7 w TWRP to wystarczy abyście zastosowali się do 

 

oo wypuścili nowszą wersję....ale to i tak jeszcze za dużo bugów jeszcze jak miałby być do codziennego użytku:

 

http://en.miui.com/thread-1312970-2-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, majdan12 napisał:

Jak na razie LOS 15.1 mnie nie zawiódł i obudził mnie do pracy co w custom rom nie jest takie oczywiste. 

Ja tam mimo wszystko chyba (jeżeli chodzi o andka 8.0) nie będę się tak spieszył i poczekam na MoKee w wersji 80 :) Ciekawe czy wyjdzie na Mi note ?
Używam go już od ok miesiąca i naprawdę wydaje się spoko system...

Jest to jednak jakby nie patrzyć jedyny regularnie uaktualniany system na Mi Note. No i bardziej "oficjalny". Chociaż w jego kompilacji uczestniczy chyba ta sama osoba:)
Tych błędów, które tam na forum (MIUI) kolega wypisał w nim nie ma. Split screen działa, recordery, kamerki, gappsy, explorer, root itp. działają bez problemów.

.........a to, że Lineage szybciej startuje niż MoKee...eee podejrzewam, że to raczej zasługa androida. Bo Lineage 14.1 też nie chodził tak jak 15 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach testów Android 8.1 mogę powiedzieć że obecnie aplikacje są średnio przygotowane pod ten system i o wiele lepiej mieć Android 7.1.2

System mnie nie zawiódł podczas testów i obudził co dnia.

A jak się ma w odniesieniu do miui9: stabilność, wydajność itd

Jest to realna alternatywa?

 

Edyta

Jest i miui9 bazujące na mi4

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1263555&extra=page%3D1&mobile=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, loras napisał:

A jak się ma w odniesieniu do miui9: stabilność, wydajność itd
Jest to realna alternatywa?

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
 

realną alternatywą to raczej 7.1.2 może być. Jest już dość dobrze dopracowany i apki z nim działają bez większych problemów. Budzik też działa, chociaż ja używam gappsy z wbudowaną apką zegara od google :)

Ma nawet parę fajnych funkcji, które nawet MIUI v9 nie posiada na tym modelu telefonu (odblokowanie twarzą, głosem, urządzeniem BT, split screen, kontakt z ciałem, live display itp.).

szkoda że w mi note jest tak mała partycja systemowa, bo z chęcią wgrałbym gappsy stockowe i miał takiego jakby nexusa:)
może ktoś wie jakby ją można powiększyć np. do 2GB?

Miui9 to nadal andek 6.0 - w przypadku MIUI wersja androida nie jest aż tak ważna, ta nakładka tak bardzo ingeruje w system, że w pewnych chwilach można by stwierdzić, że MIUI to jakby taki system operacyjny.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak na razie azie Mokke zostało że mną na dłużej. System może nie jest genialny ale ma kilka ciekawych funkcji.

Dzisiaj mam pytanie o aktualizacje - jak często je robicie? Przestudiowałem kilka może nawet kilkanaście ostatnich changelogów i nie znalazłem tam żadnej wzmianki o MiNote :( Jedyne zmiany dla xiaomi są dla telefonów że Snapdragonem 820 :(.

Linesge OS też nie jest uaktualniany :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edass
generalnie na mi note większość rzeczy działa raczej poprawnie na tym systemie - może dlatego brak jakiś wzmianek o nim.
aktualizacje hmmm...wychodzą codziennie więc częstotliwość zupełnie losowa, nie ma reguły. Jak chciałem sprawdzić autorotacje - przetrzymałem go raz przez ponad tydzień na jednej wersji bez ani jednego restartu;)
Niedawno np. była dodana aktualizacja poprawek bezpieczeństwa androida (co jest przeważnie ogłaszane na głównej stronie MoKee) - tez wtedy warto wrzucić sobie nowsza wersję.
Myślę, że tak na 2 tyg/miesiąc to wystarczy.

Ciekawe czy nasz telefon będzie wspierany, jak wyjdzie kiedyś wersja MK z androidem 8.x...

O zmianach, nowych funkcjach itp. można zawsze przeczytać tu (używając choćby google translatora):

https://bbs.mokeedev.com/c/announcements

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOS 15.1 (Android 8.1.0) leci w odstawkę z dwóch powodów

1. Duża ilość aplikacji nie działa.

2. Zdarza się raz na jakiś czas że powiadomienia messenger przychodzą z opóźnieniem około 25 minut co na MIUI, MoKee itp. nie miało miejsca podczas moich testów na różnych telefonach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni korzystam z MoKee
I jestem pozytywnie zaskoczony :)

Na razie wszystko (to co używam) działa bez zarzutów.
Sam system nie jest tak ociężały (i wielgachny) jak miui.
Mój virgo to wersja 16 GB i zawsze miałem problem z przestrzenią
Teraz (jeszcze) wszystko wygląda dobrze :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@loras
Gdy będziesz aktualizował system z OTA, to pamiętaj o usuwaniu wersji instalacyjnych ZIP z katalogu "mkupdater". Bo one tam pozostają i niepotrzebnie zajmują  miejsce.

informacyjnie: mam obecnie nabite 134 godziny bez restartu telefonu na MoKee i autorotacja nadal działa :)

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI3/MI4 dostaje normalnie dev'y co piątek:) nie zostały zawieszone.


co do gościa, pewnie wystarczyło wgrać od nowa "persist" :)

Szkoda, że dopiero teraz się wszyscy obudzili tam na tym forum...

Kiedy ja już zakładałem te wątki zgłoszeniowe z bugami - łohoho z rok temu ponad - to się nikt nie dopisywał, może ze dwie osoby nacisnęły "confirm":/
Jak zakończyli wsparcie to naraz po kilka tematów o tym problemie, dziwne.

Nie wiem, może się mylę - ale odnoszę wrażenie, że to jakaś przypadłość androida 6.0 na tym modelu(czujniku?) i nowa wersja też nic nie wniesie, ale zobaczymy.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lg4xhd

Dzięki za informacje bo w weekend planowałem na stałe przenieść się na MoKee (Android 7.1.2) dlatego że LOS 15.1 (Android 8.1.0) ma problemy z aplikacjami a dokładniej to z ich instalacją bo system świeży.

Jakby co to na forum en.miui.com jest sposób na włączenie EDL poprzez usunięcie jednej partycji.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... A ja chciałem Wam powiedzieć, że w changelogu są jakieś zmiany dla Virgo:

Project: device/xiaomi/virgo
•  GuaiYiHu - virgo: system.prop: Add maintainer
•  GuaiYiHu - virgo: Mokee-ify
•  GuaiYiHu - virgo: overlay: Disable SIM phonebook batch operation support

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, edass napisał:

Ehhh... A ja chciałem Wam powiedzieć, że w changelogu są jakieś zmiany dla Virgo:

Project: device/xiaomi/virgo
•  GuaiYiHu - virgo: system.prop: Add maintainer
•  GuaiYiHu - virgo: Mokee-ify
•  GuaiYiHu - virgo: overlay: Disable SIM phonebook batch operation support

Zmienila sie polityka SELinux na restrykcyjną. Aplikacje, ktore probuja zmieniac ustawienia systemowe np.firewalle oparte o reguly iptables, przestaly dzialac poprawnie.

Nie rozumiem tego do konca, ale tak sie stalo wlasnie po tych zmianach.

Zainstaluje ja jeszcze raz usuwajac te aplikacje. Moze przez to tylko system zamulil. I dam znac.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update:

No jest gorzej. Czuć, że system zwolnił. Tragedii jednak nie ma, ale jest to odczuwalne.

Nawet samo odblokowanie telefonu czy wejście do ustawień ma lekkiego laga.

popytałem trochę na forum MoKee - okazuje się, że wprowadzają jakieś zmiany w poborze energii i stąd problemy z lagami. W przyszłości to będzie może poprawione.
Kombinują też coś z jądrem od Cancro (MI4).

cytat z mokeedev.com:

" The kernel of Yesterday’s version was actually based on Cancro redo, So developers are of course enforce SELinux too. "


Nie wiem natomiast, dlaczego jest problem z rootowanymi apkami, czyżby to przez ten profil SELINUX miał na to wpływ?

Generalnie, zmieniając tryb SELinux, zwiększyli bezpieczeństwo systemu - to chyba dobrze, nie?
źródło:  http://www.linuxexpert.pl/posts/1509/selinux-podstawy/

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, majdan12 napisał:

@lg4xhd

Ciekaw jestem kiedy wsparcie zakończą :)

 

nie wygląda na to, żeby mieli to w najbliższym czasie zrobić.

dzisiejszy log bardzo bogaty w virgo: http://changelog.mokeedev.com/read.php?change_log=Changelog_180107.log&mk_version=MK71

:)

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lg4xhd

Spoiler

Mnie jedynie nie cieszy ze ostatnio mój Mi Note zaczął mieć widoczne White spots jest ich kilka obok siebie i podczas użytkowania się ich nie widzi ale ja nie mogę przeżyć takich problemów :( nie był zalany/podlany bo go otwierałem i brak śladów więc to nie wilgoć a po prostu się takie coś zrobiło. Dziwne że mając tyle modeli Xiaomi, tylko z tym jest problem a najbardziej mi się podoba. Zawsze może służyć jak odtwarzacz muzyki bo DAC jest dobry :) no i aparat znośny.

Z drugiej strony jakbym kupił jakiegoś Note to na 99,9% zacząłbym znowu kombinować z custom rom/kernel i nie było by końca testów a Mi Note jest o tyle dobry że mało custom rom czyli nie tracę czasu na zabawy.

Nadal wersja z 4 stycznia ostatnią szybko działającą? 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobieram kompilacje z 7 stycznia:) bo dość dużo tych fixów tam wstawili.

w sumie na tej z 5 stycznia nie jest az tak bardzo tragicznie - po całym dniu użytkowania system jakby się zbuforował i dziala w sumie nawet ok.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lex Luthor

Spoiler

Ja telefon używałem przez 20 dni w maju 2016 i sprzedałem a w październiku tego roku odkupiłem telefon i nie było żadnych skaz na wyświetlaczu jak go kupiłem ale teraz mam 8 kropek oraz jedną długą i jak nie myślisz o tym to można używać telefonu bez problemu ale mnie osobiście takie coś wkurza że telefon używany jak trzeba a problemy są. Kropki mam w okolicy prawego dolnego rogu. Te kropki wyglądają jakby coś napierało na wyświetlacz ale tak nie jest. 

Telefon odkupiłem bo była dobra cena a trzymam go dla DAC i aparatu który w tej cenie jest jak najbardziej ok. Jak nie będę mógł patrzeć na wyświetlacz to pożegnam się z Mi Note i będzie szkoda trochę. 

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majdan12 napisał:

@lg4xhd

Dobrze że chociaż ty jedyny masz obecnie tyle zapału do testowania systemów. Ja dla kilku modeli robiłem opisy systemów na MIUI Polska to choć raz skorzystam z kogoś opinii :) 

Hehe kopia w twrp robi swoje, lepiej zawsze jakąś miec :)

Wersja z 7 stycznia juz tak nie laguje. Działa ok. Ale nie działa poprawnie np. apka afwall+

Dobrze ze są jeszcze apki firewall bez roota.

Ciekawe czemu ona nie działa. Wyskakuje błąd w zastosowaniu reguł i blokuje cały internet.

Podejrzewam, ze to zasługa tego SElinux i pewnie to juz sie nie naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...