Skocz do zawartości

Alternatywne systemy - Mi Note (virgo) - 14:25, 1 listopada, 2017


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

Systemy

1MoKee

2LineageOS 15.0

TWRP

1NoNameMi

2. GuaiYiHu

Lista zmian

Spoiler

22:04, 8 października, 2017 - Dodanie 1. MoKee

14:17, 1 listopada, 2017 - Dodanie 2. LineageOS 15.0

14:25, 1 listopada, 2017 - Dodanie TWRP

 

Edytowane przez majdan12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edass

Opinie o danym systemie nie będą takie szybkie że względu na to że po pracy nie mam chęci na testy więc jedynie w weekend coś będę mógł protestować jeśli nigdzie nie wyjdę :)

.img to normalny format dla TWRP instalowanego z poziomu komendy w ADB.

Na pierwszy test wskoczy MoKee bo mam miłe wspomnienia z innych telefonów choć jeszcze muszę sprawdzić w jakiej kondycji jest bateria w moim egzemplarzu bo nie wiem jak telefon był używany od końcówki mają 2016 do wczoraj. Jedno co wiem to że była używana oryginalna ładowarka QC 2.0

 

Zainstalowałem MoKee co ważne jest język Polski. Najbliższe dni pokażą na co stać ten system i jak jest z jakością zdjęć/filmów. 

 

Aktualnie brakuje mi możliwości zmiany koloru diody dla powiadomień ale to można załatwić aplikacją. 

 

Nadal mam MoKee i co mogę powiedzieć? System działa bardzo dobrze choć jeszcze nie było chęci na porównanie jakości zdjęć/filmów z MIUI. Oczywiście sprawdzę aplikacje ''Aparat'' wyciągniętą z Xiaomi Mi A1 bo w wbudowana aplikacja w MoKee jest ok ale nie ma wszystkiego co być powinno. 

Jeszcze ciekaw jestem jak zachowa się system po zainstalowaniu aktualizacji OTA.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12

Sam się nad tym zastanawiam. Tel ma niezłą specyfikację, duży ekran. Wcześniej miałem MI3 2/64 czyli cancro i tam był pełen wybór Romów i kerneli. Problemem może być to , że większość egzemplarzy ma 16GB pamięci a to jest trochę mało :(. Aktualnie mam 2 Noty - starego sfatygowanego 16GB (tak na zapas) i drugiego 64GB. Jak używałem tego 16GB to często brakowało mi pamięci na dane, przy 64GB jest spory zapas wolnego miejsca. Niestety to 16GB może być przyczyną małego zainteresowania :(.

Szkoda , że nie ma żadnego kernela, bo samo MIUI jest całkiem spoko.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem dziś aktualizacje MoKee i działa nadal dobrze. Złego słowa nie mogę powiedzieć o tym systemie na ten moment choć dużo nie bawiłem się telefonem bo w pracy już mi wystarczy ich widok :) 

 

Nadal używam MoKee i nie zamierzam wracać do MIUI jeśli okaże się że zdjęcia/filmy są takiej samej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

szkoda, że ten lineage jest "unofficial".

Mokee testuje od ponad tygodnia na Note LTE virgo, jest nawet ok. W niektórych funkcjach nawet wydaje się lepszy od MIUI.
Niestety jakość rozmów w sieci Plus nadal się kaszani - nie wiem co jest grane. Chyba coś z basebandem będzie w tym telefonie.
Próbowałem już różne wersje wgrywać i nic. Mam wrażenie jakby te telefony nie były w pełni zgodne z naszymi częstotliwościami (może są jakieś niewielkie różnice w dostrojeniu sygnału, które powodują problemy - wiadomo, mi note były pierwotnie wypuszczane na rynek chiński i do ich standardów pewnie są dopasowane).
Dziwne jest to, że po restarcie telefonu przez kilka godzin jest ok, dopiero zaś się pierdzieli.

Co ciekawe, od tygodnia od załączenia telefonu nie zawiesiła mi się ani razu auto-rotacja. I chociażby z tego względu chyba zostawię sobie ten system.
Chociaż jeden problem naprawiony, bo poprawek w MIUI od Xiaomi pewnie się już nigdy nie doczekam.

Mogłaby wyjść jakaś stabilna wersja już tego Mokee - bo jeżeli chodzi o system operacyjny, w sumie wszystko działa ok, nie zauważyłem jakiś większych problemów.
Bateria tez ładnie trzyma. Są drobne braki w tłumaczeniu - ale to jest do przeżycia :)

 

@majdan12 czy ty używasz Mokee przez dłuższy czas? Jak to wygląda z rotacją u ciebie na dłuższą metę ?

Za wiele niestety alternatyw romów nie ma na ten model telefonu - chyba słabo się sprzedawał - mało ludzi go posiada...i zatem małe wsparcie jest :/

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, majdan12 napisał:

@lg4xhd

MoKee posiadam już długo i nie powiem złego słowa o tym systemie co innego o Android 8.0 który ma problem z instalacją niektórych aplikacji. Muszę sprawdzić czy na MoKee mając aplikacje aparatu MIUI działają wszystkie funkcje aparatu. 

ale przecież tam jest android 7.1.2
u mnie jak na razie wsio (poza jakością rozmów w plusie) działa elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12 a mozesz sprawdzic u siebie dzialanie jednej funkcji, mianowicie:

Prywatność>chronione aplikacje

U mnie cos nie działa. Niby ustalam wzór, blokuje apke a ona uruchamia sie normalnie, nie wymaga podania wzoru do odblokowania.

Tak jakby ta funkcja w ogóle nie działała.

 

Tak sobei szperam po sieci i znalazłem jeszcze jedną alternatywę dla naszego telefonu. Mianowicie FlymeOS. (System z telefonów MEIZU). Trochę to nawet podobne do MIUI.

Korzystał ktoś może, ma to język polski ?

http://forum.flymeos.com/thread-27591-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdzilembo mnie korciło. Wersja najnowsza  nie ma jezyka polskiego. 6.7.7.7R

I chyba nawet nei obsluguje LTE. Także lipa ten system.

Na dzien dobry po uruchomieniu problemy z rozmowami, wyborem sieci dla kart sim itp.

 

Przestrzegam przed najnowszą wsersją (z 28-10-2017) LineageOS15.0 + TWRP GuaiYiHu (obojetnie jaka wersja)

Po przywróceniu z poziomu androida "ustawień fabrycznych" telefon wpada w bootlop i nie mozna uruchomić systemu. Nawet ponowne wgranie nie pomaga.

Rozwiązaniem jest wgranie innej wersji TWRP. Która to po instalacji uruchomi skrypt "full wipe" i pójdzie dalej.

 

Obecnie sprawdzam Lineage OS i udało mi się rozwiązać problem poprzez połączenie:

LineAgeOS15.0 z 21-10-2017 oraz TWRP NoNameMi.

Na tym połączeniu działa wszytsko poprawnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edass
No raczej, to dwa różne systemy są. Full Wipe to podstawa przy takich migracjach. Bez tego nie ma co podchodzić.

No chyba, że wgrywasz tylko samą aktualizację (nowszą wersję tego samego systemu) , wtedy wystarczy wipe cache i dalvik.

 

co do tego Flyme OS, to porażka na mi note. Widać, że jest dość często aktualizowany ten system, potencjał jest - ale sprawdziłem sobie wersję jakąś sprzed roku i obecną najnowszą = szału nie ma.

Brak PL języka w najnowszych wersjach (te starsze jako takie miały spolszczenie).
Nie dziala LTE. Od roku jak nie działało, tak nie działa.

Szczerze pwoiem. Mógłbyś dodać link do LineageOS 14.1 - wygląda obiecująco. Całkowicie spolszczony, chyba najlżejszy, najczystszy android ze wszystkich innych alternatyw na ten telefon.

Właśnie go testuje i powiem szczerze, że wydaje mi się bardziej dopracowany niż Mokee.


link: https://www.lineageosroms.org/forums/topic/lineageos-14-1-mi-note-virgo-nougat-7-1-rom/
gapps: http://opengapps.org/
 

update:
...wydawało się...mianowicie:

-Wifi szwankuje, nie wyszukuje sieci 5GHz,

-Czasami nie mozna kopiować plików z telefonu (komunika, że zerwano połączenie),

Mokee okazał się jednak chyba najlepszą alternatywą na ten telefon. Może nie spolszczony w 100% ale wszystko na nim działa dużo lepiej.

Czas chyba na zmianę telefonu - mi note doprowadza mnie do szału :/ w żaden sposób nie można go zmusić aby wszystko działało prawidłowo, na żadnym romie :/

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mokee był całkiem OK, ale:

w sierpniowych buildach (ten miałem do ostatniego tygodnia) przy dłuższym streamowaniu muzyki przez bluetooth robił się korek - muzyka się rwała, aplikacje zwalniały. Dłuższym mam na myśli 2-3h (jazda autem).

Update w zeszłym tygodniu do listopadowego buildu - sporo programów przestało się uruchamiać. Bezpośrednio po instalacji uruchamiały się bez kłopotu ale po kilku godzinach - już nie. Odinstalowania i nowa instalacja bądź TitaniumBackup app+data i działały jakiś czas dalej by ponownie przestać.

Zainstalowałem świeżutkiego Mokee na kompletnie czysty telefon - niestety problem ten sam. To raz GMail, innym razem Browser, apka do biletów i tak dalej.

Trochę to zrobiło się irytujące.

Niestety LineageOS nie działa i nie jest tym bardziej aktualizowany więc albo MIUI albo Mokee...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@qdlaty

hmm u mnie apki się uruchamiają bez problemu. Miałem 130h ponad bez restartu i nic takiego się nie działo jak opisujesz z apkami.

BT nie testowałem, bo mało co korzystam.

Zauważyłem natomiast, ze od przed wczorajszej wersji w wielu miejscach zginął język polski, nawet w zegarze.

Także przypomina mi się sytuacja z MIUI - w jednej wersji coś naprawią, w kolejnej nowszej też a za to co innego, co działało we wcześniejszej - spiep...ą...

NO NIE MA IDEALNEGO SYSTEMU na ten telefon. W każdym coś nie halo :/ nawet w sofcie producenta są rażące błędy.
Może dlatego tak szybko ten model został porzucony. Po prostu jakiś niewypał chyba to był:/

MoKee to wersja nightly, ma prawo mieć błędy - może (jak wyjdzie w ogóle) w wersji release wszystko będzie ok.
Wkurza mnie natomiast taka sytuacja, że w nowszej wersji rozwalą coś, co na starszej idealnie działało - i to samo było na MIUI.

Jest jeszcze jeden system - FLYME, który jest aktualizowany na bieżąco co tydzień:

https://www.flyme.cn/firmwarelist-22.html#7

Jedyna główna wada, to to że nie posiada w ogóle języka polskiego i nie działa LTE. Jest aktualizowany, więc są szanse, że w końcu to poprawią.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lg4xhd

Facepalm. Do 1ej w nocy instalacja MIUI, odzyskiwanie ustawień etc. W międzyczasie odkrycie (ponowne), że MIUI ssie... Dane. Napiernicza w Chiny cały czas coś wysyłając i pobierając.

Blok apek na AFWall i kilku serwisów Xiaomi w pliku hosts. Reboot z jakiegoś powodu dałem a tu niespodzianka... " This device is locked. This device is associated  with..." i kurde nie mogę wpisać hasła bo się franca nie łączy ze swoimi serwisami czy jak. No i wracam do Mokee. Pierniczę. Będę robić debuging, co stoi za nieuruchamianiem się aplikacji.

EDIT

Godzina instalowania i konfigurowania. Wszystko działa. Nad ranem - te same aplikacje przestały.

Którą wersję Mokee masz?

Edytowane przez qdlaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lg4xhd

I temat rozwiązany. Logcat zawsze naprowadzi... Nie jest to wina Mokee.

Niestety problematyczny jest moduł w Xposed - XPrivacy. Bardzo szkoda, bardzo. Na razie musiał zostać usunięty i gdy pojawi się jakiś update albo do Xposed albo do XPrivacy to będę śledził, czy się uspokoiło.

W tej chwili Mokee + AFWall + AdAway z małą listą dodatkowych hostnames bije wszystko.

Dwa bugi ciągle istniejące - przy powrocie z trybu samolotowego jako kartę z danymi brany jest SIM2, mimo, że ustawiony był SIM1 przed zmianą oraz właśnie dla SIM2 domyślnie uruchamia się w trybie GPRS i by przejść na LTE trzeba SIM1 przełączyć na GPRS, zmienić SIM2 w te i nazad a potem przywrócić SIM1 do LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@qdlaty
a widzisz - ja to w ogóle wyłączyłem zaraz po pierwszym wgraniu romu kiedyś tam, bo mi wywalało jakieś dziwne błędy czasami. Dlatego wszystko mi działało prawidłowo :)

zgłaszaj błędy, może się tym ktoś zainteresuje - na "bbs.mokeedev.com".
duże szanse, że poprawią, aktualizacje publikują przecież codziennie :)

Martwi mnie tylko to, ze 2 dni temu wprowadziłem na crowdin brakujące tłumaczenia, także byłoby 99% po polsku. Nadal ich nie ma w systemie :/. Myślałem, że to się pojawia od razu po kompilacji. Pewnie musi ktoś to zaakceptować - ciekawe ile czasu na to potrzebują.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Testowałem mokke,  lineage i globe.

Niestety moja karta sim nie dogaduje się z lineage i mokke :( nie mogę ustawić aby działał z niej net w LTE.  Nie wiem czy to wina operatora lajt mobile czy softu ale musiałem odpuścić :(.  

 

Aktualnie jadę na globe i jest ok. W sumie to zwykle miui z paroma dodatkami ale jest spoko.

 

BTW. Lineage i mokke wyglądają paskudnie 

@lg4xhd@lg4xhd

Dwa bugi ciągle istniejące - przy powrocie z trybu samolotowego jako kartę z danymi brany jest SIM2, mimo, że ustawiony był SIM1 przed zmianą oraz właśnie dla SIM2 domyślnie uruchamia się w trybie GPRS i by przejść na LTE trzeba SIM1 przełączyć na GPRS, zmienić SIM2 w te i nazad a potem przywrócić SIM1 do LTE.

Rozwiń proszę ten opis bo nie bardzo rozumiem jak uruchamiać to LTE?  Trzeba fizycznie przekładać karty? 

 

Edytowane przez edass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem po instalacji różnych systemów, namieszają one w ustawieniach kart sim, że chodzą tylko na EDGE.
Aby problem rozwiązać, należy jedna kartę (tą do transmisji danych) ustawić na LTE, a drugą kartę na 2G - ręcznie.

Włączyć tryb samolotowy i go po chwili wyłączyć. Powinno wszystko wrócić do normy.

Gdy to nie pomoże, to trzeba wyciągnąć obie karty SIM i włożyć tylko tą, która ma chodzić na LTE do odpowiedniego slotu (tego, który jest ustawiony jako karta do internetu).

Gdy złapie LTE, wtedy dokładamy druga kartę i powinno być ok.

Oczywiście karty lepiej wkładać/wyjmować na wyłączonym telefonie.

@edass sprawdź jeszcze może, czy dobrze poustawiałeś APNy, może tu tkwi problem:

https://lajtmobile.pl/konfiguracja-internetu-mms/45

 

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lg4xhd

Działa ! Załapało to LTE na mokke dzięki Twojej podpowiedzi.

 

Aktualnie już 3 dzień jadę na tym mokke. Mam kilka uwag co do niego:

- brzydki

- bardzo brzydki launcher

- podzielony ekran - pełen wypas, taką funkcję powinien mieć note od nowości.

- szybko działa.

- czas pracy na baterii wygląda lepiej.

Kilka pytań od nianie tego romu ( nie bierzcie mnie za laika bo modyfikacje telefonów kiedyś robiłem dla zabawy - poczynając od Nokii 3310 i Siemensa C35i ale trochę wypadłem z obiegu bo MIUI wystarczało mi w 100%).

- jaki root do tego romu? Da się zainstalować magiska?  Ewentualnie jakiś opis.

- jakiego adblocka  ( czy coś tego typu) używacie na tego typu romach?

- ma ktoś może apke aparatu z MIUI ?

- mi cloud da się uruchomić na tym romie?

- zna ktoś jakiś luncher podobny do tego z MIUI? Najlepiej bez szuflady... Interfejs i funkcje MIUI bardzo przypadły mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...