Jump to content
  • 0

Tokedo
 Share

Question

Witam, mam duży dylemat. Otóż, nie mogę się zdecydować nad smartfonem Xiaomi.

Zależy mi na gwarancji producenta, nie serwisowej. Mam za sobą dopiero co zakończoną historię z Xiaomi Mi4. Za który to telefon dopiero odzyskałam część pieniędzy, bo najpierw padł ekran, a potem po miesiącu odesłali mi telefon z zepsutą diodą (z przyciskami). Telefon użytkowałam tylko 3 miesiące i był nowy, sprawdzałam kody na stronach Xiaomi, były sprawdzane po raz pierwszy, miał miui 8.

A teraz, gdy przeglądam smartfony Xiaomi, nic nie wydaje mi się interesujące. Zastanawiam się nad Redmi Note 4, ale natknęłam się na różne opinie, też niepochlebne ( w stylu, po pół roku odesłany telefon, bo coś padło, albo wylała się bateria). Część specyfikacji się zgadza z tym czego oczekuję, czyli rozdzielczość 1920x1080 i 5.5 cala ekran, procesor Snapdragon, dobry aparat (?). Poszukam oferty za 900zł z gwarancją producenta (myślałam nad morele.net, ale tam jest gwarancja dystrybutora door-to-door i nie wiem, co to oznacza :?). Zależało by mi jeszcze na mocnym połączeniu wifi, żeby dobrze łapał zasięg.

Oprócz tych 3 parametrów co powyżej, oczekuję bezawaryjności! Tylko tyle, albo aż tyle! A w przypadku awaryjności pewny serwis na dwuletniej gwarancji i zwrot pieniędzy w razie, gdyby telefon szwankował, lub wymianę na nowy. Czy tak dużo oczekuję? :x Nie zależy mi na cudacznych bebechach, jak stanie się po krótkim czasie to samo, co z Mi4

Czy są smartfony Xiaomi na rynku, które byłyby konkurencją dla Redmi Note 4 w cenie do 1000zł i byłyby bezawaryjne? Czy niekoniecznie?

Kiedyś nawet zastanawiałam się nad Redmi 4A, bo jest zgrabny i tani. Ale teraz zachciało mi się większego wyświetlacza i lepszego aparatu, za które mogę dopłacić. Tylko, czy po dopłacie cokolwiek się zmieni, jeśli model byłby niepewny pod względem awaryjności. Tak było w przypadku ginącego Mi4, który kupiłam. Wybrałam go ponad ten dość popularny obecnie model 4A, mający Bdb opinie, bo miał lepsze parametry a szczególnie aparat, a był w tej samej cenie. I już go nie mam.

Redmi 4x odpada.

Można też zaproponować smartfony innych marek. Zastanawiał mnie też Samsung J7, ale nie wiem jak się ma serwis, a też ten telefon jest troszkę gorszy parametrowo. I minimalnie droższy. Ale za to ma wyjmowaną baterię. (ważne w przypadku nagłej awarii, lub zalania telefonu)

Jeżeli ktoś może pomóc, to bardzo proszę o porady i propozycje. Nie chcę rezygnować z Xiaomi.

Edited by Tokedo

3 answers to this question

Recommended Posts

• 1
10 godzin temu, Tokedo napisał:

Zależy mi na gwarancji producenta, nie serwisowej.

Poszukam oferty za 900zł z gwarancją producenta (myślałam nad morele.net, ale tam jest gwarancja dystrybutora door-to-door i nie wiem, co to oznacza :?).

A w przypadku awaryjności pewny serwis na dwuletniej gwarancji i zwrot pieniędzy w razie, gdyby telefon szwankował, lub wymianę na nowy. 

Czy są smartfony Xiaomi na rynku, które byłyby konkurencją dla Redmi Note 4 w cenie do 1000zł i byłyby bezawaryjne? Czy niekoniecznie?

Hej.

Gwarancji producenta nie uswiadczysz bo Xiaomi tak jak Samsung LG itd nie ma swojej oficjalnej siedziby i serwisu. Jedynie gwarancja dystrybutora i serwisowa wchodza w tym przypadku w gre.

Morele bierze od ABC Data( jedna z najwiekszych hurtowni w Polsce dystrybuująca Xiaomi tak jak Action czy CK Mediator ) dlatego jest gw dystrybutora. Tutaj masz jesli dobrze pamietam przy abc data ( 900 zl za 3/32, jakisz czas temu byl 4/64 za 1100 ale dzis nie wiem czy sa dostepne ) 14 dni na naprawe, przy action sa(duzo nizsze ceny np za 750 3/32 albo 4/64 925) podobnie a ck mediator ( 800 za 3/32, 4/64 nie posiadaja ) ma 21 dni.

Zalezy jakie zapisy ma dany sklep/gwarant i jesli serwis jest dobry i wykona to na oryginalach to nie bedzie drugi raz raczej padac, ale jesli zrobi to na zamiennikach ( co powoduje klopoty z pozniejszym dzialaniem lub garazowa naprawe to jest jak opisalas )

Nie nie ma pod zadnym wzgledem poza aparatem bo Xiaomi nie grzeszy zdjeciami ale nie sa one jakos straszne

Mi4 to stary model z 2014 roku i wybierajac go nawet rok temu to niezbyt dobry pomysl a i mial swoje wady podobnie jak Mi5

Nowe Xiaomi ogolnie jest malo awaryjne - 1-3% awaryjnosci.

SGJ sa slaba linia, jesli juz SG to celuj w serie A(ale nie 3 tylko 5 i 7). Wyjmowana baterie uswiadczysz w tanich egzemplarzach choc nie wszystkich.

Edited by Guest

• 0

Kłaniam się bo naprawdę wyczerpałeś temat i bardzo dziękuję za szczegółową odpowiedź! 

To w przypadku tych 3 wymienionych hurtowni, z której najlepiej kupić? W ABC data używają oryginalnych części? (jeśli wybierałabym sklep, który bierze z hurtowni ABC data, to któryś z tych http://www.mi.com/pl/support/sales/ wiadomo są też w tym morele). Nie wiem jak jest z action sa, bo szczerze nie znalazłam żadnego sklepu który sprzedaje biorąc z hurtowni od nich, sprawdzam sobie sklepy z ofertami na stronach typu skąpiec, ale widzę tam same oferty z gwarancją serwisową, która odstrasza mnie na hektar. Ceny z action sa są całkiem atrakcyjne, ale nie wiem, czy używają oryginalnych części przy naprawie. Po drodze pewnie jest jakaś gwarancja serwisowa, tak jak w przypadku mojego poprzedniego zakupu - bo w przypadku tego Mi4, sprzedawca coś w sprawie diody wspominał, że będą reklamować do hurtowni.. Brzmi jakby była to jedna z tych pobocznych hurtowni. Ja już nie chcę takich przygód.

Na SG jeszcze popatrzę, ale jakoś przywykłam do swojego poprzedniego telefonu i dlatego w pierwszej kolejności przymierzałam się do xiaomi.

• 0
30 minut temu, Tokedo napisał:

To w przypadku tych 3 wymienionych hurtowni, z której najlepiej kupić? W ABC data używają oryginalnych części? (jeśli wybierałabym sklep, który bierze z hurtowni ABC data, to któryś z tych http://www.mi.com/pl/support/sales/ wiadomo są też w tym morele).

Nie wiem jak jest z action sa, bo szczerze nie znalazłam żadnego sklepu który sprzedaje biorąc z hurtowni od nich, sprawdzam sobie sklepy z ofertami na stronach typu skąpiec, ale widzę tam same oferty z gwarancją serwisową, która odstrasza mnie na hektar.

Ceny z action sa są całkiem atrakcyjne, ale nie wiem, czy używają oryginalnych części przy naprawie. 

ABC Mial serwis w SBE teraz maja w CCS czy jakos tak, z czego ten 1szy podobno mial kiepskie opinie a drugi nie wiem jeszcze nic o nim nie slyszalem.

CK Mediator ma swoj wlasny serwis, tam jest 21 dni na naprawe, ale szybciej sie uwijaja z naprawami.

Np ja sprzedaje dlatego takie ceny Ci podalem choc znajdziesz mnie tylko na Allegro, Olx czy FB - oczywiscie kupic nie musisz  :)

Z tego co sie orientuje to uzywaja oryginalnych czesci i ogolnie wspolprace z ta hurtownia sobie chwale najbardziej + maja 14 dni na naprawe :) 

Edited by Guest

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...