Skocz do zawartości

Wybudzanie ekranu dwuklikiem


dawid.makulec

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiłem ekran, telefon poszedł do serwisu (bardzo lichego najwidoczniej) i po wymianie wyświetlacza na rzekomo "nie różniący się niczym od oryginału" nie działa wybudzanie ekranu dwuklikiem. Sprawdzałem w opcjach, robiłem resety telefonu - nadal nie działa. Tu pytanie - to może być kwestia softu? Czy może to kwestia hardware - tylko określone typy ekranów są zdolne do wybudzania telefonu dwuklikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Acid napisał:

Wszystko jest ok. Tylko na oryginalnym panelu digitizera działa ta funkcja. Jeśli myślałeś, że do 2 letniego telefonu ktoś ci zamontuje dziś oryginalny ekran to się hm myliłeś.

Musisz się z tym już tylko pogodzić, że lepiej nie będzie.

Wysłane z MI6

Rozumiem że podróbki opierają się na sterowniku dotyku zaczerpnięte z pierwszych wersji urządzeń/nia gdzie tej opcji nie było bo mimo wszystko nie jest to wina innego dotyku skoro sam dotyk działa przy obsłudze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym stylu choć tu bym nie używał takiego słowa jak "podróbka". Montuje się LCD z OEM dotykiem. Tu macie LCD z szybą, która jest normalnym zamiennikiem wyprodukowanym gdzieś w fabryce trzeciej - razem to wciąż ekran do Mi4c. Aby ktokolwiek to kupił musi być tani. Oryginały dawno się sprzedały więc pozostają OEMy do 30 USD bez parametrów oryginału. Oryginały to LCD z demontażu wadliwych lub kupionych telefonów lub sety do serwisu Xiaomi. A te dawno się skończyły - szczególnie, że to już bardzo stary telefon na którego gwarancji już nikt nie ma w Xiaomi.

 

Oczywiście jakość OEM idzie w parze z ceną; brak powłoki wzmacniającej czy czulszego dotyku itp...

 

Wysłane z MI6

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, jeszcze w zeszłym roku oryginały MI4c stały po 50-60 USD. Teraz za 139 zł (czyli jedną z wyższych ofert na allegro na ten LCD) kupisz badziew sklejony byle czym w zamienną ramkę wyrzeźbioną w garażu jakiegoś chińczyka, bez reflektora pod przyciskami itp - wiem bo sprawdziłem. Hasło "najwyższa jakość" na allegro u wszystkich (a sprawdziłem sporo sprzedawców) to zwykły OEM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, Lamcza napisał:

@mrosi jaka bzdura :P dobrze prawi nie da się w inne miejsce, trzeba kliknąć 2 razy mniej więcej tak samo : D U mnie trzeba tez kliknac nie za szybko :D bo sie nie odpali ale to ma sens ; ) 

Nieprawda. :) Testowałem osobiście. Jak wspomniałem, na dwóch markach. Przesunięcie drugiego puknięcia nawet o centymetr nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lamcza napisał:

@mrosi o wez o centymetr xD myslalem, ze chodzi o rozbieznosci typu jedna stona ekranu vs druga albo rogi u mnie granica to tez jakis cm od obszaru pierszego klikniecia ale to wlasnie  mialem na mysli piszac mniej wiecej ;)

He, he... Wiesz, kwestia podejścia i sprecyzowania, co dla kogo oznacza "to samo miejsce". Celując do tarczy na strzelnicy, 1 cm to kwestia 10 lub 8 punktów, więc to ma znaczenie... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...